Skocz do zawartości
Zaloguj się, aby obserwować  
Radek000111

Podorywka

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
Radek000111    2

czy podorywkę należy wykonywac odwrotnie do planowanej orki?? czyli jeżeli zamierzam pod zasiew orac na boki,to czy podorywkę musze robic do wewnątrz???? czy to bez róznicy????

wueska    1

według mnie to nie ma co patrzeć na orkę głęboką tylko na to , że jeżeli będziesz orał w większej części na "skład" to będzie ci się pole od miedzy obniżało a jak będziesz orał na "bruznę" to będzie się zapadało środkiem a przy miedzy będziesz miał wysoko. trzeba tak orać żeby pole w miarę równe wychodziło, bronowaniem czy agregatem już nie tyle się zarówna.

jacus    95

zgodnie ze sztuka jak robisz podorywke tak orz, roznica jest niewielka lecz czasami widoczna

Wiadomość z agroFakt.pl

wojtek53    0

jak było wcześniej zaorane na skład to teraz naorz na miedze, a jak było rozorane to zrób skład

stasiex    23

Zdecydowanie orka zimowa powinna być robiona odwrotnie niż podorywka (czyli jw.)

fedzio255    1

Tak jak koledzy mówią orka powinna być odwrotna od podorywkinp podorywka w skład to orka na miedze

garek    67

wszystko zależy od konkretnej sytuacji na konkretnym polu. najważniejsze żeby w miare równo wyszło

jacus    95

jako absolwent technikum rolniczego i rolonik praktyk twierdze ze wte sama strone wykonuje sie orke i podorywke.jak nie wierzycie to zobaczcie do ksiazki z uprawy[jak macie ;)

MarekG    0

Podorywka pługiem ;) to już jest historia. Teraz to brony talerzowe albo gruber.

gosc1    2

A argumenty na poparcie tej metody ? Czy tylko ,,bo tak w książce napisane,,?

trq    1

Ja przeważnie robiepodorywkę "na boki" a orze "do środka". dzięki temu przynajmnije mam równe pole.

stasiex    23

Ważne, żeby było dobrze zrobione - z resztą myśląc logicznie: im więcej razy będzie się odkładać skiby w jedną stronę, tym bardziej pole będzie nierówne... wystarczy jednorazowe zaniedbanie uprawy przedsiewnej

garek    67
Podorywka pługiem ;) to już jest historia. Teraz to brony talerzowe albo gruber.

jaka historia. Poprostu szybciej (nie zawsze )jest podorywkowym albo talerzówką ale zaraz historia. Ja jak miałem 15 lat ciagnikiem 1012 robiłem do 15 hektrów podorywki dziennie ale miałem fajny lekki pług pięć skib płyciutko ustawiony. To były czasy zawsze stąłem na polu i czekałem az skoncza kosić jakis kawałek nie mogli mi rekordem uciec.

krolikNH    56
czy podorywkę należy wykonywac odwrotnie do planowanej orki?? czyli jeżeli zamierzam pod zasiew orac na boki,to czy podorywkę musze robic do wewnątrz???? czy to bez róznicy????

Jeżeli pole podoruje to podoruje "do środka", a później przy orce siewnej orze "od środka", jeżeli orzę pole na raz (tak będe robił w przypadku uprawy pod rzepak) to odrazu orzę od środka.

PS. Taka jest ponoć sztuka orania

sebe1033    62

ja nie zwracam uwagi jak podoruje czy od środka czy od brzegów ,bo podorywka jest płytka i ziemi nie przesówa co innego orka staram się co roku inaczej np. orałem od środka to na drugi rok orzę od brzegów tak jak została zeszłoroczna bruzda .

Radek000111    2

raz robiłem gruberem i stwierdziłem że szkoda traktora,bo nie mam silnego.Na dwójce musiałem dawac w p###e a na 5 skib sobie na trójeczce jeżdze i póki nie zmienie traktora to będe podorywał.

troszke kultury kolego :angry:

Edytowano przez tommy66692

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

Zaloguj się, aby obserwować