Sebastian

Prawo jazdy

Polecane posty

brzozak2    241

gdy sie odbiera prawko np. w elblagu to tam przy zrobieniu b+e/c+e od razu wpisuja tez T :D to chyba najdobitnie pokazuje, ze majac E ma sie takie same uprawnienia jak na T

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
darek91    0

Co kraj to obyczaj chciało by się powiedzieć u ,mnie T nie wpisują, dopytywałem się też o to bo kumpel chce się do Niemiec w wakacje wybrać na farmę i jeśli by miał T to miałby robotę załatwioną. W Elblągu w WORD-ie u was brzorzak można zdawać na traktor czy nie bo inaczej to już nie jestem w stanie pojąć tego .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marcint19    3

powinno być ujednolicone w całym kraju a nie jak się urzędnikowi podoba... a jak Ci wbijali B+E to pytałeś czy jest możliwość jeszcze T??? może im trzeba powiedzieć jak sprawa stoi i wbiją T? ale skoro B+E jest to samo co T to niby czemu by mieli nie wbijać T chore :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
darek91    0

B+E nie mam jeszcze zrobione planowałem w tym roku ale czas wydania dowodu i termin oczekiwania na egzamin na prawo jazdy mimo że zdałem za pierwszym razem spowodowały że musi to poczekać na czerwiec aczkolwiek zasięgnelem trochę wiedzy w temacie B+E i T :D, wole być na 100 % pewien na czym będę stał, bo w firmie której sie uczylem jeden instruktor twierdził że E mi raczej nie da takich uprawnień jak T a z kolei trzej inni że tak. No ale w starostwie mi wszystko dokładnie objaśnili odwołując się do tych wszystkich paragrafów.

 

mały edit

pytałem się i czegoś takiego nie praktykują jeśli bym zdawał na T to wtedy tylko i wyłącznie by mi wpisali. Paru kumpli robiło zresztą na lawetę i T na bank nie mają wpisanego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

@brzozak2 nie wszędzie biją T, jak masz B+E, przez to ja robiłem normalne T.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ferguson235    0

Czy jadac ciagnikiem z przyczepami razem okolo 20 t (ciagnik 4 t i 2 przyczepy po 8 t) potrzebna mi jest kat. CE czy wystarczy B+E czy T ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
miroM1984    6

ha i to jest ciekawy przyklad

wedlug mojej wiedzy to wystarczy ci C+E i T, zas B+E bedzie za malo, dlaczego?

samo B to sa pojazdy do 3,5 tony z wyjatkiem autobusów i motocykli, B uprawnia do jezdzenia ciagnikiem bez przyczepy, ale zalezy jakim ciagnikiem, tzn moj c360 wazy kolo 2 ton to nim moge smigac , ale np inny ciagnik wazacy 4 tony to przekracza limit B i wówczas nie mozesz jechać nawet samym ciagnikiem

Na samym prawku B mozesz ciagnać przyczepke lekka i jest okreslone wzgledem ciezkości samochodu ile ona moze wieźć ciezaru, a jak masz B+E to mozesz jechać z cięższą przyczepka samochodowa wiec analogicznie majac B+E moge smigac ciagnikiem mniejszym jak 3,5 tony z podpieta przyczepa , ale tu tez chyba jakis limit wagowy jest

natomiast T to wiadomo ze mozesz jechać

no a C+E no to tez napewno bo tutaj tonaż raczej gra

 

tak ja to widze i dlatego od nowego roku robie T

 

poza tym kumpel zrobil w wakacje B+E i mu T nie wbili

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
milanreal1    319

Bo zazwyczaj nie wbijają. I B+E zastępuje kat.T wiec ciągnikiem nawet 50tonowym możesz ciągać przyczepy.


Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yarecki12    2

Ile razy jeszcze będą takie pytania.

Na BE, CE , i T można ciągnąć taki sam tonaż. Nie ważne którą kategorię mamy, możemy jechać każdym ciągnikiem z każdymi przyczepami ( o ile nie przekraczamy nacisków na oś, ładowności, mas zestawów, długości, mas dopuszczalnych itp, ale tu żadna wyższa kategoria nam nic nie daje).

na B można jechać pojazdami samochodowymi do 3,5 ton, ale można jechać ciągnikiem 20 tonowym, kombajnem 30 tonowym i fadromą 20 tonową a nawet większą.

Kolego miroM1984 wg Twojej wiedzy B uprawnia na ciągniki do 3,5 tony, błąd - można na B jechać nawet casem stx na gąsienicach i challengerem. Bo to są ciągniki i pojazdy wolnobieżne które mają ograniczoną prędkość maksymalną, sporo mniejszą od pojazdów samochodowych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawel6485    242

gdy sie odbiera prawko np. w elblagu to tam przy zrobieniu b+e/c+e od razu wpisuja tez T :lol: to chyba najdobitnie pokazuje, ze majac E ma sie takie same uprawnienia jak na T

 

 

Tylko tam wbijają T czy wszędzie tak jest bo niemożliwe zeby były jakies wyjatki....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yarecki12    2

Ale po wam tak strasznie ta literka T jest potrzebna, no do czego, żeby więcej literek mieć w prawku? Wydrukujcie sobie jedną stronę z jakiejś tam ustawy czy kodeksu ( nie pamiętam , ktoś tu kiedyś dawał linka) i najwyżej woźcie to przy sobie w ciągniku i jak policja zatrzyma to się powołacie na ten a na ten paragraf.

Mi jak się koło w przyczepie urwało, a obok była akurat policja, to nie pytali o prawko, tylko chcieli dowód osobisty żeby mnie spisać, dałem im prawko bo dowodu nie miałem a w prawku było BE i nic nie gadali.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ferguson235    0

Ile razy jeszcze będą takie pytania.

Na BE, CE , i T można ciągnąć taki sam tonaż. Nie ważne którą kategorię mamy, możemy jechać każdym ciągnikiem z każdymi przyczepami ( o ile nie przekraczamy nacisków na oś, ładowności, mas zestawów, długości, mas dopuszczalnych itp, ale tu żadna wyższa kategoria nam nic nie daje).

na B można jechać pojazdami samochodowymi do 3,5 ton, ale można jechać ciągnikiem 20 tonowym, kombajnem 30 tonowym i fadromą 20 tonową a nawet większą.

Kolego miroM1984 wg Twojej wiedzy B uprawnia na ciągniki do 3,5 tony, błąd - można na B jechać nawet casem stx na gąsienicach i challengerem. Bo to są ciągniki i pojazdy wolnobieżne które mają ograniczoną prędkość maksymalną, sporo mniejszą od pojazdów samochodowych.

 

 

Czyli na to wyglada ze majac kat. BE moge ciągnac zestaw 20 t ( ciagnik i 2 przyczepy ) ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
stasiex    24

20 ton, 30 ton, wszystko jedno...

 

Poza tym nie wiem jak u was, ale w bliższych okolicach Poznania nie ma ośrodka prowadzącego kursy kat T, więc, nie będąc uczniem szkoły rolniczej, jestem skazany na BE (a i takich kursów jest niewiele).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
darek91    0

Czy się ktoś orientuje jakie jakie są obecnie wymagane badania lekarskie na kategorie C, zwłaszcza kieruje to pytanie do osób które są bardzo aktualne w temacie, czy w ostatnim czasie nie zaszły jakieś zmiany wprowadzające badania psychologiczne lub coś w tym rodzaju, bo kolega który robił C jak z nim gadałem coś wspominał na ten temat. Jestem ciekawy jak miało by to wyglądać i jak by to wpłynęło na cenę kursu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rafco1991    7

ile kosztuje zrobienie kat. E do B

będę wdzięczny za odpowiedzi :D


Sprzedam Orkan 2 w db stanie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Juras88    0

to zależny od szkoły w jakiej będziesz robił, ale podejrzewam ze gdzieś w garncach 900 - 1000zl. Ja płaciłem 1000zl, ale dolicz do tego lekarza 50zl i koszt egzaminu 160zl.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lukejro   
Gość lukejro

20 ton, 30 ton, wszystko jedno...

 

Poza tym nie wiem jak u was, ale w bliższych okolicach Poznania nie ma ośrodka prowadzącego kursy kat T, więc, nie będąc uczniem szkoły rolniczej, jestem skazany na BE (a i takich kursów jest niewiele).

To, że nie jesteś uczniem szkoły rolniczej nie oznacza, że nie możesz w takiej szkole zrobić kursu. Ja w tamtym roku robiłem kurs na kat T w szkole rolniczej w Lesznie chociaż nigdy nie byłem jej uczniem. Za kurs zapłaciłem 600zł +lekarz +opłata za egzamin

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
stasiex    24

To masz fajnie - dowiadywałem się w TR w Poznaniu i niestety: prawko T tylko dla uczniów. Z resztą i tak zdecydowałem się na E do B - moim zdaniem łatwiej zdać Ducato z lawetą niż Zetorem 3320 z dwuosiówką :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kalipso156    2

mam kolegę w drogówce i zapytałem i mowi że w razie kontroli róznie może być potraktowane b+e niby daje uprawnienia na t ale nie można przekroczyć tonażu wcześniejszy przyklad jest bardzo dobry tzn ciągnik 4,5t dwie przyczepy 8t i d*pa zmoczona... Więc najlepiej jest zrobić t lub jeżeli ktoś boi się tej dwu osiówki to polecam c+e

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
stasiex    24

Na całe szczęście dogłębna "analiza i interpretacja" znaków interpunkcyjnych w Ustawie o Ruchu Drogowym wyraźnie wskazuje, że B+E=T, a w razie wątpliwości (np. podczas kontroli drogowej) proponuję wozić w ciągniku Kodeks i upierać się przy swoim :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Manio1523A    0

Ja miałem sobie teraz robić teraz prawo jazdy na kat. T ale jest to koszt ok. 1000zł więc przemyślałem sobie to i wyszło mi, że jest to nie opłacalne, ponieważ za 2 lata będę robił prawa jazdy kat. B i za niewielką opłatą zrobię sobie inne kategorie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
milanreal1    319

Dokładnie. Jak policjant chce wlepić mandat to zawsze "coś" znajdzie. Wczoraj trafiłem na bardzo porządnego policjanta. Jechałem samochodem w taka ślizgawice, na letnich oponach, do tego miałem włączone tylko światła dzienne, a widoczność nie była rewelacyjna. Mimo to mnie nie zatrzymał. Widocznie nie chciało mu się w takie zimno z samochodu wychodzić :D


Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez jopi1991
      Przyszedłem dziś się poradzić.mam taki problem ze 1/3 gospodarki ma brat....1/3 mam ja i 1/3 jescxe ojciec  brat oświadczył że on robić nie ma czasu...za dużo oboowazkow  i praca z której na nieporównywalnie więcej.proponuje mi pracę na jego części jako pracownik (wynagrodzenie płatne od godzin) mówił że wtedy odpada koszty napraw paliwa nawozów itd ogólnie tylko mam wykonać pracę jak zwykły pracownik zatrudniony w firmie ale na KRUS.  W zimę mogę iść do pracy do niego na czarno ( posiada firmę w innej branży)Czy zgodzić się na to czy może jakieś lepsze pomysły? Dzierżawa na mnie za jakąś niewygórowaną kwotę? (wtedy jego maszyn nie tykam)Czy może wynagrodzenie procentowe od zysku? Jeżeli tak to jaki procent  zawolac?Oczywiście wszytko będzie spisane notarialnie obojetnie jak miałaby wyglądać nasza współpraca. 
    • Przez Kurwer21
      Witam, aktualnie zaczynam prawo jazdy kategorii B, mam zamiar do żniw dorobić jeszcze B+E, ale nie wiem czy to sie uda, wiec stad te pytanie, czy po kategorii B mogę prowadzić kombajn zbożowy? I jak to wygląda w sytuacji gdy trzeba ciągnąć wózek za kombajnem? Jednak jest na kołach, więc nie wiem jak to się odnosi do przepisów, z góry dziękuje za odpowiedź
    • Przez suffeks
      wymienili słup i takie coś zostało na polu, należy się odszkodowanie chyba? 

    • Przez karol
      Zapraszam do wypowiadania się na temat prowadzenia rozrachunków z tytułu VAT w gospodarstwach rolnych. Jakie są Wasze doświadczenia?
    • Przez sumek666
      Jak kształtują się ceny nieruchomości i działek rolnych w Waszych okolicach? Może planujecie zakup gruntów w tym roku? A może udało Wam się sprzedać jakieś grunty?
      Zapraszam do dyskusji o cenach i możliwości zakupu ziemi w Polsce i za granicą.
      Kontynuacja tematu:
       
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj