Sebastian

Prawo jazdy

Polecane posty

rolpres2    0

Mało gdzie jest przyczepa tandem. Powszechnie kursy i egzaminy robi sie z przyczepą dwuosiową, tylko, że przepisy nie są dobrze napisane i jest w nich mowa, że zestaw powinien się składać z ciągnika i przyczepy wieloosiowej innej niż lekka czy jakoś tak a nie jest napisane, że musi być dwuosiowa i stąd czasem tandemy są (chociaż u mnie to w szkole uczono, że tandem nie jest przyczepą wieloosiową tylko jednoosiową typu właśnie tandem). Ale jak przyczepy tandemowe są w zgodzie z przepisami to czego wszędzie by niewprowadzić kursów i egzaminów na nich? Albo doprecyzować przepisy aby przyczepa musiała być dwuosiowa z obrotnicą. Jak dla mnie to nauka jazdy z dwuosiówką jest ciekawsza i umiejętność cofania z taką przyczepą jest przydatna.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zetor7745    3

dolaczam sie do pytania jozek18 bo ja zdawalem w piatek to zetorem 5211 i zwykla przyczepa mialem łuk(standart), wjazd do garazu i wycowanie do drugiego garazu i gorke i sie powiodlo, na zniwa zdaze miec

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kissmy...    67
robilem kurs na kategorie ABT

lek med pracy powiedzial mi prosto w oczy ze skoro robie na kategorię A to da mi tylko na pięc lat a gdybym robil samo BT to dalaby na 10 lat.

niestety najpierw robisz kwity u lekarza.

no a ze zycie potoczylo się inaczej i egzaminy zdalem na BT a na motor zabraklo czasu to uznalem ze wezmę BT a na A egzamin zrobię w wolnym czasie.

prawko na BT odebralem ale waznosc na pięc lat.

na motor zbraklo czasu zrobic - zreszta i tak motorem nie jezdzę.

teraz zaluję ze robilem na motor bo dostalem wtedy na 5 lat.

a zrobienie ponownie badan+nowe prawko to 150 zl+dojechac jak dla mnie do powiatu czyli 200zl.

wada wzroku sie nie zmienia a s*******y nie chcą dac mi bezterminowki wiec czasem nie warto robic badan na wyrost (bo się bedzie za pol roku robic jakąś inna kategorię)

 

właśnie mój problem również jest związany z wadą wzroku ale nie została ona wykryta na badaniach także nie mam żadnego okresu ważności dla wszystkich kategorii oprócz autobusu dlatego jestem ciekaw czy te badania są jeszcze ważne i czy nie muszę ich powtarzac (bo badania na C+E właśnie wiążą się ze sporym kosztem, którego wolałbym uniknąc)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nikita_Bennet    316
właśnie mój problem również jest związany z wadą wzroku ale nie została ona wykryta na badaniach także nie mam żadnego okresu ważności dla wszystkich kategorii oprócz autobusu dlatego jestem ciekaw czy te badania są jeszcze ważne i czy nie muszę ich powtarzac (bo badania na C+E właśnie wiążą się ze sporym kosztem, którego wolałbym uniknąc)

 

tak tylko jesli będziesz musial robic to mogą wyslać cie na dodatkowe badania u okulisty a ten przetrzebi Cię tak ze kazdą ryskę na rogówce wykryje - mi ostatnio zdejmowala spalenizne po kawalku stali z wiertarki ktorej nawet nie zauwazylem.

i co wtedy??

poza tym chyba po 55 roku i tak mogą skierowac na badania.

zawsze tez mozesz isc do zaprzyjaznionego lek med pracy co wystawi kwit bez badan.

 

Mało gdzie jest przyczepa tandem. .....

w moich okolicach tylko to jezdzi teraz - dwuosiowych nie widzialem.


pzdrwm Nikita_Bennet
"Whether we are based on carbon or on silicon makes no fundamental
difference. We should all be treated with appropriate respect."
                                                              Sir A C. Clarke

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rolpres2    0

Koło mnie rzadnej przyczepy tandemowej w szkołach jazdy i word niewidziałem. Są dwuosiowe: takie ruskie z drewnianą skrzynią albo zwykle polskie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szczewko    33

ja własnie zdałem na c+e.kosztowało mnie 2000 pln ale było warto.na razie szukam pracy w okolicy ale zastanawiam sie nad wyjazdem do anglii

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nikita_Bennet    316
ja własnie zdałem na c+e.kosztowało mnie 2000 pln ale było warto.na razie szukam pracy w okolicy ale zastanawiam sie nad wyjazdem do anglii

mozesz napisać coś więcej??

robiles najpierw C a pozniej E czy oba razem??

2 koła ale netto czy brutto??


pzdrwm Nikita_Bennet
"Whether we are based on carbon or on silicon makes no fundamental
difference. We should all be treated with appropriate respect."
                                                              Sir A C. Clarke

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość JarekWLKP   
Gość JarekWLKP

Nie można od razu C+E, najpierw trzeba zdać C. Podobnie jest z B+E. Ja robię podobnie jak yacenty, czyli najpierw B i później B+E. Kursu kombajnisty nie będę robić, ponieważ się nie przydaje, chociaż będę głównym operatorem gospodarstwa :( Kategorii A nie zamierzam wyrabiać, bo nie wiadomo co do głowy strzeli jak kiedyś będą pieniądze. Np. kupiłbym R2 i rozpiLALALAłbym się.

 

Zdawał ktos z was w Poznaniu B+E?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nikita_Bennet    316

czyli jak nie patrzyl mając BT najlepiej wyjdę robiąc teraz C a pozniej E tylko ciekaw jestem czy automatycznie nabędę B+E??

bylem w starostwie ale oni nic nie wiedzą na temat praw jazdy - oni jedynie je wydają, nie wiedzą nawet czy obecne prawa jazdy są respektowane zagranicą (kiedys mialem dwa prawka/dokumenty jedno polskie a drugie miedzynarodowe)


pzdrwm Nikita_Bennet
"Whether we are based on carbon or on silicon makes no fundamental
difference. We should all be treated with appropriate respect."
                                                              Sir A C. Clarke

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Danex89    16

@Nikita Benet

 

Najlepiej wlasnie wyjdziesz robiac C a pozniej E do C.

Zdobywajac kategorie E do C automatycznie masz uprawnienia kategori B+E i co wiecej jak bys zrobil pozniej prawko na autobus (D) to masz automatycznie zrobione E do D.

Jakby nie patrzec najlepiej jest zrobic E do C

 

pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pixel    0

Skasowałem post "Wielkirolnik" ponieważ był nie na temat.

Pozdrawiam :(


Wszelakie skargi, zażalenia, pochwały i prośby dotyczące mojej pracy na AF i samego AF proszę kierować na PW. Z góry dziękuje :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jozek18    0

ja niewiem jak jest umnie ale wszyscy maja tandemu (szkoły jazdy) tandemem jest przecież łatwiej zdać T.

mam pytanie dotych którzy właśnie zdali czy łuk jest trudno wykonać ???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kraker    2

We Wrocku mają Zetorka z tandemem i raczej na nim będę zdawał T, bo mam drugi wybór Legnicę i 330 z przyczepą dwuosiową na łożysku


MF & Zetor siłą naszej gospodarki

Wszystkie moje materiały chronione prawem autorskim

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nikita_Bennet    316
@Nikita Benet

 

Najlepiej wlasnie wyjdziesz robiac C a pozniej E do C.

Zdobywajac kategorie E do C automatycznie masz uprawnienia kategori B+E i co wiecej jak bys zrobil pozniej prawko na autobus (D) to masz automatycznie zrobione E do D.

Jakby nie patrzec najlepiej jest zrobic E do C

 

pozdrawiam

 

 

thx


pzdrwm Nikita_Bennet
"Whether we are based on carbon or on silicon makes no fundamental
difference. We should all be treated with appropriate respect."
                                                              Sir A C. Clarke

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość JarekWLKP   
Gość JarekWLKP

Ale jak ktoś oszczędza czas i pieniądze to najlepiej B - > B+E

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bioły    0

Ja zdawałem w 2001 roku na T właśnie od 16 lat:) razem z kat A1.wtedy T kosztowało 500zł + koszt examinu. do dziś pamiętam ten examin rozwaloną sześćdziesiątką po Poznaniu :)


"What the f*ck is going on? I Can't Go To Sleep... "

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krasnal    0

a ja chce zdawać ale mam z tym problem. A wygląda on tak:

 

Kiedy tylko ukończyłem 16 lat od razu tata wstawił sie w ośrodku szkolenia kierowców i tam spytał o kat T. i co sie okazało?? Że dopiero od 18 lat bo trzeba zdawać lawetą bo traktor sprzedali. i w całym mieście nie ma traktora by rozpocząć szkolenie. Co mam zrobić?? Może ktoś wie gdzie w woj. mazowieckim mozna zdac kat T od 16?? Jestem z okolic Mławy Działdowa Żuromina

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość JarekWLKP   
Gość JarekWLKP

Przyjedź swoim i wtedy zapytaj czy możesz nim zdawać :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jozek18    0
a ja chce zdawać ale mam z tym problem. A wygląda on tak:

 

Kiedy tylko ukończyłem 16 lat od razu tata wstawił sie w ośrodku szkolenia kierowców i tam spytał o kat T. i co sie okazało?? Że dopiero od 18 lat bo trzeba zdawać lawetą bo traktor sprzedali. i w całym mieście nie ma traktora by rozpocząć szkolenie. Co mam zrobić?? Może ktoś wie gdzie w woj. mazowieckim mozna zdac kat T od 16?? Jestem z okolic Mławy Działdowa Żuromina

 

miałem ten sam problem( ale wdniu zapisania na kurs mówił że ciągnik ma) aż w końcu mój szkoleniowiec załatwił ciągnik u swojego kumpla 20 km dalej

egzamin mam 12.09 a jazdę miałem dopiero wczoraj i szło mi średnio ok 15-25min.

ktoś może wie jaki jest na to czas i czy mocno są czepliwi

@kraker dowiedziałem się że w kuj-pom mają na łożysku i C-360 ty masz fajnie a ja przegięcie poprostu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej2110    535
a ja chce zdawać ale mam z tym problem. A wygląda on tak:

 

Kiedy tylko ukończyłem 16 lat od razu tata wstawił sie w ośrodku szkolenia kierowców i tam spytał o kat T. i co sie okazało?? Że dopiero od 18 lat bo trzeba zdawać lawetą bo traktor sprzedali. i w całym mieście nie ma traktora by rozpocząć szkolenie. Co mam zrobić?? Może ktoś wie gdzie w woj. mazowieckim mozna zdac kat T od 16?? Jestem z okolic Mławy Działdowa Żuromina

 

w płocku są szkolenia na kat T. nie wiem jaki jest ciagnik bo ja nie mam T :)


Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym.
ani każdym innym następującym po tym terminie.Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny :D

bullet_black.png

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kissmy...    67
miałem ten sam problem( ale wdniu zapisania na kurs mówił że ciągnik ma) aż w końcu mój szkoleniowiec załatwił ciągnik u swojego kumpla 20 km dalej

egzamin mam 12.09 a jazdę miałem dopiero wczoraj i szło mi średnio ok 15-25min.

ktoś może wie jaki jest na to czas i czy mocno są czepliwi

@kraker dowiedziałem się że w kuj-pom mają na łożysku i C-360 ty masz fajnie a ja przegięcie poprostu

 

ja zdawałem w Bydgoszczy na zetorze 5211 z przyczepą 2 osiową ale to było 3 lata temu i wtedy na C+E były już tylko przyczepy a tandemie i mam nadzieje, iż na T też tandemem się jeździ

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kaziu6011    1

witam wie ktos moze ile taki kurs na prawko i egzamn dla 16-sto latka moze kosztowac??bo wlasnie sie przymierzam do prawo jazdy na ciagnik z przyczepa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kissmy...    67
witam wie ktos moze ile taki kurs na prawko i egzamn dla 16-sto latka moze kosztowac??bo wlasnie sie przymierzam do prawo jazdy na ciagnik z przyczepa

 

3 lata temu taka przyjemnośc kosztowała mnie 800zł + koszt egzaminu ok 150zł czyli niemało

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez sumek666
      Jak kształtują się ceny nieruchomości i działek rolnych w Waszych okolicach? Może planujecie zakup gruntów w tym roku? A może udało Wam się sprzedać jakieś grunty?
      Zapraszam do dyskusji o cenach i możliwości zakupu ziemi w Polsce i za granicą.
      Kontynuacja tematu:
       
    • Przez karol
      Zapraszam do wypowiadania się na temat prowadzenia rozrachunków z tytułu VAT w gospodarstwach rolnych. Jakie są Wasze doświadczenia?
    • Przez kuba9449
      Cześć, mam problem. Posiadam gospodarstwo które zakładał mój dziadek i "baza" jest w tym samym miejscu niezmiennie od lat. Mam dom i budynki gospodarcze, chciałbym postawić dodatkową halę na maszyny i tu zaczyna się problem. Gmina opracowuje mpzp i w miejscu mojego gospodarstwa chce dopuścić jedynie zabudowę mieszkaniową, składałem pisma o zmianę przeznaczenia terenu lecz były odrzucane bez podania powodu. Gmina nie wydaje teraz wz ze względu właśnie na opracowywany mpzp. Czy macie pomysły jak to "ugryźć"?
    • Przez oscak11
      Witam , zastanawiam się nad otwarciem warsztatu . Z jakiej opcji najlepiej skorzystać czy z dotacji czy poprostu z własnych funduszy . Wpadłem na ten pomysł ponieważ zajawkę do napraw mam od swojego ojca . Myślę nad rozbudowalą warsztatu i założeniem działalności.  Pracuje za granicą mam trochę oszczędności i teraz dylemat , rozbudowa z oszczędności czy z dotacji . Jak to ugryźć.  Mój ojciec naprawia traktory ,, po godzinach ,, ma też gospodarstwo . Wiedzę posiadam na temat naprawy traktów  lecz zawsze mogę liczyć na mojego ojca . W okolicy nie ma mechaników więc myślę, że cały ten pomysł mógł by wypalić. Nie było jescze okresu żeby w kolejce nie stał 1 lub 2 traktory . Ludzie w obrębie 60 km przyprowadzają traktory do nas ponieważ w okolicy nie ma dobrych mechaników . Jak najlepiej zacząć  . Był bym wdzięczny za wszelkie porady .
    • Przez armia100
      Witajcie! Potrzebuje porady... Czy istnieją jakieś przepisy dotyczące odległości stawu od drogi? Odnośnie zwykłej działki, wiem, że niestety nie jest to precyzyjnie uregulowane. A co z działką, która jest drogą (działka jest prywatna, jednak w księdze wieczystej jest zapis, że jest to droga). Sąsiad zrobił staw niespełna pół metra od granicy i wszystko byłoby w porządku, gdyby nie zadomowiły się tam bobry, które zaczęły podkopywać swoje jamy pod droga, która się osuwa. Droga jest moim dojazdem do domu. Sąsiad twierdzi, że to nie jego problem. Co zrobić w takim przypadku?
      Pozdrawiam
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj