Skocz do zawartości
Sebastian

Prawo jazdy

Polecane posty

Jozek18    0

Pięć minut na ŁUK.

Dziesięć na sprzęganie i rozprzęganie !

A przy parkowaniu to tylko raz można sprostować dyszel.

kissmy...    57

orientujecie się może czy od stycznia 2008 roku będą wprowadzone jakieś zmiany w kursach nauki jazdy chodzi mi zasadniczo o kategorię C+E oraz A, mam jeszcze jedno pytanko, którą szkołę nauki jazdy w Poznaniu możecie mi poleciĆ

Wiadomość z agroFakt.pl

JD1052    79

Ja za rok dopiero bede miał 16 lat i bede mogł robić prawko, a teraz jeżdże bez prawka bo ojciec pracuje sam na gosp. i nie ma innej możliwosci :angry:

mtz_820    0

ja tez za rok bede robil ale boje sie parkowania

jozek18 to zaczepianie i odczepianie to sam mam zrobic? czy ktor mi bedzie trzymal dyszel podczas zaczepiania? ale chyba zle cie zrozumialem bo 10min na to i na to to duuzo czasu

jaka szerokosc ma ten luk? moglby ktos narysowac chociazby w paincie jak ma wygladac ten luk i parkowanie?

kissmy...    57
jaka szerokosc ma ten luk? moglby ktos narysowac chociazby w paincie jak ma wygladac ten luk i parkowanie?

http://www.word.bydgoszcz.pl/

zakładka egzaminy a następnie egzamin praktyczny

mam nadzieję, iż do painta już sobie sam dasz radę przerysowaĆ

Ursusc385    519

Ja bede miał fajnie bo jak za 2 lata bede zdawał prawko kat. T to moze Farmtrackiem 70 bo kupili :rolleyes:

P.S To juz w wieku 16 lat mozna miec prawko na ciagnik ?

yarecki12    0

No nie wiem czy ''już'', bo dla większości oznacza to ''dopiero''. Możesz robić kategorie T w wieku 16 lat i śmigać z dwoma przyczepami i wszystkim sprzętem ciąganym. Tylko musisz mieć pisemną zgodę rodziców na robienie prawka.

Ferdek07    62

Ile kosztuje prawo jazdy kat. T? i czy wogóle jest sens to robi bo B+E kosztuje 800zł i można szybciej zrobic, a za kolka lat i tak prawdopodobnie z jedną przyczepą będzie można tylko jeździc, ponadto z rozrzutnikiem, i wszystkimi maszynami można śmigac, więc czy takie ważne jest to T?

gosysko    0
Ile kosztuje prawo jazdy kat. T? i czy wogóle jest sens to robi bo B+E kosztuje 800zł i można szybciej zrobic, a za kolka lat i tak prawdopodobnie z jedną przyczepą będzie można tylko jeździc, ponadto z rozrzutnikiem, i wszystkimi maszynami można śmigac, więc czy takie ważne jest to T?

Jest sens. Ja płaciłem za T 600zeta. Za kurs. Całość z egzaminem, lekarzem, zdaniem wymiasła mnie850zł Zauważ że 800zł kosztuje B+E. To jest jedna kategoria. Najpierw musisz mieć zrobione B co wyniesie cię ok 1200zł. a potem +E, czyli dodatkowe 800zł. A teraz najważniejsza rzecz. KATEGORIA B+E TO NIE JEST TO SAMO CO KATEGORIA T

Lukas85    11

Ja zdawalem prawko na kategorie T 5 lat temu. W tym czasie w białostockim osrodku WORD byl wypasiony ciagnik C360 :P z przyczepa dwuosiową. Było ciezko, szczególnie bez wspomagania i jakims plugiem do odsniezania przyczeninym z przodu :P ale jakos poszło. Nie tak dawno kolega zdawal starym zetorem, ale jakos mu nie poszło...

PongO    1

Ja mam wyjedzone juz 16 godzin na kategori b. A na tractor bede robil w szkole za freeko tylko w 3kl. a jestem w 2.

gosysko    0

Ja na nauce jazdy 2 lata temu jeździłem starą, wysłużoną, ale jakże poczciwą C-330

Gość peres100   
Gość peres100

ja dzis 3 raz nie zdalem w elblagu

yarecki12    0

gorysko, czemu piszesz ze kategoria B+E to nie jest to samo co T??? Przecież daje ona takie same uprawnienia jak B+E. Można ciągać każdy sprzęt rolniczy oraz 2 przyczepy. Więc o co chodzi? Na dodatek łatwiej zdawać B+E niż T z przyczepa dwuosiową na obrotnicy.

samo    3
Jest sens. Ja płaciłem za T 600zeta. Za kurs. Całość z egzaminem, lekarzem, zdaniem wymiasła mnie850zł Zauważ że 800zł kosztuje B+E. To jest jedna kategoria. Najpierw musisz mieć zrobione B co wyniesie cię ok 1200zł. a potem +E, czyli dodatkowe 800zł. A teraz najważniejsza rzecz. KATEGORIA B+E TO NIE JEST TO SAMO CO KATEGORIA T

najpierw przeczytaj cały temat i nie pisz takich głupot. było już 100 razy picane że B+E to to samo co T i jeszcze więcej bo możesz jeszcze ciągać lawety.

zorzyk2    50
najpierw przeczytaj cały temat i nie pisz takich głupot. było już 100 razy picane że B+E to to samo co T i jeszcze więcej bo możesz jeszcze ciągać lawety.

Napiszę trochę naukowo - kategoria B+E obejmuje uprawnienia kategorii T, nie jest to to samo, bo nie działa w drugą stronę.

fobos    2
A co sądzicie o kategorii A1?? czy ktoś zdawał i jak to wygląda bo ja za rok mam zamiar zdawać ??

wszystko wygląda tak samo jak na egzaminie na A z tym, że jeździsz lżejszym motocyklem na egzaminie. Osobiście radze poczekać dwa lata i zdawać właściwe A i oszczędzić co najmniej 700 złotych B)

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez Narko
      Zapraszam do dyskusji po przeczytaniu artykulu.
      http://biznes.interia.pl/nieruchomosci/news/nieruchomosci-ostatnia-chwila-na-zakup-ziemi-rolnej,2208847,4206
    • Przez Luke16
      Da rade zarejestrować ciągnik teraz który był wyrejestrowany w 1989 roku??? Mam dowód rejestracyjny....
    • Przez jestem_z_miasta
      Cześć, 
      mam nadzieję, że trafiłem w dobre miejsce. Odziedziczyłem 6 hektarów ziemi (2 łąki, 4 ziemi) łąki w 3 działkach, pola w 2 + budynki gospodarcze i maszyny. 
      I nie wiem co z tym zrobić. 

Mieszkam w mieście 70km od wsi w której znajduje się ziemia. I raczej nie zostawię mojej pracy, bo po prostu ją lubię, a codziennie dojazdy nie wchodzą w grę. 

Mielibyście jakieś porady, co mógłbym zrobić, aby zarabiać na tej ziemi i jednocześnie nie musieć tam pracować non - stop? Szukam czegoś, co pozwoli wyciągnąć z tego więcej niż na dzierżawie. 

Mam nadzieję, że ktoś podrzuci jakieś fajne pomysły  

dzięki!
    • Przez karol
      Zapraszam do wypowiadania się na temat prowadzenia rozrachunków z tytułu VAT w gospodarstwach rolnych. Jakie są Wasze doświadczenia?
    • Przez Aries
      Na własnej posesji od dzisiaj czyli 01.01.2017 można wycinać drzewa bez zezwolenia jeżeli nie odbywa się ona na cele gospodarcze. Czyli u siebie prywatnie można już ciąć wszystko według uznania, pamiętając tylko, że wycina się łatwo a na urośnięcie trzeba długo czekać.

Na cele gospodarcze zezwolenie obowiązuje na drzewa, których obwód pnia na wysokości 130 cm nie przekracza 100 cm w przypadku: topoli, wierzby, kasztanowca zwyczajnego, klonu jesionolistnego, klonu srebrzystego, robinii akacjowej i platanu klonolistnego. W przypadkach pozostałych gatunków drzew – 50 cm czyli np. dąb, brzoza, sosna, świerk, grab, buk i inne nie wymienione w przedziale powyżej 100 obwodu.

Warto ochłonąć po tym nagłym uchyleniu niesprawiedliwej blokady i najpierw przemyśleć co naprawdę trzeba wyciąć. Często człowiek rzuca się na możliwość kiedy tylko ona powstanie a potem żałuje.

====================================================
      4 stycznia - Dodaję praktyczną informację z gminy Gniezno

*   *   *
      1 stycznia 2017r. weszła w życie ustawa o zmianie ustawy o ochronie przyrody oraz ustawy o lasach. Znosi ona wymóg uzyskania zezwolenia na wycinkę drzew i krzewów, które rosną na nieruchomościach stanowiących własność osób fizycznych i są usuwane w celach niezwiązanych z prowadzeniem działalności gospodarczej oraz są usuwane w celu przywrócenia gruntów nieużytkowanych do użytkowania rolniczego.
      W pozostałych przypadkach (dotyczy to m.in. użytkowników działek na terenach Rodzinnych Ogrodów Działkowych, osób fizycznych i podmiotów prowadzących działalność gospodarczą, wspólnot mieszkaniowych, osób prawnych) wymagane jest uzyskanie zezwolenia na usunięcie drzewa, którego obwód pnia liczony na wysokości 130 cm przekracza: 100 cm – w przypadku topoli, wierzb, kasztanowca zwyczajnego, klonu jesionolistnego, klonu srebrzystego, robinii akacjowej oraz platanu klonolistnego; 50 cm – w przypadku pozostałych gatunków drzew, oraz na usunięcie krzewów rosnących w skupisku o powierzchni powyżej 25 m2. Wszelkie informacje w tym zakresie można uzyskać w  Wydziale Ochrony Środowiska Urzędu Miejskiego pokój numer: 46, 47 oraz pod numerami telefonów: 61 426 04 45, 61 426 04 46, 61 426 04 47. Wnioski w sprawie wydania zezwolenia na wycinkę drzew lub krzewów są dostępne w Wydziale Ochrony Środowiska Urzędu Miejskiego ul. Lecha 6, 62- 200 Gniezno pokój nr 46, 47 oraz na stronie internetowej: www.gniezno.eu.
      http://www.informacj...ug-nowych-zasad

Już nie ma wątpliwości - u siebie prywatnie tniemy jak chcemy a w "pozostałych przypadkach" (wymienione wyżej) jest ograniczenie między innymi w postaci podanych średnic mierzonych na wysokości 130 cm.