ValtraN82

Ceny kombajnów zbożowych Challenger

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
ValtraN82    0

Witam wszystkich!

 

Interesują mnie ceny kombajnów Challenger. Chciałbym w niedalekiej przyszłości kupić możliwie najmniejszy kombajn, ale żeby posiadał automatyczne regulowanie wysokości koszenia. U nas w okolicy są tylko 2 stare Biozony i ludzie nie chwalą sobie ich jakości (dużo zboża gubią), więc myślę, że nowy kombajn znalazłby sobie trochę zajęcia.

 

Czy w ogóle Challenger produkuje dobre kombajny?? Jeśli nie on, to jaki kombajn byłby lepszy?? Proszę o opinie.

 

Pozdrawiam! ;)


Deutz-Fahr Agrotron 4.85 ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zetor    4

a dlaczego musisz mieć tą automatyczną regulacje? nie wiem czy jest sens pakować sie w chalengera bo nie wiadomo jak to z serwisem itp w naszym kraju bo to jednak mało znana marka. swoją drogą bizonem też da sie dobrze wymłucić ale trzeba mieć dobrze ustawiony kombajn i części młucące w dobrym stanie. ew. możesz poszukać jakiejś używki w dobrym stanie.


Nie ma piękniejszego dźwięku od ryku SW-400

A-Mount Alpha user

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ValtraN82    0

Chciałbym mieć tą automatyczną regulację, bo to fajna sprawa. Najbliższy serwis Challenger jest podobno w Pyrzycach. Jest to niecałe 100 km ode mnie.

Znalazłem na internecie kombajn z hydraulicznie składanym hederem. To był Claas Tucano. Nie wiecie, ile może kosztować taki Claas?? Może być mniejszej serii. U nas taki heder byłby dobrym rozwiązaniem, bo pola nie są zbyt duże, a każdorazowe odczepianie hederu może okazać się męczące.

Jeśli ktoś zna cenę takiego Claasa, bądź innego ze składanym hederem, to prosiłbym o podanie tej ceny. ;)


Deutz-Fahr Agrotron 4.85 ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
brzozak2    241

cena za sam skladany heder w szerokosci 4,5 - 6 m, to ok. 100 tys pln.

a kombajna to juz musisz dokladnie sie okreslic, bo roznica miedzy medionem, a malym lexionem bedzie kolosalna, a oba beda malymi maszynami

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ValtraN82    0

A czy zmieściłbym się w 500 tys. biorąc najmniejszego Lexiona ze składanym hederem albo Tucano również ze składanym??


Deutz-Fahr Agrotron 4.85 ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mf255    0

Jeśli chciałbyś brać tego challenger`a (a już chyba nie chcesz) to najpierw sprawdź w serwisie jaki jest czas oczekiwania na części.


NIE ODPOWIADAM NA GG!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ValtraN82    0

Znajomemu poszedł pasek od sieczkarni (w Challengerze) i przywieźli mu go na drugi dzień o 9:00. To chyba jest dobrze ;)


Deutz-Fahr Agrotron 4.85 ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zetor    4

z lexionem sie nie zmiescisz napewno bo sam heder kosztuje 100k. z tucano może byś sie zmiescił zalezy jakie inne bajery bys brał...


Nie ma piękniejszego dźwięku od ryku SW-400

A-Mount Alpha user

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ValtraN82    0

O losie... ;)

 

A czym się różni Lexion od Tucano?

Ile kosztowałby zwykły heder??


Deutz-Fahr Agrotron 4.85 ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mf255    0

Lexion to największy, najbardziej wypasiony, "flagowy" kombajn Claasa (poza tym o ile sięnie myle ma rotor wzdłużny). Więc też najdroższy. Natomiast myślę że Tucano jest mniej zaawansowany, prostszy i golszy.


NIE ODPOWIADAM NA GG!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ValtraN82    0

I tak Tucano wystarczyłby mi pewnie w zupełności ;) Po co lepszy. :)

Problemem może być jedynie ten heder: kosić np. 3 ha i zaraz jechać 1km dalej to trzeba by za każdym razem go zaczepiać i odczepiać. :)

 

A inne nieduże kombajny, np. NH, JD nie mają składanych hederów?? Chodzi o cenę, bo 500 tys. to trochę dużo... no ale coś za coś. Inne kombajny pewnie nie są bardzo dużo gorsze?


Deutz-Fahr Agrotron 4.85 ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Piotras    2
Lexion to największy, najbardziej wypasiony, "flagowy" kombajn Claasa (poza tym o ile sięnie myle ma rotor wzdłużny). Więc też najdroższy. Natomiast myślę że Tucano jest mniej zaawansowany, prostszy i golszy.

nio nie wszystkie modele mają rotor wzdłużny raczej z serii 560 zwyż

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
brzozak2    241
Lexion to największy, najbardziej wypasiony, "flagowy" kombajn Claasa (poza tym o ile sięnie myle ma rotor wzdłużny). Więc też najdroższy. Natomiast myślę że Tucano jest mniej zaawansowany, prostszy i golszy.

http://konedata.net/claas_lexion405.htm

http://www.claas.com/countries/generator/c...,lang=en_EU.pdf

moze bys sie czyms zainteresowal i zbadal temat zanim sie zaczniesz wypowiadac bez sensu????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ValtraN82    0

A co byście powiedzieli na temat kombajnów New Holland? Czy mniejsze NH są dobre?? Czy są porównywalnej jakości jak Claas??


Deutz-Fahr Agrotron 4.85 ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MarcinPykuS    68

@ValtraN82 ile hektarów masz zamiar kosić tym kombajnem (u siebie i na usługach)...??? :o

 

Dziś widziałem w akcji kombajn Claas Dominator 150 Hydro Drive i nieźle sobie radził na polu... ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ValtraN82    0

Swojego będę miał ok. 12 ha, a na usługach to będzie koło 100 ha w najbliższej okolicy. Ale jak kombajn będzie porządny, wydajny, to mógłbym nim pojechać 15 km dalej, gdzie rolnicy mają po kilkadziesiąt hektarów w jednym kawałku. ;)


Deutz-Fahr Agrotron 4.85 ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MarcinPykuS    68

Licz też na to, że jak będziesz miał wydajną maszynę to zboża szybko nakosisz, a tacy mali rolnicy mogą nie mieć gdzie go sypać i co dalej...??? :)

 

Wtedy będą pewnie nadal brać te stare bizony, żeby sobie spokojnie mogli gdzie zboże dawać... ;)

 

O tym też trzeba trochę myśleć, bo wydasz dużo kasy na super wydajny kombajn, a nie będziesz miał u kogo kosić...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
JD5620    10

na polskie pola najlepiej kupictaki sredni kombajn jak np. Claas medion(chyba jeszcze produkują bo ja nie w temacie) lub tucano lub jakis JD np. 1450 CWS lub NH


Diesel KOPCI, Diesel CZADZI, Diesel nigdy cię nie ZDRADZI !!! :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ValtraN82    0

A nie wie ktoś jaka może być różnica w cenach Tucano serii 300 i 400?? Czym one się różnią? Czy tylko ilością bębnów młócących??


Deutz-Fahr Agrotron 4.85 ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lamboR6    5

Class Tucan 320 z hederem 4,20m spokojnie na drodze sie zmieści a na polu pojedziesz szybciej i z wydajności będziesz zadowolony. Kolega ma i bardzo pożądna to maszynka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez danielhaker
      Planujecie zakup nowego ciągnika rolniczego w tym roku? Macie jakieś wyceny nowych ciągników? Odwiedziliście jakiegoś dilera?
      jeżeli znacie ceny nowych ciągników lub zamówiliście nowy ciągnik podzielcie się informacją z innymi użytkownikami, na pewno pomożecie podjąć decyzję.
      Kontynuacja tematu: 
       
    • Przez damian00
      Witam
      Kupię Ursus c362
      Może ktoś ma do sprzedania?
    • Przez mate2132
      Witam 
      Jaki polecacie kombajn na 100 ha? Cena do 200tys, i co myślicie o nh tx 66 bo takiego mam na oku. Jak z dostępem do części i awaryjnością
    • Przez mlodyrolnik21
      Czy ktoś wie jakie są cenyny kosiarek dyskowych 3m firm vicon, krone, pottinger i class
    • Przez rolnikursus
      Zakładam nowy temat o cenach przyczep rolniczych bo chciałem zobaczyć ile kosztuje nowa Pronarka a tu nie ma takiego tematu jest dotyczący Uni, Metal Techu ale pozostałych marek nie ma.
       
      Wiec tak przyczepa Pronar T635/2 6ton z wyposażeniem plandeka, koło zapasowe, podest jest do sprzedania za 33 tyś brutto, moim zdaniem to bardzo tanio
       
      sorki za błąd w tytule ale dopiero teraz zobaczyłem i nie wiem jak to zmienić
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj