Zaloguj się, aby obserwować  
Henius91

Jaka przyczepe wybrac?

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
szpeniek26    5

Ja polecił bym z pronaru, to są chyba jedne z tańszych przyczep jeśli chodzi o nowe, sam tam taką tylko o ładowności 6 ton.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ochen    65

chcesz nowa to wg mnie wywalanie kasy w błoto za 50% ceny nowej kupisz wypasiona uzywkie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Vril    1

Wszystko zależy od tego co będziemy wozić i ile ,bo jeśli taka przyczepa ma byś używana tylko w żniwa to zakup nowej całkiem mija się z celem.

Nie rozumiem ludzi którzy produkują po 100 i więcej ton zboża ,rzepaku itp i gnają przyczepkami po 20-30 kilometrów do skupu.A tym bardziej nie rozumiem tych którzy kupują przyczepy objętościowe 15-25 t za kupe pieniędzy i tak samo gnają do skupu .Od tego są Tiry i łódki -chyba że nie ma łódek

Radzę poszukać dobrej używki.Ja sprowadziłem dwie niemieckie 12 tonowe chyba 30 letnie z burtami drewnianymi troszkę pod remontowałem i wyglądają jak nowe.No i zaoszczędziłem z 50 tys ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wojtek53    0

niedaleko mnie była do sprzedania przyczepa z niemiec za 7tys. na balonach i z metalowymi burtami, 6T ładowności

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krzysiek16m    102
chcesz nowa to wg mnie wywalanie kasy w błoto za 50% ceny nowej kupisz wypasiona uzywkie

Mam takie same zdanie. Przyczepe przeważnie używa sie w okresie żniw, a przez reszte czasu jest niepotrzebna, wiec nie widze sensu wydawania ponad 20 tysięcy(Albo i więcej). Moim zdaniem lepiej kupić uzywaną w dobrym stanie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Henius91    1543

nie tylko do zboza. ja bym praktycznie ja uzywal caly rok. czasami musze zwir przywiesc a do tego tez ona moze sluzyc, w zniwa do zboza wozenia a co najwazniejsze nadala by sie ona rowniez w czasie robienia kiszonki z kukurydzy. i dlatego musi byc na tandemie i wywrot na 3 strony i ladownosc do 8 t.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yacenty    3871

ja juz na bank nie kupie nowej przyczepy, za poprzednia sztywna hlke dalem 3tys i teraz pakuje na nia 9ton pszenicy!!!

teraz ogladam przyeczpy do remontu w niemczech i smiech na sali - do 1000E spokojnie kupujesz ladna przyczepe do remontu, wkladasz jakies 5tys zl i masz przyczepe bajka na full wypasie


Pozdrawiam YacentY
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

Ceny Nawozów,
Najprostsza karta pola: www.AgroDzienniczek.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
morowa91    6

Mój znajomy co ma firme transportową to tylko kupuje nowe przyczepy i tylko z Metaltech-u ;)

Ale u niego dzień w dzień nimi robią, a ja zgadzam się z @yacenty bo po co wywalac tyle pieniędzy jak można kupić porządno przyczepe do remontu, lub po remoncie za tanie pienądze i tak samo pojeżdzisz :)

Ja sam teraz szukam jakieś przyczepy do remontu i napewno w życiu niekupie nowej bo za tą kase moge mieć z 4 używane i w porządnym stanie :):)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cirus    2

Moim zdaniem przyczepę kupuje się raz na 15 lat i to musi być porządna mocna maszyna. Proponuje firmy : Fliegl , Welger.


uważajcie żeby wam koło nie odpadło

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Henius91    1543

no to niech wam bedzie ze uzywana, ale jak juz to taka http://www.otomoto.pl/index.php?sect=show&id=B54908 albo http://www.allegro.pl/item411127179_przycz..._producent.html (taka by byla dobra do wozenia zboza z pol blisko domu) albo taka http://www.allegro.pl/item406997997_przycz...icza_8_ton.html tylko ze HL-ki maja wywrot tylko na boki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
GSX    0
chcesz nowa to wg mnie wywalanie kasy w błoto za 50% ceny nowej kupisz wypasiona uzywkie

 

Co nowe to nowe


"...W życiu piękne są tylko chwile..." Dżem
"...Nie ma miejsca jak Dom..." PiH

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
GSX    0
Moim zdaniem przyczepę kupuje się raz na 15 lat i to musi być porządna mocna maszyna. Proponuje firmy : Fliegl , Welger.

Dlaczego te firmy??


"...W życiu piękne są tylko chwile..." Dżem
"...Nie ma miejsca jak Dom..." PiH

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
morowa91    6
Co nowe to nowe

Kolega chce chyba ban dostać za takie wypowiedzi które nie są niczym uzasadnione i za pisanie postu pod poste :);)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
GSX    0

Nie wiem jak się to łączy.

CO do tamtej wypowiedzi to samo za siebie mówi iż nowe to jednak jest pewniejsze niż używany i eksplantowany sprzęt


"...W życiu piękne są tylko chwile..." Dżem
"...Nie ma miejsca jak Dom..." PiH

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Henius91    1543

wlasnie. nie piszemy postu pod postem i uzasadniamy wypowiedz ;)

 

wrocmy do tematu. jak tak ogladalem te przyczpy na allegro to nie ktore uzywane sa nawet fajne np. te co ja podalem, ale nie ktore HL-ki kosztuja tyle co now przyczepa z warfamy. a taka przyczepe mozna dostac juz za ok. 30 tys.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
morowa91    6

A nie myślałesz nad przyczepą używaną do remontu, bo można za tanie pieniądze kupić i wyremontować i przynajmniej wiesz co masz ;):)

Ta HL 80.11 co link podałesz wygląda elegancko, ale troche droga, bo czasem w takim samym stanie możesz o 5 tys. zł taniej nawet kupić :)

Sam teraz szukam przyczepy wywrotki, ale raczej będe kupował do remontu, to zimą się zrobi :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cirus    2

@ GSX te firmy specjalizują się w przyczepach i naczepach (pooglądaj producentów naczep w tirach i znajdziesz tam te marki) jeżeli ktoś specjalizuje się w jednej dziedzinie to jest perfekcjonista pod względem wykonanie i rozwiązania daleko nie trzeba szukać np. claas, fendt.


uważajcie żeby wam koło nie odpadło

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Henius91    1543

no tak ale w porownaniu do przyczep Warfamy i Metaltechu to Welger to jest bardzo droga firma. wiem ze liczy sie jakosc ale taka przyczepa by mi sie nie przydala bo ja zboza do skupu daleko nie woze wiec nie potrzebuje porzadnej przyczepy. a najbardziej mi sie podoba ta przyczepa http://www.allegro.pl/item411127179_przycz..._producent.html do zboza idealna tylko ze kukurydzy juz na niej nie przewioze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
morowa91    6

Ale chyba niemasz aż tak dużo zboża, by zakup takiej przyczepy był by opłacalny bo do samego zboża to niewarto, nie za takie pieniądze, kup lepiej przyczepe którą wykorzysztasz przez cały rok, a nietylko w żniwa :);):):)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

  • Podobna zawartość

    • Przez tomb2
      Zbliża sie zima ;D a więc planuję wyremontować moją 4,5 t jednak nie wiem czy dojdzie to do skutku ??? Jeżeli znajomu udostepni mi garaż to tak bo on ma ogrzewany A więc mam kilka pytań.
      - ile mogą kosztować burty do przyczepy 4,5 t typ D-46B
      - Lepszcze są z blachy falistej czy z prostej ?
      - Jakiej grubości blache dać na podłoge ?
      - czym najlepiej wyczyścić przyczepe, czy piaskowanie się opłaca ile może kosztować?
      Narazie tyle
    • Przez MichaKpiski
      Chcę przerejstowac przyczepę Sanok D47A (wywrotka) , w dowodzie mam wpisane rok produkcji, numer podwozia , dopuszczalną łatwość 3500, Pani w starostwie powiedziała że diagnosta będzie musiał ustalić pozostałe dane. Czy ktoś by się podzielił pozostałymi danymi jakie ma wpisane w dowodzie ? z góry dziękuję
    • Przez PawelS
      Witam potrzebuję opinii na temat firmy Perfect-Agro Koluszki, gdyż prawdopodobnie będę u nich zamawiał przyczepę, są one całkowicie odnowione i wyglądają jak nowe a cena to jest 1/2 w porównaniu do Nowej np Pronarki. Czy ktoś z użytkowników kupił od niech przyczepę i czy jest zadowolony jak z trwałością i wykonaniem >? Za każdą informację będę wdzięczny 
      http://www.remonty-przyczep.com/ 
    • Przez Hinco
      Czy teraz można zarejestrować jednoosiówke SAM do traktora? Bo kiedyś ojciec zrobił do samochodu i problemu nie było, a jakby sie dało traktorową rejestrnąć byłoby miło..
    • Przez koyack
      Witam wszystkich. Zastanawiam się nad zakupem przyczepy uniwersalnej  ściana przesówna. Służyła by do transportu zboża, kiszonki z qq oraz jaka rozrzutnik obornika. Przeglądając oferty różnych firm trafiłem na ogłoszenie firmy Agrotechnology z Rzeszowa. Ale nigdzie nie mozna znaleźć informacji o ich produktach. Interesujące jest uniwersalne podwozie do różnych przeznaczeni np można po ściągnięciu zabudowy przyczepy zamontować na podwoziu beczkowoz.  Czy ktoś miał doczynienia z tą firmą? Jakieś opinie? Z góry dziękuję za wszelkie informacje.  Załączam link do ogłoszenia. 
      https://www.otomoto.pl/maszyny-rolnicze/oferta/agrotechnology-przyczepa-ze-sciana-przesuwna-up-pza-27-jedna-rama-wiele-narzedzi-ID6Gg380.html
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj