Sebastian

Prawo jazdy

Polecane posty

Rafal180    4

B+E jest napewno tansze niż samo T.A pozatym robiąc B+E może z lawetami śmigac a robiąc T juz nie :lol: moim zdaniem lepiej zrobić B+E


.

 

.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nasil90    97

ja się też na tym zastanaiam ale wybiorę B+E bo na T wydaje mi się że jest trudniej np cofanie po łuku z przyczepą ciągnikiem w którym siedzi się pierwszy raz nie jest łatwe


Massey Ferguson-Uniwersalność przede wszystkim.
mariusz(ZDUN) sprawdzony mechanik polecam.
mirek maszyny sprawdzony sprzedawca maszyn polecam.
 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
igorass    33

A można od razu robić B+E? Jedno jest pewne, robiąc E+ nie trzeba zdawać egzaminu teoretycznego, ja samemu miałem taki dylemat bo mam B,C i chciałem robić T ale instruktor mi odradził, teraz jestem w trakcie robienia C+E i jeżeli ktoś zamierza robić C bądź C+E to radzę się spieszyć bo od września wchodzą nowe(oczywiście gorsze- vive le EU!) przepisy :angry:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krycha094    7

niby z dwiema ale kumpel w necie czytał że tylko z osobą co ma prawko natomiast pytałem się instruktora to mówił że bez żadnych ograniczeń

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rafal180    4
A można od razu robić B+E? Jedno jest pewne, robiąc E+ nie trzeba zdawać egzaminu teoretycznego, ja samemu miałem taki dylemat bo mam B,C i chciałem robić T ale instruktor mi odradził, teraz jestem w trakcie robienia C+E i jeżeli ktoś zamierza robić C bądź C+E to radzę się spieszyć bo od września wchodzą nowe(oczywiście gorsze- vive le EU!) przepisy :angry:

co sie zmieni??????


.

 

.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Matey    885

@KrzychuM

 

mógłbys pisac troche bardziej na temat ? przegladam twoje posty i troche moznaby ich usunac bo nie sa na temat - nic dziwnego jak sie pisze 40 postow dziennie

 

EOT


KS Falubaz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Danex89    16

@Rafal180

Zmienią się przepisy odnośnie kursów na przewóz rzeczy. Ci co juz zdobyli kategorię C lub zdobędą ją do 10 września br ida na normalny 30 godzinny kurs. Koszt coś koło 650 zł. Natomiast ci co zdobędą po 10 września muszą przejść kwalifikację wstępną która trwa około 280 godzin i koszt......bagatelka....miedzy 8000 a 10000 PLNów. Ja właśnie w lutym zamierzam iść na kat. C

 

Od 10 września 2008 obowiązuje już to przy kategori D na przewóz osób

 

pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jankowski17    2

Panowie ja chce robic w przyszlosci C+E tzn jeszcze w tym roku tylko z gotowka troche cienko i tak mysle jakbym zrobil sobie teraz do B dodal bym E to jakby bylo puzniej z C ?? czy musze zdawac od nowa C+E czy samo C ??


16 biegów, 500 koni, 40 ton za sobą... To jest to... SCANIA
MAN TGA 41,440 8x6 tym teraz pomykam

POZDROWIONKA DLA CAŁEGO AGRO FOTO

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rafal180    4
@Rafal180

Zmienią się przepisy odnośnie kursów na przewóz rzeczy. Ci co juz zdobyli kategorię C lub zdobędą ją do 10 września br ida na normalny 30 godzinny kurs. Koszt coś koło 650 zł. Natomiast ci co zdobędą po 10 września muszą przejść kwalifikację wstępną która trwa około 280 godzin i koszt......bagatelka....miedzy 8000 a 10000 PLNów. Ja właśnie w lutym zamierzam iść na kat. C

 

Od 10 września 2008 obowiązuje już to przy kategori D na przewóz osób

 

pozdrawiam

no to ladnie dowalili :angry: :lol: .Jeśli to prawko bedzie kosztowało 8000zł to ja chyba zrezygnuje :angry:


.

 

.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Danex89    16

@jankowski17

 

Nie opłaca ci się to bo później itak będziesz musiał zrobić E do C. To działa w drugą strone. Mając do wyższej kategorii nie musisz robić do niższej.

U mnie z kasą też średnio ale musze się sprężyć i do 10 września zdać C

 

@Rafal180

Samo prawko zostanie po starej cenie ale żeby podjąc pracę w zawodzie musisz mieć kurs na przewóz rzeczy.

Tutaj masz trochę info

 

http://strefaosk.prawojazdy.com.pl/index.p...mp;id_news=1079

 

Szczególnie od "Kto może uczestniczyć w kursie przewóz rzeczy?"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rafal180    4

Należy również wspomnieć, że szkolenie nie dotyczy np. wojska, straży pożarnej, przewozów prywatnych, nauki jazdy, egzaminów państwowych, przewozów humanitarnych itp.Czyli jesli nie zamierzam podjąc pracy jako kierwoca zawodowy tylko będe woził towary z swojego gopodarstwa to nie musze miec tych kursów??


.

 

.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
darek16    25

słyszeliście o jakichś zmianach na kategorie T, bo w B jeździmy tylko 20min! :(


AF - to Jest To:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ralfMTX140    3

Tzn o jakie zmiany ci dokladnie chodzi?? Ja wyjezdzam teraz godziny na T i jest tak jak bylo :(


New Holland TM175 i McCormick MTX140 = dwa główne konie pociągowe w gospodarstwie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gosc1    2
słyszeliście o jakichś zmianach na kategorie T, bo w B jeździmy tylko 20min! :(

 

 

Dopiero od marca, i to nie jest pewne też na 100%.

 

Ja jutro zdaję po raz pierwszy na kat.B w Łomży.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ralfMTX140    3

A o jakie zmiany chodzi?


New Holland TM175 i McCormick MTX140 = dwa główne konie pociągowe w gospodarstwie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
farmer30    0

w kat.T to chyba nie ma zmian natomiast w B uczysz się 20 godz i egzamin masz skrócony z 45 min na 25 min(może być oczywiście dłużej zależy od egzaminatora)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
darek16    25

chodzi mi o zmiany w ruchu drogowym ma się zmniejszyć limit jeżdżenia nie 30godzin tylko 15godz , a egzamin ma trwać 20min to moje jeszcze taniej będzie można zdać na prawko i właśnie jak w B coś się zmienia to w T też :(


AF - to Jest To:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
darek16    25
Zmiany na lepsze w egzaminie na prawo jazdy

 

Krótsza jazda po mieście i mniejsze kolejki na pierwszy egzamin. Takie zmiany czekają osoby, które wkrótce będą zdawać egzamin na prawo jazdy.

Kandydatów na kierowców na pewno ucieszy wiadomość o skróceniu minimalnego czasu trwania egzaminu praktycznego. Do tej pory trwał 40 minut.

 

 

 

 

 

- Jak nie popełnić żadnego błędu w takim czasie? - emocjonuje się Marlena, która niedługo będzie zdawać na prawo jazdy. - Przecież to duży stres. Zresztą, jak przez pół godziny zrobi się dobrze wszystkie zadania, to po co dalej jeździć?

Teraz egzamin zakończyć się może już po 25 minutach. - Oczywiście, jeśli wynik będzie pozytywny i wszystkie zadania wykonane

może bardziej zrozumiałe


AF - to Jest To:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pablo21    29

A czy moze ktos wie jakie sa kary za jazde bez prawa jazdy według nowego kodeksu?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez suffeks
      wymienili słup i takie coś zostało na polu, należy się odszkodowanie chyba? 

    • Przez jopi1991
      Przyszedłem dziś się poradzić.mam taki problem ze 1/3 gospodarki ma brat....1/3 mam ja i 1/3 jescxe ojciec  brat oświadczył że on robić nie ma czasu...za dużo oboowazkow  i praca z której na nieporównywalnie więcej.proponuje mi pracę na jego części jako pracownik (wynagrodzenie płatne od godzin) mówił że wtedy odpada koszty napraw paliwa nawozów itd ogólnie tylko mam wykonać pracę jak zwykły pracownik zatrudniony w firmie ale na KRUS.  W zimę mogę iść do pracy do niego na czarno ( posiada firmę w innej branży)Czy zgodzić się na to czy może jakieś lepsze pomysły? Dzierżawa na mnie za jakąś niewygórowaną kwotę? (wtedy jego maszyn nie tykam)Czy może wynagrodzenie procentowe od zysku? Jeżeli tak to jaki procent  zawolac?Oczywiście wszytko będzie spisane notarialnie obojetnie jak miałaby wyglądać nasza współpraca. 
    • Przez Kurwer21
      Witam, aktualnie zaczynam prawo jazdy kategorii B, mam zamiar do żniw dorobić jeszcze B+E, ale nie wiem czy to sie uda, wiec stad te pytanie, czy po kategorii B mogę prowadzić kombajn zbożowy? I jak to wygląda w sytuacji gdy trzeba ciągnąć wózek za kombajnem? Jednak jest na kołach, więc nie wiem jak to się odnosi do przepisów, z góry dziękuje za odpowiedź
    • Przez karol
      Zapraszam do wypowiadania się na temat prowadzenia rozrachunków z tytułu VAT w gospodarstwach rolnych. Jakie są Wasze doświadczenia?
    • Przez sumek666
      Jak kształtują się ceny nieruchomości i działek rolnych w Waszych okolicach? Może planujecie zakup gruntów w tym roku? A może udało Wam się sprzedać jakieś grunty?
      Zapraszam do dyskusji o cenach i możliwości zakupu ziemi w Polsce i za granicą.
      Kontynuacja tematu:
       
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj