Polecane posty

GABBER85    1289

Rozumiem ze posadzka na gruncie, a więc robimy/robia to tak ze najlepiej to zrobić podbudowe z gruzobetonu jakies 15-20cm (z grubsza z wyrówniem powierzchni zeby folii nie przedziurawić) na to folia budowlana albo 2xpapa na lepiku (izolacja przeciwwilgociowa) i na to płyta 10-12 cm, najlepiej zazbroic ją siatką lub chociaz tam gdzie bedzie duzy ruch pojazdów..., dodatkowo dozbroić w okolicach bram wjazdowych, słupów itp. Robia tez tak ze pod gruzobeton daja pospółke ok10cm.Czasem gruzobeton zastępują tłuczniem...

Robia też tak za na grunt folia i na to płyta-moim zdaniem źle bo czasem szczury/nornice ryją i sie zapada i pęka..

Folie dobrze "połączyc" z izolacja scian, zeby było szczelnie...

A co do parametrów, beton zwykły B20 styknie, inaczej C16/20

Edytowano przez GABBER85

>>>>>> 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
farmermf    80

ale żeś na machał, zbankrutuje chłop. Jestem po wymianie 600m2 posadzek i powiem że trza 2 razy folią czarną lub też jak masz nadwyżkę to pod folię jeszcze worki po nawozach śmiało mozna połozyć. Na folię 15-20 cm betonu i tylko i wyłącznie z gruszki, B20 styknie. Ja robiłem sam posadzki i niestety się miotą bo folia nie dopuszcza wilgoci a żwir jaki jest taki jest i lipa.Zboże lezało w pryzmie 3m około 230t do maja i nic się nie zepsuło.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wiesmag    54

ja mam posadzkę na sztaplarkę i wózek paletowy-no i niech nikt nie mówi że to nie jest taki ciężar jak 12 ton-jest na cm2 wiele większy-posadzka 12cm+chudziak też mniej więcej tyle,zbrojenie należy dać ze względu ma pękanie dużych płyt betonu.

beton sam-betoniarką-piasek płukany 0-2,w proporcji 1/2,5,(dla lepszej obrabialności betonu dodawałem kilo "Atlasa"na 50 kilo cementu-nie występuje woda,co później jest ta warstewka takiego pyłu-są inne środki do tego,ale ja atlas dawno już sprawdziłem-jest bardzo dobry do tego)

folia i izolacja abizolem to do zboża norma.

chudziak najlepiej jakieś kamienie,lub gruz zalać rzadkim chudziakiem.grubość tego dużo zależy od gruntu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kamil900830    5

My jak wylewaliśmy w stodole beton pod magazyn to tylko 2 warstwy worków po nawozach równo ułożyliśmy 20cm betonu i po sprawie tylko na przejazd główny daliśmy zbrojenie i 25cm betonu .Pojemność magazynowa ok 180t .Nie ma co wchodzić w koszta teraz jest taniej wynająć gruszke do wylania niż samemu kręcić a masa roboty ;)

Edytowano przez kamil900830

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ENDURAK91    22

chce postawić hale stalową o wymiarach 25x15x4 wiecie ile może kosztować coś takiego?

 

możecie jakąś firme polecić ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bialy2005    582

komplet czyli od fundamentów po dach z posadzka najtansza firma jaka znalazłem to 200 netto a wiekszosc około 250 netto krzyczy hala obita blacha i dach tez blacha trapezowa


Dostarczam weglanowe wapno nawozowe  z kopalni kieleckich Morawica bez magnezu   i z magnezem Radkowice Standard i Premium oraz kredę z OMYA Stara Kornica. Kontakt PW lub tel 602888262

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
janusz20    106

zrób sobie sam to ci wyjdzie 1/2 tej ceny bo 4 metry to nisko więc nie ma problemów.

Edytowano przez janusz20

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bialy2005    582

wysokosc to nic starsznego najdrozsza jest sam konstrukcja i prace ziemne z fundamentami i posadzka


Dostarczam weglanowe wapno nawozowe  z kopalni kieleckich Morawica bez magnezu   i z magnezem Radkowice Standard i Premium oraz kredę z OMYA Stara Kornica. Kontakt PW lub tel 602888262

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bialy2005    582

cena obejmuje pewnie tylko słupy i krakownice i to jest netto :) ale i tak dziwnei tanio. Bo takie konstrukcje to koło 70-80tys cenia


Dostarczam weglanowe wapno nawozowe  z kopalni kieleckich Morawica bez magnezu   i z magnezem Radkowice Standard i Premium oraz kredę z OMYA Stara Kornica. Kontakt PW lub tel 602888262

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomaszpa1    0

hehe najlepsze jest z tymi workami od nawozu jako uszczelnienie, ja jak robilem posadzki to wszystko szło , stare druty , gwoździska , pręty, szkło i wiele innych oczywiscie to w pierwszej warstwie chudego betonu jako podbudowy , pozniej izolacja z folii i warstwa własciwa betonu z gruszki. jak przyjdzie komus rozbierac kiedys taka posadzke to wydobędzie z niej wiele złomu hehe

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ENDURAK91    22

wiem żę to cena za samą konstrukcje, koszt blachy na cały budynek to ok. 10 tys. w tej hali nie potrzebuje jak narazie posadzki może w przyszłości.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

@bialy2005 a jaki jest koszt samego szkieletu w zł/kg? W okolicy robiły firmy po 4zł/kg.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
farmermf    80

ja kupiłem stal na halę na punkcie złomu(nowe profile 2 gat) to średnio mi wyszło z transportem po 2.75brutto. Myślę że za te 1.25zł co zostaje to można samemu pociąć i pospawać.Jak ktoś lubi. :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Zależy jeszcze jaka wysokość, podejrzewam, że taką halę 15x25x6 to byś miał ciężko pospawać. Mówię o konstrukcji nie z kratownicy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
farmermf    80

robię z dzwigara trójkątnego na 11m szerokość tylko bo z profilów 6m długości bez dołączania szerzej się nie da. Wysokość 4.5m bo wyżej nie ma potrzeby. 15m bez podpór to bym raczej sam się nie brał spawać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bialy2005    582

jak sie pytałem to ceny tak jak pisałe 3,5-5zł za kg


Dostarczam weglanowe wapno nawozowe  z kopalni kieleckich Morawica bez magnezu   i z magnezem Radkowice Standard i Premium oraz kredę z OMYA Stara Kornica. Kontakt PW lub tel 602888262

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Geronimo    2

Wydaje mi sie patrząc na te małe blaszaki to zeby to miało ręce i nogi to trzeba by to trochę wzmocnić. A dlaczego z maszyną nie wejdzie?? zalezy jaka 8 metrów to już można z czymś wjechać

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Geronimo    2

Robią pod wymagania klienta tak więc nie ma problemu. Chodziło mi głównie o to co lepiej postawić takiego blaszaka czy jak mam swój las to z drewna. to jest przykładowa aukcja. Ja osobiście chyba bym jednak wolał dach jednospadowy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
farmermf    80

ja już powoli eleminuję budynkie drewniane, zastępuje je murowanymi lub metalowymi. Drewniane są mało trwałe, mało szczelne, mało estetyczne i wbrew pozorom wcale nie tanie. Metr kwadratowy blachy to 22zł, pomalowana i zmówiona na wymiar, tylko przykręcić. Mają swój las nawet to trzeba przywieźć z lasu, przetrzeć, przesezonować, zaimpregnować, pomalować, i to wszystko podliczyć to tak tanio nie wyjdzie, jak się wydaje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
FanUrsusa    0

My też powoli myślimy o budowie wiato-garażu na maszyny. Wymiary garażu to mniej więcej 15m x 8m, 2 wjazdy po 6m, wysokość całkowita z dachem 4m raczej zn 3,5m to wjazd a reszta 0,5m . Dach jednospadowy powierzchnia jakieś 140m2. Spadek jakieś 15%. Pokrycie eurofalą cena jakieś 3,5 tyś . Drewno swoje mam + różne pierdoły do dachu mam razem 5tyś. Osiem okien, takich o powierzchni nie mniejszej niż 1m2, cena wszystkich +- 1,5tyś. Cena ścian to 4,5 tyś. Bo z porothermu , szerokość tego pustaka to 24cm. Drzwi będą utrzymywać ceowniki które będą z boku wbetonowane w ziemię czyli 4 ceowniki a jeszcze do tego po 2 cieńsze na nadproże i na próg. Na pustaka cieniutko 2cm styropianu 500zł potem 500zł na klej, siatkę i farbę. Za beton 1,5 tyś bo będzie tego 6,5m3. A za drzwi znaczy za te metale wszystkie do ram to jakieś 1tyś. A za 1 tyś to wstawię sobie takie prymitywne ogrzewanie znaczy to będzie piec najprostszy , komin zrobię z rury która będzie wychodziła przez dziurę wcześniej przygotowaną. Ogrzewanie będzie najbanalniejsze znaczy to będą rury o średnicy 5cm, o długości 25m bo będzie cześć ogrzewana gdzie będę remontował maszyny. Ogrzewanie będzie szybko działało bo tą cześć będzie oddzielała taka zasłona z takich papierowych części. Ale się opisałem. Na razie są to tylko plany.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez KlimekPL
      Witam,
      Mam dość poważny problem z silosem. Potrzebuje opróżnić go ze zboża (owies) ale nawaliła mi żmijka, która w nim siedzi. Niestety nie da się jej wyciągnąć żeby wsadzić drugą, prawdopodobnie kołnierz łączący rurę z rurą zapiera się o zboże i nawet koparka ze stalową liną się poddała. 
      Moje pytanie jest takie, czy macie jakiś pomysł na alternatywny sposób wyciągnięcia tego zboża. Silos ma 10 metrów wysokości, w środku jest około 50-60 ton owsa. Ja już w przypływie złości myślałem aby po prostu dziurę wyciąć z boku i przeładować wszystko w big bagi albo ewentualnie podstawić drugą żmijkę i przesypywać bezpośrednio na naczepę która po to przyjedzie. Tylko to jest trudniejsza opcja, bo patelni musiałoby być minimum 3 a to już spore wyzwanie logistyczne.
      Macie jakieś pomysły?
    • Przez Papkin
      Chciałbym (prawdopodobnie dopiero w przyszłym roku) pobudować mały magazyn na zboże. Wymiary budynku mniej więcej 6x14, niestety ilość miejsca mnie ogranicza. 
      Może jest ktoś kto ostatnio coś budował? Jak to wygląda od strony prawnej, wystarczy zgłosić przed budową w gminie?  Jak jest z odległością od sąsiedniej działki? Z tego co wyczytałem to 3m jeśli nie będę miał okien,czy jest możliwość żeby to obejść np. za zgodą sąsiada? 
      Z jakimi wydatkami się liczyć na materiał? 
    • Gość
      Przez Gość
      Witam, planuje postawic wiate na maszyny o wymiarach 5x10 chcialbym postawić ja przy granicy ze spadem w moja stronę wysokość gora 4m dół 3m czyki od sąsiada 4m. Jest takie cos wgl.mozliwe? Musze sie odsuwac od granicy? Na taka wiatę? 
    • Przez Piotr1711
      Witam! Chciałbym się zapytać czy ktoś zwas zakładał lub będzie zakładał panele fotowoltaiczne na gospodarstwo
    • Przez farmer_89
      Witam potrzebuje hale lukowa na maszyny rolnicze o wymiarach 11 na 12 metrów, jaka macie opinie o tych halach? czy lepiej kryta plandeka czy blacha? jak ze skraplaniem? hala bedzie zamknieta.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj