Zaloguj się, aby obserwować  
Radek000111

Podorywka

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
Radek000111    2

czy podorywkę należy wykonywac odwrotnie do planowanej orki?? czyli jeżeli zamierzam pod zasiew orac na boki,to czy podorywkę musze robic do wewnątrz???? czy to bez róznicy????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wueska    1

według mnie to nie ma co patrzeć na orkę głęboką tylko na to , że jeżeli będziesz orał w większej części na "skład" to będzie ci się pole od miedzy obniżało a jak będziesz orał na "bruznę" to będzie się zapadało środkiem a przy miedzy będziesz miał wysoko. trzeba tak orać żeby pole w miarę równe wychodziło, bronowaniem czy agregatem już nie tyle się zarówna.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jacus    3047

zgodnie ze sztuka jak robisz podorywke tak orz, roznica jest niewielka lecz czasami widoczna


buk, humor ,seks ,rokendrol.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wojtek53    0

jak było wcześniej zaorane na skład to teraz naorz na miedze, a jak było rozorane to zrób skład

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
stasiex    24

Zdecydowanie orka zimowa powinna być robiona odwrotnie niż podorywka (czyli jw.)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
fedzio255    1

Tak jak koledzy mówią orka powinna być odwrotna od podorywkinp podorywka w skład to orka na miedze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
garek    155

wszystko zależy od konkretnej sytuacji na konkretnym polu. najważniejsze żeby w miare równo wyszło


 Trzeba być nienormalnym żeby być rolnikiem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jacus    3047

jako absolwent technikum rolniczego i rolonik praktyk twierdze ze wte sama strone wykonuje sie orke i podorywke.jak nie wierzycie to zobaczcie do ksiazki z uprawy[jak macie ;)


buk, humor ,seks ,rokendrol.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MarekG    0

Podorywka pługiem ;) to już jest historia. Teraz to brony talerzowe albo gruber.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gosc1    2

A argumenty na poparcie tej metody ? Czy tylko ,,bo tak w książce napisane,,?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
trq    1

Ja przeważnie robiepodorywkę "na boki" a orze "do środka". dzięki temu przynajmnije mam równe pole.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
stasiex    24

Ważne, żeby było dobrze zrobione - z resztą myśląc logicznie: im więcej razy będzie się odkładać skiby w jedną stronę, tym bardziej pole będzie nierówne... wystarczy jednorazowe zaniedbanie uprawy przedsiewnej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
garek    155
Podorywka pługiem ;) to już jest historia. Teraz to brony talerzowe albo gruber.

jaka historia. Poprostu szybciej (nie zawsze )jest podorywkowym albo talerzówką ale zaraz historia. Ja jak miałem 15 lat ciagnikiem 1012 robiłem do 15 hektrów podorywki dziennie ale miałem fajny lekki pług pięć skib płyciutko ustawiony. To były czasy zawsze stąłem na polu i czekałem az skoncza kosić jakis kawałek nie mogli mi rekordem uciec.


 Trzeba być nienormalnym żeby być rolnikiem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krolikNH    56
czy podorywkę należy wykonywac odwrotnie do planowanej orki?? czyli jeżeli zamierzam pod zasiew orac na boki,to czy podorywkę musze robic do wewnątrz???? czy to bez róznicy????

 

Jeżeli pole podoruje to podoruje "do środka", a później przy orce siewnej orze "od środka", jeżeli orzę pole na raz (tak będe robił w przypadku uprawy pod rzepak) to odrazu orzę od środka.

 

PS. Taka jest ponoć sztuka orania


Moje fotografie chronione prawem autorskim!!!
"Fotografia to sztuka, a nie naciskanie palcem na przycisk"

© 2016 krolikNH All rights reserved.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sebe1033    397

ja nie zwracam uwagi jak podoruje czy od środka czy od brzegów ,bo podorywka jest płytka i ziemi nie przesówa co innego orka staram się co roku inaczej np. orałem od środka to na drugi rok orzę od brzegów tak jak została zeszłoroczna bruzda .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Radek000111    2

raz robiłem gruberem i stwierdziłem że szkoda traktora,bo nie mam silnego.Na dwójce musiałem dawac w p###e a na 5 skib sobie na trójeczce jeżdze i póki nie zmienie traktora to będe podorywał.

 

troszke kultury kolego :angry:

Edytowano przez tommy66692

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

  • Podobna zawartość

    • Przez FasolaFasola
      Witam.
      Potrzebuję zdjęć pielniko-obsypnika Akpil Piel 7 (7 sekcyjny), ponieważ chciałbym zobaczyć jak jest rozwiązanie składania ramy przy tej szerokości, na internecie niestety nie znalazłem zdjęć pielnika 7 sekcyjnego tej firmy.
      Proszę o pomoc.
      Pozdrawiam.
    • Przez kingway
      Witam , po qq chciałbym zasiać jęczmień jary . Na zimę zrobione talerzówką i teraz chciałbym to przejechać gruberem Vibro Flex . Myślicie , że to będzie ok ? Czy lepiej orać ? To samo chciałbym zrobić pod łubin przed plon było żyto z tym , że tam jest poplon - rzepak - minimalnie ale jest . Klasa ziemi 5 klasa 
    • Przez Majstero17
      Witam, wiecie może jak ścignąć ten element chodzi mi o lej próbowałem kilka razy i napotkałem takie rzeczy macie pomysłu?



    • Przez karbex
      Witam. Mam pytanie - może ktoś ma doświadczenie.na jaką głębokość maks można uprawiać gruberem z systemem lemken thorit z podcinaczami. Te podcinacze są wąskie i mają nieco inny kształt niż standardowe i myślę nad założeniem ich do uprawy na głęboko (25 cm mi wystarczy) - czy to się sprawdzi? Gruber mam 2 belkowy 2.2 m 5 łap a ciągnik 100 km. Czy lepiej beż podcinaczy I wąska redlica? Choć tu się obawiam że trochę za żadko łapy a z podcinaczami to zawsze bardziej zruszy
    • Przez kingway
      Witam , mam  pytanie . Po kukurydzy na ziarno zrobiłem talerzówką na zimę , nawet ładnie wyszło a że warunki są jakie są i jest mokro i z orką może być różnie to mam pomysł żeby zasiać  po samej talerzówce jęczmień jary po kukurydzy . Jak myślicie to się uda ? Czy lepiej orać ? Ziemie lekkie 5 klasa choć no dołeczki mokre się zdarzają . Zawsze orałem a teraz się zastanawiam bo szybko nie wjadę a  jednak orka musi się trochę odleżeć moim zdaniem 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj