Sebastian

Prawo jazdy

Polecane posty

ducho    0

Bez sensu jest zwiększanie wieku, w którym można zdać prawko !!! W cywilizowanych krajach, takich jak Niemcy lub USA kurs można zaczynać już w wieku 15 lat. Wszem i wobec znane jest twierdzenie, że młody człowiek łatwiej chłonie wiedzę i szybciej uczy się niż starszy (np. 21 latek). Więc ośrodki powinny więcej uczyć już od najmłodszych lat, wpajając odpowiednie zachowania na drodze i odpowiedzialność za swoje czyny na drodze.

Bo jak tak tylko będą podwyższać wiek i cenę kursu to po prostu więcej ludzi będzie jeździć bez prawka ;) , bo w końcu mandat za brak prawka 500zł, a kurs trzy razy tyle i ma być więcej ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bamber14    0

Zgadzam sie z @ducho . A z kategoria T , C , i E bydzie tak samo ?


Nie zezwalam na wykorzystywanie zamieszczonych przeze mnie fotografii do jakichkolwiek celów, w tym do rozpowszechniania w innych galeriach, forach, blogach internetowych, zwłaszcza w celach komercyjnych. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Pozdro Bamber14 :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ducho    0

Z T to raczej nie, ale C i E to już chyba jest podniesiony wiek na 24 lata, z tego co się orientuję (mogę się źle orientować ;))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bamber14    0
;) to źle bo po szkole miolech robic prawko na C i E i robic jako kierowca tira ;)

Nie zezwalam na wykorzystywanie zamieszczonych przeze mnie fotografii do jakichkolwiek celów, w tym do rozpowszechniania w innych galeriach, forach, blogach internetowych, zwłaszcza w celach komercyjnych. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Pozdro Bamber14 :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Danex89    16

Kiedy takie coś wprowadzili? Kolega na dniach ma odebrać po zdanym E do C. Ma 19 lat ;)

Na wszystkie kategorie jest od 18 lat z wyjątkiem kat. D która jest od 21.

 

pozdrawiam ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawel1004    0

witam przewija sie tu wiele wątków dot. prawka ja po drogach(wojewódzkich) zacząłem jezdzic jak miałem 10lat ,owszem tatko obok, i mysle ze na dobre mi to wyszło. B zrobiłem 10lat temu w Wałbrzychu, 2x testy, jazda za pierwszym razem.w 2004 zrtobiłem EdoB za pierwszy razem, tez w Wałbrzychu mieli tam vivaro blaszaka i dwuosową lawete. na 15 chłopa, 3 pojechało na miasto a 2 zdało całość. co do T to mysle ze lepiej zrobic B+E. z tego co piszecie to w wielu WORD'ach egzaminy sa na przyczepach ze skrętną osią , we Wrocku i Wałbrzychu mają przerobione 4,5tonówki, tzn: dyszel przyspawany na sztywno do ramy a przedni wózek przesunięty do tyłu tez na sztywno, wychodzi taka duza laweta.

powodzenia wszystkim zdającym prawko

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
arassso    3

Ile kosztuje E do B ?? i czy to prawda że niema żadnych testów ani nic tylko 10 godz jazdy i na egzamin się leci ??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rafal180    4
ile jest pytan na kat. B z testu teretycznego????????

pytan jest 18 :) możesz zrobić 2 błędy :)


.

 

.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zdruj77    3

takie dobrodziejstwa to tylko w stanach ale podobno gdyby się zdało w stanach to w Polsce można było by jeździć samochodem tylko z automatyczną skrzynią biegów ponieważ tam uczy się na automacie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rafal180    4

to w polsce nie moze jezdzic na zwykłej?? troche dziwne :) ciekawe czy my w stanach mozemy jezdzic na automacie hehe??


.

 

.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Piochu    8

A słyszeliście o zmianach od 1 lutego: egzamin praktyczny może się zakończyć po 20 minutach (jeśli się jedzie bezbłędnie), a na placu niemożna wyjechać poza linie wyznaczające łuk (jeśli się najedzie na linie to będzie oblany egzamin)


http://www.youtube.com/user/Piochu2 - moje filmy na YT. Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nasil90    97

Ja już odebrałem prawko zdałem za 2 razem egzamin miałem w sylwestra


Massey Ferguson-Uniwersalność przede wszystkim.
mariusz(ZDUN) sprawdzony mechanik polecam.
mirek maszyny sprawdzony sprzedawca maszyn polecam.
 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
luckywasak    15

Mam takie pytanie do kolegów Forumowiczów: mianowicie Jaki jest koszt zrobienia kursu prawa jazdy C i C+E (kurs, egzamin, badania itd.). Głównie chodzi mi o województwo lubelskie.

Zamierzam się niedługo zapisać na taki kurs + jeszcze upragnione prawko A (wreszcie będzie okazja).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rafal180    4

U nas w łodzkim taki kurs to koszt ok 3500zł :) kolega własnie jest na etapie robienia C+E i własnie egzamin,jazdy, i zaswiadczenie na przewóz osób i rzeczy (800zł :) ).Więc 3500zł musisz miec.

 

 

 

ps.Ja dzisiaj odebrałem prawko:P


.

 

.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
macin87    71

Ja dopiero zaczełem na kat. C ale jak zdam to od razu robie C+E. Za badania zapłaciłem 100zł -lekarz, 30zł- okulistka, 30zł- laryngolok. Kurs na C- 2200zł a na C+E- 2000zł. Prawdopodobnie egzamin kosztuje ok.180zł. Jeżeli ktoś zamierza robić prawko to nich się spiesz, bo na 90 procent w marcu ma wejść nowa zasada zdawania. Teraz jest ok. 490 pytań (kat.:) i wszystkie są jawne, a ma być w marcu ok.3000 i w tym połowa będzie jawna a druga nie (jak komuś sie trafi to zobaczy tę drugą część na egzaminie :) )

Jestem z woj. lubelskiego

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Avendrion    40

Gratuluję :)

 

Trudny był egzamin?;> bo ja w najbliższym czasie zaczynam ;]


Za tym co mówię! Zawsze stanę
Za tym co myślę! Zawsze stanę
Za tym w co wierzę! Zawsze stanę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rafal180    4

@Avendrion z tego co podałes w profilu to masz 16 lat to jeszcze troche poczekasz :) wiem sam po sobie bo tez sie czekało na prawko ale wkoncu jest :)


.

 

.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawel6485    242

Mam takie pytanie czy jest jakaś granica wieku na kurs kategori "C+E"

-Jedni mówia ,ze trzeba mieć 21 lat

-Inni ,ze wystarczy posiadać prawojazdy Kat."B"

Wie ktos jak to jest naprawde???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez suffeks
      wymienili słup i takie coś zostało na polu, należy się odszkodowanie chyba? 

    • Przez jopi1991
      Przyszedłem dziś się poradzić.mam taki problem ze 1/3 gospodarki ma brat....1/3 mam ja i 1/3 jescxe ojciec  brat oświadczył że on robić nie ma czasu...za dużo oboowazkow  i praca z której na nieporównywalnie więcej.proponuje mi pracę na jego części jako pracownik (wynagrodzenie płatne od godzin) mówił że wtedy odpada koszty napraw paliwa nawozów itd ogólnie tylko mam wykonać pracę jak zwykły pracownik zatrudniony w firmie ale na KRUS.  W zimę mogę iść do pracy do niego na czarno ( posiada firmę w innej branży)Czy zgodzić się na to czy może jakieś lepsze pomysły? Dzierżawa na mnie za jakąś niewygórowaną kwotę? (wtedy jego maszyn nie tykam)Czy może wynagrodzenie procentowe od zysku? Jeżeli tak to jaki procent  zawolac?Oczywiście wszytko będzie spisane notarialnie obojetnie jak miałaby wyglądać nasza współpraca. 
    • Przez Kurwer21
      Witam, aktualnie zaczynam prawo jazdy kategorii B, mam zamiar do żniw dorobić jeszcze B+E, ale nie wiem czy to sie uda, wiec stad te pytanie, czy po kategorii B mogę prowadzić kombajn zbożowy? I jak to wygląda w sytuacji gdy trzeba ciągnąć wózek za kombajnem? Jednak jest na kołach, więc nie wiem jak to się odnosi do przepisów, z góry dziękuje za odpowiedź
    • Przez karol
      Zapraszam do wypowiadania się na temat prowadzenia rozrachunków z tytułu VAT w gospodarstwach rolnych. Jakie są Wasze doświadczenia?
    • Przez sumek666
      Jak kształtują się ceny nieruchomości i działek rolnych w Waszych okolicach? Może planujecie zakup gruntów w tym roku? A może udało Wam się sprzedać jakieś grunty?
      Zapraszam do dyskusji o cenach i możliwości zakupu ziemi w Polsce i za granicą.
      Kontynuacja tematu:
       
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj