Sebastian

Prawo jazdy

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie

dobra koleżanko banan ale przecież i tak młodsi jeżdżą i tak, nawet po szosach. A wiele osób w tym wieku jest odpowiednich aby zdawać na T. Przecież i tak każdy przed 16 laty już dawno jeździł ciągnikiem.


FUNKMASTER

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość maciek08   
Gość maciek08

niestety to prawda.. u mnie po wiosce jeździ jeden gów.... który ma ledwo 12lat!!!!!!!!!!! a tatus siedzi obok i sie cieszy ze ma zdolnego synka.........

 

 

a mnie trema zrzera bo jutro mam egzamin na kategorie B ;):D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
banan575    104
niestety to prawda.. u mnie po wiosce jeździ jeden gów.... który ma ledwo 12lat!!!!!!!!!!! a tatus siedzi obok i sie cieszy ze ma zdolnego synka.........

 

 

a mnie trema zrzera bo jutro mam egzamin na kategorie B ;):D

 

za takie cos to tatuska powinni wsadzi na 3miechy do........... to by sie nauczyl rozumu.


Najwyzsza Izba Kontroli

Centralne Biuro Sledcze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pronar82a    179
za takie cos to tatuska powinni wsadzi na 3miechy do........... to by sie nauczyl rozumu.

Za co powinni wsadzić?? Ja też jak miałem 12 lat a nawet jak mniej mialem to już jeździłem ciągnikiem z ciężarem i po nocach a tato z boku siedział, i jakoś się nic nie stało i sam jak miałem 16 lat to zdawałem prawko na ciągnik i zdałem za 1 razem a na kursie byłem najlepszy i jak zdawałem to też byłem najlepszy, egzaminator był zdziwiony ze tak młody chłopak potrafi tak dobrze jeździć ciągnikiem, że w najkrutszym czasie zrobił łuk i garaż i skośne parkowanie beż żadnego błędu i po mieście... Lata praktyki robią swoje


Chłop ze wsi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość maciek08   
Gość maciek08
za takie cos to tatuska powinni wsadzi na 3miechy do........... to by sie nauczyl rozumu.

uwierzcie mi ale tego ''tatusia'' to nic nienauczy rozumu...............

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Trafik    0
Za co powinni wsadzić?? Ja też jak miałem 12 lat a nawet jak mniej mialem to już jeździłem ciągnikiem z ciężarem i po nocach a tato z boku siedział, i jakoś się nic nie stało i sam jak miałem 16 lat to zdawałem prawko na ciągnik i zdałem za 1 razem a na kursie byłem najlepszy i jak zdawałem to też byłem najlepszy, egzaminator był zdziwiony ze tak młody chłopak potrafi tak dobrze jeździć ciągnikiem, że w najkrutszym czasie zrobił łuk i garaż i skośne parkowanie beż żadnego błędu i po mieście... Lata praktyki robią swoje

 

Masz rację ja też od młodych lat jeździłem ciągnikami i zdanie prawka w wieku 16 lat to była tylko formalność ;) łuk robiłem 3 minuty egzaminator był szokowany i jak robiłem miasto powiedział mi ze jakby każdy jeździł tak jak ja, to nie było by kolejek w WORD :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Trafik    0
Żeby nie zakładać nowego tematu chciałbym spytać gdzie można w lubelskim zrobić prawojazdy kat. T. Dokładniej mnie interesuje Lublin.

 

W Lublinie jest WORD ul. Hutnicza 3

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
vvojtas1    26

zrobiłem sobie prawko C+E (lipiec tego roku) i mam pytanie, do czego tak naprawdę jest potrzebne zaświadczenie na przewóz rzeczy (osó;) bo trochę czytałem i już nie mogę się połapać np: http://www.naukajazdy.pl/zawodowe_prawko/przewoz_rzeczy.html Ponoć zmieniają się jakieś przepisy i ma to kosztować zamiast kilkuset złotych kilka tysięcy. Na razie nie mam ciężarówki ale kiedyś może się przydać. i czy coś jeszcze jest potrzebne oprócz psychotestów aby jeździć w Polsce ciężarówką. liczę że jakiś praktyk mi odpowie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
banan575    104
Masz rację ja też od młodych lat jeździłem ciągnikami i zdanie prawka w wieku 16 lat to była tylko formalność :D łuk robiłem 3 minuty egzaminator był szokowany i jak robiłem miasto powiedział mi ze jakby każdy jeździł tak jak ja, to nie było by kolejek w WORD ;)

zapraszam do WORD Tarnobrzeg tam moze by pokazal szkole jazdy za 5tym razem


Najwyzsza Izba Kontroli

Centralne Biuro Sledcze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ferdek07    75
niestety to prawda.. u mnie po wiosce jeździ jeden gów.... który ma ledwo 12lat!!!!!!!!!!! a tatus siedzi obok i sie cieszy ze ma zdolnego synka.........

 

 

a mnie trema zrzera bo jutro mam egzamin na kategorie B ;):D

ha ha ja jeźdze ciągnikiem od 8mego roku zycia tzn chyba od 1 kl podstawówki nie sięgałem wtedy do pedlau gazu i używałem tylko gazu ręcznego w mf 255 jak skończyłem 2gą kl podstwowki robiłem prawie wszystkie prace w polu ciagnikem i znałem wszystkie biegi i wogóle a po 3-4tej kl robiłem już wszystko łącznie z ksozeniem rotacyjną itd i nie uważam żebym robił coś źle lub stwarzał zagrożenie moi koledzy też zaczynali wcześnie wystarczy że chłopak sięga do pedałów i moze się szkolić i swojego syna też od maleńkosci do ciągnika bym przyuczał w wieku 13stu lat zawineła mnie psiarnia na szosie w ciągniku i ojciec miał kolegium, inni znajomi mieli na ogół upomnienia od policji a ja mniej szczęścia ale taka w naszym kraju jest policja że czepia się dzieci na ciągnikach przejeżdzających w poprzek przez szosę, ogólnei robienie prawo jazdy na ciagnik to raczej szkoda czasu i kasy najwięksi gospdoarze a raczej ich synowie olejwają to i ganiają na kat.B sam mam orzeczenie z komendy powiatowej że ciągnikiem rolniczym można śmigać z każdą maszyną rolniczą ównież z rozrzutnikeim rolniczym czy beczką na kat.B

 

Największe zagrożenie stwarzają gówniarze którzy przyjechali z miasta lub skądś do wujka lub dziadka i pchają sie na ciągnik, to TYLKO tacy powodują wypadki na wsi, ba nie tylko gówniarze ale i niedoświadczeni dorośli, lub zdziadziali staruszkowie którzy niedowidzą niedosłyszą i jeszcze na dodatke często wstanie lekko wskazującym jeżdzą

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
banan575    104

najwieksze zagrozenie to chlopak 18-22lat w aucie jak dostanie od tatusia. a potem jest placz.


Najwyzsza Izba Kontroli

Centralne Biuro Sledcze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ferdek07    75

to też nie reguła znam kolesi po 50tce jeźdzących jak wariaci, ale to że ktoś świruje na drodze to kwestia haraketru ale i doświadczenia, zawsze mama mi powtrza ze dopiero jak się rozbiłem to jeżdze jak człowiek a wcześniej jeździem, jak wariat i kazdy musi w coś w życiu przydzwonic żeby coś zrozumieć ;), niestety czasami niektórzy przydzwonią zbyt mocno :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rafal180    4

podzielam zdanie @Ferdek07 osobiście znam 2 braci którzy mają ok 45lat i tak zapierdzielają że szok. Jeden z nich ma Audi A8 i sciga sie z młodymi chłopaszkami:P Mamy w okolicy taki stary nieużywany pas startowy i tam odbywają sie po cichacu wyścigi. i ten własnie koles jest mistrzem w od 0 do100km\h a jego brat Smiga BMW i też nie jest gorszy od brata :dhehe

 

a ja jestem własnie na etapie robienie prawka:) jutro mam egzamin teoretyczny i mam nadzieje że bedzie dobrze:);)


.

 

.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
banan575    104

u nas scigaja sie na wiosce, ludzie nazwali ta trase OSem bo jada jak szaleni 130km\h i jest pod gorke a potem jest zakret w ktory juz niewychodza. zginelo juz kolo 10kolesi.


Najwyzsza Izba Kontroli

Centralne Biuro Sledcze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty
najwieksze zagrozenie to chlopak 18-22lat w aucie jak dostanie od tatusia. a potem jest placz.

Dokładnie. Wyjedzie taki na wieś chce wszystkim zaimponować a zwłaszcza dziewczynom i zap******a nie wiadomo jak szybko. Dla mnie jest to zwykła ludzka głupota bo jak inaczej można to nazwać. A najgorsze jest to, że niektórzy dają się namówić i jadą z takim debilem. Później przywalą w drzewo i wielka tragedia. Zero odpowiedzialności.

 

u nas scigaja sie na wiosce, ludzie nazwali ta trase OSem bo jada jak szaleni 130km\h i jest pod gorke a potem jest zakret w ktory juz niewychodza. zginelo juz kolo 10kolesi.

No i jak tylu ludzi zginęło to nadal się scigają czy czegoś się nauczyli?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
banan575    104

jak do tej pory nie. mozna znalezc w googlach WYPADEK JEZOWE GOLF, auto wlasnie bylo na tym odcinku i w zakret niezdazyl wejsc, a efekty sa tam opisane.

Jednym slowem TRAGEDIA albo GLUPOTA


Najwyzsza Izba Kontroli

Centralne Biuro Sledcze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kissmy...    67
zrobiłem sobie prawko C+E (lipiec tego roku) i mam pytanie, do czego tak naprawdę jest potrzebne zaświadczenie na przewóz rzeczy (osó;) bo trochę czytałem i już nie mogę się połapać np: http://www.naukajazdy.pl/zawodowe_prawko/przewoz_rzeczy.html Ponoć zmieniają się jakieś przepisy i ma to kosztować zamiast kilkuset złotych kilka tysięcy. Na razie nie mam ciężarówki ale kiedyś może się przydać. i czy coś jeszcze jest potrzebne oprócz psychotestów aby jeździć w Polsce ciężarówką. liczę że jakiś praktyk mi odpowie

 

kursu zrobić nie zaszkodzi , gdyż istotnie ilość godzin zwiększy się chyba do 200 (już we wrześniu), jako kierowca musisz mieć zrobione psychotesty oraz kartę kierowcy + oczywiście kurs na przewóz rzeczy/osób i ewentualnie jeszcze ADR; tak czy inaczej jak jeździć ciężarówką to tylko na zachodzie (u nas to trzeba być niezłym kamikaze żeby takim potworem jeździć po naszych imitacjach dróg i plus jest taki, że na zachodzie kierowca nie musi mieć ukończonych tylu śmiesznych kursów i przeprowadzonych badań oraz nie jeździ z duszą na ramieniu)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
brzozak2    241
u nas scigaja sie na wiosce, ludzie nazwali ta trase OSem bo jada jak szaleni 130km\h i jest pod gorke a potem jest zakret w ktory juz niewychodza. zginelo juz kolo 10kolesi.

wiesz ilu ludzi zginelo w japonii driftujac po serpentynach, a teraz jest to duma narodowa tego kraju :D

wybacz ale dla mnie generalizujesz - a to nie jest niestety oznaka trzezwego spojrzenia na dany problem/zagadnienie

a ze tak powiem bardziej fachowo - zrzędzisz jak przekupa na jarmarku, a nie jestes przeciez w podeszlym wieku, moze to te koszyki ;)

 

przy czym glupoty nie popieram, tj. jazdy po przeciwnej stronie wysepek, itp. "brawurowa jazda cinquecento"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zetmen    1

Cześć! Mam pytanie. Nie wiecie ile mniej wiecej może kosztować kurs na prawo jazdy na samochód i ciągnik???

Za odpowiedż będę wdzieczny bardzo.


John Deere 6130/Zetor 6340+tur trac lift 100/Zetor 7211/Ursus C-360-3P/Ursus C-328
Pracujo na ponad 70ha.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
banan575    104

ja na samochod placilam 1500zl za wszystko


Najwyzsza Izba Kontroli

Centralne Biuro Sledcze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zetmen    1

Aha dzieki za informacje.


John Deere 6130/Zetor 6340+tur trac lift 100/Zetor 7211/Ursus C-360-3P/Ursus C-328
Pracujo na ponad 70ha.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pablo21    29

Słyszałem jakieś plotki że prawko ma byc od 21lat od nowego roku ile jest w ym prawdy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty
"brawurowa jazda cinquecento"

Skąd ja to znam :)

 

Kumpel w moim wieku pojechał sam Tico do włocławka i miał szczęście, że go nie złapali :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bamber14    0

No własnie slyszeliscie cos o tym ze prawko na auto ma byc od 21 lat ? ;) ;)


Nie zezwalam na wykorzystywanie zamieszczonych przeze mnie fotografii do jakichkolwiek celów, w tym do rozpowszechniania w innych galeriach, forach, blogach internetowych, zwłaszcza w celach komercyjnych. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Pozdro Bamber14 :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez suffeks
      wymienili słup i takie coś zostało na polu, należy się odszkodowanie chyba? 

    • Przez jopi1991
      Przyszedłem dziś się poradzić.mam taki problem ze 1/3 gospodarki ma brat....1/3 mam ja i 1/3 jescxe ojciec  brat oświadczył że on robić nie ma czasu...za dużo oboowazkow  i praca z której na nieporównywalnie więcej.proponuje mi pracę na jego części jako pracownik (wynagrodzenie płatne od godzin) mówił że wtedy odpada koszty napraw paliwa nawozów itd ogólnie tylko mam wykonać pracę jak zwykły pracownik zatrudniony w firmie ale na KRUS.  W zimę mogę iść do pracy do niego na czarno ( posiada firmę w innej branży)Czy zgodzić się na to czy może jakieś lepsze pomysły? Dzierżawa na mnie za jakąś niewygórowaną kwotę? (wtedy jego maszyn nie tykam)Czy może wynagrodzenie procentowe od zysku? Jeżeli tak to jaki procent  zawolac?Oczywiście wszytko będzie spisane notarialnie obojetnie jak miałaby wyglądać nasza współpraca. 
    • Przez Kurwer21
      Witam, aktualnie zaczynam prawo jazdy kategorii B, mam zamiar do żniw dorobić jeszcze B+E, ale nie wiem czy to sie uda, wiec stad te pytanie, czy po kategorii B mogę prowadzić kombajn zbożowy? I jak to wygląda w sytuacji gdy trzeba ciągnąć wózek za kombajnem? Jednak jest na kołach, więc nie wiem jak to się odnosi do przepisów, z góry dziękuje za odpowiedź
    • Przez karol
      Zapraszam do wypowiadania się na temat prowadzenia rozrachunków z tytułu VAT w gospodarstwach rolnych. Jakie są Wasze doświadczenia?
    • Przez sumek666
      Jak kształtują się ceny nieruchomości i działek rolnych w Waszych okolicach? Może planujecie zakup gruntów w tym roku? A może udało Wam się sprzedać jakieś grunty?
      Zapraszam do dyskusji o cenach i możliwości zakupu ziemi w Polsce i za granicą.
      Kontynuacja tematu:
       
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj