Skocz do zawartości

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
galeria
Massey
strzymek    15

usterka usunięta winny rozkalibrowany pedał sprzęgła sprzęgło kalibruje się oddzielnie od skrzyni przy okazji posiadłem tajemną wiedzę na ten temat :rolleyes:

zapalamy ciągnik 1-2 sekundy i gasimy , naciskamy sprzęgło nogą do końca i podnosimy dźwignię rewersu przekręcamy zapłon i trzymając sprzęgło i rewers czekamy aż usłyszymy sygnał wtedy powoli równomiernie puszczamy sprzęgło aż do następnego sygnału , puszczamy wszystko i wyłączamy zapłon czekamy kilkanaście sekund i możemy odpalić jeździć do tylu i przodu i cieszyć się płynnie działający sprzęgłem

Edytowano przez strzymek

Wiadomość z agroFakt.pl

b0gdan    85

9 to wchodzi jak by go zalać do pełna, ale po pierwsze tak się nie da, a po drugie bo było by to szkodliwe.

hubertuss    492

@Strzymek może podziel się tą informacją z innymi. Nie mam co prawda takiego ciągnika ale może innym się przyda. Pisanie wiem ale nie powiem trochę mało eleganckie jest.

Laver    4

Popieram kolegę, podziel się tajemną wiedzą.

Edytowano przez Laver

strzymek    15

na przeglądzie na 300 h sprawdzali wam luz zaworowy ? można się nie zgodzić na to?

b0gdan    85

w wersji silnika 54*5 z roku modelowego 2008 luz zaworowy był po 1200h w nastepnym modelu jest juz właśnie po 300h aby wyrwać kasę. Jeśli się nie zgodzisz to tracisz gwarancję, na pewno na silnik, a co z resztą to sprawa dyskusyjna...

konrad82    46

Mi na 300 h jeszcze sprzęgło kalibrowali tylko nie pamiętam jak :P .

strzymek    15
Napisano (edytowany)

opis wyżej a jaki koszt przeglądu ponoć trzeba zdemontować turbosprężarkę i serwisant mówił że na dzień roboty to i koszt zapewne odpowiedni

Edytowano przez strzymek

b0gdan    85
Napisano (edytowany)

W moim 5435 wymiana wszystkich płynów i filtrów, oraz regulacja zaworów zajęła dwóm panom 5 godzin, ale możliwe, że w nowszym jest gorszy dostęp, aczkolwiek u mnie było trudniej bo był ładowacz.

Edytowano przez b0gdan

konrad82    46

U mnie 5460 przegląd na 300 h i regulacja zaworow zajęła jednemu panu ze 3 godzinki . sprężarki się nie czepiał , ciągnik z ładowaczem.

makowiaczek    2

Mam MF5425 I jestem ciekawy czy ktoś zwiększał moc w tym lub podobnych modelach I o ile można zwiększyć I jaki może być koszt?

Arek    113

Chyba raczej 5zł na piwo :P Samemu można to zrobić przekręcając magiczną śrubę o ćwierć lub pół obrotu.

strzymek    15

ale ponoć ta śrubka jest od strony bloku na pompie wtryskowej i żeby przekręcić to trzeba pompę wyjąć już to kiedyś pisałem naganiacz z claasa jak chciał mi sprzedać axosa to mówił że po gwarancji właśnie za 5 tys ich serwisanci przestawiają pompę zmieniają jakiś kolektor ( nie pamiętam który ) i coś tam jeszcze i wtedy silnik dostaje ok 20 km i spadają normy spalin o dwie normy

hubertuss    492

To ci nieźle nabajerował. Są firmy które przerabiają silniki tak, aby spełniały wyższe normy czystości spalin. Np z euro 2 na euro 4 w autobusach. Przez montarz katalizatora i układu scr. Ale to kosztuje mnimum 15 tys. Podniesienie mocy to dodatkowa zapłata. W silniku z mechaniczną pompą to jedynia dawka pozostaje do podniesienia. Ewentualnie ciśnienie doładowania. Ale tu trzeba mieć doświadczenie.

Edytowano przez hubertuss

makowiaczek    2

pytam się, bo kiedyś dzwoniłem do PLiszki I nie chciał się podjąć zwiększenia bo mowił ."tam jest silnik perkinsa I zwiększenie mocy nie zawsze wyjdzie" lub coś takiego.

Z drugiej strony przekręcenie jednej śrubki, nie bardzo wierzę aby to wszystko dobrze chodziło.

bosss    4

Mam MF5425 I jestem ciekawy czy ktoś zwiększał moc w tym lub podobnych modelach I o ile można zwiększyć I jaki może być koszt?

Należy wyjąć pompę, zawieźć do dobrego "pompiarza", podkręci pompę Koszt koło 1700-1800zł, potem zamontować, pojechać na hamownie czy wyszło

w moim przypadku 5435 moc silnika oryginalnie 83 km, a obecnie 85 km ale na wom

Edytowano przez bosss

strzymek    15

ale 6km na wom na silniku to będzie z 26 :) jest jakiś tam przelicznik ale dokładnie nie wiem jaki

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez Radek519
      Cześć. Potrzebuje opinii na temat ciągnika MF 4245  ogólnie interesuje mnie wszystko.
      - awaryjność
      -spalanie, choć wiem ze nie będzie wielkie bo to Perkins  
      -skrzynia biegów 
      Dodam jeszcze ze ciągnik będzie pracował z turem w belownicy na 10ha
    • Przez michalt36
      Nie daje mi oleju na przystawke do przedniego napedu. Elektro zawory zamieniane prad jest a naped sie nie zalacza 

• Przez marian20
      Witam
      Wie ktoś może gdzie znajduje się sprężarka od amortyzacji kabiny w tym modelu? U mnie nie działa pompowanie automatyczne. Mogę tylko napompować przewodem awaryjnym za kabiną ale po kilku godzinach pracy powietrze ucieka.  Czy jest to ta sama sprężarka co pompuje amortyzację przodu?
      Drugie pytanie to czy można pracować z całkowicie spuszczonym powietrzem? Na logikę...niby tak ( przecież ma poduszki) ale wolę zapytać.

• Przez radekFT675DT
      Witam.
      Czy do odkręcenia misy olejowej trzeba odjechać silnikiem od sprzęgła?
    • Przez zimrex
      Witam serdecznie moje pytanie dotyczy massey ferguson 6245 będzie pracował na 25ha będzie głównym traktorem 
      Mam poważne zamiary co do tego ciągnika czy warto go kupić za cene 61000 brutto do negocjiaci 
      Jakie mają spalanie jak z awaryjnością 
      Czy da sobie radę z aktywnym agregatem siewnym 3m
      Z GÓRY DZIĘKUJĘ