Zaloguj się, aby obserwować  
beny862

Ile oleju do układów -Zetor 5340

Polecane posty

beny862    0

Witam!Ile powinno byc oleju w skrzyni i motorze,wiem że są miarki ale chciał bym wiedzieć ?

dziękuje z góry

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adikpl1    257

5340 jest nowszym odpowiednikiem 7245 a w nim było tak, że do silnika szło 12L. Do skrzyni 27L, jeśli ciągnik pracuje z zewnętrznym układem hydraulicznym (np. ładowacz) lub na zboczach to 34L ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
beny862    0

ja wlałem tylko 12 litrów do szkrzyni ;) czyli jeszcze za mało,kurna a olej drogi bo aral jak producent zalecił,litr u mnie kosztuje aż 13zł :angry: dzięki za informacje.

 

btw.przy wajchach podnośnika jest taki dzyndzel przesuwa sie go w lewo albo w prawo czy to jest od szybkości podnośnika czy od czego innego?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sebe1033    397

to jeszcze oleju musisz dużo dokupić tak żeby z 30 l bylo chyba że mieszkasz na równinach masz miarkę obok wajchy od biegów i wymień od razu filtr oleju.A ta dźwignia jeżeli jest z prawej strony to jest od podnośnika a raczej od regulacji silowej szybkość reakcji ,chyba że mówisz o dźwigni między terenowe-szosowe a wlącznik WOM i pompy to ta będzie od przekażnika 1000-540

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
beny862    0

wyczytałem że ta wajcha jest od sszybkości reakcji.A mieszkam na równinach (mazowsze),filtr wymieniłem odrazu,olej zlałem dokładnie a było tylko ok 7litrów ;) (a spokojnie podnosił rozsiewacz od nawozów 1200kg!).

 

I mam jeszcze jeden problem otóż jak zaciągne hamulec od womu to tak jak bym zaciągnął reczny,wom stoi ale i ciągnik nie ruszy,kiedyś tak nie miałem.Ciągnik ma dopiero 540mtg.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sebe1033    397

nimożliwe że tylko 7 litrów ale jak masz równo to może ,a ty go niedawno kupileś czy co ? A z tym sterowaniem WOM to nie chamulec a dźwignia sprzęgła może gdzieś najechałeś niewiem ,wejdż pod spód z lewej strony między skrzynią a butlą są te linki i dźwigienki może zostały szczepione

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
beny862    0
nimożliwe że tylko 7 litrów ale jak masz równo to może ,a ty go niedawno kupileś czy co ? A z tym sterowaniem WOM to nie chamulec a dźwignia sprzęgła może gdzieś najechałeś niewiem ,wejdż pod spód z lewej strony między skrzynią a butlą są te linki i dźwigienki może zostały szczepione

wiesz tego oleju mogło tyle zostać,rozsiwałem kiedyś wapno wózkiem pożycznym który miał napęd hydrauliczny i taki był szczelny że hoho:),naleeje mu jeszcze 15 litrów i powinno mu starczyć,niema jakiejś cieżkiej roboty.Dzięku za info

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mirasek    13

Ta skrzynia nie jest jakoś specjalnie wyczulona na niski poziom oleju, zwykle dolewało sie jak już słabo przyczepe kiprował ;) ale dobra rada - masz miarke i zalej przynajmniej do minimalnego stanu, jak wlałeś już 12 to dolej wspomniane 15 bo tak jak napisał @adikpl1 wchodzi 27 litrów (wg linka ponizej, plik pdf)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adikpl1    257

He he u znajomego w 5245 nie dolewał i nie sprawdzał a hydraulika działała i tak doczekał się remontu skrzyni ;). Także radzę dolej przynajmniej do poziomu minimalnego. Dolna kreska w Zetorach 5245, 6245, 7245 i 7745 to 17L, środkowa 28L, górna 34L. W ciągnikach bez przedniego napędu wszystkie wartości pomniejszamy o 2L ^_^

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mirasek    13

Z tym brakiem wyczulenia na niski poziom to miałem na myśli brak obajwów, nie żebym sugerował jakieś "oszczędzanie" na oleju ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
beny862    0

najgorzej że ten olej jest tak cholernie drogi,nastepnym roku zmnienie się na jakiś tańszy.Pozdrowiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

  • Podobna zawartość

    • Przez Obi32
      Witam, można ten luz na przedniej osi jakoś wyregulować?

    • Przez ddd4233
      Witam czy może ktoś z was instalował zewnętrzny rozdzielacz zamiast tego oryginalnego ? (Zepsuty rozdzielacz nie potrzebuje ehr)  już mam wypatrzony rozdzielacz 3 sekcie (dwie pływające jedną zwykła ) z podłączeniem nie będę miał problemu. Tylko chodzi o to że na jednym poście w forum widziałem jak ktoś zakładał rurkę taka dłuższa(c360)  ta od tłoka potem widziałem jak ktoś zakładał rurkę tą od powrotu też od c360 . I teraz moje pytanie jest takie  czy zamiast tego rozdzielacza co jest w środku w zetorze założył bym adapter taki od c360 to by miało prawo chodzić? Dodam zdjęcie poglądowe o jakie elementy mi chodź . Prosił bym o pomoc

       

    • Przez Obi32
      Zetor 7745, rok 1990,.sprowadzony z Finlandii, 3800 mtg. 
      Po regeneracji pompy jak to bywa trzeba, ustawić kąt wtrysku. No i tutaj zaczynają się schody tak mnie zastanawia bo mam te 3 kreski ale przed demontażem kreciłem jeszcze kołem zamachowym i paliwo drgalo w pierwszej sekcji zupełnie w innym miejscu A dokładniej 1/3 obrotu koła zamachowego dalej.Dodam że ciągnik chodził dobrze przed regeneracją pompy jak i ustawieniu kątu na znakach i normalnie odpala, tylko dlaczego paliwa na kapilarce drgało w innym miejscu. Może ktoś miał podoby problem i wie jaka jest przyczyna. Z góry dzięki za odpowiedź!
    • Przez raven18
      Hej, ma ktoś zamontowane wewnętrzne lusterko na ramce tylnej szyby, do łatwiejszego zaczepiania maszyn (na zaczep hitch, który jest nie widoczny za zaczepem do przyczep jednoosiowych i trzeba na czuja podjeżdżać). Oglądałem zdjęcia ciągników i nie znalazłem jak to w sumie wygląda, czy to dobry pomysł skoro chyba nikt nie montuje? 😎 
    • Przez dawidkrawczyk
      Witam, jestem w posiadaniu Zetora 5211 i chciałbym założyć przedni napęd od Zetora 5245. I właśnie przychodzę z pytaniem co trzeba przerobić w skrzyni biegów żeby wszystko ze sobą współpracowało?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj