Gość Profil usunięty

Co kupić w miejsce Ursusa C-360??

Polecane posty

arek116    3

moim zdaniem spali mniej ponieważ c360 nieraqz ma co robić z takim pługiem (zależy od ziemi) a c385 pojedzie szybciej i nawet nie poczuje tego pługa. a za jakiś czas jak kupisz sobie może jakiś inny pług a agregat o c 360 spokojnie podejdzie. co do 912 to prawie to samo tylko że jest młodszy ten sprzęt ale za to droższy od c385 ale do 20tys powinieneś dostać. obydwa te sprzęty sa godne polecenia. co do MF 575 to sam sie teraz na niego napaliłem żeby zamiast c360 kupić :o

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sierszak    0

mf 255 czyli 3512. będzie słabsze o 4 konie ale przyjemniej bedzie ci sie jeździc. zależy jaką masz ziemie ale w pługu 3*35 powinien iśc. ja mam 4512 i orzę 4*35 bez problemu a ziemie mam bardzo zróżnicowaną, agregat zapinam 2,8m. bez problemu.

ale jak piszesz że masz 3*35 i agregat 2,1m to 255 powinien starczyc. zawsze możesz my założyc napęd z przodu (zrobic 3514).

 

z częściami nie bedzie problemu

 

fergusony podobno mniej palą od zetorów

 

zdecydowanie odradzam c385

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pynczor    15

po tym co tu czytalem to mysle ze maja racje co do C-385 jest silniejszy ale narazie mozesz robic starymi maszynami a kiedys mozesz kupic nowe chociaz nie musisz


mtz82, mtz82,mtz82,mtz80,wladymirec,pronar 1221A nie ma to jak miec cały wschód pod domem :)
21 November 09 rok wejście w AF

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kobra89    71

kup sobie MTZ w dobrym stanie, dolozysz pare groszy do C 360 i bedziesz smigal.


Modernizacja gospodarstwa juz w trakcie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kuki19    2

żadne mtzty zetory czy inne cuda, tylko sprowadzany mf 575 lub podobny ekonomiczny masywny wspomaganie jest może być do remontu ale jak wyremontujesz będziesz napewno zadowolony

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szczygel18    1

Zetor 6748 65 koników rocznik około 80 ale ciągniki nie do zdarcia mój chodzi dosłownie ną stop pracuje z ładowacze czołowym mam go dwa lat i nic dosłownie nic sie nie dziej naprawdę polecam po za tym ma przedni napęd


Rolnictwo to nie tylko zawód jak wiele innych to tradycja, ideologia!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kubu365    1

ja bym doradzil mf'a 575 w orce nie spali powyzej 10l nie to co zetory ekonomiczny silnik perkinsa 66km wsam raz maszyny dopasowane do niego jednym slowem co zachodnie to zachodnie nie baw sie z c 385 wytluczony w PGRze takie jest moje zdanie ;)


Wielki fan case jx/new holland td

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rado304    0

Ja był polecił ursusa-360-3p lub jak to inni pisali ursusa c-385


U-R-S-U-S C-360-3P To Jest To

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
danielhaker    6863
ja bym doradzil mf'a 575 w orce nie spali powyzej 10l nie to co zetory ekonomiczny silnik perkinsa 66km wsam raz maszyny dopasowane do niego jednym slowem co zachodnie to zachodnie nie baw sie z c 385 wytluczony w PGRze takie jest moje zdanie ;)

 

I tu cię zadziwię bo moja forterra 11441 nie spali więcej jak 10 litrów w orce głębokiej, a do mf-a części są drogie w porównaniu do innych marek. A ja bym wolał 3p zamiast c360 ponieważ mniej spali i silnik perkinsa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
milanreal1    319

Myślę podobnie jak @pawel321654 jeżeli miał 60 to 3p lepsze pod względem spalania ale pod względem wycia chyba jeszcze gorsze. Chociaż w sumie za 20 tys to wiele lepszego ciągnika nie kupi.


Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
farmer120ha    2

Ja bym ci osobiście polecał Zetora 7211.Kawał porządnej maszyny,mocna (ok.68km He:):D) wspomaganie kerownicy,komfortowa kabina,prestiżowy,mało awaryjny ,a jak już to z częściami nie ma problemu no i w razie czego pod tura w sam raz.Ale do 20 tyś.nie kupi to albo dozbierać

albo kupić 7011(starsza wersja)wszystko prawie to samo tylko maska "garbata" i tylnia szyba jest mniejsza i otwiera sie z ramką no i jeszcze parę szczególików.Ale maske można załorzyć od 7211 nowego typy,a szybe w kabinie przerobić i ciągnik jak sie patrzy.Widziałem takiego na allegro za 20tyś akuratnie by ci stykło ale teraz go już niema.W sumie 80tka to te dobre traktory.MF bym odradzil bo morze malo pali ale moca tez nie grzeszy.He :):)Cos ca cos....


Każdy sprzęt jest dobry jeśli wykonuje swoją prace.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
GSX    0
@GSX za takie wypowiedzi wiemy co grozi:P No i do czego ja podłączego 912/914 do pługa 3*35 albo może do kultywatora z wałkiem 2,10?? to było by śmieszne. Wole tego MF'a bądź Zetora z serii 50/60/70 i bez napędu ale takiego wielkiego nie potrzebuję, bo nie mam sprzętu. Widziałem kilka Zetorów za 20 tys i było w bardzo dobrym stanie. I teraz będzie dylemat co wybrać. Jak mówiłem tur może będzie może nie zobaczymy.

 

sorry że dopiero teraz odpisuje ale jakoś dawno nie zaglądałem do tego tematu a po za tym nie myślałeś o większym pługu?? np. obrotówce 3x40 a co do kultywatora to wiadomo że im większa prędkość ropbocza tym mniej przejazdów i lepsza uprawa :D:)


"...W życiu piękne są tylko chwile..." Dżem
"...Nie ma miejsca jak Dom..." PiH

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
endrju00711    11

Może coś z Renault Np taka : http://www.allegro.pl/item666451671_ciagni...t_68_12_rs.html, sam osobiście posiadam podobny, dokładnie to 75.12 RS. Hydraulika zaczepista, komfort jazdy nieporównywalny, awet zetor się chowa, same plusy. Rewers - niezastąpiona zabawka do ładowacza czołowego :) Silnik suuuper, pompka wtryskowa rotacyjna, na 3 tyś obrotów wchodzi moment, nawet pod obciążeniem. Nie ma lepczego ciągnika w tych pieniądzach :D Co ważne a trzeba mu to oddać, to mało pali, nie mierzyliśmy dokładnie ile, lecz to co się z prasą nalatał, to jeszcze mu zostało z zbiorniku :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Celuję w 5211 do 27 tyś komfort w miarę za 60tkę myślę, że będzie dobry. Znajomy ma i lata z takimi maszynami jak u mnie.

endrju00711 też myślałem nad czymś takim, tylko przekonaj mojego brata to by wziął taką, ale dla niego tylko ave zetor :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawlus224    2624

@robuch6 będziesz napewno zadowolony z zetora nawet nie ma porównania w komforcie do 360 :D

tylko szukaj najlepiej ze wspomaganiem i po 87 roku ...

szkoda ze w mojej byłej szkole nie sprzedaja , bo jest tam taki lux zetorek z 93 roku :) posłuzyłby jeszcze sporo bo dymku tam nie zobaczysz :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Misiek123    0

Ja bym polecił ZETORA 7048a wiem lata ma ale jest niebo lepszy od C360 <_<

jest wygondy , wmiare cichy , silny ma takie same diury co C 360 ale mniej pali od zetora 7211 a wiecej troszku od C360 i tak samo jest z siłą

a do 20 tyś spokojie kupisz a do tura ze wspomadniem cud miud malina <_<

ja mam to wiem tylko bez tura


KPK Kumurun Team - zastępca Prezesa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

bierz ursusa c3-85a albo 85 bez napędy dasz ze 20tyś

 

a uzasadnienie???

+10%

Edytowano przez andrzej2110

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
UrsusCzesio    310

A ja bym polecił tak: Zetor 5211 ja celuje w tkaiego super komfort, ten power i cieżar, jeździło sie takowym i spaniałe doznania :) , MTZ 82/80 ceny w miare, a naprawisz sam i szybko młotek przecinak częsci też neie drogie chyba :) :) C-385 hmm maja juz lata i to z PGR dużo ale mozesz itrafić igiełke a co do MF nie mam zdania :( Albo kup zlom jak ja C-360 i odpcuj U mnie był dobry tylko silnik po kapitalce 3 MTH


Mój Wladimirec podbija świat

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
klejcz54    0

ma ktoś zetora 6748 bo mam problem ze wspomaganiem kierownicy słabo chodzi jak stoję w miejscu a siłownik mam nowy jak ktoś wie to proszę o kontakt 11175018

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Krzyszt0f
      Witam, doradźcie jakiej mocy ciągnik wybrać na ok 45/50ha myślę nad MF 7s155 albo 7s180 (tylko mf wchodzi w grę) 7s180 przemawia na przyszłość tym że mogę go podnieś do 210km a chyba 7s 155 nie da rady do 200km podkręcić? 
      W przyszłości myślę kupić bezorkowiec, albo jakiś dłutowiec i zastanawiam się nad mocą ciągnika? 
      ziemie w 95% piaski 
      doradzicie coś? 
    • Przez MalyRolnik18
      Witam. Jest kilka różnych tematów o tych ciagnikach ale jasno określonego nie ma, dlatego zakładam nowy temat dla siebie i ludzi którzy będą zainteresowani tym ciągnikiem. Mianowicie. Pytanie kieruje do osób które użytkują lub użytkowali ciągnik Renault 103.14, chciałbym się wszystkiego o nim dowiedzieć tzn. jaki komfort, jakie prędkości w pracach polowych? Jakie spalanie? Jakie awarie najczęściej występują w tych modelach, jak z dostępnością części i trudnościami w naprawach? I przede wszystkim na co zwrócić szczególną uwagę przy oględzinach?  żeby nie wpaść na przysłowiową minę. Zapraszam serdecznie wszystkich którzy mieli lub mają doczynienia z takim ciągnikiem do dyskusji i pomocy, z góry dziękuję za odpowiedzi. Pozdrawiam. 
    • Przez c308
      Witam doszło mi do moich 8 ha 10 ha do obróbki chiałbym kupić nowy porządny traktor w przedziale mocy 70_110 km co proponujecie.Zastanawiam sie nad Tureckim hattatem 398 kolega ma,Jakims lovolem oraz Arbosem napiszcie co polecacie najbardziej,Ciągał by prase,pług cztery skiby,agregat 3 m,przyczepe 5 t.
    • Przez upadłymtz
      Witam. Stoję przed wyborem ciągnika ok.90 koni. Oglądałem wyżej wymienione modele i nie wiem na co się zdecydować.
      W Case skrzynia 12x12 rewers mechaniczny i podnośnik mechaniczny. W New Holland tak samo. Zetor dużo lepiej wyposażony, ale trochę się boję bo ostatnio różne opinie o nim chodzą. Zetor z 2021 roku, jeszcze bez ad blue. Użytkuje ktoś z was takie ciągniki? Jak z awaryjnością?  Z góry dzięki za pomoc. 
    • Przez damianos95
      Witam proszę o podpowiedź co wybrać lepiej renowke 103.54 czy case cs94 renowka full mechaniczny ciągnik czy case skrzynia mechaniczna nie wiem czy jest polbieg jedynie ma ehr i silnik sisu
      Co będzie lepsze na ponad 20ha praca z turem orka agregat itd co będzie tańsze w naprawie dostępność części czy ogólna awaryjnosc tych ciągników 
      Cena dość zblizona jednak 10 lat różnicy między nimi 
      Jakie opinie o silniku sisu jak spalanie awaryjnosc czy części i jeszcze do znawców tematu jakie tam są tuleje ?
      Ogólnie co byście wybrali i dlaczego 
       
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj