Sebastian

Prawo jazdy

Polecane posty

Sebastian    0

Dowiedzialem sie ze juz od 16 lat mozna miec prawo jazdy na ciagnik rolniczy i chcialem sie was zapytac czy to prawda ???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
xsc    56

to juz niedlugo;) ale z prawkiem sie pewniej jezdzi i w razie wypadku a wiadomo jak polacy jezdza kolo maszyn rolniczych !!!


Nie matura, lecz chęć szczera zrobi z Ciebie oficera.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pavel    12

ja miałem robic na ta kategowie T ale doszedłem do wniosku ze jak póki co nie mam pól z dojazdem po szosach to nieopłaca sie wydawać dwa razy tych samych pieniedzy lepiej juz poczekac 2 lata...

 

 

 

chociaz jednym z udogodniej jest fakt ze mozna sobi w supermarkecie piwko kupic... :huh: :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Miki7211    8

Ja musze to prawko zrobic w tym roku bo u nas bardzo dużo się ciagnikami po szosowych jezdzi a ojciec sam juz nie daje rady.


Moje Filmiki

Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piotrkram    0

Ja mam prawko na traktor bo muszę na pola po drogach dojeżdzac. Jak robiłem rok temu to kosztowało 700zł i jeszcze opłata egzaminacyjna ok 150zł.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adasiorek    5

ja atm mam juz B

a T jestem w trakcie bo sobie ze szkoly robie

w przypadku T moimi wydatkimy sa

zaswiadczenie lekarskie i egzamin

reszte szkola ponosi

a na marginesie niechce mi sei jezdzic tym sprzetem w szkole

bo jest 3512 i stasznie ciezko mu kierownica chodzi

smarowanie niec nie pomoglo wymiana tulejek i kulisow tak samo nic

jest jeszcze trzydziecha to kierownica lekko sie kreci ale skrzynia szwankuje

sam osobiscie posiadam c360

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pixel    0

Prawko na ciągnik mozna robic juz od dawna od 16 lat :( Tylko trzeba sobie odpowiedziec czy warto robic i czy jest taka potrzeba.Takie prawko drogie nie jest,chyba cena jest zbizona do prawka na motor czyli kolo 800 zł, zawsze cos.Ale wydaje mi sie ze jest tu inny duzy problem,co z przyczepami?Bo jezdzic mozesz ale samym traktorem a na przyczepy mozesz zrobic od 18 ;/ Fakt ze mozesz jezdzic z pługiem,agregatem czy siewnikiem ale z przyczepami nie.Jezeli policja jezdzi czesto i czesto sprawdza to trzeba zrobic ale jak ktos mieszka calkiem na wygnajewie to nie ma co inwestowac.To juz decyzja nalezy do Ciebie :huh:


Wszelakie skargi, zażalenia, pochwały i prośby dotyczące mojej pracy na AF i samego AF proszę kierować na PW. Z góry dziękuje :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yacenty    3838

jestes pewien?

mi sie wydawalo ze T uprawnia do jazdy ciagnikiem z 2 przyczepami, a wlasnie B uprawnia do jazdy bez przyczep i to jest moj podstawowoy problem:) na lawete zdawalem 3 razy i niestety


Pozdrawiam YacentY
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

Ceny Nawozów,
Najprostsza karta pola: www.AgroDzienniczek.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

B uprawnia do jazdy z przyczepą 1-osiową o określonej masie całkowitej (nie pamiętam dokładnie ile)

T natomiast do jazdy z przyczepami zarówno zrobione w wieku lat 16 jaki i 18


Praca wymagająca zaangażowania więcej niż jednej osoby jest pracą źle zorganizowaną!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yacenty    3838
B uprawnia do jazdy z przyczepą 1-osiową o określonej masie całkowitej (nie pamiętam dokładnie ile)

T natomiast do jazdy z przyczepami zarówno zrobione w wieku lat 16 jaki i 18

B tylko 750 wiec akurat z przyczepka a o lawecie juz zapomnijcie - wiem bo robilem E do B


Pozdrawiam YacentY
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

Ceny Nawozów,
Najprostsza karta pola: www.AgroDzienniczek.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pancarol    0

b tylko z jednoosiowa. Mam kategorie T i upowaznia np. do jazdy z maszynami 4m szerokosci, co B+E nie daje.

Egzamn wyglada tak: odczepaisz przyczepe(dwuosiowa), odjezdzasz i cofasz pod nia.Wszystko sam;), pozniej łuk do przodu i w 5 min trzeba wycofać po łuku spowrotem, wjazd do garażu przodem albo tyłem i wycofanie, wzniesienie, jak to pojdzie to na miasto :huh: fajnie bylo. Tak bylo 2 lata temu teraz nie wiem jak jest...


Rolnictwo to sztuka współżycia z naturą

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yacenty    3838
b tylko z jednoosiowa. Mam kategorie T i upowaznai np. do jazdy z maszynami 4m szerokosci co B+E nie daje.

gdzies to wyczytal o tych 4m?

e dodaje mozliwosc jazdy z przyczepami w przypadku ciagnika rolniczego ale ani w b ani w e nie ma wzmianki o szerokosci maszyny zaczepionej do ciagnika


Pozdrawiam YacentY
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

Ceny Nawozów,
Najprostsza karta pola: www.AgroDzienniczek.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witek    2

a ja mam kategorie A, B i E oraz uprawienie na kombajn :huh:


2-08-2007 3400gram 52cm to mój Kacperek

12-07-2008 2831gram 43cm to moja Oliwia

2008-04-01 Firma Wit-Rol rozpoczyna działalności

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pancarol    0

@yacenty wiem, że nie ma nawet mój instruktor jazdy nie widzial róznicy miedzy B+E a T, ale z doswiadczenia wiem, że jak Cie złapia z agregatem 4m półzawieszanym i nie bedzie T a za kierownicą młodziak to wyciągają miareczke (crazy) :huh: spytam się znajomego policjanta i zeby nie było podomówień wyjaśnie to znim.

 

ps1: z jednej strony 2 przyczep(znaczy się to jest określone cały zestaw nie dłuższy jak 27m chyba!! to też wyjaśnie)inaczej się prowadzi niż szeroką maszyne :( B+E daje umiejetnaości na przyczepy...

 

ps2:a jak to wygląda na kombajn?słyszałem, że doradztwa rolnicze organizuja takie szkolenia??

 

dzieki i jeśli wprowadziłem w bład to przepraszam!!ale wyjasnie to w najbliższym czasie.


Rolnictwo to sztuka współżycia z naturą

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej2110    535

Czy w ciągniku na kierownicy jest gałka? (na egzaminie)

Na jakich ciągnikach można zdawać?

Czy przyczepa jest pusta czy załadowana ?


Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym.
ani każdym innym następującym po tym terminie.Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny :D

bullet_black.png

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kubaguzik    321

jest taka gazeta agromechanika tam jest wszystko opisane

 

ja tez mysle zrobic wczesnie prawko.


Nie zezwalam na umieszczanie moich zdjęć na różnego rodzaju blogach lub galeriach i używania w celach komercyjnych bez mojej zgody! Wszelkie prawa zastrzeżone!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witek    2

@andrzej2110 ja zdawałem na ursus c360 przyczepa była pusta wywrotka 4,5tonowa


2-08-2007 3400gram 52cm to mój Kacperek

12-07-2008 2831gram 43cm to moja Oliwia

2008-04-01 Firma Wit-Rol rozpoczyna działalności

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kat    113

Też mam tylko B. Mysle żeby zamiast T zrobić sobie E do B.

 

Kombajnem po drogach publicznych może poryszać się każdy kierowca który posiada prawojazdy kategori B (ale chyba samo T też wystarczy). A uprawnienia kombajnisty są potrzebne jak się jakiś wypadek podczas pracy kombajnem na polu stamie żeby po sądach cię nie ciągali i nie oskarżali o to że coś się stało przez to że nie umiałeś obsługiwać maszyny.

 

Ps. Do ruchu po polskich drogach są dopuszczone maszyny i pojazdy o szerokości nie przekraczającej 3m. szersze powinny być przewożone na lawetach :huh:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Suchy    1

Ja właśnie też mama zamiar robić prawko. Ale T jest dość ciężko zdać ( przynajmniej u mnie) więc pomyślałem o B+E (dość łatwe do zdania), albo C a potem C+E to trochę drogo ale to C+E może sie kiedyś przydać w życiu.

:huh:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jak ja zdawałem egzamin B i T w Olsztynie to na T jedyne co musiałem zrobić to przejechać po łuku z przyczepą do tyłu i do przodu :huh:


Praca wymagająca zaangażowania więcej niż jednej osoby jest pracą źle zorganizowaną!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
matwoj    5

ja 2 lata temu tez robilem prawko w wieku 16 lat bo gdzie nie wyjade to droga krajowa :huh:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez jopi1991
      Przyszedłem dziś się poradzić.mam taki problem ze 1/3 gospodarki ma brat....1/3 mam ja i 1/3 jescxe ojciec  brat oświadczył że on robić nie ma czasu...za dużo oboowazkow  i praca z której na nieporównywalnie więcej.proponuje mi pracę na jego części jako pracownik (wynagrodzenie płatne od godzin) mówił że wtedy odpada koszty napraw paliwa nawozów itd ogólnie tylko mam wykonać pracę jak zwykły pracownik zatrudniony w firmie ale na KRUS.  W zimę mogę iść do pracy do niego na czarno ( posiada firmę w innej branży)Czy zgodzić się na to czy może jakieś lepsze pomysły? Dzierżawa na mnie za jakąś niewygórowaną kwotę? (wtedy jego maszyn nie tykam)Czy może wynagrodzenie procentowe od zysku? Jeżeli tak to jaki procent  zawolac?Oczywiście wszytko będzie spisane notarialnie obojetnie jak miałaby wyglądać nasza współpraca. 
    • Przez Kurwer21
      Witam, aktualnie zaczynam prawo jazdy kategorii B, mam zamiar do żniw dorobić jeszcze B+E, ale nie wiem czy to sie uda, wiec stad te pytanie, czy po kategorii B mogę prowadzić kombajn zbożowy? I jak to wygląda w sytuacji gdy trzeba ciągnąć wózek za kombajnem? Jednak jest na kołach, więc nie wiem jak to się odnosi do przepisów, z góry dziękuje za odpowiedź
    • Przez suffeks
      wymienili słup i takie coś zostało na polu, należy się odszkodowanie chyba? 

    • Przez karol
      Zapraszam do wypowiadania się na temat prowadzenia rozrachunków z tytułu VAT w gospodarstwach rolnych. Jakie są Wasze doświadczenia?
    • Przez sumek666
      Jak kształtują się ceny nieruchomości i działek rolnych w Waszych okolicach? Może planujecie zakup gruntów w tym roku? A może udało Wam się sprzedać jakieś grunty?
      Zapraszam do dyskusji o cenach i możliwości zakupu ziemi w Polsce i za granicą.
      Kontynuacja tematu:
       
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj