Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
bialy2005    582

własnie myslelismy tez o takim rozwiazaniu ze ten murek byłby zaszalowany i zalny betonem pomiedzy słupami z dwuteownika 200mm to by był spory murek. ciekawe co tansze murowanie z zuzlaka i wieniec zbrojony na nim czy takie zalanie betonu ? ale zeby to wygladało to i tak sciany powinny byc całe z blachy. planowane jest rozstawienie słupów co 6 m wiec to bedzie spora odległosc zeby to nie zostało wypchniete przez zboze ?


Dostarczam weglanowe wapno nawozowe  z kopalni kieleckich Morawica bez magnezu   i z magnezem Radkowice Standard i Premium oraz kredę z OMYA Stara Kornica. Kontakt PW lub tel 602888262

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dawidg2    31

Beton to koszt jakieś 280zł/m3 b25 wg starej normy to masz jakieś 5m2 ścianki 20cm. Wypadało by trochę zbrojenia też zrobić. Jak policzyć wszystko to może trochę drożej jest lane z betonu ale bardziej masywniejsze, pustaki tak trzeba by otynkować, a łyżką tynk zeskrobiesz po czasie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kamil900830    5

bialy2005

Cena kosmiczna razem z papierami i wylewkami 300tyś brutto :o .Ile plus minus planujesz tam zboża trzymać.Będziesz wiate budował na Modernizacje .Ile lat gwarancji daje firma na budowe wiaty. ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bialy2005    582

ta co podałem 213 netto to 4 lata gwarancji na wszytko. robia kompleksowo od fundamentów po dach. Ale to za droga oferta. Duzo za droga :) tak chce to pchnac na modernizacje :)


Dostarczam weglanowe wapno nawozowe  z kopalni kieleckich Morawica bez magnezu   i z magnezem Radkowice Standard i Premium oraz kredę z OMYA Stara Kornica. Kontakt PW lub tel 602888262

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dawidg2    31

Ceny normalne. Raz dostałem ofertę na halę 1000m2 heh cena 1mln zł. Ale full wypas pod klucz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Daro20    514

Jak poczytałem jakie ceny powystawiały wam firmy za wiaty to aż mi szczęka opadła :D fakt że firma zarabia drugie tyle.

W 2007 roku postawiliśmy garaż 37m dł. 10,5m szer. i 4m wys. drzwi. Mur z cegły czerwonej palonej, wieźba dachowa z krokwi przykryta alucynkiem i drzwi metalowe odsuwane. Wszystko sami zrobiliśmy tylko murarze mury postawili. Nie licząc swojego drzewa i ciężkiej roboty to bardzo dużo mniej wyszło niż macie ceny za te wiaty ;) Wszystek materiał był kupiony jeszcze przed tymi wysokimi podwyżkami tylko blachę kupowaliśmy po podwyżkach to płaciliśmy po 27zł/m2

 

Maszyny i zboże ma już dach tylko na słomę mamy zamiar postawić wiatę ze stali wymiary 20x10x4. Wszystko ze stali, na dach blacha i jeden bok dłuższy zabudowany blachą, pod słupy zalane stopy i posadzka to po przeliczeniach w 30tyś powinniśmy się zmieścić (oczywiście cała robota swoja) :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bialy2005    582

no to nic dziwnego jak sam robisz to wiadoma sprawa ale nie dostajesz dofinansowania bo to nie jest koszt kwalifikowany i druga sprawa to trzeba miec czas zeby samemu sie brac za taka budowe i ludzi do roboty :)

Edytowano przez bialy2005

Dostarczam weglanowe wapno nawozowe  z kopalni kieleckich Morawica bez magnezu   i z magnezem Radkowice Standard i Premium oraz kredę z OMYA Stara Kornica. Kontakt PW lub tel 602888262

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Daro20    514

Czasu to nigdy nie ma bo też mam sporą gospodare ;) Aby się zabrać i były pieniądze to raz dwa się zrobi. Ojciec szpec w spawaniu do we dwóch zrobimy wiate :D

W tedy to garaż i wiata nie przechodziły na MGR tylko obora.

 

Ciekawe jak teraz jest?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bialy2005    582

tak samo no i "magazyny" przechodza :) ja mozna powiedziec ze sam z mama gospodaruje takze i tak musiałbym kogos najmowac. spawac potrafie ale to za duza konstrukcja zeby samemu robic.

Edytowano przez bialy2005

Dostarczam weglanowe wapno nawozowe  z kopalni kieleckich Morawica bez magnezu   i z magnezem Radkowice Standard i Premium oraz kredę z OMYA Stara Kornica. Kontakt PW lub tel 602888262

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek73    579

Daro ale z blachą ci się nie pomyliło bo ja teraz kupiłem alucynk po 21,5 zł.

Stawiam dwie wiaty, Jedna 12x6x5 i 8,8x20x3,9 z zejściem do 2,8 bo druty mam i nie mogę się wyżej podnieść.Część jest obita z boku ale to moja stara blacha. Słupy dwuteownik 140 dach drewno dość grube.Gość mi to ma zrobić za 3tyś a całość nie powinno wynieść 19 tyś. A jeszcze do 2 tyś vatu odliczę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Daro20    514

Nic mi się nie pomyliło. Wtedy był taki skok cen materiałów bud.

Ocynkowana była po 24zł alucynk 27zł kolorowa 28zł.

 

@tomek73 widzę że Ty robisz dach jednospadowy z drewna to koszt będzie dużo mniejszy.

Ja brałem pod uwagę dwuteownik 200 i dach dwuspadowy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek73    579

Ja mam blisko tartak i bardzo ładne drzewo robią dosłownie na telefon. Belki 30x10x900 to bez problemu i sami przywieźli. Bez żadnej kory. Z stali to bym musiał dodać z 6 tyś albo lepiej.

Dach to jednospadowy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kamieniak89    31

Trafiła mi się konstrukcja stalowa wiaty w Niemczech (niby okazja) wymiary jej to 18 x 54, leży rozebrana, jedno przęsło składa się z 4 elementów ( 2 słupy, 2 belki dachowe), są też dwuteowniki w kontenerze które były rozmieszczone między ramami (nie wiadomo czy wszystkie, co niektóry zgięty) tylko że nie ma ona projektu, wygląda solidnie, wszystko się skręca, a cena to 12tys E. Na pierwszy rzut oka tanio, ale byłem dzisiaj u osoby z uprawnieniami konstruktorskimi i projekt do niej to jakieś 4-6 tys, wiadomo transport, śruby, dwuteowniki na dach (w zastępstwie za te krzywe bądź brakujące) montaż, blacha i spokojnie ponad stówka wyjdzie,. Moje pytanie jest takie czy warto??? jak to ojciec mówi spokój jest bezcenny ;) W poniedziałek jadę tam i mam "pobrać" dokładne wymiary konstrukcji, aby konstruktor mógł określić cenę projektu, żeby podjąć ostateczną decyzję.


Nareszcie mam nowy aparat :)

Moje filmiki na YT http://pl.youtube.com/user/michalh89

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piotrus19    8

właśnie na hale stalowe potrzebny jest projekt i zezwolenie :unsure: mieliśmy halę na oborę przerabiać, ale zniechęciły nas koszty dokumentacji. :unsure:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bialy2005    582

jakbys zrobił taka hale 18x54 za 100 to napewno warto :) ale mysle ze sie nie wyrobisz bo same fundamenty i reszta tego o czym teraz nie wiesz :) a ciekawe dlaczego sa te elementy pogiete moze ona sie złozyła albo co i jakas lipa jest. według mnie uzywki to najlepiej kupowac jak stoja do rozebrania wtedy sobie sam rozbierasz wiesz jak to wygladało przed rozbiórka.


Dostarczam weglanowe wapno nawozowe  z kopalni kieleckich Morawica bez magnezu   i z magnezem Radkowice Standard i Premium oraz kredę z OMYA Stara Kornica. Kontakt PW lub tel 602888262

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kamieniak89    31

@bialy2005 sama konstrukcja, czyli ramy są solidne, jedynie jeden słup przy stopie z tego co widziałem jest wgięty, a konstrukcja składa się z 2 ceowników skierowanych do środka (być może w środku jest kratownica) i zespawanych blachami z gięciem (blacha posiada 2 "frezy") czyli taki element ma szerokość ok 15cm, a wysokość 45cm. A pogięte są jedynie niektóre ceowniki z konstrukcji dachu (być może ładowane hds-em, bo leżą w kontenerze, może spadły podczas demontażu) Najlepiej było by kupić taką do rozebrania, bo widzisz wtedy co masz, a ta niby miała być montowana, ale odwidziało im się i tak sobie leży.

Edytowano przez kamieniak89

Nareszcie mam nowy aparat :)

Moje filmiki na YT http://pl.youtube.com/user/michalh89

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
GABBER85    1290

@ kamieniak89 Czyli chcesz zrobic projekt konstrukcji do istniejących elementów?

mozesz zrobic jakeis zdjacia elementów- słopow, rygli, etc?? Tak orientacyjnie i poglądowo?

a moze wlasciciel tej rozebranej hali ma jej projekt, moze wystarczylo by zainteresowac sie tym?


>>>>>> 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
farmermf    80

Kolega 2 lata temu postawił hale 8/35m, wszystko stal i blacha, robocizna własna, stal z defektem kupowana po 2zł to koszt 40tyś wyszedł całkowity. Ja zaczynam teraz projekt na 11/15m to jak uda sie kupic stal taniej niż 3ł to jakies 30-35tyś wyjdzie. Projekt czy to murowany czy metalowy obiekt to i tak trzeba.

Biały2005 ja na zboze robiłem 12/50m to wszystko w murze i dosyć gęsto słupy lane i po 2 wieńce.Sypie zboze na 2.2m przy ścianach a po srodku ile się tylko da(lub na kosi).Fundament musi być trochę wyższy by ładując łyżką nie rozwalać ścian a ewentualnie zaprzeć się o fundament.Oczywiście pod posadzke ze 2 warstwy foli i może leżeć cały rok zboże.W miejscu przechowywania maszyn taniej jest stal i blacha.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bialy2005    582

tylko ze ja wąłsnie chce cos takiego uniwersalnego zeby było zboze i maszyny mozna trzymac. jak masz odizolowany ten podwyzszony fundament ?? bo wiem ze włąsnie od niego najbardziej sie psuje zboze bo wilgoc przechodzi. jaka masz konstrukcje dachu na tym budynku 12m szerokosci drewno wyjdzie taniej niz stal ?


Dostarczam weglanowe wapno nawozowe  z kopalni kieleckich Morawica bez magnezu   i z magnezem Radkowice Standard i Premium oraz kredę z OMYA Stara Kornica. Kontakt PW lub tel 602888262

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wiesmag    54

w cale nie głupim rozwiązaniem na same maszyny jest coś takiego Mój odnośnikhttp://allegro.pl/hala-namiotowa-hale-namiotowe-magazyn-pawilony-i1397806559.html#gallery na składzie budowlanym w pobliżu już ponad 10 lat tą samą i nawet plandeki nie zmieniali,nawet zgłoszenia na postawienie nie potrzebne a jakby coś w przyszłości się na posesji zmieniało to i nie problem,nie namawiam ale nawet to mnie zaintrygowało-pewnie że to nie idealne rozwiązanie ale na maszyny można rozważyć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
farmermf    80

tylko ze ja wąłsnie chce cos takiego uniwersalnego zeby było zboze i maszyny mozna trzymac. jak masz odizolowany ten podwyzszony fundament ?? bo wiem ze włąsnie od niego najbardziej sie psuje zboze bo wilgoc przechodzi. jaka masz konstrukcje dachu na tym budynku 12m szerokosci drewno wyjdzie taniej niz stal ?

Mam czymś czarnym pomalowany fundament z obu stron i nic się nie psuje.Niepamientam jak się nazywa, jakiś izolator ale najlepsze to bedzie folia w płynie.Przelecisz tym fundament i ok.Ja mam drewno bo miałem 35m i dostawiałem 15 i przekryłem to wszystko robiąc jeden ciąg.

Osobiście to wole stal do jest bezpieczniejsza jeśli chodzi o ewentualny pożar. Radze poszukać pomysłu i kupic stal, jakiegoś spawacza na parę dni i masz konstrukcję.

Co do tej hali z plandeki to bardzo kiepski pomysł w naszym klimacie. Śnieg i jest problem, a cena nie taka tania.

Edytowano przez farmermf

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bialy2005    582

Pozwolenie trzeba na te hale namiotowe tylko moze zalezy to od metrażu, ale wąłsnie snieg moze to wszytko zawalic i trzeba odsniezac.

Ja złozyłem to na mgr wiec raczej musze wynajac firme :) tez mysłąlem włąsnie o pomalowaniu fundamentów folia w płynie lub tym czyms czarnym :)

 

ty bedziesz robnił konstrukcje na stałe czy skrecaną ?? bo wydaje mi sie ze skrecanoa zrobic to nie tak hop siup. jak widziłęm jak robili w jednej firmie to dosc dokłądna sprawa i trzeba miec troche maszyn nie tylko spawarke i katówke :)


Dostarczam weglanowe wapno nawozowe  z kopalni kieleckich Morawica bez magnezu   i z magnezem Radkowice Standard i Premium oraz kredę z OMYA Stara Kornica. Kontakt PW lub tel 602888262

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wiesmag    54

skręcaną nawet prościej zrobić jak na stałe-robiłem na wzór HALI ZET co proponują w BALEX-METAL,lekka stali nie tak dużo,zimą elementy zamówiłem,otworowanie we własnym zakresie,jeden szablon.wiosna i składanie,tydzień pracy w zimie,tydzień pracy latem i stoi.a wymiary to 15m na 9m.

co do tych namiotowych to w pobliżu dużo firm się buduje i prawie każda wykorzystuje te namioty jako magazyny,niekiedy nawet jako produkcyjne też.chyba muszą spełniać ich oczekiwania.śnieg to zwalają ole to prosta robota ,z dołu miotłą gościu kilka razy walnął i po śniegu,z plandeki szybko się sunie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
farmermf    80

Słupy z krokwią z kratownicy skręcone. Trochę zabawy jest, ale jak widać po twych kosztorysach to się opłaci.W topagrar widziałem oferta firmy FRISOMAT hala 11.2/19.8/4 95tys netto a na 29.6m to 125tys netto.

Spawarka, kątówek(kilka), wiartarka i do dzieła. Pare rzeczy zamówię w firmie by po cieli na gilotynie i po wiercili dokładnie, a reszta spawanie to sam. Tylko migomat muszę kupic.

Edytowano przez farmermf

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez KlimekPL
      Witam,
      Mam dość poważny problem z silosem. Potrzebuje opróżnić go ze zboża (owies) ale nawaliła mi żmijka, która w nim siedzi. Niestety nie da się jej wyciągnąć żeby wsadzić drugą, prawdopodobnie kołnierz łączący rurę z rurą zapiera się o zboże i nawet koparka ze stalową liną się poddała. 
      Moje pytanie jest takie, czy macie jakiś pomysł na alternatywny sposób wyciągnięcia tego zboża. Silos ma 10 metrów wysokości, w środku jest około 50-60 ton owsa. Ja już w przypływie złości myślałem aby po prostu dziurę wyciąć z boku i przeładować wszystko w big bagi albo ewentualnie podstawić drugą żmijkę i przesypywać bezpośrednio na naczepę która po to przyjedzie. Tylko to jest trudniejsza opcja, bo patelni musiałoby być minimum 3 a to już spore wyzwanie logistyczne.
      Macie jakieś pomysły?
    • Przez Papkin
      Chciałbym (prawdopodobnie dopiero w przyszłym roku) pobudować mały magazyn na zboże. Wymiary budynku mniej więcej 6x14, niestety ilość miejsca mnie ogranicza. 
      Może jest ktoś kto ostatnio coś budował? Jak to wygląda od strony prawnej, wystarczy zgłosić przed budową w gminie?  Jak jest z odległością od sąsiedniej działki? Z tego co wyczytałem to 3m jeśli nie będę miał okien,czy jest możliwość żeby to obejść np. za zgodą sąsiada? 
      Z jakimi wydatkami się liczyć na materiał? 
    • Gość
      Przez Gość
      Witam, planuje postawic wiate na maszyny o wymiarach 5x10 chcialbym postawić ja przy granicy ze spadem w moja stronę wysokość gora 4m dół 3m czyki od sąsiada 4m. Jest takie cos wgl.mozliwe? Musze sie odsuwac od granicy? Na taka wiatę? 
    • Przez Piotr1711
      Witam! Chciałbym się zapytać czy ktoś zwas zakładał lub będzie zakładał panele fotowoltaiczne na gospodarstwo
    • Przez farmer_89
      Witam potrzebuje hale lukowa na maszyny rolnicze o wymiarach 11 na 12 metrów, jaka macie opinie o tych halach? czy lepiej kryta plandeka czy blacha? jak ze skraplaniem? hala bedzie zamknieta.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj