siemens75

Ubezpieczenie ciągnika bez rejestracji ...

Polecane posty

siemens75    1

Jak w temacie zamierzam mieć ciągnik bez rejestracji (nowy jeleń) - zawiła sprawa abym to wytłumaczył ;) jednak musi on mieć ubezpieczenie od kradzieży. Co i u kogo mi polecacie dodam że to jest maszyna tzw rejestrowalna.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
silver105    10

jeśli prosto od dealera to pewnie dali ci homologację i na podstawie jej ubezpieczasz a póź niej do WK i tam rejestrujesz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
garek    155

pewnei nie może, tak bywa czasem że trzeba ubezpieczyć a z ejestracja na coś poczekać. a czy jest to mozłiwe w przypadku ciągnika nigdy się nie interesowałem ale moge spytać mojego agenta


 Trzeba być nienormalnym żeby być rolnikiem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lysyrolnik    17

yyy to można ubezpieczyć pojazd, który nie istnieje w rejestrze?


Honda - The Power of Dreams :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sebe1033    397

ale on chce ubezpieczenie od kradzierzy nie OC najlepiej idż do agenta za to się nie płaci (pytania )

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ferdek07    75

sam to dzisaj przerobiłem dostałem homologacje i ojciec zarejestrował a w banku zdziwili sie bardzo dlaczego już zarejestrowałem, a nie tylko ubespieczyłem, podobno w wiekszości firmy decydują się ubespieczac nie zarejestrowane ciągniki, ale i tak więcej motania było z ubespieczeniem talerzówki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
garek    155

ja ubezpieczyłem kombajn który defacto nie był mój więc wiele rzeczy możńa zrobić


 Trzeba być nienormalnym żeby być rolnikiem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
siemens75    1

Witam

Dzięki za zainteresowanie. Z firmami ubezpieczeniowymi nie jest tak łatwo... Byłem w Warcie dowiedziałem się że doniedawna coś takiego było możliwe - a teraz możemy ubezpieczyć ale to ubezpieczenie i tak nic nie daje bo to jest pojazd rejestrowalny, byłem u agenta HESTII to co stwierdziłem to brak profesjonalizmu tego Pana który ma kolegę z firmy MTU która to ubezpieczy bez problemu - podejżewam że u tego agenta przed rejestracją należałoby wczytać się w umowę....

Podejżewam że kombajn czy talerzówka to jest całkowicie co innego - to nie jest ta kategoria.

 

Podam taki przykład z TVN Turbo Turbo Kamera: pewna osoba sprowadziła sobie samochód z USA ubezpieczyła go wszystko było ok, do momentu powstałej szkody(chyba wypadek) no i wtedy się zaczął problem ponieważ samochód miał opony z homologacją z USA, a nie miał homologacji obowiązującej na starym kontynecie. Czyli nie warto ufać zapewnieniom agenta, który z chęci zysku sprzeda polisę....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Vasyl93    0

Witam mam pytanie kupiłem traktor dokładnie c-330 był kiedyś zarejestrowany i dalej jest tylko nie ma opłaconego ubezpieczenia od jakieś 10 lat.

Czy da sie go przerejestrować i opłacić ubezpieczenie żeby mi nie dowalili odsetek za zaległości i czy bd to musiał faktycznie nadpłacić przez ten okres 10 lat?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
endriu007    0

A teraz nie jest tak, że zaległe oc pozostaje na tym kto był wtedy właścicielem, a ty jak kupujesz to masz czyste konto.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
asharot    446

Ubezpiecz go w dniu kiedy kupiłeś nawet jeśli nie zarejestrowałeś możesz ubezpieczyć na tablice poprzedniego właściciela a później przepiszesz numery.

Ubezpieczeniowy Fundusz Gwarancyjny może Cie ukarać tylko za okres od dnia zawarcia umowy kupna-sprzedaży do dnia zawarcia OC.

Za okres z przed umowy się nie mart.problem będzie mieć poprzedni właściciel.


Naklejki piktogramy: http://tiny.pl/g7fxv

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez suffeks
      wymienili słup i takie coś zostało na polu, należy się odszkodowanie chyba? 

    • Przez jopi1991
      Przyszedłem dziś się poradzić.mam taki problem ze 1/3 gospodarki ma brat....1/3 mam ja i 1/3 jescxe ojciec  brat oświadczył że on robić nie ma czasu...za dużo oboowazkow  i praca z której na nieporównywalnie więcej.proponuje mi pracę na jego części jako pracownik (wynagrodzenie płatne od godzin) mówił że wtedy odpada koszty napraw paliwa nawozów itd ogólnie tylko mam wykonać pracę jak zwykły pracownik zatrudniony w firmie ale na KRUS.  W zimę mogę iść do pracy do niego na czarno ( posiada firmę w innej branży)Czy zgodzić się na to czy może jakieś lepsze pomysły? Dzierżawa na mnie za jakąś niewygórowaną kwotę? (wtedy jego maszyn nie tykam)Czy może wynagrodzenie procentowe od zysku? Jeżeli tak to jaki procent  zawolac?Oczywiście wszytko będzie spisane notarialnie obojetnie jak miałaby wyglądać nasza współpraca. 
    • Przez Kurwer21
      Witam, aktualnie zaczynam prawo jazdy kategorii B, mam zamiar do żniw dorobić jeszcze B+E, ale nie wiem czy to sie uda, wiec stad te pytanie, czy po kategorii B mogę prowadzić kombajn zbożowy? I jak to wygląda w sytuacji gdy trzeba ciągnąć wózek za kombajnem? Jednak jest na kołach, więc nie wiem jak to się odnosi do przepisów, z góry dziękuje za odpowiedź
    • Przez karol
      Zapraszam do wypowiadania się na temat prowadzenia rozrachunków z tytułu VAT w gospodarstwach rolnych. Jakie są Wasze doświadczenia?
    • Przez sumek666
      Jak kształtują się ceny nieruchomości i działek rolnych w Waszych okolicach? Może planujecie zakup gruntów w tym roku? A może udało Wam się sprzedać jakieś grunty?
      Zapraszam do dyskusji o cenach i możliwości zakupu ziemi w Polsce i za granicą.
      Kontynuacja tematu:
       
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj