Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
pisklaczun    114

u nas w gospodarstwie jest taki klasik jest z 1973r jest już u nas 14 sezon i narazie to prawie bezawaryjnie chodzi:P

w ubiegłym sezonie zamontowaliśmy sami sieczkarnie do niego:D

ludzie jechali w pole a my robilismy ale wyszło i działa super :lol:

sieczkarnia pochodzi od MF186 :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dmax    1

Koledzy potrzebuję wytrząsacz do Cosmosa. Ma ktoś może taki kombajn z przeznaczeniem na części? Może macie jakieś namiary na składowisko części do tego modelu? Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dmax    1
Napisano (edytowany)

Wiem, wiem. Widziałem to ogłoszenie, ale to ponad 700 km od mojej miejscowości. Mam nadzieję, że trafi się coś bliżej, a jak nie to niestety będę musiał tam jechać.

 

Byłem po ten wytrząsacz i okazało się, że nie jest od cosmosa. Koledzy macie jakieś namiary na składy z częściami do takiego kombajnu?

Edytowano przez dmax

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andkru21    0

czesc. mam pytanie do znawcow cosmosa. od czego jest wajcha po prawej stronie za silnikiem? mozna ustawic ja w dwoch pozycjach gorna z napisem "TILL" a dolna z napisem "FRAN". do czego to sluzy??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cosmos    3

Ja napisów nie mam ale za silnikiem jest tylko jeden pręt i u mnie załącza on blachy kłosownika. Jak otworzysz okienka okrągłe nad podsiewaczem to troszkę je zobaczysz.


a

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
claas26    2

Miałem kiedyś Cometa ale to prawie to samo co Cosmos i bardzo dobrze go wspominam.Maszyna prosta w budowie i prawie bezawaryjna a jak juz sie cos zepsuło to można było naprawić młotkiem;) Jedyną wadą był brak przyspieszacza na młocarni.U mnie kosił ok 10ha rocznie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wiwaldi1964    0

-- połączono --

 

witam mam problemy z podsiewaczem w claasie cosmosie uderza o skrzynie biegów czy ktos miał juz taki problem albo czy ktos posiada albo gdzie można znaleźć katalog czesci lub instrukcję obsługi do niego

Edytowano przez Marcin91

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mtracz    76

Zaloguj się bezpłatnie na tej stronie:

http://dostep.korbanek.pl/ i tam są katalogi do ściągnięcia.

 

Na www.chomikuj.pl też jest.

 

Edit:

Link poprawiony.

Edytowano przez mtracz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wiwaldi1964    0

Zaloguj się bezpłatnie na tej stronie:

http://dostep.korban...korbanek.pl i tam są katalogi do ściągnięcia.

 

Na www.chomikuj.pl też jest.

witam strony korbanek pl jaką podałes nie ma a na chomiku prubowałem już wczesniej zapłaciłem smsm dostałem kod i prubowałem sciągnąc ale bez powodzenia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wiwaldi1964    0

witam strony korbanek pl jaką podałes nie ma a na chomiku prubowałem już wczesniej zapłaciłem smsm dostałem kod i prubowałem sciągnąc ale bez powodzenia

witam sory strona korbanek istnieje ale curz z tego pobrałem plik ale nie mogę go otforzyc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wiwaldi1964    0

Dzięki bardzo spróbuję teraz

witam scągnołem już katalog częsci ale opis jest w języku niemieckim nie potrafię tego przetłumaczyc prubowałem na tłumaczu pojedyncze słowa towychodzą hocki klocki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wiwaldi1964    0

co myślicie o claas cosmos jak sie sprawuje itp

prosty rewelacyjny kombajn na małe gospodarstwa szkoda jedynie że nie ma rozdrabniacza słomy ale prawdopodobnie mozna tam cos dopasowac ale to znowu koszt tak myslę do 2000 tys zł a to dużo na małe gospodarstwo

 

Kolego Wiwaldi najpierw prosiłbym o zapoznanie sie z tą stronką http://so.pwn.pl/

sory ale mam bardzo małe doswiadczenie w pisaniu na kompie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andkru21    0

Witam.

Mam zamiar w moim "cosmosie" zamontować sieczkarnie. I nawet znalazłem od corsara za ok 2 tyś. Czy dużo przeróbek, dopasowywania itp?? Podobno ma wszystkie kola pasowe.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krypcio    1

kto ma taki kombajn? co nim sadzicie? jak wam sie sprawuje?

 

ja posiadam taki z 1969 roku, jak dla mnie bomba na 12 ha wystarcza w zupełnosci, wiem ze byly modele ktore robiły belki (kostki) ale moj takiej opcji nie posiada. znajomy ojca ma claasa europe ktory robi belki, ale tak wiąze ze zal.pl wink.gif

 

nasz mial orginalnie silnik benzynowy, ale chodzil tragicznie nie mogl nawet samego kombajna pociagnac na plaskim terenie a co dopiero pod gore, grzal sie i caly czas psul

 

zostal zmieniony silnik na 4p aktualnie najlepszy silnik w maszynach w naszym gospodarstwie smile.gif bardzo malo zuzyty, nigdy nie kopci na po pierwszym odpaleniu w roku smile.gif

olej wymieniamy co 2 lata, kosimy w gestym zbozu na pierwszym biegu, pieknie mluci i oczyszcza smile.gif

 

prosze o wasze opinie o tym kombajnie, na wasze pytania chetnie odpowiem

Kolego masz jeszcze ten kombajn?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez romanwiatr
      Chcę przesiąść się BIZONA na CLASSA w cenie do 130 tys. Pracował będzie na około 100 ha na na ziemi z wydajnością pszenicy 6 t/ha oraz na słabych.
      Rozważam Dominatora 98 sl heder 4,5m, ale znalazłem też 108 sl z hederem 4,5m z takim hederem ponieważ mam dużo przejazdów (jeżdżę droga z hedrem), a następnie dokupić sam heder 6m i na większe kawałki.
      Biorę pod uwagę też Commandera 114 CS ale on ma heder 5,1m  i obawiam się czy dam rade poruszać się nim po drodze, czy będę musiał za każdym razem zdejmować heder i zastanawia mnie jego dość duża pojemność .
      Wszelkie uwagi i sugestie mile widziane.
       
    • Przez m_i_c_h_a_l
      Cześć,
      Czy ma ktoś jakiś patent na wyjęcie łożyska z rozdrabniacza słomy?
      Nie da rady podejśc ściągaczem a od środka jest zbyt mało miejsca aby czymkolwiek je wybić.
       
       


    • Przez adiksutil16
      Witam. Parę dni temu kupiłem Dominatora(jak w temacie) Jest to mój pierwszy Claas i nie wiem za bardzo co do czego służy. Mam prośbę, prześlę zdjęcia i jakby ktoś z was mógłby mi napisać co do czego służy.
       


       
      Jakbyście mogli pisać np.
      1. wajha od tego i tego
      2....
       
      A tak samo z kontrolkami np.
      L1 kontrolka od tego i tego
       
      Z góry dzięki za pomoc!
    • Przez krowazie
      Wkupię heder do kombajnu class dominator 88 sl o szerokości 3.90 lub 4.5 metra. Wesołych świąt 
      I jeszcze jedno pytanie czy to jest prawda że dominatory miały różne szerokości gardzieli ? Gadałem z mechanikiem i tak powiedział 
      nowy nabytek 

    • Przez Ziel
      Witam,
      mam problem ze sciągnięciem połówki koła od młocarni, ślimak sciągnięty, klin też tylko koło ani drgnie. Było podgrzewane sciągaczem naciągane i bite młotem, ani drgnie..
      jest tam jeszcze jakieś zabezpieczenie?

×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj