pablo21

MF 3060-Na co patrzeć przy zakupie?

Polecane posty

pablo21    29

Na co zwracać uwagę co sprawdzać kupując MF 3060 lub 3065.

Jaka skrzynie najlepiej wybrać? 16x16 czy 32x32 jaki jest w nich uklad biegów.?

Oraz ile Kasy trzeba wydać żeby kupić coś w miarę dobrego(czy za 35-38tys coś kupi)?

 

Proszę o odpowiedz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nasil90    97

Ja kupiłem mf 3080 rocznik 89 za 35 tys kupiony u chandlarza tylko bez żadnego kombinowania rano przywieziony a wieczorem już go kupiliśmy sprawuje się bardzo dobrze skrzynię ma 32x32


Massey Ferguson-Uniwersalność przede wszystkim.
mariusz(ZDUN) sprawdzony mechanik polecam.
mirek maszyny sprawdzony sprzedawca maszyn polecam.
 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pablo21    29

A na co zwracałeś uwagę kupując ciagnik co sprawdzałeś bo jestem zielony w tym wzgledzie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
BaLoN    0

my mamy mf3050 zwróć uwagę na skrzynie. Spytaj czy olej jest taki jaki powinien być (wymiana kosztuje 1400 złoty) jeśli zalany jest jakimś dziadostwem to podziękuj. Wybierz skrzynie autotronic dobierzesz sobie przełożenia jakie będziesz chciał. Zółw zając do tego polowe i szosowe biegi, plus powershift 32/32. Naprawdę piękna sprawa. Ciagniki te mają bardzo wrażliwe skrzynię a ich remont kosztuje bardzo dużo. Jednak nie pękaj, lej olej zgodny z zaleceniami producenta. Do tego sprawdż przed kupnem czy wszystko związane z hydrauliką i skrzynią rzeczy działają bez zarzutu. Chodzi o wspomaganie oraz wrzucanie biegów. Jeśli wchodzi to płynnie nie ma problemu. W kabince jest cichutko są nawiewy możę trafisz na jakieś radio jak my. Ciągnik godny polecenia!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Pół roku temu kupiliśmy MF 3645, jest to większa seria, ale mają trochę wspólnego. Kupując ciągnik sprawdź:

-hamulec ręczny, czy działa, naprawa nie jest droga ale kłopotliwa i pracochłonna( w naszym nie działał ale wystarczyło go podciągnąć);

-podnośnik, sprawdź wszystkie funkcje(amortyzacja, udźwig, reg. siłową jeśli to możliwe);

-blokady(czy działają, czy wyłączają się automatycznie po podniesieniu TUZ);

-przedni napęd(luzy na zwrotnicy, włączanie napędu, krzyżaki);

-silnik, jak we wszystkich ciągnikach(odma, zapalanie itp);

-dobrze było by sprawdzić ciśnienie w układzie hydraulicznym podnośnika i skrzyni;

- skrzynia biegów(czy są wszystkie półbiegi, biegi i rewers);

- wycieki.

Co do skrzyni, ja mam Dyhnashift i pracuje się bardzo dobrze, zawsze znajdzie się odpowiedni bieg, 4 półbiegi to po prostu bajka :) .

Kabina mnie mile zaskoczyła, w moim Mf jest bardzo cicho, 72 Db(bez obciążenia)-74Db(pod obciążeniem wg.dlg), jest ciszej niż w VW Golfie 3 TD ;) , dla porównania Zetor 16245 ma 82Db. Do tego jeszcze pneumatyczny Grammer, radio i nie będziesz chciał z niego wysiadać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rozal22    19

nioo zgodzę się z @mariusz x

dodam że trzeba trochę zjeżdzić te komisy ciągnikowe aby coś dobrać a jak pojeżdizsz i zobaczysz ich przynajmniej 10 to będizesz już obeznany.

Dodam jeszcze że jak wsiądziesz do jazdy to rusz z 2 czy z 3 na zającu a jak będziesz miał dynasift to na 2C albo 3B i jak ruszy będziesz wiedział ze sprzęgło jest OKI

Sprawdź końcówki na drązku kierowniczym (szybkie ruchy kierownicą i przyglądaj się im wylookasz na pewno jak coś będzie nie tak)

komplet zaczepów górny dolny śruba obziązniki z przodu to musi być inaczej to golas !!!

radio!!! - zapomnij włożysz sobie jakieś jak kupisz traktor!/ nie kupuj traktorku dla radia hee

 

 

odma ? nie przejmuj się jak coś tam troszkę będzie z niej dymiło właśnie ona do tego służy, tylko rozgrzej traktor przejedz się parę minut i niech traktor ciągle chodzi w późniejszym oglądaniu.

sprawdż EHR wszystkich funcji nie wyłapiesz bo musisz mieć narzędzie...

zapytaj się o oleje jakie są w nim zalane? możesz je zapisać - później zapomnisz.

stan techniczny? czy rdza? czy nie ma popękanych elementów w kabinie..

jak jest klima czy działa? bo gaz nabić też kosztuje min 150zł

sprawdż filtr powietrza?? może jeszcze nie wyciszył go? to zobaczysz w jakim jest stanie?

 

czy jest już zarejestrowany? łatwiej później przerejestrować.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pablo21    29

A czy łatwo trafic model z klimą czy raczej trudno i czy KUPI coś dobrego za 35-37tys zł???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nasil90    97

mój mf ma uszkodoną klimę i nie ma sprężarki oprócz tego posiadał całą instalację ale przy tęperaturze 30stopni włączam nawiew na 3 i otwieram szyberdach


Massey Ferguson-Uniwersalność przede wszystkim.
mariusz(ZDUN) sprawdzony mechanik polecam.
mirek maszyny sprawdzony sprzedawca maszyn polecam.
 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pablo21    29

A czy w MF 3060 można trafić na skrzynie 32x32 dynashift czyli z 4 półbiegami pod obciązeniem? One są przelączane wajcha przy kierownicy tak? Czy tam jest tylko skrzynia 32x32 ale z jednym hydraulicznym wzmacniaczem momętu lub 16x16, Proszę o odpowiedz ;):o

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mirasek    13

MF wprowadził Dynashift bodajże w 1992 roku, seria 30xx miała go od '93 w mocniejszych modelach (od 95KM).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rozal22    19
A czy łatwo trafic model z klimą czy raczej trudno i czy KUPI coś dobrego za 35-37tys zł???

z klimą owszem tylko trzeba pojeździć i się coś znajdzie.

A za taką kasę? coś w miarę? hmm nie wie wiem.

Każdy kupuje taki za ile go stać :/

może mniejszej mocy 60-70km byś coś kupił ale coś dobrego trudno mi powiedzieć (nie widzidze na oczy to nie mówię)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
farmerak    0

Kupując używany ciągnik nie interesowaliśmy my się z tatą i wujkiem MF 3060 tylko MF 595 już nadszedł dzień kiedy mielismy kupować tego ferdka a tu gościu sie wycofał ;)


Green power ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pablo21    29

Będe szukał coś w okolicach 37tys zł.(moze coś dobrego znajdę)

 

A jakie sprzęty do niego radzicie zaczepic(ziemie dośc lekkie IV klasa troche III brak górek)??

*pług

*talerzowkę(myślałem nad 2,8m unijną)

*agregat uprawowo-siewny

*przyczepy

I chyba tylko tyle mi potrzeba maszyn.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Karol5211    0

troche mało a nic nie hodujesz?? i na ile ha?? sąsiad ma mf 3070 1,5roku temu dał 40tys za rocznik 87

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pablo21    29

Nic nie hoduje na razie 6,5ha ornego(prosze sie nie śmiać i nie odradzać mi że za duzy ciągnik i tak nie posłucham :D:) )ale jak kupiłbym ciągnik to do ok 20ha spokojnie dociągne. Ciągnik kupować bede za rok i myślę że troche pojerzdze poszukam i spróbuje coś kupić jak nie bedzie nic odpowiedniego w tej cenie to kupie inny ciągnik ;) .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
BaLoN    0

Pług to 4x40 albo obrotówkie trzy skiby

Uprawno siewny trzy metry

Talerzówka będzie w sam raz jak mówisz

Przyczepy to najlepiej dwie po 6 ton ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pablo21    29

Pytanie do użytkowników (i nietylko)A wie ktos ile orientacyjnie spali 3060 w leciutkiej pracy bo duzo jeżdze na pusto i chciałbym wiedziec? A ile w ciężkiej?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nasil90    97

Nie wiem ile spala 3060 ale mój 3080 w prasie Metal Fach spala 6 litrów na godzinę


Massey Ferguson-Uniwersalność przede wszystkim.
mariusz(ZDUN) sprawdzony mechanik polecam.
mirek maszyny sprawdzony sprzedawca maszyn polecam.
 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pablo21    29

A jak sprawdzić czy przedni naped działa?

 

No i czy MF 3060 nie przeważy talerzowka Unia Cut 2,8m z wałem i siewnikiem poplonów? I czy ktos wie ile taka kosztuje a moze lepiej dorobic samemu wal i siewnik niz kupować oryginalny?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja kupiłem MF 3065 ok 6 misięscy temu. Narazie nie mam do niego zastrzerzeń skrzynia i silnik są OK. Silnik ma przepracowane 7588mth z czego już 120mth przepracował u mnie. Jest to super ciągnik, ma małe spalanie (ok 5,5 litra na godzinę zegarową w pługu 4*35 zagonowym 5 i 6 klasa ziemi). Jest bardzo zwrotny. A dużym plusem jest EHR i komfort w kabinie. Posiada on skrzynię 16/16 mi to w szczególności wystarcza.

Podczas zakupu najlepiej sprawdzić:

1) czy są wszystkie biegi(żółw/zając i przyśpieszacz)

2) czy działają funkcje podnośnika i wszystkie przełączniki EHR

3) czy działa blokada mechanizmu różnicowego

4) czy działa przedni napęd

5) sprawdzić stan frezów na wałku od rzedniego napędu ( zarowno wychodzącego ze skrzyni oraz przedniego mostu jak też wału łączącego skrzynię z przednim mostem)

6) sprawdzić czy działa WOM 540 i 1000

7) podstawowe funkcje takie jak oświetlenie hamulce itp.

8) czy są luzy na kołach w przednim moście i tylnim (można tego dokonać przez bujanie ciągnikiem ciągnąc za kało)

9) czy z przedniego mostu nie cieknie olej, jeśli cieknie to wina prawdopodobnie są symeryngi

10) czy ogólnie silnik i obudowa skrzyni nie jest zalana olejem

11) rozgrzać silnik i zobaczyć jak pracuje (czy dymi, jak wchodzi na obroty)

12) czy pompa hydrauliczna jest w dobrym stanie (można to sprawdzić kręcąc kierownicą i jednocześnie podnosić coś na TUZie na wolnych obrotach, jeśli ciężko podnosi i ciężko się kręci kierownicą to pompa jest słaba)

13) jesli ciągnik pracuje lub pracowal z TURem to dokładnie sprawdzić przedni most pod wzgłędem: pęknięć i luzów

To chyba wszystko co mogę napisać jeśli ktoś uważa ze czegoś nie napisałem to niech mnie poprawi. Ja swojego kupiłem za 42000 zł jest to rocznik 1991.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jarekw    2

@Przemek, a ile KM ma Twój Massey? Czy warto inwestowac w młodszego MF Twoim zdaniem? W końcu ponad 7000mth to nie jest tak mało. A skoro masz takiego to wiesz jak chodzi.


Poszukuję osób posiadających pojemniki paszowe "POJ-PASZ" firmy BIN, proszę o kontakt przez PW lub gg 1772781

"Wymagajcie od siebie choćby inni od was nie wymagali" - Jan Paweł II

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pablo21    29

MF 3060 ma silnik o pojemnośc ok 4,1l i mocy 80km

MF 3065 ma silnik o pojemności ok 3,9l Turbo i moc 85km.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Inwestować w nowsze modele można. Ja akurat uwarzam ze przebieg 7500 mth jest mały, gdyż te silniki potrafią przepracować nawet 15000 mth bez remontu (to jest prawda u mnie znajomy ma 3080 z 89 roku i ma przebieg 15000 mth wiem bo sam nim pracowałem). Mój MF chodzi super jedyne co mi się zepsuło to na wałku przy przednim napędzie zerwał się frez ( ale ten problem nie wystąpił z winy ciągnika, a tylko z mojej głupoty). Stało sie to przy wyrywaniu ogromnego pnia wiązu a mianowicie po zapięciu liny do ciągnika nie mogłem go wyrwać więc zaczołem z włączonym napędem wyrywać z rozpędu i tak po ok pół godziny zerwał się frez. A tak dodam że nawet CASE 5140 NIE WYRWAŁ tego pnia, dopiero fadroma Ł-200 dała radę. Ale to tylko awaria którą można naprawić przez naspawanie i wydłutowanie w najbliższym zakładzie obrubki metali koszt 640 zł (przynajmniej w mojej okolicy tyle zpłaciłem). Lepiej jest kupić MF 3065 niż MF 3060 ponieważ jest cięższy o 250 kg, ma o 5 KM więcej mocy i mniej spali mniejsza pojemność. Co do spalania to nieduża jest różnica, ale uciąg napewno będzie większy. MF 3060 ma 80 KM, zaś MF 3065 ma 85 KM. Mój MF jest w bardzo dobrym stanie wszystko działa bez zarzutu. Jest to ciąnik bardzo zwrotny (szczególnie dobry do pracy w wąskich ciasnych miejscach ale ma to też plus w pulu. Pozdro

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pablo21    29

To mówisz ze Mf 3065 spali mniej od 3060 a nie wie ktos o ile mniej i czy MF 3065 są duzo drozsze od 3060???

Za 38 tys zł nie kupi dobrego 3065?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez andrewk
      Witam, do sprzedania instrukcja obsługi do traktorów Massey Ferguson 6110 - 6190 w języku polskim. Gratis dla kupującego dorzucam instrukcję napraw do powyższych modeli w formie pdf (ang).
       
      Cena 70zł + wysyłka
       
      Chęć zakupu kierujcie wysyłając mi wiadomość
       
      Pozdro
       
       


       
      ______________________________________________________________________________________________________________________________
      http://www.traktorpedia.pl - dane techniczne ciągników rolniczych, kombajnów zbożowych oraz ładowarek teleskopowych.

    • Przez karolox
      Witam, od pewnego czasu nie działa mi ogrzewanie w ciągniku massey ferrguson 3635 2013r. Przyjechał serwisant, i powiedział że trzeba zaworek wymienić co otwiera żeby płyn mógł iść na nagrzewnicę, (u góry w dachu) . Wymontowałem go, wymieniłem, i nadal nic, jak nie grzeje tak nie grzeje. Płyn ciągle uzupełniony do maksimum, dodam, że po zdjęciu węzy przy nagrzewnicy u góry wyleci z węza może kieliszek płynu, może nawet nie, i stąd moje pytanie, co może być powodem? Może miał ktoś już taki przypadek? Czy możliwe ze pompa nie daje ciśnienia żeby płyn mógł iść do nagrzewnicy do góry w dachu? Serwis nie umie pomóc, bądz nie chce, ręce opadają, zima jest a ogrzewania brak. Dodam, gdy ciągnik jest nagrzany prawidłowo. Możliiwe że są jakieś zaworki gdzieś, co nie przepuszczają płynu na nagrzewnicę? jeśli są, i ktoś miał taki problem, proszę o podpowiedz, z góry dziękuję  
    • Przez andrewk
      Do sprzedania posiadam instrukcję do MF 6110 - 6190. Kupiona za dużo wyższą kwotę, przeczytana i odłożona. Stan jak NOWY. Cena 40zł + 15zł wysyłka. Dla agrofotowiczów równe 50zł.
      Link do aukcji : http://allegro.pl/massey-ferguson-instrukcja-obslugi-6110-6190-i7145241669.html
      AgroDane - Dane techniczne maszyn rolniczych
      AgriDane - Specs of agricultural machinery
      AgriDaten – Technische daten von landmaschinen
      AgriSpec – Technische gegevens voor
      AgriDatos – Datos técnicos de maquinaria agrícola
      AgriDonnées – Données techniques des machines agricoles
      AgriDati – Dati tecnici per macchine agricole
      АгроДанные — Tехнические данные сельскохозяйственной машин
    • Przez aga19892010
      Może ktoś z was wymieniał lub wie jak to zrobić-muszę wymienić rewers w mf 8140 ?nadmienię,że nie jeździ do przodu ,tylko wstecz-kupiłem uszkodzony -proszę o podpowiedzi ale tylko osób które naprawdę coś wiedzą a nie tylko domniemają,z góry dziękuje
    • Przez Radosław142
      Witam. Kupiłem ciagnik na wiosnę. Jest on z 2008r ma teraz obecnie 6tys mth. Wszystko było okej przez dłuzszy czas. Szarpać zaczął przy pracy z ładowaczem, zrobiło się to nagle. Ciągnik szarpie jedynie do przodu ze sprzegłem jak i bez. Zaczeła się rowniez zapalać kontrolka od ciśnienia oleju w skrzyni ale to jedynie po dłuzszej pracy gdy sie olej rozgrzał. Kontrolka gasła gdy sie ciagnikiem zachamowało. 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj