Sebastian

Prawo jazdy

Polecane posty

Bartek1961    2

TumoK ty się dorobisz dużego wyroku w złotych jak cię złapią!!!

A ojczulki chyba nie za badzo lubią płacic !?

Prawko lepiej mieć !

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jozek18    0

mojego kumpla złapali i przez 5 lat prawka nie może robić a brakowało mu pół roku do 18 lat

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marcincho    106

To nadal są odroczki od prawka?? Obiło mi się o uszy że tego już nie ma. Po za tym mam pytanie, mianowicie jakie są u was ceny za kurs (ze wszystkimi pierdołami typu egzamin etc. ) na kategorie B ??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
samo    3
To nadal są odroczki od prawka?? Obiło mi się o uszy że tego już nie ma. Po za tym mam pytanie, mianowicie jakie są u was ceny za kurs (ze wszystkimi pierdołami typu egzamin etc. ) na kategorie B ??

ceny za kurs wachają się do 750 do 900zł. a egzamin 150zł

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
forest    0
karalna jest jazda ciagnikiem ponad 40km/h jak byś zdawałeś prawojazdy kategorii T to byś to wiedział.... a jeżeli jeżdza powyzej to łamią przepisy. Jak wiekszac kierowców...

 

Jeśli chodzi o nowe ciągniki JCB to mogą być rejestrowane jako samochody ciężarowe i ograniczenie prędkości nie obowiązuje.

Dopiero stosunkowo niedawno Interhandler załatwił homologacje na ciągnik rolniczy dla JCB, wcześniej urzędnicy odmawiali rejestracji Fastracka jako ciągnika rolniczego i robili z niego cięzarówke. Wyjściem z sytuacji był zakup za granicą i rejestracja w PL jako używanego ciągnika. Znajomy tak musiał zrobić.


*****************************
Nie ma głupich pytań
Mogą być tylko głupie odpowiedzi
*****************************

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Adik_ziel    3

ja słyszałem że jak sie zrobi prawko od 16roku zycia to do 18 roku życia trzeba jeździć z dorosłą osobą ;]


«Adik_ziel will do anything for you.»

Jeżeli, ktoś, komuś, coś ewentualnie nikt nikomu nic... To z punktu widzenia masz ode mnie pzdr...... xD

Kocham to co robię, robię to co kocham, choć czasem muszę robić to, co tylko lubię, ale wtedy za to mi płacą. I znowu mogę robić to co kocham...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej2110    535

nie można przewozić osób na przyczepie. Jak można jeździć z osobo dorosło gdy ciągnik jest jednoosobowy.


Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym.
ani każdym innym następującym po tym terminie.Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny :D

bullet_black.png

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kissmy...    67
a jak wygląda egzamin na mieście ????

egzamin na mieście wygląda podobnie jak w przypadku innych kategorii czyli wsiadasz i jedziesz, gdzie każą z tym, że trasa (przynajmniej teoretycznie) jest stała i znana kursantowi przed egzaminem, ale jak ja zdawałem w Bydgoszczy to jechałem nie trasą egzaminacyjną obowiązującą na kategorię T lecz najkrótszą możliwą trasą (jechałem razem z egzaminatorem w kabinie, gdyż traktor miał miejsce dla pasażera był to zetor 5211 i ku mojemu zaskoczeniu egzaminator na żółtym świetle kazał mi dodać gazu)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pancarol    0

też miałem numer na egzaminie kategorii T z zóltym swiatlem;) ps. jchalem bez hamulców w przyczepie;P tak jak poprzednik zetorem 5211 był styczeń i zimno.... brrrrr jak dwa misie siedzielismy w ciągniku.


Rolnictwo to sztuka współżycia z naturą

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej2110    535

i jak ?? przejechałeś na żółtym??


Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym.
ani każdym innym następującym po tym terminie.Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny :D

bullet_black.png

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
coolman111    56
egzamin na mieście wygląda podobnie jak w przypadku innych kategorii czyli wsiadasz i jedziesz, gdzie każą z tym, że trasa (przynajmniej teoretycznie) jest stała i znana kursantowi przed egzaminem, ale jak ja zdawałem w Bydgoszczy to jechałem nie trasą egzaminacyjną obowiązującą na kategorię T lecz najkrótszą możliwą trasą (jechałem razem z egzaminatorem w kabinie, gdyż traktor miał miejsce dla pasażera był to zetor 5211 i ku mojemu zaskoczeniu egzaminator na żółtym świetle kazał mi dodać gazu)

 

Też zdawałem w Bydzi i miałem podobnie, no może poza tym zółtym światłem. Trasa była wytyczona, ale pojechaliśmy najkrótszą, o ile dobrze pamiętam 2 skrzyżowania i wjazd na plac <_<. Najwięcej problemu to miałem z włączaniem kierunków w tym 5211 ;). Coś ten przełącznik był do d...:).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kissmy...    67

przełącznik to jeszcze luz najbardziej rozśmieszył mnie miękki przód, który przy ruszaniu z miejsca unosił się chyba o 20cm, a moja trasa wiodła zasadniczo przez jedno skrzyżowanie, na którym zawracałem najlepsze w tej trasie jest to, iż trzeba z przyczepą przedostac się z prawego kończącego się pasa na lewoskręt przez dwa zakorkowane pasy, głównej północno-wlotowej ulicy Bydgoszczy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dzezmen    0

Mam pytanie,czy posiadająć prawo jazdy kat.C można kierować ciągnikiem z przyczepami czy też trzeba posiadać dodatkowo E.I jak jest w przypadku lawety ,ponoć można ale tylko z jedna przyczepą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kissmy...    67
Mam pytanie,czy posiadająć prawo jazdy kat.C można kierować ciągnikiem z przyczepami czy też trzeba posiadać dodatkowo E.I jak jest w przypadku lawety ,ponoć można ale tylko z jedna przyczepą.

 

tylko prawo jazdy kategorii C+E upoważnia do kierowania ciągnikiem z dwiema przyczepami na samym C można kierowac ciągnikiem z przyczepą jednoosiową (ciekawe co z tandemem)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kissmy...    67

kategoria C -uprawnia do kierowania pojazdem samochodowym o dopuszczalnej masie całkowitej przekraczającej 3,5 t, z wyjątkiem autobusu, a także ciągnikiem rolniczym lub pojazdem wolnobieżnym,

 

natomiast kategoria B+E, C+E lub D+E -uprawnia do kierowania pojazdem określonym odpowiednio w kategorii B, C lub D, łącznie z przyczepą,

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
elektrotech    6
i jak ?? przejechałeś na żółtym??

chyba w zaleznosci jak się znalazł przed światłami........ mogł pociagnąć dalej gazem,albo to była podpucha egzaminatora----JA bym się zatrzymał

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jozek18    0

zdałem kat B za pierwszym podejściem;

ale T to była masakra

<_< <------nic dodać nic ująć !!!!!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez sumek666
      Jak kształtują się ceny nieruchomości i działek rolnych w Waszych okolicach? Może planujecie zakup gruntów w tym roku? A może udało Wam się sprzedać jakieś grunty?
      Zapraszam do dyskusji o cenach i możliwości zakupu ziemi w Polsce i za granicą.
      Kontynuacja tematu:
       
    • Przez karol
      Zapraszam do wypowiadania się na temat prowadzenia rozrachunków z tytułu VAT w gospodarstwach rolnych. Jakie są Wasze doświadczenia?
    • Przez kuba9449
      Cześć, mam problem. Posiadam gospodarstwo które zakładał mój dziadek i "baza" jest w tym samym miejscu niezmiennie od lat. Mam dom i budynki gospodarcze, chciałbym postawić dodatkową halę na maszyny i tu zaczyna się problem. Gmina opracowuje mpzp i w miejscu mojego gospodarstwa chce dopuścić jedynie zabudowę mieszkaniową, składałem pisma o zmianę przeznaczenia terenu lecz były odrzucane bez podania powodu. Gmina nie wydaje teraz wz ze względu właśnie na opracowywany mpzp. Czy macie pomysły jak to "ugryźć"?
    • Przez oscak11
      Witam , zastanawiam się nad otwarciem warsztatu . Z jakiej opcji najlepiej skorzystać czy z dotacji czy poprostu z własnych funduszy . Wpadłem na ten pomysł ponieważ zajawkę do napraw mam od swojego ojca . Myślę nad rozbudowalą warsztatu i założeniem działalności.  Pracuje za granicą mam trochę oszczędności i teraz dylemat , rozbudowa z oszczędności czy z dotacji . Jak to ugryźć.  Mój ojciec naprawia traktory ,, po godzinach ,, ma też gospodarstwo . Wiedzę posiadam na temat naprawy traktów  lecz zawsze mogę liczyć na mojego ojca . W okolicy nie ma mechaników więc myślę, że cały ten pomysł mógł by wypalić. Nie było jescze okresu żeby w kolejce nie stał 1 lub 2 traktory . Ludzie w obrębie 60 km przyprowadzają traktory do nas ponieważ w okolicy nie ma dobrych mechaników . Jak najlepiej zacząć  . Był bym wdzięczny za wszelkie porady .
    • Przez armia100
      Witajcie! Potrzebuje porady... Czy istnieją jakieś przepisy dotyczące odległości stawu od drogi? Odnośnie zwykłej działki, wiem, że niestety nie jest to precyzyjnie uregulowane. A co z działką, która jest drogą (działka jest prywatna, jednak w księdze wieczystej jest zapis, że jest to droga). Sąsiad zrobił staw niespełna pół metra od granicy i wszystko byłoby w porządku, gdyby nie zadomowiły się tam bobry, które zaczęły podkopywać swoje jamy pod droga, która się osuwa. Droga jest moim dojazdem do domu. Sąsiad twierdzi, że to nie jego problem. Co zrobić w takim przypadku?
      Pozdrawiam
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj