adasiorek

agregat scierniskowy do c360??

Polecane posty

krzsiek1312    1

ja na 2 i 3 kl i sporych górkach to ciągnąłem więc mam jakieś porównanie i uważam że powinna dać radę taka w bardzo dobrym stanie:rolleyes:

chyba najlepsze jak u mnie są zwolnice od 4011 wtedy na każdym biegu 60 jest trochę szybszy to na 3 może 12km/h pojedzie chyba??

A poza tym T25 ma ponad 25km - przynajmniej tak czytałem na forum ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
griga    1080

Ja mam gruber 7-łapowy do 3P i jest to optymalne obciążenie. Jeśli pracuje się na głębokości ok 8cm to idzie na 3 natomiast jak jest troszkę głębiej to niestety tylko na 2 to samo ma się jeśli ziemia jest cięższa. Ciągałem go też zetorem 55km 4x4 i na 3 szedł ładnie jednak parę KM i przedni napęd robi swoje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

próba była ale w oranym a nie na ściernisku gdzieś tak go głębokości 20cm na 2 szedł bardzo ładnie.

teraz planuje dokupić do niego wał

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Kurde wy nie oceniajcie pochopnie mozliwosci Ursusów u mnie w wiose koles miał kiedys mtz 82 i ciagał nim 4 skiby plug jakis tam zwykły a jak sprzedał mtz to ten plug zaczepil do 60-tki i w pole!!

A dodam ze mtz miał co robic z plugiem, wiec chyba i z agregatem scierniskowym da rade;D

Chociaz tylko tyle miała Ona lekko ze u mnie wgl nie ma gorek płaski teren;D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja mam grubera z UNI 2,1 waży ok 400 kg, ma 14 łap sercówek na zabezpieczeniu sprężynowym. Ursus C-360 to w nim chodzi ale co to za efekt pracy (ledwie rysuje ziemię na ściernisku), a gdy zapuszczę głębiej to 60-tka zaczyna się kopać i stoi(na 3 biegu) . Próbowałem doczepić do niego dwie ciężkie brony, lecz 60-tka to nawet na 2 przygasała. Kupiłem MF 3065 (85KM 4x4) gdy do niego podczepiłem ten gruber wraz z 3 bronami to dopiero były efekty pracy. Opuszczając go na 20 cm w ziemię to MF z niezałączonym przodem radził sobie świetnie, leciutko miał i pracowałem nim z prędkością 14 km/h. Największą prędkość jaką tym zestawem wyciągnąłem to 18,5 km/h Ale efekty pracy były znakomite, mogłem już praktycznie nie orać tylko raz talerzówką i siać. Fakt u mnie ziemia 6 i 5 klasa z przewagą 5. Myślę że tak do 60 to maks te 7 łap w szerokości ok 1,6m (i tak będzie miała co robić) jeśli macie ziemie cięższe to 7 łap będzie za dużo. Bo do tej maszyny to potrzebna jest prędkość przynajmniej 10 km/h.

 

Edit: ciąg dalszy

 

Dodam że najlepszy efekt jest gdy uprawiamy w wilgotnej ziemi. Wtedy to ładne się rozsypuje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

wał kupiony czekamy do żniw na próbę ;)

 

kolega troszkę przesadził z 14 sercówkami do 360 ona właśnie w 7 to ma co robić a co tu mówić jeszcze razy tyle heh

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dawid777    0

Zobaczy się w te żniwa moją akcje jak zetorem 7211 będe ciągał gruber 9 łap sercówek z wałkami :P Jeśli mój pójdzie w 9 to c360 w 7 pójdzie na pewno :Phttp://www.agrofoto.pl/forum/Rabewerk-image140681.html


“Sukces, to robienie tego, co chcesz robić, kiedy chcesz, gdzie chcesz, z kim chcesz, tak długo, jak tylko chcesz.” Anthony Robbins
Sprzedam: rozsiewacz rauch zs(a) komet, rozsiewacz kuhn zsa 450 hydr, rozrzutnik czarna białostocka, przyczepę 3.5t niską wywrotkę zarejestrowaną, agregat ścierniskowy kongskilde vibro-flex 9 łap, Prasę z224/1, alufelgi 18" BMW m3 styling 72

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

próba grubera 9 łap przy zetorze 63km była

 

na 2 idzie i nawet ładnie robi ale jednak odkręcę jedną łapę i się okaże jak będzie szedł

 

idzie w tych 9 ale to przez siłę i jak troszkę mokrego złapie to zaraz siada

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jeździmy Zetorem 7211 na glinach z Lemkenem Topasem 9 łap. Idzie na jedynce i to niezbyt lekko, ale idzie. Efekt pracy zadowalający.

 

Pożyczyliśmy kiedyś 5- ciołapowego grubera polskiej produkcji (nówka). Zetor na dwójce ani nie jękną i półgazem na większej głębokości sobie ,,pykał'' i ,,wypykał'' conajmniej 2 razy większą wydajność niż z Lemkenem.

 

Ten polski to było coś takiego:

http://www.allegro.pl/item1004481071_kultywator_podorywkowy_gruber_cert_ce_promocja.html

 

Mój zestaw:

http://www.agrofoto.pl/forum/index.php?app=gallery&module=images&section=viewimage&img=212671

i następne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maciek    29

No niesamowity ten twoj zetor ,sąsiad robi gruberem na 6 łap 914 i tak dostaje po garach że szok cały czas czarny dym (podkręcona dawka), także nie mogę wyjść z podziwu ciągnik sporo cięższy z przednim napędem,ja robie gruberem z lipska na 7 łap coś koło 2,8m szerokości 1222 trochę słaby mam z tyłu kapeć ale wystarczy jak wybijam na górkę to zółw ,a robię na 1 szosowej na szybkiej skrzyni coś koło 10-12km/h nie powiem żeby miał lekko,u mnie ziemia 2,3 średnia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

E tam niesamowity.... też dostaje po garach. Ten gruber trzeba zmienić, bo to jest katowanie traktora. Chce go ktoś kupić??? Może to ten gruber jest niesamowity, że tak lekko idzie, a nie zetor, że go pociągnie???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dawid777    0

U mnie spokojnie zetor śmigał z tym gruberem i jeszcze dwa wielkie walce z tyłu na 2 biegu, zresztą wstawiłem filmik na YT jeśli ktoś nie wierzył. Teraz będe jeździł JD 75KM, tylko się boje o łapy przy większej prędkości bo u mnie kamień na kamieniu :D Musze sprzedać, tylko martwy sezon na maszyny i kupić coś na sprężynach, ale też chyba 9łap do JD.


“Sukces, to robienie tego, co chcesz robić, kiedy chcesz, gdzie chcesz, z kim chcesz, tak długo, jak tylko chcesz.” Anthony Robbins
Sprzedam: rozsiewacz rauch zs(a) komet, rozsiewacz kuhn zsa 450 hydr, rozrzutnik czarna białostocka, przyczepę 3.5t niską wywrotkę zarejestrowaną, agregat ścierniskowy kongskilde vibro-flex 9 łap, Prasę z224/1, alufelgi 18" BMW m3 styling 72

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kerim663    0

Do mniejszych ciągników polecam kultywatory z gęsiostopami całymi bez sercówek np od horsch i K600 szerokość robocza 375 lub typu Kockerling 460 trochę drożej niż z sercówkami ale idą dużo lżej Sam jestem w trakcie wykonywania takiego ścierniskowca na 5 łap z profilu 100x100x6 zabezpieczenia śrubowe z wałem rurowym kupuję grządziele używane z szwecji + nowe gęsiostopy horsch pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dzikiWschód    230

Witam, Panowie myślę o zrobieniu agregatu na 3 zeby 1.6m tak zeby spokojnie latac c 360 na 3 biegu jak na pierwszym linku i zastanawiam się czy zamiast wału z tyłu nie zrobić tylko takich pazurkow bo słoma zostaje na polu i mam dużo zersztek, taki jak w linku drugim? https://youtu.be/J5ne72Rwqsw , https://www.olx.pl/oferta/kultywator-scierniskowy-vibroflex-gruber-CID757-IDFfdQV.html

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Szakal12345    0

Panowie jak myślicie pomijając cenę czy ten sprzęt (na podobę pom Brodnica zeta) zda  egzamin uprawy ścierniska z pocięta słomą po pszenicy 6-7t/ha ? Nie piszcie o talerzówce bo pytam się konkretnie o ten agregat. Może ktoś z was użytkuje podobny sprzęt i mógłby się wypowiedzieć? 
 

https://www.olx.pl/d/oferta/agregat-wielozadaniowy-uprawowy-podorywkowy-gruber-1-8m-3m-nowosc-CID757-IDJhSf5.html

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez slawek4711
      Witam
      Poszukuję agregatu bezorkowego do ursusa 1614. Czy waszym zdaniem agregat szerokości 2.5 m (7lap ) będzie odpowiedni do tego ciągnika? Dodam że gleby 4 5 klasa .Nie wiem czy sobie poradzi żeby w miarę rozsądnie pracować na 25 cm
       
    • Przez jarekvip99
      Zastanawiam sie nad gruberem i stad moje pytanie czy lepiej Mandam kus czy Unia kos? maszyny uzywane 3metry na sprezynach (unia juz ten model nowszy nie ze sprezynami do gory tylko na plasko) no i unia ma talerze krancowe a mandamy starsze nie. obie maszyny na dziobach a nie sercowkach. co lepsze i lepiej daje rade w susze?
    • Przez darus74
      Witam, proszę użytkowników w/w brony o opinie. Potrzebuje opini na temat nowych piast na łożyskach stożkowych i wału doprwiajacego croskil wersja gumowa stosowana u Batyry.
    • Przez Szymcio80
      Witam, jakie macie opinie o agregacie ścierniskowym Kwas, rozważam nad wersją 3m z wałem daszkowym. 

    • Przez Michalmeer
      Witam , rozglądam się za agregatem bezorkowy do traktora 100KM w grę wchodzą 2 maszyny 1 Grano system 2m 6 łap 2 Pół grom 2.3 m i 8 łap uprawa na około 22 cm , prędkość około 7-8 km/h , gleby mozaiki , pola bez wzniesień . według badań gleby jest to gleba lekka . Czy ktoś posiada takie maszyny , jak to się sprawdza ?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj