Sebastian

Prawo jazdy

Polecane posty

Bo ja mam możliwość w bełchatowie u hyżego zdać a nuż może kiedyś się przyda B)

A pozatym chciałem się zapytać dokładniej co robiliście tzn. jakieś łuki itp??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
fobos    3
Bo ja mam możliwość w bełchatowie u hyżego zdać a nuż może kiedyś się przyda B)

A pozatym chciałem się zapytać dokładniej co robiliście tzn. jakieś łuki itp??

google nie gryzie polecam skorzystać, na odpowiedniej stronie wszystko jest łopatologicznie wyjaśnione B)

np na tej stronie masz dokładnie opisane do czego jaka kategoria Cię upoważnia i co musisz zrobić na egzaminie

http://www.v10.pl/prawo/Kodeks,drogowy,-,D....html#rozdzial1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wojt    74

Ja się zastanawiam co robić B+E czy C, niewiem jeszcze co wybrać.. bo T nie bede napewno robił bo zabardzo w mojej okolicy nigdzie niema, a tak zrobię tamto i bedę mógł jeździć wieloma sprzetami B)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
fobos    3
Ja się zastanawiam co robić B+E czy C, niewiem jeszcze co wybrać.. bo T nie bede napewno robił bo zabardzo w mojej okolicy nigdzie niema, a tak zrobię tamto i bedę mógł jeździć wieloma sprzetami B)

Samo C nie upoważnia Cię do prowadzenia przyczep, ale jeżeli koniecznie nie chcesz robić B+E to radze dołożyć kolejne około 1500 złotych i zrobić C+E i masz wtedy pełne uprawnienia odpowiadające kategorią T i B+E

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gosysko    0
najpierw przeczytaj cały temat i nie pisz takich głupot. było już 100 razy picane że B+E to to samo co T i jeszcze więcej bo możesz jeszcze ciągać lawety.

 

SAMO i yarecki12 , macie rację, coś musiałem niedoczytać, albo niedopatrzeć, lub poprostu źle się wyraziłem. Zarówno B+E jak i C+E dają te same uprawnienia co T.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wojt    74
Samo C nie upoważnia Cię do prowadzenia przyczep, ale jeżeli koniecznie nie chcesz robić B+E to radze dołożyć kolejne około 1500 złotych i zrobić C+E i masz wtedy pełne uprawnienia odpowiadające kategorią T i B+E

 

 

To jak zrobię C bedę mógł jeździć ciągnikiem z przyczepami czy nie?? bo jeżeli nie to raczej bede robił B+E.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kissmy...    67
To jak zrobię C bedę mógł jeździć ciągnikiem z przyczepami czy nie?? bo jeżeli nie to raczej bede robił B+E.

 

jak wskazuje zacytowany przez Ciebie fragment prawo jazdy kategorii C nie upoważnia do kierowania ciągnikiem rolniczym z przyczepą (inną niż lekka) i przyczepami; gosysko już pozwolił sobie zauważyć, iż tylko kategoria C+E jak i kategorie B+E oraz T potwierdzają umiejętność prowadzenia ciągnika rolniczego z przyczepą/przyczepami

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
farmtrac11    1

Ja właśnie zamieżam robić to prawko od 16 lat mam pytanie czy na placu cofie się cztero czy dwu kołówką

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
romanik99    3

raczej 4 ale najlepiej zapytać w WORdzie w którym bedziesz zdawal. i od tego jaki masz egzamin tzn z 1 osiową czy 2 osiową zależy na czym sie masz uczyć, czyli której firmy kurs wybrac, żeby sie nie okazalo ze wybierzesz kurs na którym uczysz sie na jakimś tandemie a później na egzaminie dostajesz przyczepe 2 osiową z jedną osią skrętną

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
michal16    1

ja zdawałem w tamtym roku na tandemie w Katowicach ;) tak najłatwiej bo 2 to już wyższa szkoła jazdy na placu. .. to wiem ze w Katowicach łatwo o zdanie na T

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gosysko    0

Ja na T zdawalem w Tarnowie na dwuosiówce (normalnej przyczepie), i nawet ten łuk nie był taki zły

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
darek16    25

czyli co mając 16 lat można jeżdzić z 2 przyczepami?


AF - to Jest To:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marcinus    2
a jak egzamin przebiegał opisz weś.

jazda po łuku 5 minut potem parkowanie przodem i tyłem możesz tylko sie raz pomylić jeżeli to zrobione to potem na miasto

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
petes    0

Ja mam urodziny 14 października od kiedy zacząć kursy?? matka mnie ostatnio zmartwiła bo podobno słyszała w radiu ze maja zmienić sie przepisy dotyczące kat t że dopiero od 18 lat a, że karta motorowerowa będzie nie ważna tylko będzie jakiś egzamin ani by a1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kissmy...    67

jeśli to urodziny 16 lub 18 to kurs zacząć można 3 miesiące przed nimi, w przypadku zmiany przepisów to nie będzie ona najprawdopodobniej dotyczyła tych, którzy szkolenie już rozpoczęli (jeśli oczywiście nie będą się ociągali)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
petes    0

mam nadzieje, że rozpocznę kursy gdzieś w czerwcu bo jady muszę sobie rozłożyć ponieważ mam robotę na polu i trudno by było to wszystko pogodzić naraz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Piters182    29

Żeby nie zakładać nowego tematu chciałbym spytać gdzie można w lubelskim zrobić prawojazdy kat. T. Dokładniej mnie interesuje Lublin.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Matey    895

Z tego co wiem to chyba w samym Lublinie da rade, ale nie powiem Ci dokladnie gdzie, coś tam widziałem jak szukałem kursu na T w swoim mieście ;p


KS Falubaz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
banan575    104

Moim zdaniem prawko na ciagnik w wieku 16lat to glupota. bo ciagnik to tez maszyna i taki kierowca moze wypadek spowodowac i ofiar w nim albo jechac po alkoholu. A potem go traktuja jak nieletniego. Zreszta nasze prawo jest kulawe pod kazdym wzgledem. Mnie kategorie B uczyl instruktor co mial 21lat, mnie uczyl co sam niemial doswiadczenia.


Najwyzsza Izba Kontroli

Centralne Biuro Sledcze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez sumek666
      Jak kształtują się ceny nieruchomości i działek rolnych w Waszych okolicach? Może planujecie zakup gruntów w tym roku? A może udało Wam się sprzedać jakieś grunty?
      Zapraszam do dyskusji o cenach i możliwości zakupu ziemi w Polsce i za granicą.
      Kontynuacja tematu:
       
    • Przez karol
      Zapraszam do wypowiadania się na temat prowadzenia rozrachunków z tytułu VAT w gospodarstwach rolnych. Jakie są Wasze doświadczenia?
    • Przez kuba9449
      Cześć, mam problem. Posiadam gospodarstwo które zakładał mój dziadek i "baza" jest w tym samym miejscu niezmiennie od lat. Mam dom i budynki gospodarcze, chciałbym postawić dodatkową halę na maszyny i tu zaczyna się problem. Gmina opracowuje mpzp i w miejscu mojego gospodarstwa chce dopuścić jedynie zabudowę mieszkaniową, składałem pisma o zmianę przeznaczenia terenu lecz były odrzucane bez podania powodu. Gmina nie wydaje teraz wz ze względu właśnie na opracowywany mpzp. Czy macie pomysły jak to "ugryźć"?
    • Przez oscak11
      Witam , zastanawiam się nad otwarciem warsztatu . Z jakiej opcji najlepiej skorzystać czy z dotacji czy poprostu z własnych funduszy . Wpadłem na ten pomysł ponieważ zajawkę do napraw mam od swojego ojca . Myślę nad rozbudowalą warsztatu i założeniem działalności.  Pracuje za granicą mam trochę oszczędności i teraz dylemat , rozbudowa z oszczędności czy z dotacji . Jak to ugryźć.  Mój ojciec naprawia traktory ,, po godzinach ,, ma też gospodarstwo . Wiedzę posiadam na temat naprawy traktów  lecz zawsze mogę liczyć na mojego ojca . W okolicy nie ma mechaników więc myślę, że cały ten pomysł mógł by wypalić. Nie było jescze okresu żeby w kolejce nie stał 1 lub 2 traktory . Ludzie w obrębie 60 km przyprowadzają traktory do nas ponieważ w okolicy nie ma dobrych mechaników . Jak najlepiej zacząć  . Był bym wdzięczny za wszelkie porady .
    • Przez armia100
      Witajcie! Potrzebuje porady... Czy istnieją jakieś przepisy dotyczące odległości stawu od drogi? Odnośnie zwykłej działki, wiem, że niestety nie jest to precyzyjnie uregulowane. A co z działką, która jest drogą (działka jest prywatna, jednak w księdze wieczystej jest zapis, że jest to droga). Sąsiad zrobił staw niespełna pół metra od granicy i wszystko byłoby w porządku, gdyby nie zadomowiły się tam bobry, które zaczęły podkopywać swoje jamy pod droga, która się osuwa. Droga jest moim dojazdem do domu. Sąsiad twierdzi, że to nie jego problem. Co zrobić w takim przypadku?
      Pozdrawiam
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj