Sebastian

Prawo jazdy

Polecane posty

kubaguzik    321
tylko prawo jazdy kategorii C+E upoważnia do kierowania ciągnikiem z dwiema przyczepami na samym C można kierowac ciągnikiem z przyczepą jednoosiową (ciekawe co z tandemem)

 

tandem zalicza sie do jednoosiówki


Nie zezwalam na umieszczanie moich zdjęć na różnego rodzaju blogach lub galeriach i używania w celach komercyjnych bez mojej zgody! Wszelkie prawa zastrzeżone!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej2110    535

no to na C można jechać z rozrzutnikiem fortschritt-a a nie można z przyczepo 3 tonowo??


Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym.
ani każdym innym następującym po tym terminie.Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny :D

bullet_black.png

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Chyba nie bo t-088 waży więcej niż 750 kg <_< A chyba tylko do tej masy można ciągać na kat.C.

EDIT

Tutaj macie uprawnienia dla wszystkich kategorii, samo C to tylko ciągnik z lekką przyczepą (750 kg).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ml78    1

Samo C to tak jak samo B możesz jechać pojazdem wolnobieżnym lub ciągnikiem rolniczym z przyczepą lekką, niestety . :angry:


Zdrowy rozsądek to rzecz, której każdy potrzebuje, mało kto posiada, a nikt nie wie, że mu brakuje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
michal16    1

w poniedziałek zadałem kat T dziergałem po katowicach zetorkiem poxima i z przyczepa tandemem a teraz pozostało tylko OBLEWANIE!!! <_<

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej2110    535

to gratuluje. za którym razem??


Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym.
ani każdym innym następującym po tym terminie.Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny :D

bullet_black.png

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sabek27    1

a ja mam karte rowerową i motorową a słyszeliście cos o karcie wożnicy na cos gośc mówił otym na zdawce

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jozek18    0
test raz zawaliłem a jazdy za pierwszym razem zdałem

w sumie to sie mogliśmy umówić ty poszedł byś za mnie na jazdę a ja za ciebie na teoretyczny egzamin i tak każdy by zdał za pierwszym razem

 

 

Zazdroszczę tym którzy zdają na tandemie ja za drugi egzamin muszę zapłacić 135 zł a w sumie to nie rozumiem dlaczego mnie oblał zatrzymałem sie 1m przed wyznaczonym miejscem wyszyłem z ciągnika i "dowidzenia" :angry: a mogło być tak pięknie

 

P.S. Kto umie parkować prostopadle tyłem przyczepą na dyszlu skrętnym ???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rolpres2    0

Wsumie łatwiejsze to parkowanie prostopadłe tyłem od łuku, trzeba dokładnie na małym skręcie dojechać do pierwszego słupka, tak żeby wjeżdżając przyczepa przeszła jak najbliżej za słupkiem i potem już z "górki" jest. A jeździłem na kursie 2812 z jakąś ruską przyczepą i na egaminie taki sam zestaw i za drugim razem zdałem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jozek18    0
Wsumie łatwiejsze to parkowanie prostopadłe tyłem od łuku, trzeba dokładnie na małym skręcie dojechać do pierwszego słupka, tak żeby wjeżdżając przyczepa przeszła jak najbliżej za słupkiem i potem już z "górki" jest. A jeździłem na kursie 2812 z jakąś ruską przyczepą i na egaminie taki sam zestaw i za drugim razem zdałem.

 

dzięki za rade na pewno sie przyda

nom ja mam C-360 i przyczepę na łożysku (to mam trochę do bani)

i parkować tyłem prostopadle nie umiem ale nie odpuszczę,

a najczęstszej za którym razem sie zdaje na T ????

a nie wie ktoś czy najpierw wydadzą mi prawko kat B, czy muszę poczekać aż zdam kat T (zdawałem w tym samym terminie)??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jozek18    0

a nie wie ktoś czy najpierw wydadzą mi prawko kat B, czy muszę poczekać aż zdam kat T (zdawałem w tym samym terminie)??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kissmy...    67
a nie wie ktoś czy najpierw wydadzą mi prawko kat B, czy muszę poczekać aż zdam kat T (zdawałem w tym samym terminie)??

 

musisz zdac T chyba, że się z niego wycofasz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ml78    1

Heh powodzenia u nas na B w większości 2 lub 3 razy trzeba podchodzić. Ja zdawałem w 1997 i niestety podchodziłem 3 razy ale łapówki nie dałem, a zdawałem u gościa, któremu ręce aż się lepiły. ;)


Zdrowy rozsądek to rzecz, której każdy potrzebuje, mało kto posiada, a nikt nie wie, że mu brakuje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
toniekmf255    6
a nie wie ktoś czy najpierw wydadzą mi prawko kat B, czy muszę poczekać aż zdam kat T (zdawałem w tym samym terminie)??

prawo jazdy masz jedno, dostaniesz jak zdasz oba egzaminy


Mój avatar-mój ulubiony pies którego już ze mną nie ma :(

Są ludzie, którzy nie popełniają błędów. To ci, za których myślą inni.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

panowie ile można zapłacić mandatu i dostać punktów karnych za przekroczenie prędkości o 60 km/h.... bo nie wiem, czy fotoradar mi nie zrobił fotki...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kissmy...    67
panowie ile można zapłacić mandatu i dostać punktów karnych za przekroczenie prędkości o 60 km/h.... bo nie wiem, czy fotoradar mi nie zrobił fotki...

 

no w taryfikatorze to są najwyższe widełki a właściwie za przekroczenie prędkości o ponad 50km/h przysługuje 10 punktów i 500zł mandatu a z fotoradarem nic nie wynegocjujesz jedynie można umieścic babcię za kierownicą aby uniknąc przyjęcia tylu punktów

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ferdek07    75

Jak to w końcu jest bo słyszałem że można na kat B prowadzic pojazdy samochodowe o masie całkowitej (z przyczepą) do 3,5 t, ale ciągnik jako taki nie jest pojazdem samochodowym i w kodeksie jest traktowany jako maszyna łączona z maszynami wspólpracującymi i nie wiem w końcu czy można jeździc czy nie, koleś jeździ ursusem 1734 z agregatem na b policja go sprawdza i nic się nie czepiają, ale bardziej się boje co w wypadku kolizji o co bardzo łatwo bo każdy głupi kierowca myśli że ciągnik stoi w miejscu, żeby nie wyszło na to że prowadziłem bez uprawnień i nici z ubespieczenia.

Druga kwestia to jakie przyczepy rolnicze muszą byc rejestrowane czy grozi za to jakaś kara i co w wypadku kolizji, rozrzutnika to chyba nikt nie rejestruje, ale np. platforma do bel samoróbka, czy jakaś stara przyczepa autosan czy coś podbnego? Słyszałem że jeśli przyczepa jest wyposarzona w resory powinna byc zarejestrowana>?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
michal16    1

mam pytanie mam 16 lat i własnie zrobiłem prawo jazdy na kat T i co by mi zrobiła policjia jak by mnie złapała w samochodzie osobowym i czy bym miał jakies załagodzenia??czy by odrazu zabrali prawko i odroczyli na samochód

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ferdek07    75

Z tego co wiem to teraz nie odraczają samochodu chyba zebys jakas kolizje zrobił czy cuś niedawno kumple wracali z disco i tylko koleś bez prawka był trzeżwy to kierował i dupneli chłopaków to ten koleś dostał 500pln, a czy z kategoria T by ci popuścili to tylko zależy od wyrozumiałości policjantów ale wątpie w taką dobroc, chociaż wczoraj podarowali mi za brak przeglądu od pół roku, no.. ale to był straż graniczna równe chłopaki, Pozdro dla strażników granicznych!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
michal16    1

ja tylko sie najbardziej boje tego odroczenia i zabrania prawka T bo jak by mnie złapali i dali mandat 500 zł to luz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ferdek07    75
ja tylko sie najbardziej boje tego odroczenia i zabrania prawka T bo jak by mnie złapali i dali mandat 500 zł to luz

Odroczenia za samą jazdę na 100% nie ma. A nie boisz się ze jak spowodujesz wypadek bez uprawnien to dopiero bidy sobie narobisz?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
michal16    1

boje sie ale niekiedy jest tak ze nie mam czym jechac do stazy a to jest 2 km bocznej drogi wiec jak by zdazyło sie tak to mógbym zaryzykowac :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez kuba9449
      Cześć, mam problem. Posiadam gospodarstwo które zakładał mój dziadek i "baza" jest w tym samym miejscu niezmiennie od lat. Mam dom i budynki gospodarcze, chciałbym postawić dodatkową halę na maszyny i tu zaczyna się problem. Gmina opracowuje mpzp i w miejscu mojego gospodarstwa chce dopuścić jedynie zabudowę mieszkaniową, składałem pisma o zmianę przeznaczenia terenu lecz były odrzucane bez podania powodu. Gmina nie wydaje teraz wz ze względu właśnie na opracowywany mpzp. Czy macie pomysły jak to "ugryźć"?
    • Przez oscak11
      Witam , zastanawiam się nad otwarciem warsztatu . Z jakiej opcji najlepiej skorzystać czy z dotacji czy poprostu z własnych funduszy . Wpadłem na ten pomysł ponieważ zajawkę do napraw mam od swojego ojca . Myślę nad rozbudowalą warsztatu i założeniem działalności.  Pracuje za granicą mam trochę oszczędności i teraz dylemat , rozbudowa z oszczędności czy z dotacji . Jak to ugryźć.  Mój ojciec naprawia traktory ,, po godzinach ,, ma też gospodarstwo . Wiedzę posiadam na temat naprawy traktów  lecz zawsze mogę liczyć na mojego ojca . W okolicy nie ma mechaników więc myślę, że cały ten pomysł mógł by wypalić. Nie było jescze okresu żeby w kolejce nie stał 1 lub 2 traktory . Ludzie w obrębie 60 km przyprowadzają traktory do nas ponieważ w okolicy nie ma dobrych mechaników . Jak najlepiej zacząć  . Był bym wdzięczny za wszelkie porady .
    • Przez armia100
      Witajcie! Potrzebuje porady... Czy istnieją jakieś przepisy dotyczące odległości stawu od drogi? Odnośnie zwykłej działki, wiem, że niestety nie jest to precyzyjnie uregulowane. A co z działką, która jest drogą (działka jest prywatna, jednak w księdze wieczystej jest zapis, że jest to droga). Sąsiad zrobił staw niespełna pół metra od granicy i wszystko byłoby w porządku, gdyby nie zadomowiły się tam bobry, które zaczęły podkopywać swoje jamy pod droga, która się osuwa. Droga jest moim dojazdem do domu. Sąsiad twierdzi, że to nie jego problem. Co zrobić w takim przypadku?
      Pozdrawiam
    • Przez Okisz
      Czesc,
      Czy bedąc czynnym płatnikiem VAT mogę wystawić fakturę rolnikowi ryczałtowemu? 
      Znajomy chciałby kupic odemnie soję, natomiast ja potrzebuje mieć na tą sprzedaż fakturę. 
    • Przez MichaKpiski
      Witam jestem jednym ze spadkobierców gospodarstwa rolnego. Czy ktoś przechodził tą ścieżkę po kolei jak już postanowienie nabycia spadku wydanego przez sąd ?  
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj