Polecane posty

rozal22    19

coś koło 300zł

250?....

a cenę biorą z ceny nawozów ale coś tam dzielą.....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ferdek07    75

he he he, tona obornika 200zł to za rozrutnik 1000zł o to mam ze 2 razy więcej hajsu na płycie niż sama płyta kosztowała ;)

 

ps. 3 lata temu miałem tylko raz klijenta na obornik z wywiezieniem i rozrzęsieniem powiedziałem 100zł ale więcej juz nie przyszedł

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
coś koło 300zł

250?....

a cenę biorą z ceny nawozów ale coś tam dzielą.....

 

 

300zł za tone?? Buhaha... chyba ci sie coś pomyliło. góra 50 zł/t.

 

Ps: jak by ktoś chciał sobie ognoić 1ha liczmy skromnie 20ton obornika czyli 300zł * 20ton = 6tys /1ha no to życze powodzenia " ŻAL.PL " ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zimny90    1

Jakby tona gnoju kosztyowała 300 zł to żyć nie umierać ;) Z samego gnoju bym sie utrzymał hehehehehehhehe :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rozal22    19

HEHEH

jak poczytać te posty to tylko śmiech się ciśnie na usta ;)

chłopak się zapytał ja mu odpowiedziałem a reszta nie udziela odpowiedzi (wyjątki)tylko obgaduje.

Cena trochę wygórowana.... Ale przy dzisiejszych cenach nawozów to niech poszuka tańszego nawozu naturalnego.

Jeszcze załaduj i rozrzuć na polu... hm

ja nie miałem okazji sprzedawać bo zawsze on mi jest potrzebny.

Czasem na wymianę ludzie chcą... (ale to inna bajka)

a po konwertować możemy dalej :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Teddy    0
HEHEH

 

a po konwertować możemy dalej ;)

 

 

hehe chyba konwersować :)

 

nie cytujemy całego poprzedniego postu, jesli juz to urywki do ktorych mamy jakies ale

Edytowano przez tommy66692

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wojtek53    0

z załadunkiem i rozwiezieniem to może i kosztuje 300zł ale sam to z 50 zł albo i mniej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tommy66692    2255

@rozal22 smiech na sali to był jak napisałes ze tona obornika kosztuje 300zł, w takim razie moga mi sie swinie nie oplacac skoro i tak na wiosne opchne obornik i sie odbije ;)

sam napisales ze nie miales okazji sprzedawac wiec skad wymysliles taką cene?

 

moze cały rozrzutnik 3,5 t koszuje 300zł to jeszcze bym uwierzył.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jacus    3046

150 zl za rozrzutnik 4.5 t to sie ludziom duzo widzi i co raz mniej kupcow


buk, humor ,seks ,rokendrol.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
michal18    0

ja płacę 20zł za rozrzutnik 6t pomiotu kurzego, a od brojlerów to tylko w grę wchodzi wymiana słomy za obornik a i tak kurnikarze mają problemy ze słomą. jeden kurnik stoi już prawie 1 miesiąc z braku słomy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rozal22    19
@rozal22 smiech na sali to był jak napisałes ze tona obornika kosztuje 300zł

hm może i śmiech (chłopskie zwyczaje heheh)

moze cały rozrzutnik 3,5 t koszuje 300zł to jeszcze bym uwierzył.

a może i cały rozrzutnik bo już nie pamiętam nawet tego kto to mi mówił...

ale co tam nie będę się tłumaczył.

 

To napiszcie chłopakowi żeby było jaśniej ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
vvojtas1    26

To jest część mojej prezentacji którą robiłem chyba w lutym. Brakuje tu tylko równoważników pomiędzy nawozami mineralnymi a naturalnymi. Jednak z grubsza daje to jakiś pogląd. Koszt nawożenia obornikiem 1ha przyjąłem szacunkowo na podstawie swojego gospodarstwa i dwóch moich znajomych a celem tego wszystkiego było ustalenie ile warto dać za 34 tony obornika przy aktualnych cenach nawozów. Fosfor i potas poszły do góry więc za 34 tony obornika warto by było zapłacić aktualnie mniej jak 1000zł. Podobne analizy zrobiłem dla słomy zbóż, rzepaku, liści buraków, gnojówki gnojowicy pomiotu ptasiego.

 

Mocznik 1250zł/t 1300 - ...................1 kg N = 2,72 2,83

Saletra amonowa 900zł/t 1000 - ........1 kg N = 2,65 2,94

Sól potasowa 1300zł/t - ....................1 kg K2O = 2,17

Superfosfat pojedynczy 750zł/t ..........1 kg P2O5 = 3,95

Superfosfat wzbogacony 1680zł/t - 1 kg P2O5 = 4,20

 

Obornik ....................................................... Azot (N).............. Fosfor (P2O5 ...........Potas (K2O)

Skład w kg na 1 tonę świeżej masy..................5 ....................... 3 ............................6

W 34 tonach jest bez równoważników...............170...................102 ............................204

Cena składników w nawozie mineralnym..........2,65...................3,95............................2,17

Wartość składników w oborniku ..................... 450,5.................402,9 .......................... 442,7

Cena wszystkich składników ...................................................1296,1

Koszt zabiegu na ha ...............................................................500

Wartość netto (max cena zakupu 34 ton obornika)....................796,1

 

Obornik nie jest towarem handlowym wiec można powiedzieć że jest bezcenny:P jednak zdarza się ze w okolicy niektórzy sprzedają po 50zł za 3,5 tonową gnojarke więc czysty biznes dla kupującego. Ponoć można kupić pomiot ptasi za TIRa chcą 300zł + transport tylko trzeba pamiętać o tym że jest w nim trochę kurczaków a czuć go nie drobiem a chemikaliami i to często nawet z 2-3km

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rafal180    4

U nas koles sprzedaje kurzy gnójw cenie 500zł za rozrzytnik(o ładownosci 10 ton) czyli wychodzi po 50zł za tone. Cena obejmuje załadunek i rozwiezienie po polu ;) jak dla mnie to bardzo atrakcyjna oferta :)


.

 

.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bezeta10    11

Ja raz w roku biore cały kurnik czlyi wsatwiam słome, zabieram po skonczeniu tuczu wychodzi gdzies około 40 rozrzutników koszt takiej imprezy około 300 zł.Kurników jest sporo w okolicy ale cieżko jest sie wkręcic sa stali klijenci, chyba ze ktos wypadnie i wskoczysz na jego miejsce.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ferdek07    75

100zł za rozrzutnik 3,5t gnoju krowiego i tylko 5 w tym roku sprzedałem ludziom to za drogo, wydaje się że to jakiś zbędny produkt, ktoś tam łaskawie chciał większą ilość za 200kg owsa rozrzutnik ha ha, ale w sumie mi to nie przeszkadza gnojone pola 2 razy w roku i tylko szczypta azotu a w plonach nikt mi nie doruwnuje na 6tej klasie ha ha

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jan222    1

Mam do kupienia sporą ilość obornika końskiego. Ile mogę zapłacić za 1 tonę abym nie przepłacił. Czy obornik koński będzie dobry pod ziemniaki i jaką dać dawkę na 1ha?

pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lukasz1987    61

My od bydła po 35zł za tonę sobie liczymy i sprzedajemy cały nadmiar.


Nienawidzę Naszej Klasy, Fotki i Grona, strony dla osób szukających przyjaciół wśród ludzi, których nie znają

Nie będę dyskutował z idiotami, sprowadzą Mnie do swojego poziomu wykończą doświadczeniem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marco1    0

A wiecie moze kto chciałby kupic obornik bydlęcy w woj mazowieckim, pow. grodzisk maz.? Mam spora ilosc, a facet ktory niby mial wziac czesc na jesieni sie rozmyslil a kupka dalej rosnie ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ferdek07    75

My od bydła po 35zł za tonę sobie liczymy i sprzedajemy cały nadmiar.

He gdyby mi ktoś tak płacił to bym był bogaty, u nas 50zł za sam gnój nie chcą dać za rozrzutnik 3t

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
DUCH1986    3

Ja płace 150 zł za kontener (ok 15 ton) kurzak od brojlerów. A miesiąc temu przywiozłem całą naczepe gnoju spod koni za free. Tyle co transport tirem (ale to własny )

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dralo5    27

My płacimy 500 zł za naczepę. Nie płacimy za wagę tylko tyle ile wejdzie. No i takim składem jak przywożą nam to ha spokojnie zagnojone jest. Dodam że gnój bez słomy jest

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zetor10045    13

My nadmiaru nie mamy bo jest sporo ha,ale sprzedajemy znajomemu kilka rozrzutników co roku cena 200zł za rozrzutnik 8t, na jesieni trafił się również klient na gnojówkę za beczkę 4 tyś litrów płacił 70 zł.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cwikla274    2

ja sprzedaję za rozrzutnik 3.5 tony po 150-200 zł

 

a do sąsiada przywozi gośc przyczepą 6 tonową z nadstawkami (nie wiem ile tam wejdzie ) 600 zł za przyczepę ( gość przywozi ok 30 km zruca gdzie mu sasiad pokaże )


URSUS C-330, URSUS-C360 3P, Zetor Proxima 8441

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Karolt    0

Ja sprzedaje rozrzutnik 4 tony ok 200zł wraz z roztrzepaniem na polu przewazne ludzie biorą odemnie z okolicy pod ziemnaki to tak max 10 sprzedam

czasami trafi sie wiekszy klijent ale to rzadko raz na dwa trzy lata to bierze na raz 10-15 pod zboże

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez danielhaker
      Jakie będą ceny pszenicy w sezonie 2019? W jakich cenach jest zboże ozime w różnych regionach Polski? Z tego co pisaliście w poprzednim temacie o notowaniach pszenicy ceny rosną. Jak myście do kiedy będzie ten wzrost? Kiedy najlepiej sprzedać? Czy ubiegłoroczna susza tak mocno wpływa na ceny zbóż? Jakie są opinie rolników? Zapraszamy do dyskusji!
      Kontynuacja tematu: 
       
    • Przez JaroLsa
      Witam wszystkich,chciałbym się Was zapytać o cenę nowego wyciągu do obornika o długości 35/40 metrów?
    • Przez matius04
      Jak w tytule. Piszcie po ile kupujecie zbiorniki dwupłaszczowe o jakiej pojemności i jakiej firmy. Wielu osobom to się przyda biorąc pod uwagę że co raz więcej osób szuka zbiorników patrząc na różnicę cenową oleju napędowego między ceną detaliczną a hurtową.
    • Przez Siwecki97
      Witam,
      Potrzebuje opinii o kombajnie zbożowym Fendt 5220E/5225E jak i o całym koncernie produkującym Laverdę, Fendta i Massey'a Fergusona. Prosze podsuwać również opinie i ceny innych marek kombajnów.
      Pozdrawiam!  
    • Przez potok
      rozrzutnik 1 osiowy ład. 4 tony ruski stan bdb 5500 zł.ładowacz zawieszany Troll widły  i łyżka  w komplecie stan bdb 6900 zł. nie wymagają wkładu finansowego cena do negocjacji.Świętokrzyskie pow. jędrzejów. tel.539062085
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj