stasiekrolnik

Ciągnik o mocy 50-60 KM ?

Polecane posty

witam

Mam do was pytanie odnośnie wyboru ciągnika o mocy 50-60 KM..chodzi mi o używany ciągnik z przednim napędem za takie średnie pieniądze...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
farmer15    0

stasiekrolnik mnie namawiają właśnie na zetora 5245 co możesz o nim powiedzieć warto kupić?? z góry dzięki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

ja nikomu go nie chce odradzać bo to prawda że jest zwinny i w ogóle jest fajny ciągnik ale nie wiem czemu mój tak sporo palił... ja miałem wersje z silnikiem 3 cylindrowym i jak nie raz jeździłem nim orać i ojciec URSUSEM 1002 to zetor spalił przy 3 skibach tyle co ursus przy 4 ale co do uciągu to ursus nie raz kucał bo jak górka czy glinka to sie kopał a zetor szedł

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
morowa91    6

A jaki pieniądze wchodzą w gre, bo mój znajomy ma Same 60 i naprawde ten ciągnik jak w spalniu jest bardzo oszczędny i tak prawde mówiąc większość prac na ponad 100 hektarach nim wykonuje, oprócz orki i siew chociaż ma jeszcze 3 większe ciągniki. Ma już nabite ponad 7 tys. MTH i a silnika palcem nietykał oprócz wymiany oleju ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

tylko wiesz taki ciągnik kupić to trzeba z dobrych rąk....bo kupić szutro i potem się męczyć...podobają mi się te samiki...trzeba by było się rozejrzeć

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
morowa91    6

Znajomy akurat kupił nowego, ale jakbyś poszukał to napewno coś porządnego znajdziesz i najlepiej jakby był z pierwszych rąk, a nie od handlarza ;):)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
farmer15    0

A awarie w tym Zetorku zdarzały się i czy to taki bardziej wytrzymały?

 

Ni pisz posta duzymi literami!!

Edytowano przez robertbara
Zmiana na małe litery

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
fedzio255    1

a może ursusa 4514 ma pare km zanadrzut a le zawsze sie przydadzą cena może troche wysoka ale niepodałeś konkretnej to powinna być w porzo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

tylko czy lepiej kupić 4514 za 65000 czy same roller 60 za taką samą kasę i może być młodszy

....

 

 

 

kolego a co do tego zetorka...to ja co do awaryjności to powiem tyle mój to chodził jak strzała ...jedyne co robiłem w nim to łożyska na przednim moście i tulejki na przednim zawieszeniu a tak to nic...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tobiasz912    1

kolego a co do tego zetorka...to ja co do awaryjności to powiem tyle mój to chodził jak strzała ...jedyne co robiłem w nim to łożyska na przednim moście i tulejki na przednim zawieszeniu a tak to nic...

Jak już to może Same Roller 70 troche silniejszy i zawsze te pare koników więcej zawsze się przyda i niewiele się różni od same 60 więc zastanów się nad tymi ciągnikami bo są naprawdę godne uwagi i są też bardzo ekonomiczne

 

Nie cytuj poprzedniego posta!!!

Edytowano przez robertbara

Praca rolnika godna jest szacunku !!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tyger    2
tylko czy lepiej kupić 4514 za 65000 czy same roller 60 za taką samą kasę i może być młodszy

....

 

 

 

kolego a co do tego zetorka...to ja co do awaryjności to powiem tyle mój to chodził jak strzała ...jedyne co robiłem w nim to łożyska na przednim moście i tulejki na przednim zawieszeniu a tak to nic...

stasiek jak masz płacic 65 tys za 10cio latka to może jakiś kredycik nawozówka lb coś i nowego same dorado lb lambo r2 za 95 tyś będzie a zawsze to nówka ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

myślę nad tym ale muszę zobaczyć jak żniwa pójdą i potem się okaże

 

wiecie może ile kosztują nowe ciągniki różnych marek w tej mocy silnika...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zetor    4
myślę nad tym ale muszę zobaczyć jak żniwa pójdą i potem się okaże

 

wiecie może ile kosztują nowe ciągniki różnych marek w tej mocy silnika...

 

co do cen używek zapraszam na allegro napewno sie zoiętujesz w cenie ;) a co do nowych zapraszam do mojego cennika link w sygnaturce :)


Nie ma piękniejszego dźwięku od ryku SW-400

A-Mount Alpha user

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
coolman111    56
tylko czy lepiej kupić 4514 za 65000 czy same roller 60 za taką samą kasę i może być młodszy

....

 

 

 

kolego a co do tego zetorka...to ja co do awaryjności to powiem tyle mój to chodził jak strzała ...jedyne co robiłem w nim to łożyska na przednim moście i tulejki na przednim zawieszeniu a tak to nic...

 

Tyle kasy za używanego 4514??? A za ilu letniego tyle wołają ;)? Ja mam z 98r. i dałem za nowego 55tys. Może jeszcze go sprzedam i zarobie więcej niż był watr :D.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kamil41    29

kasa mała bo chyba ponizej 100tys za 55km ale jest bardzo lekki, nie ma ramy i produkowany w brazylii

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

zna ktoś może cene nowych ciągników o mocy ok 60 km takich firm jak NH. JD. MF , CASE, claas, ursus ,zetor, same ... proszę o jakieś odpowiedzi i opinie jakieś na temat tych ciągników

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez katopo
      Jaki nowy tani ciągnik polecacie w mocy około 35km?
    • Przez molibden01
      Witajcie.
      Na wstępie chciałbym się przywitać z Wami. Odnoszę się z problemem wyboru traktoru (zaznaczam, że nowego, ponieważ sytuacja na rynku używanych ciągników mnie do tego zmusiła). Stoję przed wyborem modelu. W pierwszej kolejności od czego to się zaczęło to promocja na serię 5D i 4E w Deutz Fahre: 5080d w cenie 158 tys. zł netto.  Traktorem miałem przyjemność jeździć, fajny, zwrotny, nie głupi. Macie jakieś opinie na jego temat bo już jest kilka lat po premierze a w poprzednich postach żadnych opinii z użytkowania.
      Tylko co jak co, ma tylko 3 cylindry i turbo. Dlatego w głowie chodzi, a może wybrać co innego. Myślę o Kubocie serii M4-073. Moc podobna, ale 4 cylindry i wyższa pojemność. Jeżeli znacie obecnie ceny Kuboty (z dilerem w tym wypadku sie jeszcze nie kontaktowalem) lub polecacie inne ciagniki w podobnej mocy to będę wdzięczny za pomoc.
       
      Dodam że ciagnik ma głównie pracować w gospodarstwie przy opryskiwaczu ciąganym z nadmuchem, sadzarką karuzelowa, do jakiś prac pomocniczych ale zapewne czasem i jakiś pług 3 skibowy się zapnie lub mniejszy agregat.
       
      Pozdrawiam serdecznie.
    • Gość murtek
      Przez Gość murtek
      Witam szanownych kolegów.
      Z racji faktu, iż zbliża się nieubłaganie kolejny nabór PROW, chciałbym zasięgnąć opinii (TYLKO) użytkowników kilku marek i wersji ciągników rolniczych. Interesują mnie tylko trzy firmy, tj. John Deere, Deutz Fahr oraz ewentualnie Fendt. Mam dylemat również jakiej mocy ciągnik wybrać.
       
      W sumie 120 czy 160 KM i tak będzie raczej ciągnął 4 skibowy pług obrotowy (chyba że się mylę). Skłaniam się raczej do kupna trochę większego ze względu na moją bronę talerzową, która ma nie małe zapotrzebowanie mocy (obecnie współpracuje z Ursusem 1634 i niekiedy brakuje mocy, a raczej tej talerzówki nie sprzedam tak szybko).
       
      Ciągnik ma być z przednim TUZem wraz z obciążnikiem, raczej z resorowaną osią i kabiną. Zastanawiam się również nad TURem.
       
      Co do JD to jaką wersję proponujecie: classic, comfort czy może premium. Jakie są między nimi różnicę (oprócz oczywiście ceny)
       
      Aha jeśli ktoś się orientuje i dostał świeżą ofertę to proszę się nią pochwalić (mam co prawda cennik lecz bodajże z zeszłego roku). Dużo droższy jest JD od DF ?
       
      Dlatego proszę użytkowników tych maszyn o poradę. Proszę również o wypowiedzenie się w sprawie awaryjności, serwisowania, spalania, komfortu jazdy itp.
    • Przez bortys2001
      Witam. 
      Ktoś się pokusi o porównanie,np Deutz 5080keyline, new Holland T4/t4s
    • Przez Krzyszt0f
      Witam planuje podnieś moc w moim massey ferguson 5445 dyna 4 i teraz pytanie co sądzicie o tym podnoszeniu mocy i czy jest to bezpieczne czy nie za bardzo?
      ciągnik ma niby 90km a chce podnieś tak do 110/115km 
      a i jaka firmę polecacie do podniesienia mocy? 
      -agrotronic
      v-tuning
      -Agroecopower
       
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj