mav

Rolnictwo Precyzyjne

Polecane posty

thecook    0
@agri08

jesli chcesz cos napisac (nawet) o produkcie ktory sprzedajesz to zrob to profesjonalnie!!!!! nie potrzeba nam tu ogolnikow w stylu: optymalny stosunek mocy do masy!!! albo komfortowa, wyciszona kabina - bez podania wartosci w dB :angry:

takze czekamy na konkretne parametry, wyposazenie, ceny i porownania do innych producentow - w przeciwnym razie nie licz na to, ze ktos tu cie potraktuje powaznie

 

dokładnie tak, popieram przedpiszcę!

 

Korzystając okazji że spotkali się na tym forum przedstawiciele dwóch firm proponujących profesjonalne oprogramowanie, oraz sprzęt do prowadzenia gospodarstwa i precyzyjnego rolnictwa z prawdziwą przyjemnością poczytalibyśmy konstruktywną polemikę. Miała by ona walory dydaktyczne i poznawcze w stos do prezentowanych produktów.

Sporo ludzi na tym forum myśli o zakupie poważnego oprogramowania, ja również, także zamiast sprzeczki przedszkolaków chcemy, prosimy o konstruktywną dyskusję.!

Myslę że moderator nie wyciął by takich postów, także zapraszam.

Pozdrawiam

 

Proszę nie cytować ostatniego postu!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
garek    155

to może ja tak po chłopsku zapytam jaki zestaw do oprysków i siania nawozów tanio i wmiare precyzyjnie a jaki do siania pszenicy i za ile i jakie są koszty abonamentów uprzedzam że jestem prostym chłopem i 20% słów z powyższej dyskusji nawet nie usiłowałem zrozumiec


 Trzeba być nienormalnym żeby być rolnikiem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piterm    0

Thecook- Tylko czy jest tu szansa na konstruktywną polemikę ? Jedyna możliwość to opinie osób trzecich, klientów, czasopism. Po co mieszać w głowach używając haseł reklamowych, bez podawania prawdziwych cen, zalet i wad itd. Takie jest moje zdanie. W każdym razie gdybym mógł jakoś pomóc, to jestem gotowy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaro    166

"Trzeba zdać sobię sprawę, że najwięcej korzyści płynie z pełnego systemu. Nie można też podchodzić do tego tematu mam GPS i rozrzutnik i będzie precyzyjnie. OK 2 kroki są spełnione ale do tego jeszcze dochodzi dokładnośc urządzenia obsługującego GPS, jego funkcjonalność, komaptybilnośc danych z oporgramowaniem, samo oprogramowanie w którym masz wpływ na to co robisz (plany nawozowe, ewidencja pracy i zużytych środków, mapy zasobności dane GPS itd,itp"-ktoś tu napisał-i dochodzę do wniosku że wiele jest firm (i czasopism rolniczych) które w ten sposób podchodzą do potencjalnego klienta (czytelnika)-TO MY WIEMY LEPIEJ CO DLA CIEBIE JEST LEPSZE-kompletnie zapomina się o gospodarstwach mniejszych do tego gospodarujących na słabszych ziemiach-zrób to zrób tamto,tnij koszty coś tam ,coś tam-a teraz coś z mojej działki (dosłownie)-jak mam na serio brać te porady jeżeli :

-na ponad 40 ha użytków-mam 1 (słownie jeden hektar :( ) ziemi czwartej klasy -reszta 5 i 6-oczywiście z przewagą tej ostatniej :(

-mapa zasobności gleby ?jak nie dam obornika to i tak nici z plonu i nie pomoże tu żaden nawóz sztuczny (piaski i torfy)

-jeżeli nie będzie deszczu to nie będzie plonu na polu

-jak będzie go zbyt dużo-na łąkę nie wjadę :(

Dlatego proszę-chciałbym jedynie jakiś najprostszy system do jazdy równoległej...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pavel    12

o kurcze to jeszcze żeby kałuże omijał, zeby nie ulgnąć :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
garek    155

no i nie wiem co kupic żeby w miare dokładnie i tanio do samego prowadzenia równoległego ( nawozy opryski )


 Trzeba być nienormalnym żeby być rolnikiem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piterm    0

Garek: "no i nie wiem co kupic żeby w miare dokładnie i tanio do samego prowadzenia równoległego ( nawozy opryski )"

Problem jest taki, że wraz ze wzrostem dokładności prowadzenia, gwałtownie rośnie cena sprzętu. Musisz mieć tego świadomość. Sprzęt kupujesz na kilka lat, więc czasami lepiej dopłacić i mieć z tego satysfakcję niż męczyć się z kiepskim sprzętem. U nas najtańsze urządzenie to 7500 zł (netto) z DGPS (dokładność ok 30 cm) z kolorowym ekranem (widok pokrycie pola). Jeżeli jesteś zainteresowany to pisz na maila albo dzwoń.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
garek    155

a coś z troche lepszą dokładnością niż 30 cm ?


 Trzeba być nienormalnym żeby być rolnikiem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hpx    1
a coś z troche lepszą dokładnością niż 30 cm ?

Za 8500 kupisz bardzo dobre użądzenie EZ-250 do 15 cm w darmowej korekcji - widziałem na targach w Kielcach

lub 13500 EZ-500 mam i jestem bardzo zadowolony. W EZ-250 taka sama antena jak w EZ-500 czyli ma taką samą dokładność. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piterm    0

Niestety 15 cm w darmowej korekcji to tylko teoria. Oczywiście, czasami taką się osiągnie, jednak nie ma tu gwarancji, stąd Trimble podaje uczciwie (i bezpiecznie) 20 lub 30 cm. Stabilna korekcja to tylko Omnistar (tylko EZ 500) lub niestety drogi RTK. Czyli cena za jakość. EZ-250 powinno Ci wystarczyć, 30 cm to i tak dobry wynik. EZ250 u nas to 7500 zł.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hpx    1
Niestety 15 cm w darmowej korekcji to tylko teoria. Oczywiście, czasami taką się osiągnie, jednak nie ma tu gwarancji, stąd Trimble podaje uczciwie (i bezpiecznie) 20 lub 30 cm. Stabilna korekcja to tylko Omnistar (tylko EZ 500) lub niestety drogi RTK. Czyli cena za jakość. EZ-250 powinno Ci wystarczyć, 30 cm to i tak dobry wynik. EZ250 u nas to 7500 zł.

Nie do końca się zgodzę 15 cm to wcale nie jest teoria (pracuję na tym od roku) jezeli używana jest antena od modelu

EZ-500 , chyba że używamy antenki o wymiarach 5x5 cm - modelu nie pamiętam, widzialem to w Kielcach na targach i rzeczywiście wtedy ta dokładność jest w granicach 30 cm za ten model ( EZ-250) z tą antenką w kielcach chcieli 7000 zł. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piterm    0

Z antenką 5x5 cm (patch antenna-czemu taka nazwa nie wiem) dokładność poniżej 1 metra. Nie sprzedajmy takiej opcji, wiadomo dlaczego. Za 7500 z anteną AG15 Jeżeli uzyskujesz z EZ-500 dokładność 15 cm, to dobrze. Czasami jednak może popłynąć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
forest    0
a EZ500 i RTK ile kosztuje??

ile kosztuje sygnal korekcyjny??

 

EZ Guide 500 z anteną Z+ OmniStar 19 900 zł

Stacja Trimble RTK kosztuje ok 39 000 zł

Do odbioru sygnału RTK trzeba dokupić radio za 8 300zł

Cennik sygnału OmniStar załączyłem do mojego poprzedniego posta.

(Licencja Farm (w promieniu 50 km) kosztuje ok 3 800zł/rok)

 

Ceny z lutego.

 

Pozdrawiam


*****************************
Nie ma głupich pytań
Mogą być tylko głupie odpowiedzi
*****************************

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mav    1

z tego co np JD pisze to SF1 przez 50% czasu ma dokładność 10 cm, a przez 68% ->16,5 cm a przez 95% nie spada poniżej 30cm W każdym razie podają wartość na poziomie 30cm. Czyli to jest wynik z dolnego zakresu. Ale zawsze mogli by napisać że przez 100% czasu nie spada poniżej dokładności do np ~40cm.

 

Tak wiec ciekawe jak sie to ma do np Egnos, bo wiadomo że dokładność nie jest stała.

 

Wiec chyba nikogo by nie interesowała korekcja w której przez 5% czasu jest dokładność do 20cm a przez resztę czasu do 1m :P

 

Wiec pytanie jest proste:

20cm podawana dla korekcji Egnos jest średnią a może wartością szczytową , czy jaką? może ktos wie lub ma źródło do tych informacji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yacenty    3838

chłopaki, pisałem już w innym wątku ale podpytam tez i tu - jaka dokładność da mi teejet centerline 220? wystarczy do pryskania i siania nawozu na małym gospodarstwie? czy lepiej sobie temat odpuścić zupełnie. z jednej strony 2500 to nie duzo ale z drugiej strony to szkoda nawet 100 wywalic w bloto.

widze ze tutaj mamy tez przedstawicieli branzy wiec moze wy mi doradzicie chlopaki?


Pozdrawiam YacentY
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

Ceny Nawozów,
Najprostsza karta pola: www.AgroDzienniczek.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piterm    0
chłopaki, pisałem już w innym wątku ale podpytam tez i tu - jaka dokładność da mi teejet centerline 220? wystarczy do pryskania i siania nawozu na małym gospodarstwie? czy lepiej sobie temat odpuścić zupełnie. z jednej strony 2500 to nie duzo ale z drugiej strony to szkoda nawet 100 wywalic w bloto.

widze ze tutaj mamy tez przedstawicieli branzy wiec moze wy mi doradzicie chlopaki?

Ze względu na antenę, nie spodziewałbym się rewelacji, znajomi tez nie chwalą, ale może ktoś testował i jest OK ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yacenty    3838

jakiego rzedu dokladnosci mozna oczekiwac?


Pozdrawiam YacentY
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

Ceny Nawozów,
Najprostsza karta pola: www.AgroDzienniczek.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piterm    0

Nie chciałbym robić antyreklamy, ale myślę że 0,5 m to max. Centerline kosztuje 2500 ? Niedawno był jeszcze po ok 5 tys.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
TumeK    11

kosztuje do 6 tys on mowi o 2500 bo on kupuje na ebay czyli w dolarach ;]


Pseudo rolnik...http://img60.imageshack.us/my.php?image=puchar056zu3.jpg 64 miliony zeta

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yacenty    3838

ten comandline 220 kosztuje ok 900 US$

kwestia jest tylko taka - on jest wyposażony w WAAS - czy ten system działa w Polsce? czy bez tego systemu GPS wogole działa w jakis rozsądny sposób?

słyszałem ze ten system niby działa tylko w ameryce pln, a Europa ma odpowiednik tego w postaci http://pl.wikipedia.org/wiki/EGNOS

panowie specjalisci lub uzytkownicy GPSów jaka jest wasza opinia?

 

Pozdrawiam

YacentY


Pozdrawiam YacentY
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

Ceny Nawozów,
Najprostsza karta pola: www.AgroDzienniczek.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
forest    0
ten comandline 220 kosztuje ok 900 US$

kwestia jest tylko taka - on jest wyposażony w WAAS - czy ten system działa w Polsce? czy bez tego systemu GPS wogole działa w jakis rozsądny sposób?

słyszałem ze ten system niby działa tylko w ameryce pln, a Europa ma odpowiednik tego w postaci http://pl.wikipedia.org/wiki/EGNOS

panowie specjalisci lub uzytkownicy GPSów jaka jest wasza opinia?

 

Pozdrawiam

YacentY

 

Mój stary Garmin miał WAAS/EGNOS i wydaje mi się, że takie rozwiązanie jest powszechnie stosowane. Jaki w przeciwnym razie byłby sens urządzenia nawigacyjnego które działa tylko w wybranej lokalizacji...


*****************************
Nie ma głupich pytań
Mogą być tylko głupie odpowiedzi
*****************************

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yacenty    3838

kasa - inne stawki w Eu i inne w USA


Pozdrawiam YacentY
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

Ceny Nawozów,
Najprostsza karta pola: www.AgroDzienniczek.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nitram92    1

Przepraszam ze sie wtrące, ale powiedzcie mi w takim razie, co byłoby mi potrzebne i ile kosztowaloby, do tego by na wyświetlaczu tego urządzenia pojawiło mi sie moje pole, a po wprowadzeniu szerokości roboczej jakiejś maszyny wyswietlło mi jak jechać zeby np uprawić to pole i ewentualnie pokazywałoby z jaka predkościa sie poruszam, rozumiecie mnie? I w jakiej formie to jest pokazywane? gdzies widziałem w jakiejś gazecie to poprostu było, na jeden kolor zrobiony fragment pola, na drugi niezrobiony i lina po której kieruje sie taka mała strzałeczka[ciągnik]. Kompletnie zielony jestem w tej kwestii

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
olus    0
ten comandline 220 kosztuje ok 900 US$

kwestia jest tylko taka - on jest wyposażony w WAAS - czy ten system działa w Polsce? czy bez tego systemu GPS wogole działa w jakis rozsądny sposób?

słyszałem ze ten system niby działa tylko w ameryce pln, a Europa ma odpowiednik tego w postaci http://pl.wikipedia.org/wiki/EGNOS

panowie specjalisci lub uzytkownicy GPSów jaka jest wasza opinia?

 

Pozdrawiam

YacentY

 

Witam! Sygnał korekcyjny WAAS jest dostpępny tylko w Ameryce Północnej - zarządzany jest przez NASA, EGNOS - działa tylko w Europie i zarządzany jest przez Agencję Kosmiczną, MSAS działa w Japoni ...

 

Nie wiem dlaczego dokładność określacie na podstawie odbiornika a nie sygnału korekcyjnego. Dokładność uzależniona jest wlaśnie praktycznie tylko i wyłącznie od sygnału korekcyjnego gdyż ze względu na różnego rodzaju zjawiska fizyczne sam sygnał GPS jest bardzo niedokładny, a jego dokładność wynosi ok 15metrów! Dlatego mamy sygnały korekcyjne które polepszają jego dokłądność ale w przypadku darmowego sygnału EGNOS jest to tylko od 1 do 3 metrów. http://www.kowoma.de/en/gps/accuracy.htm Na rynku jest jeszcze jeden darmowy sygnał korekcyjny a mianowicie SF1 firmy JD (dokładność nie przekracza 33cm przez 95% działania, 11cm przez 50% działania) - darmowy jest on tylko dla właścicieli sprzętu JD.

 

Tak naprawde nieważne jaki system prowadzenia jest zamontowany zawsze jest to super zabawa. Jeździliście kiedyś na czymś takim?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez johnyrs
      Witam
      Kupiłem ciągnik z nawigacją Trimble FMX, szukam kogoś kto pomógł by mi to ogarnąć i wytłumaczyć jak to uruchomić. W tym temacie jestem laikiem. 
    • Przez ŻakowskiSławomir
      Witam , po raz 3 odnawiam temat
      Jakie są alternatywne wersje anten do aplikacji nawigator polowy [ nie chodzi tu o dokładność 5 cm] obecnie ciężko znaleźć jakąkolwiek działającą antenę która dobrze bedzie współgrać z tą aplikacją.
      Na ten moment znalazłem tylko garmin glo 2 które daje skalę błędu 60 cm, użytkowników posiadających te antenę zapraszam do dyskusji a osoby posiadające inne anteny o informację jaka to antena i jaką ma dokładność, dziękuje za wszelkie odpowiedzi i pozdrawiam.
    • Przez Moscov
      Witam serdecznie, poszukuje jakiegoś patentu na tanią nawigację do ciągnika kropka Nie potrzebuję rtk i tym podobnych, potrzebuje jej wyłącznie do opryskiwacza i rozsiewacza. 
      Posiadam tablet z Windowsem, co więcej potrzeba żeby ogarnąć coś sensownego? 
      Będę z góry wdzięczny za odpowiedzi 
    • Przez rolstudent
      Cześć od jakiegoś czasu interesuje się programem AgopenGps. Czy są tu użytkownicy tego systemu. 
      Kolega @Jarczewski ma już chyba spore doświadczenie.
      Zqmowilem https://www.autosteer.cc/produkt/arudusimple-f9p-annmb/
      I trochę się tym pobawię w ramach hobby 
    • Przez yacenty
      @kristofus prośba o pomoc - jak krok po kroku ustawić QGIS do pobrania map z geodezji a następnie wyznaczenia graniczników, tak aby można je było wyznaczyć na tablecie albo na dedykowanym garminie.
      Na dzień dzisiejszy mam kompa na windowsie 10 - della 10calowy tablet.
      Do tego F9P, pojedynczy moduł i do niego abonament RTN, więc mam dokładność do 2.5cm.
      Jak teraz krok po kroku skonkuforwac QGIS zeby pobrac mapy od geodetów?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj