Sebastian

Prawo jazdy

Polecane posty

kissmy...    67

sprawa niestety nie jest taka prosta, otóż kiedyś w programie "Na Osi" natknąłem się na wypowiedź policjanta, który twierdził, iż jeśli DMC zestawu pojazdów nie przekracza 3,5 tony to przyczepa może mieć DMC większą niż 750 kg, stąd zapis o przyczepie lekkiej wydaje się nie mieć w tym przypadku zastosowania, dlatego mając jakiekolwiek wątpliwości należy skontaktować się z odpowiednią komendą policji, gdyż jak widać służby interpretują przepisy według własnego uznania

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Boniek    1

Muszę się pochwalić, dziś zdałem kat. B za Pierwszym!!! <_<


Forza JUVE!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kris14    267

To gratuluje <_<

Ja jakoś za pół roku zaczynam nauke na B a od września T <_<

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krolikNH    56

Ja już mam prawko T, na B zaczynam kurs od września w szkole, bo urodziny w grudniu... <_<


Moje fotografie chronione prawem autorskim!!!
"Fotografia to sztuka, a nie naciskanie palcem na przycisk"

© 2016 krolikNH All rights reserved.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
chaner123    12

w sobote zdalem na ciężarówke C za pierwszym podejściem teraz zaczynam C+E a w między czasie uprawnienia na przewóz rzeczy wszystko za darmo . Jeżeli jest ktoś zainteresowany, mieszka w realnej odległości od Iławy opłaca krus i mieszka na wsi to mogę dać namiary na OSK który organizuje te szkolenia ze środków unijnych . Kolejna edycja (III) rusza pod koniec roku

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
NPK    0

Może mi ktoś powiedzieć co grozi nieletniemu poniżej 17 lat prowadzi ciągnik rolniczy bez wiedzy właściciela a jakie są konsekfencje w takiej samej sytuacji gdy osoba ma powyżej 17 lat?

Mieliście podobne sytuacje?


Do rolnictwa podchodź z głową

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
talek48    1

Tak sie ucze na prawko i czytam ... i wychodzi na to ze kat B uprawnia do kierowania pojazdami wolnobierznymi czyli bizonkiem tez bede mogł popylać??? :rolleyes:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
milanreal1    319

Jak ma się T to można jechać kombajnem ale po drodze, w polu już nie. Do kierowania na polu trzeba kurs zrobić. A że B uprawnia do kierowania kombajnu to nie słyszałem.


Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
talek48    1

No bo pisze ze na B mozna wolnobieżne ale to chyba do 3i pol tony....

No kurs to tak czy siak to za rok bede robic...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
versus    27

Ja mam uprawnienia kombajnisty na samym B ;p I nie mam żadnych ograniczeń co do masy kombajnu :rolleyes:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
JD5620    10

na kat. B mozesz jezdzić osobówką, ciagnikiem (z jakas mała dwukółeczką ) i wolnobieznymi np. kombajnem ale tylko jezdzic,nie pracowac w polu. Zeby cos robic kombajnem na polu musisz sobie zrobić kurs za pare groszy


Diesel KOPCI, Diesel CZADZI, Diesel nigdy cię nie ZDRADZI !!! :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lukasz82    3

Bez uprawnień można pracować kombajnem w polu ale poruszać się po drogach nie , nie wystarczy mieć B (wolnobieżne) podczas kontroli drogowej należy okazać prawo jazdy (kategoria z wolnobieżnymi) i kurs kombajnisty.

A co do B+E to traktor z przyczepami.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
proxy8441    245

ja juz naszcescie mam na T i sobie smigam :D robiłem w marcu br. zapisalem sie zaraz po ukonczeniu 16 stki i 4 m-ce czekałem chociaż zdałem wszystko za I razem :) ale warto jeżdze sobie na pewniaka a tak to tylko czy gdzies za rogiem sie nie czają :) pozdrawiam

 

na kat. B mozesz jezdzić osobówką, ciagnikiem (z jakas mała dwukółeczką ) i wolnobieznymi np. kombajnem ale tylko jezdzic,nie pracowac w polu. Zeby cos robic kombajnem na polu musisz sobie zrobić kurs za pare groszy

 

ładne mi pare groszy robiłem 2 m-ce temu i wyszło mnie to 250zł :) głupi świstek ale podoba mi sie :)


My siejemy, a Bóg daje plony

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
milanreal1    319
Bez uprawnień można pracować kombajnem w polu ale poruszać się po drogach nie , nie wystarczy mieć B (wolnobieżne) podczas kontroli drogowej należy okazać prawo jazdy (kategoria z wolnobieżnymi) i kurs kombajnisty.

A co do B+E to traktor z przyczepami.

Nie pomyliłeś czasem czegoś kolego? Zawsze słyszałem tak jak mówił @JD5620.


Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marcin974    30
na kat. B mozesz jezdzić osobówką, ciagnikiem (z jakas mała dwukółeczką ) i wolnobieznymi np. kombajnem ale tylko jezdzic,nie pracowac w polu. Zeby cos robic kombajnem na polu musisz sobie zrobić kurs za pare groszy

 

 

Ciągnikiem to jeszcze nie za duzym nawet.. MF 255, C-360, C-330 itp. ale juz taki Zetor Forterra odpada, do 3,5t chyba :D


Czujniki (nowe zamienniki) do kombajnu buraczanego stoll sprzedam
Kontakt 661995047

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Avendrion    40

Nie, ciągnik chyba nie zalicza się do tych 3,5t.


Za tym co mówię! Zawsze stanę
Za tym co myślę! Zawsze stanę
Za tym w co wierzę! Zawsze stanę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marcin974    30

Ciekawe jak to jest :D


Czujniki (nowe zamienniki) do kombajnu buraczanego stoll sprzedam
Kontakt 661995047

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Teddy    0

z kategorią B można jeździć ciągnikiem jakim się chce (nie ważne czy to C330 czy Fortera) to ograniczenie 3.5 tony dotyczy tylko samochodów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dawidJD    0

Witam mam do was takie mało pytanko mianowicie mając prawo jazdy kat B mogę poruszać się ciągnikiem rolniczym z wszystkimi maszynami zawieszanymi a jak to jest z beczką do gnojowicy czy rozrzutnikiem RCW poniewaz jak by nie było nie jest to przyczepa ale czy można to zaliczyć do maszyn rolniczych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piotr2691    8
z kategorią B można jeździć ciągnikiem jakim się chce (nie ważne czy to C330 czy Fortera) to ograniczenie 3.5 tony dotyczy tylko samochodów.

 

ja teraz chodze na kategorie B i T równocześnie, więc wiem że jeśli ma się kategorię B to można jeździc ciągnikiem ale dopuszczalna masa całkowita całego zespołu nie może przekraczać 3,5tony, więc można jechać z jakąś tam małą przyczepką, ale nie można przekroczyć 3,5t, więc jeśli my mamy JD a on waży sam przeszło tyle to nie mogę nim jechać na prawku B, jeśli zatem zrobię kategorię T będe mógł jeździć ciągnikiem z 2 przyczepami o łącznej masie 43tony, ale ciągnik musi byc dopasowany do przyczep


Kupie siewnik Stanhay, najlepiej czterorzędowy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
milanreal1    319

Powiem wam tak. Te przepisy są poj*bane. Powinni je jakoś sprecyzować bo teraz jest jasno napisane że kat B uprawnia do kierowania ciągnika rolniczego lub maszyny wolnobieżnej. I żadnych ograniczeń tam nie ma... A o tych instruktorach to powiem tak. Gadałem z 3 i każdy inaczej gadał.... Oni już sami nie wiedza jak to rzeczywiście jest...


Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marcin974    30
ja teraz chodze na kategorie B i T równocześnie, więc wiem że jeśli ma się kategorię B to można jeździc ciągnikiem ale dopuszczalna masa całkowita całego zespołu nie może przekraczać 3,5tony, więc można jechać z jakąś tam małą przyczepką, ale nie można przekroczyć 3,5t, więc jeśli my mamy JD a on waży sam przeszło tyle to nie mogę nim jechać na prawku B, jeśli zatem zrobię kategorię T będe mógł jeździć ciągnikiem z 2 przyczepami o łącznej masie 43tony, ale ciągnik musi byc dopasowany do przyczep

Właśnie o taką wypowiedź mi chodziło, czarno na białym to wyjaśniłeś :)

 

 

 

No ja juz niedługo będę się pocił (B i T) :)


Czujniki (nowe zamienniki) do kombajnu buraczanego stoll sprzedam
Kontakt 661995047

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez kuba9449
      Cześć, mam problem. Posiadam gospodarstwo które zakładał mój dziadek i "baza" jest w tym samym miejscu niezmiennie od lat. Mam dom i budynki gospodarcze, chciałbym postawić dodatkową halę na maszyny i tu zaczyna się problem. Gmina opracowuje mpzp i w miejscu mojego gospodarstwa chce dopuścić jedynie zabudowę mieszkaniową, składałem pisma o zmianę przeznaczenia terenu lecz były odrzucane bez podania powodu. Gmina nie wydaje teraz wz ze względu właśnie na opracowywany mpzp. Czy macie pomysły jak to "ugryźć"?
    • Przez oscak11
      Witam , zastanawiam się nad otwarciem warsztatu . Z jakiej opcji najlepiej skorzystać czy z dotacji czy poprostu z własnych funduszy . Wpadłem na ten pomysł ponieważ zajawkę do napraw mam od swojego ojca . Myślę nad rozbudowalą warsztatu i założeniem działalności.  Pracuje za granicą mam trochę oszczędności i teraz dylemat , rozbudowa z oszczędności czy z dotacji . Jak to ugryźć.  Mój ojciec naprawia traktory ,, po godzinach ,, ma też gospodarstwo . Wiedzę posiadam na temat naprawy traktów  lecz zawsze mogę liczyć na mojego ojca . W okolicy nie ma mechaników więc myślę, że cały ten pomysł mógł by wypalić. Nie było jescze okresu żeby w kolejce nie stał 1 lub 2 traktory . Ludzie w obrębie 60 km przyprowadzają traktory do nas ponieważ w okolicy nie ma dobrych mechaników . Jak najlepiej zacząć  . Był bym wdzięczny za wszelkie porady .
    • Przez armia100
      Witajcie! Potrzebuje porady... Czy istnieją jakieś przepisy dotyczące odległości stawu od drogi? Odnośnie zwykłej działki, wiem, że niestety nie jest to precyzyjnie uregulowane. A co z działką, która jest drogą (działka jest prywatna, jednak w księdze wieczystej jest zapis, że jest to droga). Sąsiad zrobił staw niespełna pół metra od granicy i wszystko byłoby w porządku, gdyby nie zadomowiły się tam bobry, które zaczęły podkopywać swoje jamy pod droga, która się osuwa. Droga jest moim dojazdem do domu. Sąsiad twierdzi, że to nie jego problem. Co zrobić w takim przypadku?
      Pozdrawiam
    • Przez Okisz
      Czesc,
      Czy bedąc czynnym płatnikiem VAT mogę wystawić fakturę rolnikowi ryczałtowemu? 
      Znajomy chciałby kupic odemnie soję, natomiast ja potrzebuje mieć na tą sprzedaż fakturę. 
    • Przez MichaKpiski
      Witam jestem jednym ze spadkobierców gospodarstwa rolnego. Czy ktoś przechodził tą ścieżkę po kolei jak już postanowienie nabycia spadku wydanego przez sąd ?  
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj