Zaloguj się, aby obserwować  
pmirekbmw

europa lup columbus

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
pmirekbmw    0

koledzy co sądzicie o kombajnie claas europa lup columbus są jeszcze dostępne do nich części zamienne prosze o wszelkie info

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
griga    1080

Nie miałem akurat tych modeli tylko mercury, ale to praktycznie to samo. Co do części to spokojnie możne je jeszcze dostać. A w zasadzie większość można dorobić samemu! Na rynku jest bardzo dużo cześć z rozbiórki bo dużo takich maszyn idzie na żyletki. Ogólnie jeśli będziesz szukać bardzo dokładnie sprawdź co kupujesz. Z własnego doświadczenia mogę Ci od razu powiedzieć.

1: Sprawdź czy wały od wytrzasaczy i sit nie są spawane, jeśli tak to coś jest nie tak i będą się rwały. A są dość drogie.

2: Silnik osobiście polecam PERKINS-a do niego najłatwiej dostać części, tylko sprawdź dokładnie czy nie bierze oleju i czy np olei nie idzie do wody, lub na odwrót.

3: Jak wyglądają cepy w młocarni, są to nietypowe wymiary i musiał byś kupić oryginalne = drogie.

4: Wygląd głównych pasów, ciężko jest dostać zamienniki a oryginały są drogie.

Podsumowując są to fajne proste maszyny na małe gospodarstwo tak z 8-12ha tylko trzeba troszkę poszukać egzemplarza w dobrym stanie. A i jeszcze jeśli o columbusa to sporo wychodziło z silnikami benzynowymi, co raczej nie jest najlepsze w rolnictwie ;-)

Jak masz jeszcze jakieś pytanie to pisz.

Pozdrawiam Grzesiek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
griga    1080

Na gg to średnio mam czas, ale jak masz jakieś pytania to chętnie odpowiem. Zadawaj je na forum w końcu po to one jest ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pixel    0

Sorrki ze odejde od tematu ale chcialbym o co zapytac.Temat ten dotyczy tez maly kombajnow claasa wiec mysle ze lepiej niz tu zapytam niz mialbym robic nowy temat :) Mianowicie chodzi o Claasa który nazywa sie Crop Tiger :huh: Mozecie mi powiedziec do czego on słuzy,czy jest produkowany jako nowy czy o jak?Znalazlem go na stronie farmweb.Jezeli nie wiecie jak on wyglada wejdzcie na storone głowna farmweb.cz,potem trzeba zjechac na sam dól strony,kliknac starsi,pod data 12.11.2006 jest galeria z tego wydarzenia(polecam obejrzec wszystkie fotki bo jest ich wiecej niz u nas,nie zebym polecal konkurencje ale sa to ładne fotki) i ten kombajn jest w 3 i 4 rzedzie od dołu,w 3 rzedzie 1 i 2 zdjecie od lewej a w 4 rzedzie pierwsze od prawej :( Mam nadzieje ze znajdziecie i odpowiedzie mi co to za maszyna :( z góry dziekuje :)

pozdro :)


Wszelakie skargi, zażalenia, pochwały i prośby dotyczące mojej pracy na AF i samego AF proszę kierować na PW. Z góry dziękuje :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
polac    0

Jest to kombajn poletkowy-do zbioru zbóż z plantacji doświadczalnych.Tak mi sie przynajmniej wydaje :huh:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
griga    1080

Wiesz co na poletkowy to mi on nie wygląda, chyba że na wielkopoletkowy. U mnie na uczelni mają 4 takie i wszystkie nie mają zbiornika tylko od razu wszystko idzie do worka (zdjęcia są w galerii) A po 2 tam są gąsiennice więc może to do ryżu czy coś takiego :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pixel    0

Ok dzięki za wyjasnienie :( A czym sie róznie poletkowy od wielopoletkowego? No ale ten ma chyba zbiornik to ma rure wysypową :huh: A gąsienice też mi podpowiadały ze to do ryżu ale nie wiem,ryż to sie generalnie chyba recznie zbiera bo w chinach jak widzialem plantacje to one byly wysoko w górach i tylko ręcznie mozna było zbierac.Ciekawe czy produkuja go jako nowego czy tylko odnowili no i jaka jego cena?Moze nie az taka kosmiczna :(


Wszelakie skargi, zażalenia, pochwały i prośby dotyczące mojej pracy na AF i samego AF proszę kierować na PW. Z góry dziękuje :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pmirekbmw    0

kolego rozmawiałem z gościem i twierdził że po obcięciu cepów od bizona założył je do europu taksamo żyletki i bagnety pisał ę pasują i kilka pasków od polskiego masz czasem jakieś zdjęcia rak kombajn był rozebrany i powiedz mi czy trudne są naprawy kombajnów bo nigdy nie miałem takiego sprzętu dopiero sie przymierzam zakópić

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
qazi    61

@pmirekbmw my mamy merkatora 50 i sporo części pasuje od bizona(po małych modyfikacjach) kilka pasów jest takich samych a co do naprawy to tzeba w niekturych przypadkach 2 osoby bo 1 trochę ciężko

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
griga    1080

Niestety zdjęć nie mam. A co do zakładanie przycinanych cepów to dla mnie nie jest to zbyt mądre, pamiętaj że młocarnia pracuje dużymi obrotami i musi być wyważona. A raczej nie wydaje mi się aby udało sie idealnie obciąć 2 cepy. Bo jeśli się wymienia to powinno się wymieniać naprzeciwlegle, aby nie zachwiać wyważenia. Co do bagnetów żyletek itd to jest standard więc z tym nie ma problemu. Paski owszem, cześć pasuje. Ale możesz mi wierzyć na słowo, że jest kilka których nie dopasujesz. Sam coś takiego przerobiłem. Szukając zamiennika były albo minimalnie za krótkie albo minimalnie za długie. A oryginał kosztował mnie 140zł a podobne ale delikatnie krótszy Polski kosztuje ok 20zł

Jeśli chodzi o naprawę takich kombajnów to jeśli można to nazwać przyjemnością, to jest to sama przyjemność. Do wszystkiego jest spokojny dostęp. My w 2 osoby potrafiliśmy spokojnie pół kombajnu rozebrać i złożyć w jeden dzień. Są to bardzo proste maszyny, dlatego mało sie psuja a jeśli już to naprawa nie jest za ciężka.

A jeszcze coś sobie przypomniał w europie i columbusie heder jest napędzany łańcuchem który sie rozciąga. Sprawdź jego stan jak i kół napędowych. Bo koła ciężko kupić a nowe są bardzo drogie (wiem bo Wujek miał takiego) a i same ogniwa łańcucha nie należą do najtańszych ( to już Ja sam kupowałem)

Gdzieś w galerii są zdjęcia europy Mojego Wujka z tego co wiem to chyba nawet ją sprzedaje.

Jak masz jeszcze jakieś pytania to pisz, chętnie pomoge.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pmirekbmw    0

dzieki koledzy za wiedomoci A powiedz kolego jak byś chciał kupić kombajn powiedzmy od 2 do 4.20 heder to jaki i do 10 000 no max 12 000 to jaki byś wybrał bardzo się mi podoba polski bizon a ty co byś zproponował . Oczywiście jak by mnie było stać na coś droższego toi niema problemu ale ledwo moge sobie tylko na tyle pozwolić

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
griga    1080

Jeśli masz do wydania max 10000tyś zł To po pierwsze napisz ile będziesz miał ha do wykoszenia, bo to jest podstawowa kwestia. Po 2 nie patrz na kombajn przez pryzmat szerokości hedera, bo nie ma nic bardziej mylnego. Jeśli już to liczy sie szerokość młocarni i moc silnika a dopiero później szerokość hedera. Napisz też czy zbierasz słomę, czy ją orkanujesz.

Napisz to, to mniej więcej postaram Ci coś doradzić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pmirekbmw    0

swojego max kilka a reszte usługi bo w mojej okolicy jest tylko jeden kombajn i długo trzeba czekać na skoszenie i są górki oczywiście złotych jak bym myślał i takiej sumie euro to raczej nie miał bym większego problemu z wyborem czegoś uczciwego słome to zalerzy ja mieszkam w okolicy gdzie jes badzo durze rozdrobnienie gospodarstw ale sieczkarnia morze ale nie koniecznie musi być zawsze w późniejszym czasie morzna dołożyć

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
qazi    61

za taką kasę to trudno coś kupić a jak myślisz nad zarobkiem to może zainwestowałbyś trochę więcej kasy tak ok 20000-30000zł

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Turbina    10

Do europy na pewno nie pasóją cepy od bizona,kiedyś załatwiałem takie cepy dla kolegi,kosztowały 100marek sztuka,były to nowe i oryginalne.

 

@pmirekbmw-jak masz takie warunki że można zarobić to zainwestuj w coś nowszego i większego np:Mercator,tani w częściach i mało awaryjny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
qazi    61

i mercatorem sobie pokosisz a jest lepszy od bizona super(nr nie pamiętam) mamy mercatora 50 z 3m kosą i 6 perkinsa spoko maszynka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pmirekbmw    0

choć bym chciał to na początek nie dam rady finansowo jeszcze myślałem nad forsznitem jest tani w zakupie i w dodatku wydaje sie mi lepszy od bizona szybszy i bardziej ekonomiczny umnie ma ulice 3 km pól i inne jakieś przysiółki jest tylko jeden gość i to jeszcze siecze jak sam chce do pola jedie na jedynce niewarzne czy to drogą czy polem a jak by mu np zostało 1 m do skoszenia a ma kombajn mf 520 to dalej jedzie taksamo i w dodatku jest drogi a ty kolego skąd jesteś ja z miejscowości w małopolsce tam gdzie lerzy browar okocim

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
qazi    61

to dla mnie krata browców :huh: a co do kombaina to jak masz te 10-12tys to weź trochę krechy a jak jest tylko jeden i tak naciąga to prawdopodobnie zarobisz i po roku może 2 go spłacisz z zarobku

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
qazi    61

my w lipcu(wcześnie co) kupiliśmy tego mercatora za 17 tys i na remont jeszcze jakieś 2000-2500 zrobiliśmy nim jakieś 20ha może mniej (jak na początek to i tak dobrze tak myślę) u siebie ok7 czyli remont i paliwo się zwróciło bo za te 12tys to naprawdę ciężko coś sensownego znaleść jeszcze jedno teraz na wiosnę trzeba ponaprawiać to co powychodziło podczas tych żniw głównie cieknące siłowniki i rozdzielacz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pmirekbmw    0

a co myślisz forsznicie i za nawet mniejsze pieniądze morzna go kupić do jakiegoś małego remontu jak wiesz nikt nie sprzedaje po remoncie maszyn

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
qazi    61

oj sprzedają i po remoncie w niektórych komisach to nawet gwarancję dadzą na pierwszy sezon a o forszajach to ci nic nie powiem bo rzadnego na żywo jeszcze nie widziałem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

  • Podobna zawartość

    • Przez romanwiatr
      Chcę przesiąść się BIZONA na CLASSA w cenie do 130 tys. Pracował będzie na około 100 ha na na ziemi z wydajnością pszenicy 6 t/ha oraz na słabych.
      Rozważam Dominatora 98 sl heder 4,5m, ale znalazłem też 108 sl z hederem 4,5m z takim hederem ponieważ mam dużo przejazdów (jeżdżę droga z hedrem), a następnie dokupić sam heder 6m i na większe kawałki.
      Biorę pod uwagę też Commandera 114 CS ale on ma heder 5,1m  i obawiam się czy dam rade poruszać się nim po drodze, czy będę musiał za każdym razem zdejmować heder i zastanawia mnie jego dość duża pojemność .
      Wszelkie uwagi i sugestie mile widziane.
       
    • Przez m_i_c_h_a_l
      Cześć,
      Czy ma ktoś jakiś patent na wyjęcie łożyska z rozdrabniacza słomy?
      Nie da rady podejśc ściągaczem a od środka jest zbyt mało miejsca aby czymkolwiek je wybić.
       
       


    • Przez adiksutil16
      Witam. Parę dni temu kupiłem Dominatora(jak w temacie) Jest to mój pierwszy Claas i nie wiem za bardzo co do czego służy. Mam prośbę, prześlę zdjęcia i jakby ktoś z was mógłby mi napisać co do czego służy.
       


       
      Jakbyście mogli pisać np.
      1. wajha od tego i tego
      2....
       
      A tak samo z kontrolkami np.
      L1 kontrolka od tego i tego
       
      Z góry dzięki za pomoc!
    • Przez krowazie
      Wkupię heder do kombajnu class dominator 88 sl o szerokości 3.90 lub 4.5 metra. Wesołych świąt 
      I jeszcze jedno pytanie czy to jest prawda że dominatory miały różne szerokości gardzieli ? Gadałem z mechanikiem i tak powiedział 
      nowy nabytek 

    • Przez Ziel
      Witam,
      mam problem ze sciągnięciem połówki koła od młocarni, ślimak sciągnięty, klin też tylko koło ani drgnie. Było podgrzewane sciągaczem naciągane i bite młotem, ani drgnie..
      jest tam jeszcze jakieś zabezpieczenie?

×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj