Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
pawel6485    242

W miare tanio ?? możesz to określić jaka mniej więcej kwota Cie interesuje???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bartko    0

Gdzieś w granicach 20 000 - 30 000

Edytowano przez lukaczmarek
Cytowanie poprzedniego posta

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cycepa    0

Witam mógłby ktoś odpowiedzieć na moje wcześniejsze pytanie. Z góry dziękuję. Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wiesmag    54

@cycepa-a skąd my mamy wiedzieć jaką wielkość ty potrzebujesz-wiesz,poustawiaj sobie wszystko w najodpowiedniejszym rozstawie i miarą oblataj.

chcesz żeby za ciebie metraż ktoś obliczył.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cycepa    0

@cycepa-a skąd my mamy wiedzieć jaką wielkość ty potrzebujesz-wiesz,poustawiaj sobie wszystko w najodpowiedniejszym rozstawie i miarą oblataj.

chcesz żeby za ciebie metraż ktoś obliczył.

 

i raczej tak zrobię myślałem że ktoś ma pogobny garaż ale i tak sam będę musiał obliczyć chyba że jest ktoś życzliwy i ma podobny garaż czy zbliżony do tego co chcę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Andrzej10    2

Przepraszam Kolego ale takie pytania to raczej do jasnowidza. Każdy ma określone warunki przestrzenne i zapotrzebowanie na miejsce w obiekcie, pod tym kontem rozmieszcza budynki jak jemu pasuje/ma możliwości. Nikt o zdrowych zmysłach innemu nawet nie widząc placu nie powie 15m x 17 m i daszek o kącie 25stopni a do tego drzwi tak 3x2m (wymiary pisane przykładowo). Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Daj jakis namiar, moze byc na PW.

 

http://www.halmet.xt.pl/

 

Spawają, malują, montują, kryją. Nie ma znaczenia co robią liczy się cena za kg.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kamieniak89    31

Od dłuższego czasu planuję budowę hali, i kupiłem konstrukcję z rozbiórki, ale z biegiem czasu coraz bardziej myślę o nowej, a tą konstrukcję w przyszłości wykorzystać być może na wiatę. I mam pytanie odnośnie firm które zajmują się budową, czy wytwarzaniem takich hal, jakie polecacie względem jakości, ceny itp??? Aktualnie zebrałem oferty z haltechu, kobexu i screbu, z borgi ma być po niedzieli, no i jeszcze można by było frisomata "zapytać". Po wstępnych wyliczeniach okazało się że gdybym postawił tą używkę, dokupił brakującą stal, blachę itp wyczyścił pomalował i poprawił tą konstrukcję to dokładając kilkanaście tysięcy miałbym nówkę, no i ta "stara" miała by 15 metrów szerokości, a myślę o nowej o szerokości 18m, także różnica 3m jest duża w budynku jeśli chodzi o manewry i budynek ma być już na lata.


Nareszcie mam nowy aparat :)

Moje filmiki na YT http://pl.youtube.com/user/michalh89

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bialy2005    582

Powiem ci ze tych firm zajmujacych sie halami jest masa!!! Ale i rozbieznosc cenowa jest maskryczna na identyczne wymiary i pokrycie. Chcesz malowana czy cynkowana ? cynkowan troszke drozsza ale to juz na lata i spokój z malowaniem. Z tych wiekszych firm dosc dobra oferte ma rolstal, pol-met, inter-hal, conex - tylko ze oni sprzedaja ci sama hale a montaz albo sam albo polecaja firme, oferta jest bez montazu i bez bram jesli chcesz zwykłe przesuwane. Borgi ceny wywindowała kosmicznie w tym roku, screb podobnie działa jak conex i ceny w euro podaja. Frisomat tez drogawy podobnie do borgi. Ja najlepsza oferte miałem z firmy 50km od mnie spawmix zbuczyn


Dostarczam weglanowe wapno nawozowe  z kopalni kieleckich Morawica bez magnezu   i z magnezem Radkowice Standard i Premium oraz kredę z OMYA Stara Kornica. Kontakt PW lub tel 602888262

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kamieniak89    31

To ta z balexu ma za mały rozstaw, bo potrzebny jest ok 6m.

Hala malowana, myślę że spokojnie dla mnie starczy ;) a zwierząt tam nie będę trzymał. W sumie miałem dzisiaj jechać oglądać screba bo jest jedna hala 5 letnia u gościa i ma teraz zamówioną drugą, ale nie wypalił wyjazd, także chyba za 2 tygodnie się podjedzie bo za tydzień święta. Ogólnie cena screbu porównują ceny polskich hal nie jest aż tak wysoka no i w cenie jest blacha na dach antykondensacyjna. Jednym plusem hal zagranicznych jest możliwość niepłacenia vatu. Co do zabudowy boków i bram to można zrobić to samemu tym bardziej że chcę wykonać w rogach hali zabudowę aby sypać zboże.


Nareszcie mam nowy aparat :)

Moje filmiki na YT http://pl.youtube.com/user/michalh89

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bialy2005    582

Ja mam oferte srebu ale dosc stara chyba 02/2011 za hale 14x30x5 24tys € w tym blacha na sciany i mam tez 12x30x5 21tys €. Ale to ich malowanie jednowarstwowe troszke mnie martwi. Jak masz zamiar robic sciany pod zboze? Jak sie orientowałem to firmy które zajmuja sie montazem wołaja 20-25% ceny hali za zmontowanie. U mnie pewnie juz by była w trakcie stawiania jakas hala 15-18x30 ale plany uległy zmianie i hala zmieniła priorytet na 2 poziom :)


Dostarczam weglanowe wapno nawozowe  z kopalni kieleckich Morawica bez magnezu   i z magnezem Radkowice Standard i Premium oraz kredę z OMYA Stara Kornica. Kontakt PW lub tel 602888262

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
patrykDF    4

Na początku podobały mi się konstrukcje balexu,bogry czy balexu ale po głębszym zastanowieniu stwierdziłem za hala mam być na długie lata i niema to jak porządny „ruski” dwuteownik rdzy się nie boi. Dlatego kierował bym się ku kobex i haltech ceny maja względne a na pewno dłużej wyżymają bez malowania.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mu też mamy budować wiate ale na razie chyba się wstrzymamy. Mamy projekt stoi na razie tylko część słupów są murowane ,a druga część będzie z metalowych rur, ściany z pustaków ,a podłoże betonowe, konstrukcja dachu będzie z drewna sam dach jeszcze nie wiem.Ale jak mówię jeszcze trochę się wstrzymamy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
emilko    20

Planuję w najbliższym czasie wybudować tanim kosztem wiatę na maszyny o wymiarach 4x4x15. Słupy postawimy stalowe - koszt ok 1500. Murłaty, krokwy i łaty zdobędę w własnego lasu - koszt pocięcia w tartaku to około 1000. Impregnat zrobimy z przepalonego oleju - 100litrów - 100 zł. Blacha około 130m2 - 3250zł. Wkręty - powiedzmy 200. Cement do słupów 500. W sumie będę miał 60m2 za około 6550 zł. W wersji premium dołożę wylewkę za 2000zł. Mam wycenę z firmy na halę stalową o wymiarach 10x12 w szczycie h=6, bez fundamentów i wylewki. Wyliczyli 40 000zł. Szwagier murarz kompletną murowaną z dachem stalowym wyliczył mi na 55 000zł. Reasumując buduję sam za 6500 z czasem dołożę drzwi i wylewkę i będę miał cały sprzęt pod dachem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
amazone9    0
Napisano (edytowany)

Witam! ja bym ci radził zrobić to tak najpierw robisz wylewkę betonową, konstrukcję z drewna a potem wszystko okładasz blachą prosto i tanio mój sąsiad tak zrobił

Edytowano przez amazone9

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
focus1    0

Planuję w najbliższym czasie wybudować tanim kosztem wiatę na maszyny o wymiarach 4x4x15. Słupy postawimy stalowe - koszt ok 1500. Murłaty, krokwy i łaty zdobędę w własnego lasu - koszt pocięcia w tartaku to około 1000. Impregnat zrobimy z przepalonego oleju - 100litrów - 100 zł. Blacha około 130m2 - 3250zł. Wkręty - powiedzmy 200. Cement do słupów 500. W sumie będę miał 60m2 za około 6550 zł. W wersji premium dołożę wylewkę za 2000zł. Mam wycenę z firmy na halę stalową o wymiarach 10x12 w szczycie h=6, bez fundamentów i wylewki. Wyliczyli 40 000zł. Szwagier murarz kompletną murowaną z dachem stalowym wyliczył mi na 55 000zł. Reasumując buduję sam za 6500 z czasem dołożę drzwi i wylewkę i będę miał cały sprzęt pod dachem.

 

Witam, prawie identycznie zrobiłem w zeszłe wakacje, z taka różnicą że jedna ściane garażu (największą) oparłem o garaż murowany. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kubik952    0

witam mam pytanie chce postawic wiate 10 metrow dluga i 6 szeroka od sasiada mam juz mur na 1,50 wysoki a drugi mur taki sam od ulicy ma byc to pod bizona jakie pozwolenia sa potrzebne najlepiej jeszcze jak od ulicy moglbym bramy zrobic jak to zrobic najtaniej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kissmy...    67

czy ktoś z Was stawiał halę tunelową/łukową ja chciałbym zamienić dwa rzędy starych i niskich (do większości nawet nie wjadę ciągnikiem) garaży na zestaw 3-4 tuneli o szerokości 7-8 metrów i długości 18-20 metrów o wysokości w środkowej części ok 4-5 metrów w kształcie zbliżonym do odwróconej litery U, a nie w kształcie klasycznych tuneli foliowych, pokryte byłyby plandeką a lekka konstrukcja stalowa byłaby ustawiona na wybetonowanym podłożu z odstępami między tunelami, jeszcze nie mam wyliczonej konstrukcji a inwestycja jest na etapie rozważań teoretycznych, stąd wskażcie mi proszę namiary na zrealizowane projekty o podobnym kształcie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
eco-e    4

stąd wskażcie mi proszę namiary na zrealizowane projekty o podobnym kształcie

 

W takich "hangarach" trzyma się np. bydło mięsne. W Stanach to popularny system. Jak znajdę wizytówkę podeślę namiar na firmę (z USA).

Edytowano przez eco-e

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kissmy...    67

dzięki, nie mogłem znaleźć nic na af, w USA robią hale od razu z blachy tzn spotkałem konstrukcje samonośne z blachy trapezowej, muszę oszacować koszt wykonania takiej konstrukcji; http://www.agrofoto.pl/forum/gallery/image/348286-hala-na-bale/page__total__17__st__10 to jest fajna i lekka konstrukcja niedługo będę znał koszty wyprodukowania czegoś takiego we własnym zakresie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez KlimekPL
      Witam,
      Mam dość poważny problem z silosem. Potrzebuje opróżnić go ze zboża (owies) ale nawaliła mi żmijka, która w nim siedzi. Niestety nie da się jej wyciągnąć żeby wsadzić drugą, prawdopodobnie kołnierz łączący rurę z rurą zapiera się o zboże i nawet koparka ze stalową liną się poddała. 
      Moje pytanie jest takie, czy macie jakiś pomysł na alternatywny sposób wyciągnięcia tego zboża. Silos ma 10 metrów wysokości, w środku jest około 50-60 ton owsa. Ja już w przypływie złości myślałem aby po prostu dziurę wyciąć z boku i przeładować wszystko w big bagi albo ewentualnie podstawić drugą żmijkę i przesypywać bezpośrednio na naczepę która po to przyjedzie. Tylko to jest trudniejsza opcja, bo patelni musiałoby być minimum 3 a to już spore wyzwanie logistyczne.
      Macie jakieś pomysły?
    • Przez Papkin
      Chciałbym (prawdopodobnie dopiero w przyszłym roku) pobudować mały magazyn na zboże. Wymiary budynku mniej więcej 6x14, niestety ilość miejsca mnie ogranicza. 
      Może jest ktoś kto ostatnio coś budował? Jak to wygląda od strony prawnej, wystarczy zgłosić przed budową w gminie?  Jak jest z odległością od sąsiedniej działki? Z tego co wyczytałem to 3m jeśli nie będę miał okien,czy jest możliwość żeby to obejść np. za zgodą sąsiada? 
      Z jakimi wydatkami się liczyć na materiał? 
    • Gość
      Przez Gość
      Witam, planuje postawic wiate na maszyny o wymiarach 5x10 chcialbym postawić ja przy granicy ze spadem w moja stronę wysokość gora 4m dół 3m czyki od sąsiada 4m. Jest takie cos wgl.mozliwe? Musze sie odsuwac od granicy? Na taka wiatę? 
    • Przez Piotr1711
      Witam! Chciałbym się zapytać czy ktoś zwas zakładał lub będzie zakładał panele fotowoltaiczne na gospodarstwo
    • Przez farmer_89
      Witam potrzebuje hale lukowa na maszyny rolnicze o wymiarach 11 na 12 metrów, jaka macie opinie o tych halach? czy lepiej kryta plandeka czy blacha? jak ze skraplaniem? hala bedzie zamknieta.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj