Sebastian

Prawo jazdy

Polecane posty

marcin974    30

Dokładnie...

 

Piszę po raz kolejny i chyba juz ostatni...

 

Robiąc B+E mamy te same uprawnienia co na T plus lawety jeszcze.

 

Na 100% tak jest i najkorzystniej jest zrobić B+E

kurs na B okolo 1200zł, E okolo 700zł na E nie ma testów tylko na B są

na B jazdy jest 30godz na E 15godz (45 w sumie)

 

Manewry na placu są podobnie jak na T tzn.

Nie cofa sie po tym łuku co na B tylko tym co na T i C tzn. na łuk mamy 5 min i poprawek do bólu, do tego jeszcze losuje sie prostopadle + wzniesienie lub cos tam + cos tam -tak jak na T

 

 

Jeżeli zetorem z dwuosiówką zdałem to samochodem z przyczepką takie same manewry po torze tym samym co na T na pewno łatwiej zdać będzie...

 

 

Mam B i T, korci mnie zrobić E ale gdzie tu logika, i założę sie ze wiele jest osób takich jak ja przed kursem ze nie zapoznali się z uprawnieniami w danej kategorii :P


Czujniki (nowe zamienniki) do kombajnu buraczanego stoll sprzedam
Kontakt 661995047

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yarecki12    2

Bardzo dużo jest niekompetentnych policjantów, znają się mniej na przepisach ruchu drogowego niż większość zawodowych kierowców. To fest tuman był jak powiedział że na B nie można ciagać małej przyczepki ( do 750 kg).

Co innego Inspekcja Transportu Drogowego, oni na wszystkim się znaja, na masach, naciskach na oś, kategoriach prawka i uprawnieniach, długościach itp. Oni mogą sprawdzić masę, naciski u długość zestawu, wyjmą miarę zmierzą i gotowe. Narazie oni się nie czepiają ciągników rolniczych tylko ciężarówek i autobusów i niech tak zostanie, chociaż niektórzy rolnicy to przeginają ani świateł ani hamulców, ale teraz już każdy bardziej na to zwraca uwagę bo ruch na drogach coraz większy, tonaże większe więc wszystko musi być sprawne w naszym interesie dla naszego bezpieczeństwa.

Jak dostaniecie mandat przykładowo za jazdę pustym ciągnikiem na B to najlepiej nie przyjąć mandatu a w sądzie sprawę mamy wygraną. Chyba że ktoś chce łatać dziurę budżetową niech płaci.

 

marcint19 polecam Ci jak masz pieniądze i czas zrobić C+E, może się przyda kiedyś a w przyszłości będzie trudniej i drożej bo te kursy cały czas drożeją, teraz na świeżo jeszcze człowiek jest z przepisami w miarę , szybko się nauczy, im człowiek starszy tym gorzej. Moim zdaniem prawko C powinno dawać uprawnienia B+E bo jak ktoś umie jechać dużą ciężarówką solo to poradzi sobie bez problemu z lawetą - co do cofania na B można jechac z przyczepką a nikt nie uczy cofać.

 

Czasem nawet instruktorzy w szkołach jazdy nie wiedzą że BE daje to co T i odsyłają ludzi z kwitkiem mówią idź na T. Mi facet powiedział że T jest od 18 lat, to myślę zrobię B potem BE i bedę mieć, ale jakbym się spytał kogoś innego i by mi powiedział że ciągnik jest od 16 lat to już bym 5 lat miał prawko na ciągnik, wtedy jeszcze o agrofoto niewiedziałem żeby się dowiedzieć

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bamboocha    7

Pewnie że na B+E jest dużo łatwiej na placu niż ciągnikiem z przyczepa. Mając kat. B to nie ma sensu robić na T bo się na tym traci, a dlaczego to kolega wyżej napisał. Co do manewrów przy B+ E to jeszcze skośne parkowanie przodem wyjazd tyłem to samo prostopadle i parkowanie do tyłem prostopadle.

 

Pozdrawiam


http://www.youtube.com/user/michalqaz123 <------ Moje dzieła :)Polecam!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yarecki12    2

Na wszystkie wyższe kategorie są takie same manewry, tylko kategorie z przyczepami czyli T, BE i CE nie mają zawracania na trzy i parkowania równoległego, reszta tak jak na C i D i dawniejsze B ( bo teraz B na mieście).

Ciekawą historię wam opowiem. U kolegi w firmie budowlanej mają jakąś dużą fadromę czy tam koparkę nie wiem dokładnie. W każdym bądź razie na pewno powyżej 3,5 tony. Jeden gościu ma C i jedzie nią po asfalcie ale nie ma uprawnień budowlanych a drugi nie ma C ale ma uprawnienia na koparki i jeden jedzie na ulicy, dojeżdza na miejsce i idzie do łopaty a tamten co nie ma C siada i kopie. Widzicie co powoduje niewiedza przepisów :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marcin974    30

Dokladnie, ja zdałem prawko 10września i teraz w szkole przez pol roku uczę sie przepisów ruchu drogowego, wiedze teoretyczną jest to w szkole wypytujemy wykładowcę rózne rzeczy z punku widzenia prawnego w tej dziedzinie -wieele ciekawych rzeczy sie dowiadujemy :P


Czujniki (nowe zamienniki) do kombajnu buraczanego stoll sprzedam
Kontakt 661995047

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marcint19    3

co do kategorii B+E to słyszałem że np: w Niemczech nie można jeździć ciągnikiem tylko trzeba mieć T ale też słyszałem że jak ciągnik ma skrzynie rozpędzającą ciągnik powyżej 40km/h(a który tam nie ma takiej) to trzeba mieć bodajże C jak dla mnie bezsens...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wiesaw    3

A jeżeli nie ma się B i T, a śmiga samochodem i traktorem, to na jakie konsekwencje można liczyć przy spotkaniu na drodze ze stróżami prawa? Nie umiałem powiedzieć znajomemu ile może za to dostać od policji i sądu. Chodzi o sam brak prawa jazdy - samochód i ciągnik ma sprawny, zarejestrowany, ubezpieczony.


samczeruno.pl :)))

"Jeżeli wydaje Ci się, że wiesz wszystko, to masz rację... wydaje Ci się."

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kissmy...    67

art. 94 § 1 Kierowanie pojazdem silnikowym lub tramwajem przez osobę nie mającą:

 

 

1) uprawnień do kierowania pojazdami 500 zł

2) uprawnień wymaganych dla danego rodzaju pojazdu 300 zł

 

 

prawdziwe problemy pojawiają się, gdy polisa nie obejmuje zdarzenia spowodowanego przez kierowcę nieposiadającego uprawnień, wtedy warto omijać szerokim łukiem wszelkiej maści pojazdy, budynki i w zasadzie najkorzystniej jest nie kierować pojazdami, może się również przytrafić odpowiedzialność karna jeśli delikwentowi prawo jazdy odebrano za jazdę pod wpływem alkoholu (sądowy zakaz kierowania pojazdami)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wiesaw    3

Dzięki, sądowego zakazu nie ma - po prostu nie zrobił prawka ( chyba nie zdał ), więc tylko 500zł, bez sprawy w sądzie? A z polisą to nie wiedziałem wcale, że tak są skonstruowane, na razie nic mu się nie przytrafia.


samczeruno.pl :)))

"Jeżeli wydaje Ci się, że wiesz wszystko, to masz rację... wydaje Ci się."

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marcint19    3

jak po prostu jeździł bez prawka to tylko 500zł. mandatu jeżeli spowodował wypadek albo jakieś wykroczenie(np: przekroczenie prędkości) to sprawa się komplikuje i zależy od policjantów może nawet sąd grozić

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
twix123    0

Pozwolicie że dołącze sie do tematu. Gdzie mozna zrobic prawko na T bo zadna szkoła jazdy nie robi kursu na T. Pomóżcie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marcint19    3

no u mnie to samo żadana szkoła nie robi prawka na T wiec odpuściłem czekam na 18lat i zrobię B+E

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
macin87    71

Ja osobiście zrobiłem C+E bo nigdzie nie można było na T. Teraz mam w prwaku wbite nawet na B+E tylko szkoda że nie wbili na T. I mam takie bytanie może trzeba to zglosić żeby wbili w rubryke T???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pawel328    645

mi dzisiaj koleś zaśpiewał 1200zł za T :)


Zetor 5320 + tur
Zetor 6911
Ursus C-330
Warfama Z-543

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
xsc    56

Ja osobiście zrobiłem C+E bo nigdzie nie można było na T. Teraz mam w prwaku wbite nawet na B+E tylko szkoda że nie wbili na T. I mam takie bytanie może trzeba to zglosić żeby wbili w rubryke T???

 

 

A jakim Ty prawem chcesz miec kat. T!? Zaplaciles za kurs i zdawales na ta kat. w WORDzie? Niema nic zadarmo :)


Nie matura, lecz chęć szczera zrobi z Ciebie oficera.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marcint19    3

no właśnie powiedzcie czy jak zdam B+E to będę miał także T? bo nie wydaje mi się... ale było by miło :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pawel328    645

no takie jest prawo że można B+E no i na E jest łatwiej bo masz lawetą zdawanie :)


Zetor 5320 + tur
Zetor 6911
Ursus C-330
Warfama Z-543

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marcint19    3

ale mi nie chodziło o prawo jeżdżenia ciągnikiem bo to wiem tylko czy jak zadam B+E to czy również wbiją mi T???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pawel328    645

a to było już pisane, teraz w zamkniętym już temacie że to zależy od urzędnika ;) może wbić, a może nie ;)


Zetor 5320 + tur
Zetor 6911
Ursus C-330
Warfama Z-543

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marcint19    3

czy słyszeliście że od nowego roku wchodzą zmiany w kursie na prawo jazdy kat B i z 30godzin do wyjeżdżenia ma być 60? ;) ponadto jazda z listkiem i bodajże w ciągu 3 lat nie można mieć więcej niż 3 wykroczenia? ;) ciekawe ile wtedy kurs będzie kosztował... ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yarecki12    2

No i jeszcze szkoły jazdy zostaną opodatkowane VATem. Usługi edukacyjne są zwolnione z vatu, ale w rządzie doszli do tego że to niezła kasa i stwierdzili że szkoły nauki jazdy nie prowadzą działalności edukacyjnej.

Nie wbijają T po zdaniu BE i CE, wiem bo robiłem i BE i CE. Po CE wbiją BE bo to jest wyższa kategoria i dlatego tak jest. Jak masz CE i D to wbiją DE ( kiedyś potrzebne na autobusy przegubowe, teraz chyba już nie).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
darek91    0

Dobre 2 tyg temu zdałem na motor i samochód i wybieram sie jutro po odbiór prawojazdy i w związku z tym nie wiem gdzie sie mam wybrać czy do

URZĄD MIEJSKI W KONINIE- WYDZIAŁ KOMUNIKACJI

STAROSTWO POWIATOWE W KONINIE

No niestety z powodu emocji zapamiętałem że poprawko mam sie wybrać po 2 tygodniach i tylko to :D , a akurat jest wydawane w tych dwóch miejscach. Oczywiście mieszkam po za miastem ale coś mi się zdaje że w urzędzie miejskim bynajmniej ulica mi się coś tak kojarzy?

Byłbym wdzięczny za szybka odpowiedź bo trochę nie mam czasu ganiać po urzędach choć nie sa aż tak daleko od siebie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
darek91    0

Dzięki

Jak odbierałem prawko to trochę się wypytałem o kwestie jazdy ciągnikiem.

 

Z tego co zrozumiałem to B+E daje nam te same uprawnienia co T( czyli nie ma ograniczeń co do masy ciągnika a co do przyczep to obowiązuje taka sama długośc zestawów jak w T ) ale możemy dodatkowo za samochodom ciągnąć przyczepkę/lawetę, ale na blankiecie prawa jazdy nie ma wpisanego T. Gdyby nie klasa maturalna to bym pewnie już robił E.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez sumek666
      Jak kształtują się ceny nieruchomości i działek rolnych w Waszych okolicach? Może planujecie zakup gruntów w tym roku? A może udało Wam się sprzedać jakieś grunty?
      Zapraszam do dyskusji o cenach i możliwości zakupu ziemi w Polsce i za granicą.
      Kontynuacja tematu:
       
    • Przez karol
      Zapraszam do wypowiadania się na temat prowadzenia rozrachunków z tytułu VAT w gospodarstwach rolnych. Jakie są Wasze doświadczenia?
    • Przez kuba9449
      Cześć, mam problem. Posiadam gospodarstwo które zakładał mój dziadek i "baza" jest w tym samym miejscu niezmiennie od lat. Mam dom i budynki gospodarcze, chciałbym postawić dodatkową halę na maszyny i tu zaczyna się problem. Gmina opracowuje mpzp i w miejscu mojego gospodarstwa chce dopuścić jedynie zabudowę mieszkaniową, składałem pisma o zmianę przeznaczenia terenu lecz były odrzucane bez podania powodu. Gmina nie wydaje teraz wz ze względu właśnie na opracowywany mpzp. Czy macie pomysły jak to "ugryźć"?
    • Przez oscak11
      Witam , zastanawiam się nad otwarciem warsztatu . Z jakiej opcji najlepiej skorzystać czy z dotacji czy poprostu z własnych funduszy . Wpadłem na ten pomysł ponieważ zajawkę do napraw mam od swojego ojca . Myślę nad rozbudowalą warsztatu i założeniem działalności.  Pracuje za granicą mam trochę oszczędności i teraz dylemat , rozbudowa z oszczędności czy z dotacji . Jak to ugryźć.  Mój ojciec naprawia traktory ,, po godzinach ,, ma też gospodarstwo . Wiedzę posiadam na temat naprawy traktów  lecz zawsze mogę liczyć na mojego ojca . W okolicy nie ma mechaników więc myślę, że cały ten pomysł mógł by wypalić. Nie było jescze okresu żeby w kolejce nie stał 1 lub 2 traktory . Ludzie w obrębie 60 km przyprowadzają traktory do nas ponieważ w okolicy nie ma dobrych mechaników . Jak najlepiej zacząć  . Był bym wdzięczny za wszelkie porady .
    • Przez armia100
      Witajcie! Potrzebuje porady... Czy istnieją jakieś przepisy dotyczące odległości stawu od drogi? Odnośnie zwykłej działki, wiem, że niestety nie jest to precyzyjnie uregulowane. A co z działką, która jest drogą (działka jest prywatna, jednak w księdze wieczystej jest zapis, że jest to droga). Sąsiad zrobił staw niespełna pół metra od granicy i wszystko byłoby w porządku, gdyby nie zadomowiły się tam bobry, które zaczęły podkopywać swoje jamy pod droga, która się osuwa. Droga jest moim dojazdem do domu. Sąsiad twierdzi, że to nie jego problem. Co zrobić w takim przypadku?
      Pozdrawiam
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj