pablo21

MF 3060-Na co patrzeć przy zakupie?

Polecane posty

mirasek    13

W lekkiej pracy można liczyć na mniejsze spalanie silnika doładowanego... Turbodiesle mają wyższą sprawność cieplną od wolnossących, widać to m.in. po zużyciu paliwa - przy tej samej pojemności silnik z turbo pochłania średnio mniej paliwa chociaż osiąga wyższe parametry. Podkreślam - średnio.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Co do spalania to MF 3065 spali ok 259g/kWh zaś MF 3060 spali ok 271g/kWh. Prosiłeś o info jak się nim pracuje. Ja ciągam swoim MF 3065 pług 4*35 na zimi klasy 5 i 6, ale z tym pługiem ten ciągnik nie ma co robić, z pewnością pociągnie 5*35. W końcu URSUS C-385 bez przedniego napędu ciągnął 5*35 zagonową więc ten mf nie będzie miął z nim problemów. Ciągam moim MF także Kultywator 2,1m waga 400kg z zabezpieczeniami sprężynowymi zaś do kultywatora doczepiam brony 3 m wżące 250 kg i ten ciągnik nawet nie drgnie przy podnoszeniu tego zestawu. Jeszcze z takim zestawem nie poniosło mi przodu mimo ze nie posiadam obciążników i nie mam wody w kołach nawet przy gwałtownym ruszaniu. Pracowałem tym ciągnikiem w lesie przy zrywce drewna i powiem ze do niego podpinam 3 sztuki po 1m3 i nie podnosimi przodu (dla porównania Ursus C-360 z pełnumi obciążnikiami z jedną sztuką 1m3 ma spore problemy,to znaczy ze przód jest cały czas w górze a koła się mielą dopiero po opudszczeniu ponośnika mogę z nią jechać a w tym czasie kierownicą kręci się jakby było zainstalowane wspomaganie). Co do komfortu w kabinie to według mnie jest super (cicho, żadnych hałasów, a jak jest klima to poprostu bajka).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pablo21    29

Przemek62432 jak myślisz Mf 3060 lub 3065(zalezy co się trafi i za ile) nie zostanie przeważony przez talerzówkę Uniia Cut L 2,8m wał do niej i siewnik poplonów waga tak orintacyjnie 1200kg.

I czy twój ze skrzynią 16x16 ma skrzynie 40km/h?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Co do tealerzówki UNIA CUT L 2,8 to myślę ze przy założonych obciążnikach nie będzie go przeważać. Ja osobiście nie mam tak ciężkiej maszyny. Ale skoro FIAT 780 który ma 78 KM i jego udźwig wynosi 2400 kg, a waży 3200 kg podnosi bez problemu rębak do gałęzi o wadze 1060kg, (sam to na własne oczy widziałem bo pomagałem znajomemu przy pracy z tym rębakiem) to te MF-y nie przeważy ta talerzówka. A przecież MF 3060 ma udżwig 3600kg i waży 3840 kg, zaś MF 3065 ma udźwig 4055kg i waży 4240kg to ta talerzówka nie ma prawa ich przeważyć ( chyba że ta talerzówka daleko wystaje za ciągnik). Moim zdaniem te MF-y podniosą tą talerzówkę, możliwe ze będzie trzeba założyć obciążniki na przód i nie będzie problemu. Ja mam swojego ze skrzynią 16/16 i mam 40 km/h. Te MF-y miały skrzynię standard 30km/h a na zamówienie dopiero 40 km/h z tego co wiem. Ale co to za różnica przecież i tak można jechać tylko że trochę wolniej ja mam C-360 który jeździ z prędkością 25 km/h i się nim dobrze jeździ. Przecież nie będziesz jeździł nim 100 km od domu więc tym się nie przejmuj. Co do talerzówki to jescze odpowiem później.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli chodzi o skrzynie to napewno w razie jakiejś awari skrzynia 16/16 powershift bedzie tansza w naprawie poprostu jest mniej skomplikowana od dynashift a która lepsza to nie wiem ja mam powershift i przełożen mi wystarcza. :P


Podziwiać należy wielkie czyny, a nie wielkie słowa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tworkowiak    108

Oglądąłem ostatnio model 3070 ze skrzynią 32x32 i byłbym zainteresowany , bo cena kusi.

Generalnie to z biegami wszystko w nim gra, ehr trzebaby tylko sprawdzic po zaprzęgnięciu jakiejś maszyny, blokadę i rozłącznie przedniego napędu podczas jazdy.(to pierwszy MF jakiego oglądąłem i jeszcze w tych tematach trochę jestem zielony :P , ale jak przyjdzie co do czego to sprawdzę już to ;) )

Najbardziej zastanawia mnie to, że ciężko kręci się kierownicą. Niby ciagnik był juz rozgrzany, ale ciągle trzeba było "pracowac" rękami , żeby zkręcic koła w mijescu. Jakieś pomysły?

Inne pytanie dotyczy olejów - jakie najlepsze? ; ile do czego?

P.S. Ten 3070 jest na kołach R28-przód i R38-tył i wygląda na sporego. Czy jest on dosyc zwrotnym ciagnikiem , żeby móc nim poruszac sie na małych podwórkach? ( moje jest wąskie i niemam pewności czy jest wogóle sens kupowania takiego byczka... może sobie darowac i kupic 3060 na mniejszych kołach... :huh: )


...McCORMICK... and ...URSUS... B)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Piotruniu25    3145

Raczej gabarytowo to 3070 od 3060 nie będzie mniejszy na na większych koła 3070 będzie szybszy.A za ile stoi ten 3070?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tworkowiak    108

Wiem, że 3070 od 3060 nie będzie mniejszy , napewno jest wyższy. Tylko, że 3060 występuje jedynie na mniejszych rozmiarach i może będzie lepiej takiego wybrac hmm?

Niewiem też czy będzie szybszy 3070 na tych dużych kołach:huh:

Cena to 33tyś. do uzgodnienia :D Rocznik 1990 , motogodzin - 7700 ;)


...McCORMICK... and ...URSUS... B)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Piotruniu25    3145

To poszukaj 3070 na rozmiarach kół co ma 3060 po karę koni może się czasami przydać.Jak masz bardzo ciasne podwórko to jeszcze 3050 zostaje do wyboru.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bartek72511    81
Napisano (edytowany)

3070 myślę że Ci bez problemu się na tym podwórku zmieści, ja kupiłem Mfa 3085 i to 6 cyl a mam ursusa 914 i to 4 cyl a promień skrętu ma o metr większy ;)

 

Szybszy będzie na pewno bo przecież to jest logiczne.

Moim zdaniem szukaj maszyny w dobrym stanie , bo znaleść taka to nie łatwa sprawa, pojeździsz troche to zobaczysz co jest na rynku więc zobaczysz ze na ten rozmiar opon nie ma co patrzeć, lepiej na bieżnik patrz;)

Edytowano przez Bartek72511

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
matis251    0
Napisano (edytowany)

Jak ciężko kręci się kierownicą to być może filtr od wspomagania jest już zabrudzony, być może jest coś z orbitrol-em (najmniej prawdopodobne) albo pompa hydrauliczna jest już na wykończeniu, wyeliminować pompę możesz sprawdzając ciśnienie na wyjściach hydrauliki zewnętrznej. A jeszcze jak dodajesz gazu to lżej kręcić ??

 

Różnicy w gabarytach drastycznej nie ma, jedynie MF jest dłuższy i wyższy a szerokość można sobie zawsze dostosować.

 

 

Pozdro.

Edytowano przez matis251

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tworkowiak    108

Piotruniu25 - rozważam każdy model od 3050 do 3070, jak będzie parę kucy mniej to trudno, aby dobrze sie sprawował.

 

Bartek72511 - to jednak trzeba pomyślec o nim mimo tych gabarytów.

Co do stanu to akurat ten pierwszy którego oglądąłem jest w bardzo dobrym stanie i na niego się tak "napaliłem", mimo, że cena jest trochę podejżanie niska :huh: Wypicowany to on nie jest, nawet go gościu nie umył na zimę no i stoi pod chmurką, ale przynajmniej widac, że pracuje w polu :) I raczej nie było w nim grzebane - przynajmniej nie wygląda i właściciel bez wahania odpowiedział na moje pytanie dotyczące cen części -"Niewiem, bo nigdy nie kupowałem" - myślę, że można mu wierzyc. Ma tego MF-a jakieś 2-3 lata i bez awarii. Pracuje m.in. z prasą Gallignani z rotorem i ponoc ma lekko.

Na rozmiar zwracam uwagę, tylko poto, żeby nie kupic na kołach do oprysków ;) Bieżnika ma jeszcze sporo - opony wyglądają na oryginalne - Good Year. Bez bieżnika nie patrzę, bo niemam chęci odrazu wydac kasę na nowe opony.

 

matis251 - obyś miał rację, że to filtr. Nie sprawdzałem ciśnienia, ani nie kręciłem kierą na gazie ...gdzie ja miałem głowę, że o tym nie pomyślałem... <_<

 

Dzięki za waszą pomoc - napewno się przyda ;)


...McCORMICK... and ...URSUS... B)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek777    0

To ja może podłączę się do tematu :rolleyes: Czym różni się skrzynia Autotronic od Powershift?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bartek3085    0
Napisano (edytowany)

Jedno nie ma z drugim nic wspólnego. Autotronic to komputer który steruje przednim napędem, blokadą oraz zmiana grup. Powershift jest to rodzaj skrzyni.

 

Tworkowiak to czy było gdzieś grzebane to popatrz na śrubki od skrzyni oraz od komputera, z prawej strony obok schodków do kabiny.Śrubki od razu poznasz czy były odkręcane bo to wiadomo zawsze jakiś ślad od klucza został . Nie wierz ze ktoś coś odkręcał i nic nie robił bo to mało prawdopodobne. Uważaj w zakupie, warto się nie napalać bo to moze być zguba;)

Edytowano przez Bartek3085

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tworkowiak    108

No masz rację, po poczytaniu komentarzy na tym forum wrażenia ostygły. Jak nagadałem ojcu, co i jak i co moze byc z tym czy tamtym, to sie zniechęcił i powiedział , że moze lepiej rozejżec sie za Renault. Ja jednak niedam za wygraną - będe szukał coś z tej serii MF, bo chyba niema lepszego ciągnika z tych lat co 30XX za cenę 30-kilka - 40-kilka tysięcy. :huh:

A i jeszcze jedno, jak ktoś zaproponuje Zetora to niech mnie nie namawia, bo o tej marce niema mowy :P


...McCORMICK... and ...URSUS... B)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bartek3085    0

a ile możesz max kasy przeznaczyć?

Moim zdaniem mf to bardzo fajny i przyjemny ciagnik i lepszego z tych lat i w tej cenie pewnie nie ma. Ojca dasz radę jakoś przekonać, ale o dobry ciagnik na pewno nie jest łatwo. Spisz sobie najlepiej wszystko co sprawdzić przy oglądaniu mfa i jeśli wszystko sprawdzisz i będzie ok to powinno być dobrze;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tworkowiak    108
Napisano (edytowany)

No tak myślę, żeby to spisac do kupy i później wsiąśc w oglądana maszynę i pokolei sprawdzac. Trochę tego w MF duzo, ale warto ;)

Kasa - max 40 tyś.

Najgorsze to, że w mojej okolicy (mówię tu nawet o odległości do 150 km) trudno znaleźc jakikolwiek z 30XX. Jak juz cos ciekawego na necie znajdę to to gdzieś daleko w Polsce.

Edytowano przez Tworkowiak

...McCORMICK... and ...URSUS... B)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bartek3085    0
Napisano (edytowany)

nie jest aż tak źle, byle ważniejsze rzeczy pospisywać co dokładnie sprawdzić i jak to powinno działać, myślę tutaj głownie o autotronic, skrzynia, ehr bo jak to wszystko działa ok i ciagnik jest w dobrym stanie wizualnym i opony są względne to warto się zainteresować bo jak wiadomo opony sa bardzo drogie.

 

40 tysięcy powinno jako tako wystarczyć, zawsze mozna się potargować. i u mnie było identycznie, 2000 km przejechaliśmy zanim znaleźliśmy ale co zrobić, tak to jest, zawsze trzeba pojeździć trochę, ale i tak kupno ciągnika to nic w porównaniu do kupna kombajnu ;D

Edytowano przez Bartek3085

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tworkowiak    108

O kupnie kombajnu to lepiej nie mówic ... ile tam rzeczy musisz sprawdzic , moze wszystko grac ,a i tak kupujesz z wielkim ryzykiem :mellow:

 

Ja tak myślę, że jak pojeździmy i nicn ie znajedziemy, tpo pogadamy z okolicznymi handlarzami i moze którys znajomy cos sprowadzi konkretnego z zagranicy - oni zwykle byle czego nie ściągają.


...McCORMICK... and ...URSUS... B)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bartek3085    0

a masz jakiegoś takiego znajomego co sprowadza z niemiec? jak tak to jedź najpierw do niego. Z Anglii nie ma co sprowadzać, we Francji podobno są zadbane egzemplarze ale ciężko odnaleśc i dopiero w niemczech podobno najbardziej dbają o maszyny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tworkowiak    108

Jest dwóch gości w okolicy, którzy sprowadzają sprzęt, handlują i robią usługi. Jeden z nich dośc długo miał MF z tych lat co 30XX , tylko coś koło 130-150KM i pewnie do niego podjedziemy i popytamy co i jak z tym ciagnmikiem było i czy coś sprowadziłby.


...McCORMICK... and ...URSUS... B)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bartek3085    0

a tak przy okazji to sprawdzałem i Mf 3070 na oponach 38 a 3060 na 34 ma tylko o 20 cm większy promień skrętu. ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
masseyf30    82

Witam.

Co byście polecili MF 3060 czy 3065 a może 3070. Ciągnik miałby głównie pracować z TUR-em i po części zastąpić jednego ursusa C-360 3P. Na razie tylko sie rozglądam i zastanawiam bo kupno zaplanowane jest na koniec tego roku lub początek następnego. Dodam że mam już MF 3095 więc przy kupnie będe wiedział na co zwracać uwage.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
daras77    1

Jak głównie do tura to moim zdaniem 3060 albo 3065,koła niższe,bardziej zwrotny,najlepiej jakbyś wyczaił gdzieś wersje PANORAMA ze ściętą maską no i raczej skrzynia 16x16-żadnych niepotrzebnych komplikacji z obsługą rewersu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez andrewk
      Witam, do sprzedania instrukcja obsługi do traktorów Massey Ferguson 6110 - 6190 w języku polskim. Gratis dla kupującego dorzucam instrukcję napraw do powyższych modeli w formie pdf (ang).
       
      Cena 70zł + wysyłka
       
      Chęć zakupu kierujcie wysyłając mi wiadomość
       
      Pozdro
       
       


       
      ______________________________________________________________________________________________________________________________
      http://www.traktorpedia.pl - dane techniczne ciągników rolniczych, kombajnów zbożowych oraz ładowarek teleskopowych.

    • Przez karolox
      Witam, od pewnego czasu nie działa mi ogrzewanie w ciągniku massey ferrguson 3635 2013r. Przyjechał serwisant, i powiedział że trzeba zaworek wymienić co otwiera żeby płyn mógł iść na nagrzewnicę, (u góry w dachu) . Wymontowałem go, wymieniłem, i nadal nic, jak nie grzeje tak nie grzeje. Płyn ciągle uzupełniony do maksimum, dodam, że po zdjęciu węzy przy nagrzewnicy u góry wyleci z węza może kieliszek płynu, może nawet nie, i stąd moje pytanie, co może być powodem? Może miał ktoś już taki przypadek? Czy możliwe ze pompa nie daje ciśnienia żeby płyn mógł iść do nagrzewnicy do góry w dachu? Serwis nie umie pomóc, bądz nie chce, ręce opadają, zima jest a ogrzewania brak. Dodam, gdy ciągnik jest nagrzany prawidłowo. Możliiwe że są jakieś zaworki gdzieś, co nie przepuszczają płynu na nagrzewnicę? jeśli są, i ktoś miał taki problem, proszę o podpowiedz, z góry dziękuję  
    • Przez andrewk
      Do sprzedania posiadam instrukcję do MF 6110 - 6190. Kupiona za dużo wyższą kwotę, przeczytana i odłożona. Stan jak NOWY. Cena 40zł + 15zł wysyłka. Dla agrofotowiczów równe 50zł.
      Link do aukcji : http://allegro.pl/massey-ferguson-instrukcja-obslugi-6110-6190-i7145241669.html
      AgroDane - Dane techniczne maszyn rolniczych
      AgriDane - Specs of agricultural machinery
      AgriDaten – Technische daten von landmaschinen
      AgriSpec – Technische gegevens voor
      AgriDatos – Datos técnicos de maquinaria agrícola
      AgriDonnées – Données techniques des machines agricoles
      AgriDati – Dati tecnici per macchine agricole
      АгроДанные — Tехнические данные сельскохозяйственной машин
    • Przez aga19892010
      Może ktoś z was wymieniał lub wie jak to zrobić-muszę wymienić rewers w mf 8140 ?nadmienię,że nie jeździ do przodu ,tylko wstecz-kupiłem uszkodzony -proszę o podpowiedzi ale tylko osób które naprawdę coś wiedzą a nie tylko domniemają,z góry dziękuje
    • Przez Radosław142
      Witam. Kupiłem ciagnik na wiosnę. Jest on z 2008r ma teraz obecnie 6tys mth. Wszystko było okej przez dłuzszy czas. Szarpać zaczął przy pracy z ładowaczem, zrobiło się to nagle. Ciągnik szarpie jedynie do przodu ze sprzegłem jak i bez. Zaczeła się rowniez zapalać kontrolka od ciśnienia oleju w skrzyni ale to jedynie po dłuzszej pracy gdy sie olej rozgrzał. Kontrolka gasła gdy sie ciagnikiem zachamowało. 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj