Skocz do zawartości

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
galeria
Wiata

Ja postawiłem drewniana wiatę co prawda mała bo 7m X 13 X 4m ale mi starcza. Koszt takiej wiaty bez mojej robocizny to 4,5 tysiąca plus 15 kubików własnego drzewa.

Tomek7G    1

Witam

Kupiłem przed dwoma laty pięknego Z056 jednakże nie mam dachu dla niego.

Najlepszym materiałem pod budowę wiaty jest oczywiście metal, jednakże cena artykułów potrzebnych jest dość wygórowania, i zastanawiam się nad drewnem.

Czy jest to dobry pomysł? - jak sądzicie, proszę o opinie

-Tematy połączone-

Pietras892    192

jeżeli zaimpregnujesz to czemu nie .Ja mam dostawioną taką wiatę do stodoły... trzymam w niej heder jakieś takie niepotrzebne sprzęty i jest git... a koszt malutki

Wiadomość z agroFakt.pl

marcin320    0

Może poszukaj czegoś z jakiejś rozbiórki. Ja miałem okazję kupić słupy energetyczne, dałem prawie jak za darmo, a wiata z tego jest bardzo fajna i solidna

MarcinPykuS    62

My właśnie robimy wiatę na ciągnik+maszyny, w przyszłości będzie również stał tam kombajn.

Wiata jest dostawiana do stodoły, jak będzie potrzeba to się ją obije np. blachą albo obmuruje. Już na sprzęt nie będzie padać, a kiedyś postawi się osobny garaż murowany.

Wiata z jednej strony będzie spierać się na stodole, a z drugiej na betonowych słupach-kupiliśmy tuleje papierowe, robi się zbrojenie i zalewa się to betonem. Dach będzie drewniany, pokryty najprawdopodobniej blachą trapezową.

Wymiary to bodajże 18 metrów długa, 7 szeroka i 4 wysoka.

Na spodzie są betony (ze silosu na wysłodki), dachówki, cegły ze starej stodoły, na to pójdzie piasek, a na samą górę jakiś drobny kamyk.

Na razie robimy to sami, ale tata był u sąsiada który ma firmę budowlaną, ile by kosztowało zrobienie dachu i przykrycie przez jego firmę. Na razie nic nie wiemy, mają to wszystko policzyć i dać nam znać. My mamy zrobić te słupy betonowe i wszystko wyrównać.

Jak skończymy budowę, podam mniej więcej ile nas to wyniosło :D .

Tomek7G    1

Mi wystarczy na razie wiata 10x6x5 aby spokojnie postawić w niej Bizona i prawdopodobnie będzie to konstrukcja drewniana z obiciem z blachy trapezowej, lub podobnej.

Swoją drogą widziałem kiedyś ogłoszenie w Anonsach - "sprzedam wiatę na Bizona" - cena 800zł, - ale nie kupiłem jej bo bizona nie miałem, a teraz żałuję bo mam Z056, ale nie mam dachu dla niego...

andrzej2110    529

W sąsiedniej wiosce znajomy postawił drawniany garaż na bizona. Pod bizona wkładał jeszcze agregat uprawowy. Po prostu pod heder podstawiał dwa pieńki żeby nie opadł a agregat pod spód. Teraz nie ma już tego bizona, niema agregatu i nie ma gospodarza (jest ale mieszka gdzie indziej). Jest tylko drewniana pusta wiata gdzie obecny właściciel nawet drzwi zamyka....

oFsik    30
"sprzedam wiatę na Bizona" - cena 800zł, - ale nie kupiłem jej bo bizona nie miałem, a teraz żałuję bo mam Z056, ale nie mam dachu dla niego...

Ojciec dzwonił wtedy do tego gościa była to drewniana konstrukcja i całe poszycie z blachy. Ale za pózno zadzwonił bo gościu sprzedał w ten sam dzień co ukazało się ogłoszenie.

andrzej2110    529
I co z tą wiatą? nie sprzedaje jej?

To konstrukcja drewniana pod eternitem. Jej stan jest taki ze jak rozbierzesz to już nie złożysz.

Matey    431

Widzę, że Tomek też stawia wiatę pod kombajn. Tak samo jak ja, zlikwidowałem już starą szopę, która ledwo co stała. Stawiona będzie na drewnianych słupach, z góry chyba trapezówka. Wymiary około 9m x 5m x 6m wysoka. Ojciec stwierdził, że najlepiej będzie mu zbudowac wiatę ze spadem na bok, mi się to jakoś nie widzi... Kupował ktoś ostatnio trapezówkę? Jeśli ma ktoś ciekawe oferty, byłbym za nie wdzieczny :)

oFsik    30

Ja na feriach kupowałem na wiatę w limblachu nie wiem czy u Ciebie też są to płaciłem po 17zł za m2. Myślę że w dobie kryzysu droższa nie jest.

Macius    7

Witam chcemy z ojcem postawić wiatę wymiary to 50m x 10m wysokość 4m cała murowana jaki może wyjść koszt takiej wiaty????

raffx89    2

Jest tez opcja postawienia tunela foliowego, ja mam taki na 18 metrów i trzymam tam ciągniki i maszyny, kilka lat spokojnie wytrzyma a i koszty mniejsze, później tylko folie zmienić i tyle

bialy2005    193

Witam tez jestem ciekawy kosztu wiaty( garażu) tak 30x10 x 4-5m. I właśnie się zastanawiam co będzie tańsze stalowa czy murowana i słupy żel-betowe ?? Pokrycie z trapezową ostatnio kupowałem po 16zł mb. U mnie miała by stanąć pomiędzy 2 stodołami i nie wiem jak to rozwiązać żeby nie było problemu ze śniegiem i woda z za dachów tych stodół ( garazy)

klejnus    0

A ja się dołączam do tematu z pytaniem jak ti wygląda prawnie to stawianie wiat. Czy potrzebne są zezwolenia na budowę plany itd? Np taka wiata potrzebuje zezwolenia itd? I ile mniej więcej was kosztowały te słupy energetyczne z pkp?? I gdzie można się zgłosić po takie cos? Pozdrawiam

oFsik    30

Pozwolenie jest potrzebne na każdą budowlę przekraczającą powierzchnię 30m2 i jakąś tam wysokości wymagany jest również projekt. Ktoś z AF kupował te słupy po 12zł.

klejnus    0

12zł za kg metr czy jak? I hmm bo te słupy naprawdę nie głupi pomysł. Wykopać dziurę zrobić fundament postawić słupy na to dach i wiata gotowa:) Tylko jestem ciekaw jak takie wiaty bez ścian itd wytrzymują bardzo silny wiatr hmm?

bialy2005    193

Według mnie to i tak powinno się zrobić chociaż 3 ściany, bo co z tego dachu jeśli w zimie i tak śniegu nasypie na maszyny na 100%. Dzwoniłem do tej firmy z linku powyżej to za wiatę 2 spadowa 10x25x4 75tys brutto z dostawa, montażem jedynie fundamenty ( betony pod słupy trzeba zrobić) Myślę ze oferta dość interesująca. W tej cenie są ściany z blachy trapezowej i drzwi a cena do negocjacji.

piciaj    31

dobrym sposobem jest dostawienie przedłuzenia dachu do obory, ja mam w planie cos takiego zrobic, poniewaz budynek stoi wschod zachod,a przedłuzenie dachu planuje od strony poludniowej, obora jest długa 28 metrow, wiec planuje przedłuzenie o 6 metrow dachu, obora jest dosc wysoka bo niecałe5 metrow,a od strony poludniowej w przyszłosci przerobka na wolnostanowiskowa, :)

to przedłuzenie to rozwiazanie tymczasowe bo tez plany sa na wiate murowana

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez rolstudent
      Cześć.

Od jakiegoś czasu jestem w zarządzaniu mikroektrowni zasilanej tylko gnojowicą od krów mlecznych.
      Myślę że nad tematem zastanawia się sporą część z was. Na jakieś pytania chętnie odpowiem i wymienię się doświadczeniem. Na chwilę obecną walczę z wysokim poziomem H2S w gazie. Poza tym elektrownia pracuje i produkuje prąd.
    • Przez headman
      Witam !
      jestem tutaj nowym członkiem, dołączyłem dzisiaj. Więc jeszcze nie wiem do końca co i jak. Jeśli dodaje nie w tej zakładce to proszę o przeniesienie oraz wyrozumiałość. 

Jestem rolnikiem z zamiłowania ,  mam 4 ha dobrej klasy ziemi ( tak wiem że to nic w dzisiejszym świcie ). Traktuję to jako swoje hobby.  
      Na swojej ziemi uprawiam zboża oraz prowadzę małą hodowlę trzody chlewnej. Skończyłem studia wyższe z zakresu rolnictwa, moje uprawy oraz produkcja zwierzęca jest zadbana i nie dokładam do swojego zamiłowania, zawsze coś tam zostaje

Przechodząc do sedna sprawy, zastanawiam się nad budową budynku gospodarczego/ garażu na maszyny.  Poniżej wstawię  taki swój projekt jak to mniej więcej widzę.  Czy możecie mi powiedzieć jak to będzie wyglądało z kosztami, oraz jakich materiałów użyć , zrobić to z płyt betonowych czy pustak ? Wysokość około 3,5m dach ze spadem w jedną stronę. 
      Pozdrawiam ! 

• Przez 1994szymon
      Siema!!! Mam dwa silosy bina(30t każdy). Mam zamiar w niedługim czasie dokupić jeszcze jeden (od 45 do 60t). BIN to porządna firma z tradycjami i jestem do niej przekonany jednak ostatnio obejrzałem stronę silosów Michał. Są tam silosy z lejem. To by było dobre rozwiązanie, jednak nie podaje ona ceny(chyba że się dobrze nie przyjrzałem ). Chciałbym się dowiedzieć jak są wykonane, z jakich materiałów (chodzi mi konkretnie o opinie właścicieli bo na stronie mogą sobie pisać co chcą ).

P.S
      Jeżeli chodzi o lej to mi nie robi większej różnicy czy wewn. czy zewn.
    • Przez kukielMGX
      Posiadam 60ha, Z czego okolo 27ha siejemy pszenzyta i owsa. Reszta to pastwiska i łąki. Zboza siejemy tyle- zeby starczyło slomy i na srute. Mamy 54 sztuki bydla w czym znajduja sie 12 opasow 3 krowy(zeby mleko bylo dla siebie) reszta to mamki cielaki i jałówki. Sprzet jakiego uzywamy to Kubota M110GX, Ursus 914, Zetor 5320, Ursus c330, ładowarka zettelmeyer ZL801. prasa krone, kosiarka vicona, plug kverneland ab100, talerzowka metalfacha  i rozrzutnik 6t. i tu pytanie jak powiekszyc to gospodarstwo? w co pojsc? wiecej opasow? A moze przejsc na bydlo mleczne? 
    • Przez Bananek
      Witam, mam do Was pytanie. Nigdzie nie znalazłem sposobu na to, ani nie potrafię czegoś racjonalnego wymyślić. Przechowuję słomę na stropie obory, ale mogę ulożyć tylko jedną warstwę (stawiam w pionie ściśle). Jak wrzucić resztę bel na pierwszą warstwę? Na jedną warstwę wchodzi mi okolo 100 bel, zostaje drugie tyle i kupa niewykorzystanego miejsca. Wcześniej jak słoma szła w kostki to cała mieściła się na stropie. Teraz z belami jest wygodniej, ale wchodzi mi mniej sztuk.
      Podrzućcie jakieś pomysły.
      Suwnica na krokwiach nie wchodzi w grę. Nie wytrzymają tego.