Polecane posty

waldemaros    10

panowie stawialem teraz wiate 25x10,najpierw mapki potem plan zagospodarowania przestrzennego plan szkice odwiert geologiczny,pozwolenie na budowe,dziennik budowy kierownik budowy.od 28czerwca sa zmiany ale chyba na gorsze bo kazdy budynek po postaiweniu bedzie geodeta mierzyl i poswiadczal rzaem z kierownikiem budowy ze wszystko jest zgodne wg planu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
master20002    228

Teraz też tak było. Do zawiadomienia o zakończeniu budowy potrzebna była inwentaryzacja geodezyjna.


Jesteśmy różni, pochodzimy z różnych stron Polski, mamy różne zainteresowania, ale łączy nas jeden cel. Cel ten to Ojczyzna, dla której chcemy żyć i pracować.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
SipmaZ224    81

W czerwcu ma wejść nowe prawo budowlane wg którego wiat do 50 m2 nie trzeba będzie zgłaszać, ani wyrabiać pozwoleń.

 

A jaka będzie definicja wiaty?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
grego    385

ja pie... z tymi poronionymi przepisami dlatego ja nic nie stawiam bo nie mam na to nerwów ani kasy na przeróżne pozwolenia. A jak będzie sprawa wyglądała z silosami zbożowymi, też te wszystkie zgłoszenie, projekty, geodeta, kierownik itd. nadal będą wymagane? Bo z tego co widzę to szumnie zapowiadane zmiany właściwie niewiele zmienią poza tym, że urzędnik będzie musiał wydac decyzję w ciągu 30dni? Ale cała szopka z papierami się nie zmieni?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
master20002    228

Sipma-Art.29. Pozwolenia na budowę nie wymaga budowa:

pkt 2c:

"wiat o powierzchni zabudowy do 50 m2, sytuowanych na działcę, na której znajduje się budynek mieszkalny lub przeznaczonej pod budownictwo mieszkaniowe, przy czym łączna liczba wiat na działce nie może przekraczać dwóch na każde 1000 m2 powierzchni działki".

Z kolei w art.30 który mówi co wymaga zgłoszenia cały pkt 2 jest wykreślony.

 

grego- niestety tak to wyglada. Szumne zapowiedzi zawsze nie wiele wnoszą do usprawnienia działań.

Edytowano przez master20002

Jesteśmy różni, pochodzimy z różnych stron Polski, mamy różne zainteresowania, ale łączy nas jeden cel. Cel ten to Ojczyzna, dla której chcemy żyć i pracować.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sznajdik    573

Jestem na etapie projektowania hali o konstrukcji stalowej obitej blachą trapezową i dowiedziałem się dziś ze muszę od strony sąsiada zbudować ścianę murowaną bo ma być docelowo 1,5 m od granicy tyko, że sąsiada działka jest pusta i figuruje jako grunt rolny i tu moje pytanie czy nie da się tego jakoś ominąć przepisami bym tej ściany nie musiał stawiać?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bialy2005    582

jak ci sie udało umijscowaci budynek 1,5m od granicy ? Bo według przepisów 3 m bez okien 4 m z okanami lub zgoda ministerstwa infrastruktury po granicy dziłki i wtedy  ogniomur


Dostarczam weglanowe wapno nawozowe  z kopalni kieleckich Morawica bez magnezu   i z magnezem Radkowice Standard i Premium oraz kredę z OMYA Stara Kornica. Kontakt PW lub tel 602888262

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
waldemaros    10

panowie a mam pytanie jaka kara za brak szamba i oczyszczalni przydomowej?mam sasiadke ktora mi utrudnia wszystko co zwiazane z prowadzeniem gospodarstwa itd.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Voo    39

biały2005 A zgoda sąsiada nie wystarczy? Kiedyś pisało się oświadczenie że zgadzasz się na postawienie budynku nawet na granicy działki i sąsiad mógł stawiać.Coś się zmieniło w przepisach ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bialy2005    582

od kilku lat nie ma czegos takiego jak zgoda sasiada

 

Jesli chcesz inaczej niz mówia przepisy 3 lub 4m to tylko ministerstwo i minimum 6miesiecy to trwa. Trzeba opisac dlaczego po granicy i do tego konkretne argumenty. Dokumentacja wyglada prawie jak projekt budowlany mapki, rysunki, oczywiscie zgoda sasiada jest argumnetem za udzieleniem takiej zgody. Przechodziłem przez to z pozytywnym skutkiem. dostałemzgode tylko ze ja chciałme niby rozbudowywac budynek który jest juz postawiony po granicy i to było kluczowe ze juz stoja budynki po granicy. 


Dostarczam weglanowe wapno nawozowe  z kopalni kieleckich Morawica bez magnezu   i z magnezem Radkowice Standard i Premium oraz kredę z OMYA Stara Kornica. Kontakt PW lub tel 602888262

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sznajdik    573

Robiłem w gminie warunki zabudowy działki i tam sastrzegłem że chciałbym umiejscowić budynek 1,5m od granicy z sąsiadem ta wysłała mu zawiadomienie że taki plan jest a on nie wniósł sprzeciwu w ciągu 14 dni tak więc wyraził zgodę chyba nic więcej nie trzeba chyba że się mylę i przy pozwoleniu na budowę sprawa wróci do tego punktu ale to przede mną jeszcze, i w ten oto sposób musi powstać ogniomur ale czy da się go jakoś obejść skoro u sąsiada tylko trawa rośnie i czasem krowy chodzą?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bialy2005    582

Z tego co wiem to bez ministerstwa nie dostaniesz pozwolenia na budowe bliżej jak 3m od granicy. To ze warunki zabudowy w gminie mówia inaczej to za wiele Ci nie pomoże bo przepisy  krajowe na to nie pozwalaja. Jest kilka odstepstw miedzy innymi można budowac bliżej jesli działka ma mniej jak 16m szerokosci.


Dostarczam weglanowe wapno nawozowe  z kopalni kieleckich Morawica bez magnezu   i z magnezem Radkowice Standard i Premium oraz kredę z OMYA Stara Kornica. Kontakt PW lub tel 602888262

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Arturos21    6

witam panowie jaka blachę trapezowa wybrac na wiate z maszynami??? chciałem w kolorze ruki ale nie jest tania alucynk tanszy??? co bedzie najlepsze i najtrwalsze może nacie jakieś propozycje 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mikcom20    190

Jak rozwiązać konstrukcję dachu na wiacie o szerokości 8m (dł 12). Wjazd od szczytu o wysokości minimum 3,3m. Najlepiej byłoby bez słupów w środku. Dach jedno spadowy przykryty blachą np T18. Konstrukcja drewniana chyba że polecicie metal,ale co tańsze? Czy kozły 6/18 wystarczą co 90cm.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
master20002    228

Przydałoby się to podeprzeć jeżeli chcesz robić płatew drewnianą, albo znacznie podnieść przekrój, ale to się może przestać opłacać. Jak założysz dwuteownik na 8 m to wtedy nie trzeba podpierać, tylko drugi zawiesić w połowie długości (6m). Krokwie 6/18 co 90 pod blachę wystarczą w zupełności.


Jesteśmy różni, pochodzimy z różnych stron Polski, mamy różne zainteresowania, ale łączy nas jeden cel. Cel ten to Ojczyzna, dla której chcemy żyć i pracować.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gylo139    0

cześć chłopaki

jest sprawa moje gospodarstwo znajduje się na działce o powierzchni 4600m2 

pytanie:czy mogę  bez pozwolenia na budowę postawić wiatę o powierzchni 150m2 ?

jesli tak to w zgłoszeniu określić ja jako 6 wiat? czy mogę jako jedna ?

Ps.chłopaczki z gotowego nic nie ma, chcecie coś postawić to kartka długopis i jazda brać  ceny materiałów umieszczonych  na internecie. Bo śmiecicie tylko temat

PoZdRo!!!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ganiek    2

witam planuje stawiać wiatę z słupów energetycznyh obitą z trzech stron blachą trapezową. Może ktoś robił coś takiego i ma na to jakiś pomysł z którym mógłby sie podzielić :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
master20002    228

było, teraz możesz stawiać wiaty do 50 m2 bez zgłoszeń. zrób tak aby każda miała swoje elementy konstrukcyjne. przy wiatach nie ma określonych odległości jedna od drugiej bo nie jest budynkiem.
to jest odnośnie wypowiedzi kolegi GYLO tylko pisze z tel i słownik zrobił psikusa.


Jesteśmy różni, pochodzimy z różnych stron Polski, mamy różne zainteresowania, ale łączy nas jeden cel. Cel ten to Ojczyzna, dla której chcemy żyć i pracować.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

no dobra panowie ta wiata moze miec do 50m2 a jak to się ma do granicy czy moge to nawet w granicy stawiac i nic nikomu do tego bedzie i czy ta wiata moze miec np 3 sciany i drzwi i jak ma byc to 50 m2 na ziemi czy dachu

Edytowano przez maniek20

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
master20002    228

Ganiek- każdy element przenoszący obciążenia na grunt nazywamy fundamentem, czy to fundament płytki, głęboki, punktowy, powierzchniowy itp.

 

Maniek-może stać w granicy, ale jak zrobisz trzy ściany i drzwi to to robi Ci się budynek bo powstaje kubatura zamknięta. Wiata to zależy od interpretacji, albo trzy ściany z dachem lub dach na słupach. To jest jedyna niejasność bo nigdzie w przepisach nie ma definicji wiaty.


Jesteśmy różni, pochodzimy z różnych stron Polski, mamy różne zainteresowania, ale łączy nas jeden cel. Cel ten to Ojczyzna, dla której chcemy żyć i pracować.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

ostatecznosci bym zrobil 3 sciany i 4 na plandece jako drzwi to by sie dalo tak a czy scian moze być od granicy zatkana i w którym kierynku moze byc spad z dachu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez KlimekPL
      Witam,
      Mam dość poważny problem z silosem. Potrzebuje opróżnić go ze zboża (owies) ale nawaliła mi żmijka, która w nim siedzi. Niestety nie da się jej wyciągnąć żeby wsadzić drugą, prawdopodobnie kołnierz łączący rurę z rurą zapiera się o zboże i nawet koparka ze stalową liną się poddała. 
      Moje pytanie jest takie, czy macie jakiś pomysł na alternatywny sposób wyciągnięcia tego zboża. Silos ma 10 metrów wysokości, w środku jest około 50-60 ton owsa. Ja już w przypływie złości myślałem aby po prostu dziurę wyciąć z boku i przeładować wszystko w big bagi albo ewentualnie podstawić drugą żmijkę i przesypywać bezpośrednio na naczepę która po to przyjedzie. Tylko to jest trudniejsza opcja, bo patelni musiałoby być minimum 3 a to już spore wyzwanie logistyczne.
      Macie jakieś pomysły?
    • Przez Papkin
      Chciałbym (prawdopodobnie dopiero w przyszłym roku) pobudować mały magazyn na zboże. Wymiary budynku mniej więcej 6x14, niestety ilość miejsca mnie ogranicza. 
      Może jest ktoś kto ostatnio coś budował? Jak to wygląda od strony prawnej, wystarczy zgłosić przed budową w gminie?  Jak jest z odległością od sąsiedniej działki? Z tego co wyczytałem to 3m jeśli nie będę miał okien,czy jest możliwość żeby to obejść np. za zgodą sąsiada? 
      Z jakimi wydatkami się liczyć na materiał? 
    • Gość
      Przez Gość
      Witam, planuje postawic wiate na maszyny o wymiarach 5x10 chcialbym postawić ja przy granicy ze spadem w moja stronę wysokość gora 4m dół 3m czyki od sąsiada 4m. Jest takie cos wgl.mozliwe? Musze sie odsuwac od granicy? Na taka wiatę? 
    • Przez Piotr1711
      Witam! Chciałbym się zapytać czy ktoś zwas zakładał lub będzie zakładał panele fotowoltaiczne na gospodarstwo
    • Przez farmer_89
      Witam potrzebuje hale lukowa na maszyny rolnicze o wymiarach 11 na 12 metrów, jaka macie opinie o tych halach? czy lepiej kryta plandeka czy blacha? jak ze skraplaniem? hala bedzie zamknieta.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj