Zaloguj się, aby obserwować  
UrsusC3603p

New Holland 1530 czy Bizon Z056?

Polecane posty

UrsusC3603p    1

Witam mam zamiar w przyszłym roku kupić kombajn mam taki dylemat co lepiej kupić New Hollanda 1530 czy Bizona ZO56

Napiszcie który jest lepszy Czy do NW znajdę części wiem że pasy będą pasować od Bizona.

Piszcie który z nich jest lepszy , plusy minusy tych kombajnów z góry dziękuje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
radzio16    0

Z czystym sumieniem mogę polecic NH 1530 jest to bardzo dobry kombajn, mało awaryjny, prosty w budowie i obsłudze. Silnik Deutza chłodzony powietrzem jest prosty i prawie bezobsługowy, dotego bardzo oszczędny. Dużo części pasuje od bizona, szkrzyni przez 3 lata nie dotykałem wydajnośc podobna do bizona. Dodam ,że dzis bizon w poległym życie stawał co krok a moja dziadzina w podobnych warunkach szła jak przecinak ^_^

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość maciek08   
Gość maciek08

znajomy ma takiego NH drugi sezon. większych awarii niemiał nawet nieźle pocina. szilnik ford6 w niezłym stanie nawet. zadowolony jest z niego

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
radzio16    0

Pytaj o co chcesz 1530 ma heder 3,60 m 1540 ma heder 3.95m oby dwa są wyposazone w silniki 6 cylindrowe deutza lub forda, ja jestem bardzo zadowolony z tego kombajnu większosc w tegoroczne żniwa skosiłem NH, muj JD co chwile się psuł i i terz pali o wiele więcej ^_^

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Henius91    1542

nie porownujcie NH tej serii do bizona Z-056 ;) . jak juz to do Z-040. po pierwsze ten NH ma miejszy zbiornik niz bizon 56 (taki ja Z-040) a po drugie ma tylko 4 klawisze (rowniez jak Z-040) a bizon 56 ma 5 klawiszy. tak po za tym to fajny kombajn ale ma mniejsza wydajnosc niz bizon Z-056.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
radzio16    0

Wielkiej różnicy z ZO56 nie ma ja hektar przy dobrym kawałku robię w godzinę. A co do zbiornika były wersje z powiększanym zbiornikiem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

xxxxxxxxx

Edytowano przez Gość

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szczewko    33

Tylko ile tych czesci do Bizona bedzie potrzebował a ile do NH???lepiej kupic NH zadbanego oczywiscie i kosic a nie naprawiac i w kołko czesci kupowac ktore sa tak marnej jakosci ze płakac sie chce.A prawda jest taka ze do bizona nie ma oryginalnych czesci na rynku tylko prywaciarskie podroby ktore sa wiadomej jakosci... :lol:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KamilF1    1

Podsumowując:

Bizon- części znajdziesz szybko, ale będziesz ich potrzebował więcej niż do NH

NH- większy zbiornik i ogólnie mało awaryjny kombajn

Oby dwa porównywalne do siebie lecz ja wybrał bym NewHollanda :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukasz345    0

Części wszystkie jakie są potrzebne zakładam od bizona dałem 13 700zł i jak za tą kase super sprzęt. Zdjęcia są w galerii a typ 133

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
UrsusC3603p    1

Szczewko mam do ciebie jeszcze jedno pytanie widze że jesteś ekspertem od NH więc znasz firmy które oferują części do modeli chodzi mi te od 1530 do 1550 .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szczewko    33

W Grene dostaniesz podajniki, lancuchy, paski wszystkie dostaniesz z Sanoka, lozyska sa standardowe zadnych problemow z dostepnoscia np. lozyska wszystkich napinaczy to 6305 ktore kosztuje 10 zl. Cepy kiedys znalazlem po 200 zl za pare ale nie wiem dokladnie z jakiej firmy musialbym poryc troche w necie bo mialem formata i zakladki mi sie pogubiły. Jakies bardziej "wytrawne czesci" to w serwisie NH a najlepiej szukac w Brzozie pod Bydgoszcza. Oni tam maja naprawde duzo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kingway    9

kup bizona częsci masz wszędzie a jak kupisz to zrób przegląd lub remont to ci się tak szybko nie popsuje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

  • Podobna zawartość

    • Przez ARTI2019
      Przymierzam się do zakupu xp31, na co szczególnie zwrócić uwagę? i jakie opinie macie o tych kombajnach, przesiadka będzie z bizona więc pewnie spory przeskok natomiast zastanawia mnie awaryjność głównie na forach najwięcej tematów awaryjności jest o elektronice? głupi nie jestem proste tematy sam ogarnę natomiast co z sterownikami itd? 
      jak awaryjność podsiewaczy? też coś słyszałem żeby uważać i ogólny komentarz użytkownika potrzebny  
            Cytuj   Edytuj
    • Przez Thorod
      Witam, mógłby ktoś wytłumaczyć czym się różnią oba komputery w serii lexion 400? (98r). Co jest lepszym wyborem, jak z awaryjnością tych serii?
    • Przez Qbszon
      Zastanawiamy się nad kupnem kombajnu bizon odpada zastanawialiśmy sie nad jakimś claasem dominatorem jaki byscie mogli polecić na 60 ha?
    • Przez Cezar81
      Witam kolegów. Martwi mnie dziwny odgłos w trakcie jazdy lexion 420 ale tylko powyżej 20km/h zastanawiam się czy to coś w skrzyni czy zwolnice ... Spotkał się ktoś z czymś takim... Dodam że zmiana biegów bez jakichkolwiek zgrzytów a stany oleju prawidłowe 
    • Gość
      Przez Gość
      Planuję zakup kombajnu na 90ha głównie zboża w grę wchodzą wszystkie marki. Proszę o opinię na temat tych kombajnów. 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj