Polecane posty

b0gdan    90

po 320rbh mogę napisać tak: 4 razy dzwoniłem do serwisu:

1 raz 0,5 h po odebraniu ciągnika wymieniany był czujnik czystości filtra hydrauliki, 10 min roboty serwisanta (podobno 50 % MF tej serii ma je wymieniane )

2 raz po 250 h poluzowało się złącze do sprawdzania ciśnienia hydrauliki takie coś koło dużego filtra hydrauliki, zgubiłem 2 litry oddali 5 :) (radzę każdemu posiadaczowi sprawdzić, bo to typowe w tej serii, szwagrowi na 550 h sie poluzowało, zgubił 7 litrów) przyczyną jest to że nie dają uszczelek pod to coś.

3 raz dzwoniłem bo pocił się przewód pod turbiną, troszkę kurzu na oleju się zbierało, ale po to jest gwarancja :) Przyczyna taka, że w fabrycznie nie ma uszczelek pod tym przewodem... teraz już je mam. Wada też masowo występująca... słowa serwisanta :)

4 raz dziś. Pompa hydrauliki ma dziwny rezonans od 1400obr zagłusza pracę silnika, powyżej ma taką częstotliwość że jest tylko szum, ale wkur... :) Niby niektóre tak mają, ale szwagra nie ma i je chcę aby mój też tak nie miał :)

Poza tym problemów nie ma. Moc jest już tak od około 1100 obr, sprzęgło dzięki regulacji czułości chodzi idealnie. Biegów w skrzyni nie brakuje, 4 przełożenia pod obciążeniem sprawdza się idealnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
b0gdan    90

rozmawiałem przed chwilą z użytkownikiem MF 5435, takiego samego jak mój i ma bardzo poważny problem: Odkręcanie się pompy wtryskowej (po 650rbh) , pompa była wymieniona i znów się odkręciła (po 15rbh), po ponownej wymianie na ta pierwszą która była naprawiana silnik dziwnie metalicznie pracuje, chyba ma spalanie stukowe. Podobno był już taki przypadek w Polsce z MF 54**.

I tu pytanie do użytkowników czy ktoś coś takiego miał, a jak nie to niech sprawdzi i uważa.

 

odnośnie wycia pompy w moim MF, to był tylko rezonans linek od hydrauliki które dotykały do przewodów hydrauliki i wszystko przenosiło się na kabinę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja mam 5435 96 km (+ tur szersze opony) 2009r. idzie z 4 skibowym pługiem bez niczego ponad 8 (3 i a ) i mam jeszcze starszy traktor 4270 110 km i ma tą samom moc i nie narzekam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Waldas    0

Witam

Mam 5435 2008r. z ładowaczem STOL 15. Przeszklony dach i miałą być ścięta maska.

Niestety Korbanki coś namieszali w zamówieniu i nie dostałem ze ściętą maską. W opini serwisanta dobrze się stało bo ponoć "ścięte maski" mają mniejsze chłodnice i zdażają się im przegrzania.

Do tego tura idealny ciągnik. Skrzynia DYNA 4, regulowany rewers, troszke mała wydajność hydrauliki (jest 50 litrów - powinno być do komfortowej roboty około 70 wg.mnie)

Awarie:

ok. 300 godz. - poluźninona śruba k. dużego filtra oleju i efekt to obryzgane olejem koło. Ale zauważyłem w porę i na polu dokręciłem

ok. 700 godz. - padła pompa paliwa (zasilająca) - 700zł - niestety po gwarancji.

ciągnik dużo z turem pracuje i już dwa razy skrzynię kalibrowałem - rewers szarpał przy przełączeniu do tyłu. Nie reagował na potencjometr.

Przy ładunkach powyżej 1,2T na szufli lub widłach koniecznie zawiesić coś mu z tyłu trzeba, bo potrafi przechylić się lub cały tył podnieść.

Ogólnie jestem zadowolony.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pioter    46

co dokładnie kalibrowałeś skrzynie czy sprzęgło???ile to kosztowało???


Do zobaczenie na innym forum dla profesjnonalnych rolnikow, portal spolecznosciowy to nie dla mnie!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
b0gdan    90

Czyli awarie typowe, pompka zasilająca padła tak z sama z siebie czy może podejrzewasz jakąś przyczynę? Nie poci Ci się przewód olejowy pod turbiną?

U mnie tez była kalibrowana SKRZYNIA przy okazji szukania rezonansu w kabinie, jak się okazało niepotrzebnie, sama kalibracja nie wymaga żadnych urządzeń, coś się tam "popyka", "popstryka" i się skalibruje, możliwe że w DYNA4 połączone jest to ze sprzęgłem. Co do ceny, to wielkie pieniądze za to nie są, pewnie chłopak z serwisu po robocie za 50 zł by to zrobił

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Waldas    0

nie.żadnych wycieków nie mam przy turbinie...

Skrzynię jak kalibruję?

hmmm. tak. trzeba popstrykać i już. kombinację "przez przypadek" poznałem :P

trwa to ok. 5minut.

serwis ok. 100zł

podczas tej kalibracji sprzęgło i skrzynia się "ustawiają" od nowa.

Nie podejrzewam innej przyczyny niż padnięcie samo z siebie tej pompki. tankuję to samo paliwo do NH i dwóch samochodów na Com.Railu. nic się nie działo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

nie.żadnych wycieków nie mam przy turbinie...

Skrzynię jak kalibruję?

hmmm. tak. trzeba popstrykać i już. kombinację "przez przypadek" poznałem :P

trwa to ok. 5minut.

serwis ok. 100zł

podczas tej kalibracji sprzęgło i skrzynia się "ustawiają" od nowa.

tylko ze kalibracja sprzęgła i skrzyni jest wykonywana osobno ;] i sa to 2 różne kalibracje :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pioter    46

a może kotś mi wyjaśnić na czym to polega i czy mogę sam to zrobić czy potrzebny jest do tego jakiś sprzęt???


Do zobaczenie na innym forum dla profesjnonalnych rolnikow, portal spolecznosciowy to nie dla mnie!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Waldas    0

JacobyHC ja robię kalibrację jak szarpie i wtedy sprzęgło jest OK :P

na pewno mówisz o skrzyni DYNA4?

Pioter nie potrzeba żadnego sprzętu. Możesz zrobić to sam...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mf2551    10

Ja od kwietnia mam MF 5455 (jeszcze tą starszą wersję). Obecnie ma 300 rbh jak na razie przy stanie licznika 25 rbh wymieniony był czujnik czystości filtra hydrauliki. Poza tym nie było żadnych awarii i oby tak dalej. :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pioter    46

@waldas mój MF jest z 2004r i ma skrzynię speedshift i chcę w nim zrobic kalibrację sprzęgła, bo praktycznie od nowego szarpie...jeżeli wiesz coś na ten temat to proszę o wszelkie instrukcję :P


Do zobaczenie na innym forum dla profesjnonalnych rolnikow, portal spolecznosciowy to nie dla mnie!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Waldas    0

@pioter wiem jak dyna4 skalibrować. w przypadku Twojej nie pomogę...

Ale zobacz co jest w opisie JacobyHC :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pioter    46

@JacobyHC zależy mi na kalibracji sprzęgła i power shuttle i jeżeli kalibracja podnośnika poprawi jego prędkość opadania i podnoszenia to też poproszę... :P


Do zobaczenie na innym forum dla profesjnonalnych rolnikow, portal spolecznosciowy to nie dla mnie!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

@JacobyHC zależy mi na kalibracji sprzęgła i power shuttle i jeżeli kalibracja podnośnika poprawi jego prędkość opadania i podnoszenia to też poproszę... :P

kalibracja podnośnika nic nie zmieni bo wszystkim steruje moduł i dopuszcza on zmiany tylko takie jakie możesz ustawić na potencjometrach

 

reszte obgadamy na gg albo mailu - wiec czekam na info co jak i do czego (typ rocznik )

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Waldas    0

dokładnie tak!

mrugające lampki i takie tam.

po kalibracji nie szarpie. Serwisant powiedział że w czasie tej kalibracji ustawia i skrzynię i sprzęgło.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

nie inaczej :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Obikey    0

Wyczytałem do tej pory w Waszych postach drodzy forumowicze, że kalibracja jest prosta i niemal automatyczna. Dlatego, jeżeli nie jest to wiedza chroniona prawem, to może mogli byście podzielić się z resztą ekipy sposobem na skalibrowanie skrzyni, sprzęgła i ewentualnie podnośnika? Myślę, że wielu posiadaczom skrzyń Dyna-4 zaoszczędziło by to trochę kasy w trudnych czasach :-) Zaznaczam tylko, że jeżeli ta wiedza jest chroniona jakimś prawem, to wycofuję się z niej :-) Z góry dzięki w imieniu nieoświeconej części forum.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaro    166

Co prawda nie jestem za bardzo w temacie MF-ów tudzież kalibracji ich skrzyń i sprzęgieł ale chyba IMHO to forum jest po to aby wiedzą gdzieś tam przyswojoną dzielić się za DARMO !Mylę się ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

jaro masz racje po części nie mówie. Ale czy jak zepsuje ci sie komputer to idziesz do informatyka i mówisz "stary to minie działa ,a on "ojj to wez tu wsadź płytę tu kliknij tam stuknij" o działa dzięki cześć?"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaro    166

Zgoda-ale nie uważasz że lepiej byłoby takie porady umieścić w dziale "kupię,sprzedam" ?.biggrin.gif Byłoby tak jakoś uczciwiej-forum rozumiem jako miejsce BEZPŁATNEJ wymiany myśli,porad,doświadczeń (ale ja starej daty jestem biggrin.gif )

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty
26073981.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Hej koledzy ,

 

Słuchajcie mam 5435 i mam na nim prawie 600 godz juz jest po gwarancji raz kiedys na gwarancji mechanik zrobił nam kalibracje. i było ok ale ciagnik znowu nam strasznie jeździ jak sie rusza ze sprzęgla i te lampki 14 migaja casami ale to chba przez to bo cos brat mwoił ze nam sie bezpieczniki od wiateł przepalaja

Pomoze nam ktos ?

JacobyHC troche piszes o tym ? znasz sie na tym ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez ZenekBezSpodenek
      Hej, mam problem z ehr, podnośnik czasami działa, czasami nie - po prostu przerywa. Jak nie działa to kontrolki wskazują na błąd 2-4. Jak działa to żaden kod błędu nie miga.

      Sprawdzałem akumulator, alternator, ale wszystko zdrowe. Więcej nie chciałem grzebać, bo naczytałem się że często problem jest błahy. Być może jest to łatwe do rozwiązania i ktoś tak miał? Jakieś podpowiedzi?
    • Przez PanPaweł21
      Witam mam takie pytanie czy dai się zmienić prędkość podnoszenia i opuszczania podnośnika w MF 
      Na panelu niema takiego pokrętła więc pytam bo wiem ze w seri 30 dało się to robić 
    • Przez Turbo4011
      Witam. Mam Fergusona 4345 i wyskakuje mi czerwona kontrolka z dwoma zebatkami. Mruga 7-2 .jak wcisne sprzęgło to przestanie i jak wyłącze rewersem to też. I po chwili zaczne znowu mrugać
    • Przez PanPaweł21
      Witam wie ktoś może ile oznacza jedna kreska na tym wskaźniku?

    • Przez Pawlacz
      Witam
      W ciągniku mf 6495 dyna 6 po odpaleniu pokazał się na wyświetlaczu błąd d154. Ciągnik stał w garażu przez całą zimę i miał wyjęty akumulator. Odpalił normalnie ale nie chce ruszyć nie można przełączyć biegów ani nic. Na komputerze po prawej nic się nie wyświetla wchodzi jakby nie miał zasilania. Teraz pytanie od czego jest ten błąd d 154 i czy ten komputer ma jakieś znaczenie czy działa czy nie na jazdę ciągnika że nie mogę przełączyć żadnego biegu. Z góry dziękuję
      Pozdrawiam
       


×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj