rolnik19214

Technikum mechanizacji rolnictwa i agrotoniki

Polecane posty

rolnik19214    26

Witajcie
Mam do was kilka pytan
1.Czy ktos jest po tym technikum
2.Co dodaje ten tytul agrotoniki
W tym roku koncze gimnazjum i planuje isc do technikum w Wolborzu woj.lodzkie.
Podpowiedzcie mi jak to wszystko wyglada
Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kitowiak    520

normalnie idz, ja jestem na zwykłej mechanizacji i jestem zadowolony także moim zdaniem dobry kierunek dużo lepszy niż zwykły rolnik...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
SajzPL    27

Ja jestem drugi rok na mechanizacji rolnictwa i ogólnie to jest śmieszne co my się tam uczymy i w jakim tępie to idzie np.budowa pługa, kultywatora i ogólnie same podstawy jakby twórcy programów nauczania mieli nas za idiotów którzy potrzebują niewiadomo ile czasu na naukę prostych rzeczy jednocześnie zapominając że mają nas przygotować do pracy w zawodzie.Z tego co rozmawiałem z kolegami z 3 i 4 klasy to lepiej nie będzie, w sumie przeglądając egzaminy zawodowe to i bez przygotowania i z niewielką wiedzą jak się pomyśli da się to dobrze zaliczyć.Ogólnie jest to kpina i przychodząc do technikm myślałem że się czegoś nauczę oprócz fachowego nazewnictwa a tu kładą właściwie nacisk na dobre zdanie matury.Ogólnie porażka i nie wyobrażam sobię jak ktoś chce po tym iść na mechanika (w mojej okolicy nie ma technika rolnictwa więc to jedyna możliwość na zawód rolnika oprucz kursów zaocznych choć nie wyobrażam sobie że nie pójdę na studia bo może tam mnie czegoś powarznego nauczą) serdecznie pozdrawiam idiotów wymyślających to wszystko bo wychowują w szkołach ludzi z tytułami absolutnie nie przygotowanych do życia i pracy zawodowej.A co do agrotechniki to weszło to u nas w tym roku i nam tłumaczyli że poza dłuższą nazwą nic się nie zmieni.Jeśli pomogłem to nawet nie dziękuj i pozdro bo jesteśmy kolejnymi ofiarami debilizmu :D
Dodam jeszcze że szkoła to CKU w Marszewie i jest świetna jak chcesz przesiedzieć 4 lata niewiele robiąc. Pozdrawiam nauczycieli :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cyprian1219    368

Witam kolegów. Ja też w tym roku zamierzam iść do marszewa na technika mechanizacji rolnictwa i agrotronika. Nie ma tam (ani tym bardziej w okolicy) żadnego sensownego kierunku. Wybrałem ten bo to jedyny technik z mechanizacją i rolnictwem w marszewie a właśnie tymi 2 aspektami sie kierowałem przy wyborze. Także innych szkół rolniczych nie ma. :( Tylko będe miał duży problem z dojazdem... Rozumiem że kierunek powinien być stosunkowo łatwy? A jak z ludźmi? Trafiają sie cwaniaczki czy raczej spoko? Nie mam innych pomysłów gdzie iść a i to nie jest idealne, a czasu też niewiele :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rolnik19214    26

Dziekuję wszystkim za odpowiedz

Jednak wybrałem szkołę własnie w tym kierunku.Oferuje mi kursy spawalnicze, prawko kat.B i T ,uprawnienia na kombajn zbożowy,praktyki za granicą. Myslę ze wszystko zalezy od szkoly bo kazda jest nastawiona inaczej 

Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rolnik19214    26

Wolborz woj lodzkie jedna z najlepszych szkol rolniczyc
@SajzPl dziki za wyczerpujaca wypowiedz ale mysle ze nie kazda szkola przygotowuje tak samo.Wolborz ma b.d opinie,mysle ze jesli by byla to zla szkola to nie bylo by tu uczniow z Gdanska itp. Oferuja wiele kursow za freeko,jest to duzy plus,praktyki w grecji i wiele innych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez samia
      Cześć! Ktoś zapisany na egzamin w czerwcu w Radomsku? Słyszeliście jak taki praktyczny wgląda? Ile pytań, poziom trudności? Da się zdać? Pozdrawiam! 
    • Przez PeppeRoni
      Witam, widzę często posty z pytaniami o praktyki i staże. Jeśli ktoś ma taki problem, to pamiętajcie, że takie oferty są dostępne też na stronie serwisu pracy gowork.pl. Warto zaglądać, bo naprawdę sporo ciekawych propozycji można znaleźć.
    • Przez sandrii
      jakie są roserzenia w technikum rolniczym w naklu śląskim?
    • Przez Kondrado18
      Kat-T mam pytanie jezeli chodzi o egzamin czy znacie przypadki wsrod osob przystepujacych do egzaminu bo mam stres przed egzaminem zalozmy ze jakis starszy pan ma jazdy na ciagniku ktory zapala sie inaczej a zdaje na takim ktory zapala sie inaczej i do tego dochodzi stres wiec stad moje pytanie myslicie ze na egzaminach zdarzaly sie przypadki ze ktos nie byl w stanie uruchomic ciagnika z gory przepraszam za bledy w pisowni ale na klawiaturze nie moge zrobic polskich znakow
    • Przez Koralina
      Czym trzeba rozpocząć uprawki przedsiewne?
      Orką siewną czy talerzowaniem?
      A może bronowaniem czy włókowaniem?
      Choć te 2 z dołu odrzucam. Potrzebuję wiedzieć tego na jutro do szkoły. Jestem nowa w rolnictwie a sprawy orek mi nie specjalnie wchodzą do głowy. Tata mi tłumaczył ale on by postawił na talerzowanie, a ja wyczytałam na już kilku forach, że to orka. Sama już nie wiem.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj