Zaloguj się, aby obserwować  
Karol136

Jaki okres gwaracji daje John Deere. I jakie macie koszty serwisu?

Polecane posty

Karol136    0

Witam mam take dwa pytania.

-Jaki okres gwaracji daje John Deere?

-I jakie macie koszty serwisu?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawelJD    17

JD na silniki daje 2 lata gwarancji a na reszte rok. Dziś przyszła faktura w wysokości 850 zł za przegląd na 250 godzin;d i dostaliśmy 19,01 zł rabatu;D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sebe1033    397

a na tym przeglądzie co było ? Coś robili i czy wszystkie oleje zmienili ? A ile masz go czasu , a żeby mieć 2 lata gwarancji na silnik to muszisz go te 2 lata serwisować ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawelJD    17

Tak trzeba 2 lata serwisować, ole zmienili, filtr oleju i paliwa, sprawdzili stany olei itp

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość hospodar   
Gość hospodar

Ja za przegląd w jd 8430 na 100 mtg zapłaciłem 1300 zł, w żniwa strzeli 250 mtg to powiem ile kosztował serwis.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
DawidMalw    1
Ja za przegląd w jd 8430 na 100 mtg zapłaciłem 1300 zł, w żniwa strzeli 250 mtg to powiem ile kosztował serwis.

 

Możecie bardziej opisać za co oni tyle kasy biorą?Co takiego robią?

Jeszcze jedno pytanie:

Im więcej jest mth tym drożej się zapłaci czy zawsze tak samo???


U-R-S-U-S C-385A RZĄDZI!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kubi    0

po 450h wyszło 1544zł z groszami. w tej cenie to wszystko, z dojazdem, robocizną i 5l oleju do silnika+10l hydraulicznego włącznie..


można biec.
można stać.
samo przyjdzie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pioter    46

@kub wszystko czyli co??? wymień ;)


Do zobaczenie na innym forum dla profesjnonalnych rolnikow, portal spolecznosciowy to nie dla mnie!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kubi    0

-wymiana oleju silnikowego

-wymiana wkładu filtra oleju silnikowego

-wymiana filtrów paliwa

-wymiana głównego wkładu filtra powietrza

-wymienione wszystkie filtry powietrza kabiny(chyba 4 z tego 2 podłużne nieźle zasyfione-nie wiedziałem że je trzeba czyścić ;)); poza tym następnym razem zamówię filtry z węglem aktywnym niewiele droższe...

-nasmarowane przednia, tylna oś i wszystkie punkty smarownicze na ciągniku i ładowaczu(w instrukcji pisze co 250h ja smaruje co 30h-chyba nie zaszkodzi)

 

+tak jak napisałem tatko wziął 10litrów hydraulicznego i 5l silnikowego

+dojazd, robocizna


można biec.
można stać.
samo przyjdzie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robertbara    75

Wymienili Ci filtr powietrza silnika i kabiny? He naciągacze.

 

Kabinowe czyszcze już 4 lata i są w super stanie, dopiero na 4 tys będę zakładał nowe.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kubi    0

własnie że nie naciągacze, ojciec zgłaszając ciagnik do serwisu uprzedził żeby wzięli ze sobą filtr powietrza silnika i kabiny-w 'normalnym' serwisie na 500h nie wymieniają jak nie powiesz

 

to chyba masz w swoim też te zwykłe filtry powietrza, bo węglowych się nie czyści tylko zmienia raz na rok...


można biec.
można stać.
samo przyjdzie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawelJD    17

Osobiście w naszym 5720 wszystkie filtry w żniwa czyścimy zawsze z rana przed wyjazdem w pole. Zajmuje to 10 minut, ale wszystko jest ok. W instrukcji obsługi JD przeczytałem, że filtry powietrza wymienia się jeśli jest to konieczne, lub należy to zrobić co 3 lata. Pamiętajcie, że niewyczyszczony filtr na zime może się zalepić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Damian87    0

Odświeżam,

Czy ktoś z was koledzy robił przegląd w 6300 i wie ile takie coś kosztuje. Mam ~7000mth ale filtr powietrza wydaje się czyściutki a filtry kabinowe (te z tyłu) są jakby nówki.

Aha, dzwoniłem do serwisu i +/- z dojazdem (50km) chcą 2000zł. Dużo to czy mało jak na 6300?


John Deere 6300

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ferdek07    75
(w instrukcji pisze co 250h ja smaruje co 30h-chyba nie zaszkodzi)

jak za często bęedziesz smarował to możesz wypchnąć jakiś simering lub nadmiar smaru może uszkodzić jakiś uszczelniacz, dlatego lepiej nie przesadzać a nie wspominając już o tym że wszystko się syfi jak jest za dużo smaru

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kissmy...    67

wskażcie mi proszę ile obecnie kosztuje Was obsługa serwisu, mi agrosieć podniosła ostatnio ceny robocizny prawie o 300% mam 2 jd 6230 (już po 3 przeglądzie) i 6830 po pierwszym i ich koszty kształtowały się następująco:

- 6230 100h ceny brutto filtr oleju re504836 86, filtr oleju al169573 307, olej 7l extreme gard ls90 193, filtr al156625 196, usługa serwisowa 1,5rbh 175, dojazd 95, olej plus 50 15w-40v 18l 343, łącznie 1395zł brutto

250h ceny netto filtr oleju re504836 73, olej torq-guard supreme 15w40 sj 20l 270, filtr paliwa re526557 103, usługa serwisowa 2rgh (2 serwisantów) 190, dojazd 390, filtr re529644 103, łącznie 1130 zł netto

500h ceny netto filtr oleju re504836 70, filtr paliwa re526557 94, dojazd 72, filtr re529644 94, usługa serwisowa 220 (olej mój), łącznie 550 zł netto (olej kupiłem po 18zł x 18l = ok. 340zł)

- 6830 100h filtr oleju re504836 68, filtr oleju al169573 265, olej extreme gard ls90 15l 390, filtr al156625 160, filtr re522878 128, filtr re529643 112, dojazd 63, olej plus 50 14-w40 20l 360, smar 16, usługa serwisowa 440, łącznie ponad 2000zł netto

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

  • Podobna zawartość

    • Przez Leobone
      Kontrolka włącza się jak ciągnik się zagrzeje jak jest zimny nie swieci. Czujnik wymieniony na nowy. 
      Znajomy sugeruje zwarcie w wiązce przewodów. 
      Macie jakieś doświadczenia…?

    • Przez olo1104
      Witam, pomóżcie jak to uszczelnić? Te 2 przewody wychodzą ze skrzyni do pompy,pod pedałem hamulca,z jednego leci olej,model to john deere 1020,traktor może i stary,ale wierny,bez papiera i pewnie będzie do sprzedania ,

    • Przez BartoszK
      Posiada ktoś może instrukcję obsługi do John deere 6820? Najlepiej w pdf
    • Przez ENDRIUROL
      Witam
      Pacjent John Deere 66 20
      Bezpieczniki za siedzeniem
      Znikły mi plusy na radio radio nie działa który bezpiecznik jest od plusa radia.
      Czy ma ktoś schemat bezpieczników od 20 wersji będę wdzięczny
    • Przez Kasa997
      Witam mam taki problem wyskakuje mi błąd d1A co z tym zrobić??
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj