adasiorek

agregat scierniskowy do c360??

Polecane posty

adasiorek    5

mam do was pytania czy slyszeliscie o takich sprzeatch do c360

niejestem przekonay zbytnio do talerzowek i szukam innych rozwiazan do upary sciernisk

podorywka odpada i randapowanie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Miki7211    8

Mój wuja mam taki mały agregat z niemiec sprowadzony. Zetor7211 miał co z nim robic, ale ponać c-360 na lekich ziemiach poradziła by sobie.


Moje Filmiki

Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adasiorek    5

@Zetor7211

powiedz cos jeszcze o tym agregacie jaka szerokosc ile zebow

u mnie dominuje 3a 3b 4a

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
griga    1080

Ja jakiś czas temu szukałem czegoś takiego. Można coś takiego kupić bez większych problemów. Ceny oscylowały ok 2000zł Szerokość robocza to 1,6-1,8m Np LEMKEN ACHAT 7-zębów jest tez teraz na allegro jakiś taki podobny za 2000zł więc jest w czym szukać

 

Przykład http://allegro.pl/item162818371_gruber_zry...owy_wejdz_.html

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Miki7211    8

Ja ten agregat widziałem raptem 2 razy. Ale jest coś podobny do tego na allegro.


Moje Filmiki

Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Miki7211    8
Ciekawa rzecz taki agregat ścierniskowy do C 360. Na pewno szybciej będzie zrobione w polu niż bawić się w podorywkę :huh:.

 

 

No i szybciej silnik do remontu pójdzie:)


Moje Filmiki

Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
griga    1080

Pod 80KM owszem podpina się 2,1m ale zobacz sobie jakie mają zapotrzebowanie na moc agregaty bez zabezpieczeń .... z tego co Ja kiedyś sprawdzałem to od 65KM więc z 1,6m spokojnie sobie 360 poradzi. Ja kiedyś orałem pługiem który brał 1,1m 3P i jakoś silnikowi nic się nie stało, więc i przy ścierniskowym 1,6-1,8 nic by mu nie było.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ansu    392

Jest w Lublinie firma co robi agregaty ścierniskowe na cztery łapy ale C360 :huh:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adasiorek    5

dzisiaj jak bylem w gosciu ktory sprzedja maszyny nowe i uzywane zauwazylem scierniskowkie na 4 lapy magnam czy jakos tak ciekawe czy w tym pojdzie?? 60-tka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Viper    6

Ja mam taki kultywator podorywkowy Rabe, kiedys jak go używałem to cigoałem zetorem 7211. Teraz stoi i czeka na nowego wlasciciela :) On ma chyba 9 zębów


Pawel

Z góry przepraszam za błędy ortograficzne i literowe... :) Nigdy nie bylem w tym dobry.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

a czy zetor 5320 czyli bez przedniego napędu;( ma on ok 65km pójdzie w gruberze 2.2

gruber na 9 łap sercówek

ziemie 3,4,5 kl

mam możliwość kupić takiego i w miarę rozsądnej cenie i się właśnie zastanawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dawid777    0

Ja kupiłem 2.2m 9łap do 7211 okaże się w żniwa ;) (zdjęcia w mojej galeri)


“Sukces, to robienie tego, co chcesz robić, kiedy chcesz, gdzie chcesz, z kim chcesz, tak długo, jak tylko chcesz.” Anthony Robbins
Sprzedam: rozsiewacz rauch zs(a) komet, rozsiewacz kuhn zsa 450 hydr, rozrzutnik czarna białostocka, przyczepę 3.5t niską wywrotkę zarejestrowaną, agregat ścierniskowy kongskilde vibro-flex 9 łap, Prasę z224/1, alufelgi 18" BMW m3 styling 72

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
oFsik    138

To jest temat o 360 a Wy tu wyjeżdżacie z zetorami przecież to 10km różnicy i ogólnie całkiem inne traktory.




 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dawid777    0

Chodzi mi ze ogólnie c360 powinna iśc z 7łapami skoro 7211 będzie chodził z 9-ma aż takiej przepaści w mocy nie ma ;)


“Sukces, to robienie tego, co chcesz robić, kiedy chcesz, gdzie chcesz, z kim chcesz, tak długo, jak tylko chcesz.” Anthony Robbins
Sprzedam: rozsiewacz rauch zs(a) komet, rozsiewacz kuhn zsa 450 hydr, rozrzutnik czarna białostocka, przyczepę 3.5t niską wywrotkę zarejestrowaną, agregat ścierniskowy kongskilde vibro-flex 9 łap, Prasę z224/1, alufelgi 18" BMW m3 styling 72

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szpeniek26    5
To jest temat o 360 a Wy tu wyjeżdżacie z zetorami przecież to 10km różnicy i ogólnie całkiem inne traktory.

 

 

A kolega to na moderatora startuje?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
banan575    104

popatrzcie z czym tu 60tka idzie.

 

To z gruberem 7lap by poszla. HEHE ale to zalezy jaka ziemia bo u nas to czasami w glebokiej orce to 3p z 2skibami sie slizga.

 

Ale na sciernisko dobry jest kultywator. Jeszcze zalezy to od kombajnisty jak skosi.


Najwyzsza Izba Kontroli

Centralne Biuro Sledcze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Żeby robota miała sens to na jedną łapę(sercową) powinno przypadać ok 8-10 KM. Gruber z 6 łapami będzie węższy od ciągnika, także odpuścił bym sobie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
oFsik    138
A kolega to na moderatora startuje?

A co jest jakiś konkurs, po prostu nie ma co robić OT i nabijać posty.




 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krzsiek1312    1

jednego roku jak było sucho to jeździłem takim kultywatorem na 11 łap fakt wolno na 2 a 60 miała ciężko ale co było robić jak pługa nie szło wbić

sądzę że na 9 taka ziher 60 to i na 3 powinna dać radę z zetor jest mocniejszy ale nie ma aż tak wielkiej różnicy

Mariusz x muwisz że 8-10km a to pługów odrotowych podają 30km na skibę ;) ale 60 mając 52 3 skiby też ciągnie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

T 25 ma 25 KM i tez ciągnie 2 skiby... Ja mówię o pracy z odpowiednią prędkością, z zapasem mocy na pagórki i cięższą ziemię.

Po co komu gruber jak ma go ciągnąc na 2 z prędkością 6 km/h? C 360 nie ma nawet odpowiedniego biegu do grubera, bo 3 kończy się na 10 km/h a 4 zdecydowanie za szybka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez cyprian1219
      Witam!
      Od 2012 roku jestem posiadaczem agregatu ścierniskowego szer. 2.2m (5 łap) i nie jestem zadowolony z jego pracy, co więcej, gdybym wiedział że będzie tak "rył" pola to bym go za dopłatą nie wziął . Wszyscy sąsiedzi i ludzie na agrofoto zachwalali żeby kupić... Do rzeczy. Chodzi o to że ten agregat ani myśli wchodzić tylko rysa po polu obojętnie czy jest mokre po deszczu, suche, czy aż zbite, tylko włóczy sie po powierzchni ścierniska, dodam że mam ziemie 3/4 klasy, cięższe, a jeśli już wchodził to zawsze jedna łapa zostawała na powierzchni. W tym roku postanowiłem że założę mu 6 obciążników od c330 i tak zrobiłem jednak to pomogło tylko w pewnym stopniu bo bez nich wchodziły w ziemię tylko 2 pierwsze a z nimi jeszcze jedna lub dwie z tyłu... Sąsiadom to idzie bez problemu. Zapomniałbym, wymieniłem mu wszystkie te lemiesze czy jak to sie nazywa i próbowałem na rożnym ustawieniu podnośnika ale... Ta maszyna jest chyba przeklęta, a robi takie kopce że wygląda jak bym radłami przejechał. Zawsze starannie poziomuję podnośnik i samą maszynę aby było prosto ale pole zawsze przeryte przez dziki... Czy ktoś z posiadaczy też ma taki problem?
    • Przez slawek4711
      Witam
      Poszukuję agregatu bezorkowego do ursusa 1614. Czy waszym zdaniem agregat szerokości 2.5 m (7lap ) będzie odpowiedni do tego ciągnika? Dodam że gleby 4 5 klasa .Nie wiem czy sobie poradzi żeby w miarę rozsądnie pracować na 25 cm
       
    • Przez jarekvip99
      Zastanawiam sie nad gruberem i stad moje pytanie czy lepiej Mandam kus czy Unia kos? maszyny uzywane 3metry na sprezynach (unia juz ten model nowszy nie ze sprezynami do gory tylko na plasko) no i unia ma talerze krancowe a mandamy starsze nie. obie maszyny na dziobach a nie sercowkach. co lepsze i lepiej daje rade w susze?
    • Przez darus74
      Witam, proszę użytkowników w/w brony o opinie. Potrzebuje opini na temat nowych piast na łożyskach stożkowych i wału doprwiajacego croskil wersja gumowa stosowana u Batyry.
    • Przez Szymcio80
      Witam, jakie macie opinie o agregacie ścierniskowym Kwas, rozważam nad wersją 3m z wałem daszkowym. 

×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj