Skocz do zawartości
siemens75

Ubezpieczenie ciągnika bez rejestracji ...

Polecane posty

siemens75    0

Jak w temacie zamierzam mieć ciągnik bez rejestracji (nowy jeleń) - zawiła sprawa abym to wytłumaczył ;) jednak musi on mieć ubezpieczenie od kradzieży. Co i u kogo mi polecacie dodam że to jest maszyna tzw rejestrowalna.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
silver105    9

jeśli prosto od dealera to pewnie dali ci homologację i na podstawie jej ubezpieczasz a póź niej do WK i tam rejestrujesz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wiadomość z agroFakt.pl

garek    67

pewnei nie może, tak bywa czasem że trzeba ubezpieczyć a z ejestracja na coś poczekać. a czy jest to mozłiwe w przypadku ciągnika nigdy się nie interesowałem ale moge spytać mojego agenta

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sebe1033    62

ale on chce ubezpieczenie od kradzierzy nie OC najlepiej idż do agenta za to się nie płaci (pytania )

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ferdek07    62

sam to dzisaj przerobiłem dostałem homologacje i ojciec zarejestrował a w banku zdziwili sie bardzo dlaczego już zarejestrowałem, a nie tylko ubespieczyłem, podobno w wiekszości firmy decydują się ubespieczac nie zarejestrowane ciągniki, ale i tak więcej motania było z ubespieczeniem talerzówki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
garek    67

ja ubezpieczyłem kombajn który defacto nie był mój więc wiele rzeczy możńa zrobić

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
siemens75    0

Witam

Dzięki za zainteresowanie. Z firmami ubezpieczeniowymi nie jest tak łatwo... Byłem w Warcie dowiedziałem się że doniedawna coś takiego było możliwe - a teraz możemy ubezpieczyć ale to ubezpieczenie i tak nic nie daje bo to jest pojazd rejestrowalny, byłem u agenta HESTII to co stwierdziłem to brak profesjonalizmu tego Pana który ma kolegę z firmy MTU która to ubezpieczy bez problemu - podejżewam że u tego agenta przed rejestracją należałoby wczytać się w umowę....

Podejżewam że kombajn czy talerzówka to jest całkowicie co innego - to nie jest ta kategoria.

 

Podam taki przykład z TVN Turbo Turbo Kamera: pewna osoba sprowadziła sobie samochód z USA ubezpieczyła go wszystko było ok, do momentu powstałej szkody(chyba wypadek) no i wtedy się zaczął problem ponieważ samochód miał opony z homologacją z USA, a nie miał homologacji obowiązującej na starym kontynecie. Czyli nie warto ufać zapewnieniom agenta, który z chęci zysku sprzeda polisę....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Vasyl93    0

Witam mam pytanie kupiłem traktor dokładnie c-330 był kiedyś zarejestrowany i dalej jest tylko nie ma opłaconego ubezpieczenia od jakieś 10 lat.

Czy da sie go przerejestrować i opłacić ubezpieczenie żeby mi nie dowalili odsetek za zaległości i czy bd to musiał faktycznie nadpłacić przez ten okres 10 lat?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
endriu007    0

A teraz nie jest tak, że zaległe oc pozostaje na tym kto był wtedy właścicielem, a ty jak kupujesz to masz czyste konto.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
asharot    177

Ubezpiecz go w dniu kiedy kupiłeś nawet jeśli nie zarejestrowałeś możesz ubezpieczyć na tablice poprzedniego właściciela a później przepiszesz numery.

Ubezpieczeniowy Fundusz Gwarancyjny może Cie ukarać tylko za okres od dnia zawarcia umowy kupna-sprzedaży do dnia zawarcia OC.

Za okres z przed umowy się nie mart.problem będzie mieć poprzedni właściciel.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się


 • Podobna zawartość

  • Przez Narko
   Zapraszam do dyskusji po przeczytaniu artykulu.
   http://biznes.interia.pl/nieruchomosci/news/nieruchomosci-ostatnia-chwila-na-zakup-ziemi-rolnej,2208847,4206
  • Przez Luke16
   Da rade zarejestrować ciągnik teraz który był wyrejestrowany w 1989 roku??? Mam dowód rejestracyjny....
  • Przez jestem_z_miasta
   Cześć, 
   mam nadzieję, że trafiłem w dobre miejsce. Odziedziczyłem 6 hektarów ziemi (2 łąki, 4 ziemi) łąki w 3 działkach, pola w 2 + budynki gospodarcze i maszyny. 
   I nie wiem co z tym zrobić. 
    
   Mieszkam w mieście 70km od wsi w której znajduje się ziemia. I raczej nie zostawię mojej pracy, bo po prostu ją lubię, a codziennie dojazdy nie wchodzą w grę. 
    
   Mielibyście jakieś porady, co mógłbym zrobić, aby zarabiać na tej ziemi i jednocześnie nie musieć tam pracować non - stop? Szukam czegoś, co pozwoli wyciągnąć z tego więcej niż na dzierżawie. 
    
   Mam nadzieję, że ktoś podrzuci jakieś fajne pomysły  
    
   dzięki!
  • Przez karol
   Zapraszam do wypowiadania się na temat prowadzenia rozrachunków z tytułu VAT w gospodarstwach rolnych. Jakie są Wasze doświadczenia?
  • Przez Aries
   Na własnej posesji od dzisiaj czyli 01.01.2017 można wycinać drzewa bez zezwolenia jeżeli nie odbywa się ona na cele gospodarcze. Czyli u siebie prywatnie można już ciąć wszystko według uznania, pamiętając tylko, że wycina się łatwo a na urośnięcie trzeba długo czekać.
    
   Na cele gospodarcze zezwolenie obowiązuje na drzewa, których obwód pnia na wysokości 130 cm nie przekracza 100 cm w przypadku: topoli, wierzby, kasztanowca zwyczajnego, klonu jesionolistnego, klonu srebrzystego, robinii akacjowej i platanu klonolistnego. W przypadkach pozostałych gatunków drzew – 50 cm czyli np. dąb, brzoza, sosna, świerk, grab, buk i inne nie wymienione w przedziale powyżej 100 obwodu.
    
   Warto ochłonąć po tym nagłym uchyleniu niesprawiedliwej blokady i najpierw przemyśleć co naprawdę trzeba wyciąć. Często człowiek rzuca się na możliwość kiedy tylko ona powstanie a potem żałuje.
    
   ====================================================
   4 stycznia - Dodaję praktyczną informację z gminy Gniezno
    
                              *   *   *
   1 stycznia 2017r. weszła w życie ustawa o zmianie ustawy o ochronie przyrody oraz ustawy o lasach. Znosi ona wymóg uzyskania zezwolenia na wycinkę drzew i krzewów, które rosną na nieruchomościach stanowiących własność osób fizycznych i są usuwane w celach niezwiązanych z prowadzeniem działalności gospodarczej oraz są usuwane w celu przywrócenia gruntów nieużytkowanych do użytkowania rolniczego.
   W pozostałych przypadkach (dotyczy to m.in. użytkowników działek na terenach Rodzinnych Ogrodów Działkowych, osób fizycznych i podmiotów prowadzących działalność gospodarczą, wspólnot mieszkaniowych, osób prawnych) wymagane jest uzyskanie zezwolenia na usunięcie drzewa, którego obwód pnia liczony na wysokości 130 cm przekracza: 100 cm – w przypadku topoli, wierzb, kasztanowca zwyczajnego, klonu jesionolistnego, klonu srebrzystego, robinii akacjowej oraz platanu klonolistnego; 50 cm – w przypadku pozostałych gatunków drzew, oraz na usunięcie krzewów rosnących w skupisku o powierzchni powyżej 25 m2. Wszelkie informacje w tym zakresie można uzyskać w  Wydziale Ochrony Środowiska Urzędu Miejskiego pokój numer: 46, 47 oraz pod numerami telefonów: 61 426 04 45, 61 426 04 46, 61 426 04 47. Wnioski w sprawie wydania zezwolenia na wycinkę drzew lub krzewów są dostępne w Wydziale Ochrony Środowiska Urzędu Miejskiego ul. Lecha 6, 62- 200 Gniezno pokój nr 46, 47 oraz na stronie internetowej: www.gniezno.eu.
   http://www.informacj...ug-nowych-zasad
    
   Już nie ma wątpliwości - u siebie prywatnie tniemy jak chcemy a w "pozostałych przypadkach" (wymienione wyżej) jest ograniczenie między innymi w postaci podanych średnic mierzonych na wysokości 130 cm.
×