Polecane posty

konrad82    50

Ja tak głęboko nie orze , około 20 cm to spalanie wyszło mi 15l na hektar na długim kawałku...


kupie silos na pasze!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
FarmerB    12

mam pytanie panowie jaki maksymalnie rozmiar kół międzyrzędowych można zamontować do MF 5410

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pierzo    19

Właśnie stoję przed wyborem ciągnika pomocniczego. Dziś dostałem na testy Lanini 5h 83km i jestem średnio zadowolony z tego ciągnika - dodam, że jako główny mam mf 5445. Landini wewnątrz projektowała osoba, która chyba nigdy nie jeździła ciągnikiem - włączniki są porozrzucane pod kierownicą, na konsoli a reszta na bocznym słupku. Wycieraczka przedniej szyby włączana jest przy silniku (podczas jazdy po nierównej drodze włączenie graniczy z cudem). Kabina jest bardzo ciasna i w środku jest dość głośno. Mimo wymienionych wad jestem zaskoczony spalaniem - po przejechaniu (bez obciążenia) przy max. prędkości ok. 30 km wskazówka paliwa prawie nie drgnęła (w 5445 w oczach zbliża się do zera). Mam pytanie do właścicieli mf 5410 ile te ciągniki spalają. Po rocznym użytkowania mf ciągnie mnie jednak w kierunku 5410 - tu wszystko praktycznie jest pod ręką, no i skrzynia dyna 4. Proszę o opinie o mf 5410 bo chciałbym w końcu podjąć jakąś decyzję.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
konrad82    50

Sugerowanie się wskazówką od zegara paliwa jest dla mnie mało miarodajne, było to jakoś inaczej sprawdzić. Nie mam tego ciągnika ale dla mnie 5410 to zbyt mały ciągnik nawet do lekkich prac.


kupie silos na pasze!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pierzo    19

Wiem, że 5410 jest dość małym ciągnikiem ale do opryskiwacza i rozsiewacza w zupełności wystarczy, a ja szukam ciągnika oszczędnego i mam nadzieję, że ten model takim jest. Mam jeszcze pytanie odnośnie silnika - czy jest on na CR i czy ma dpf? Rozmawiałem ze znajomym mechanikiem i on twierdzi, że na CR traktor będzie spalał więcej (Landini %H jest ciągnikiem mechanicznym i bez dpf) - czy ktoś mógłby się wypowiedzieć w tej kwestii?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
strzymek    28

5410 na pełnym baku (130 litrów) ponad 20 godzin z deski rozdzielczej jak dla mnie pali bardzo mało silnik na zwykłej pompie wtryskowej

Edytowano przez strzymek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pierzo    19

Czy mógłbyś mi napisać jak Ci się spisuje ten ciągnik? Jak daje sobie radę w transporcie (chodzi mi o np. ściągnięcie przyczepy z pola w żniwa), przy czym pracuje u Ciebie? Jaki ciągnik można wziąć pod uwagę zamiast mf? Z góry dziękuję.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
konrad82    50

5410 na pełnym baku (130 litrów) ponad 20 godzin z deski rozdzielczej jak dla mnie pali bardzo mało silnik na zwykłej pompie wtryskowej

W jakiej pracy???

Bo w lekkiej to ja też swoim 5460 zrobie 20h na pełnym zbiorniku ,140l/?/


kupie silos na pasze!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
strzymek    28

w lekkiej pracy głównie z ładowaczem i 5410 a nie 5460 bo tym drugim na pełnym baku 7 góra 8 godz

Edytowano przez strzymek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pierzo    19

Byłem wczoraj w Wierzchowiskach i chyba jednak wybór padnie na 5608 - dużo lepsze wykonanie w kabinie, skrzynie Dyna 4 eko. Boję się tylko, że 3 cylindrowy silnik sisu może być trochę za słaby - może za to będzie oszczędniejszy w lekkich pracach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hubertuss    4653

Do opryskiwacza i rozsiewacza powinien wystarczyć. Skrzynia eko sprawi, że będzie mniej palił w dojeździe na pola o ile masz równe drogi. Ewentualnie pomyśl nad 5609. Parę KM wiecej się przyda. Ile powiedzieli ci za tego 5608?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pierzo    19

Za 5608 dostałem ofertę 184 netto - chyba nie najgorzej. Jeżeli chodzi o 5609 to jest mocniejszy o 10 km ale i cena 9 tys. większa, a przeróbka po gwarancji na 100 km kosztuje 3 tys. - tak więc się nie opłaca. Negocjuję jeszcze kredyt i jeżeli przejdzie z dofinansowaniem fabrycznym to go wezmę, a jak nie to nie wiem czy nie wrócę do nh - tam mają 0%. NH t4 jest na pewno gorszy ale i cena 34 tys niższa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hubertuss    4653

Fakt cena spora, ale teraz w interesie słaby ruch więc może ponegocjuj jeszcze tę cene. Na stronie korbanka masz więcej info o finansowaniu fabrycznym. Autodrive w tej cenie jest?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pierzo    19

W tej cenie nie autodrive, natomiast cena ponoć jest już ostateczna i powiem, że jestem gotów na nią przystać bo ciągnik bardzo mi się podoba - jedyny warunek to kredyt w okolicach 0%.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hubertuss    4653

Ciśnij ich teraz można straszyć konkurencją bo mało się sprzedaje. A za chwilkę koniec roku i remament.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pierzo    19

Czekam na odpowiedź w sprawie kredytu 0%. Jak dostanę w okolicach 0 to kupię, jeżeli nie to chyba pojadę do nh tam jest 0%, płaci się tylko 500 zł opłaty + 350 za wpis zastawu do dowodu. Musiałbym wpłacić min 10 % wartości ciągnika + pełny vat i dostaję ciągnik w ratach na 3 lata bez żadnych dodatkowych kosztów. Co ważne mogę wystąpić o pełen zwrot vatu bo jest on cały zapłacony.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
FarmerB    12

kolego wolał bym chyba jednak wziąśc MF 5410 zamiast new hollanda, skrzynia dużo lepsza i licząc new hollanda a mf w standardzie na pewno mf ma więcej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hubertuss    4653

Jeśłi kupujesz za całą kase bez zwrotu z ue to 34 tys piechotą nie chodzi. Zwłaszcza,że jak dobrze policzyłem to wyjdzie 43 tys różnicy między nh a m 5610. W przypadku 5608 to jest ponad 11 tys rocznie więcej do zapłaty a więc około 1 tys miesięcznie. Mf więcej oferuje ale i cena jest wyższa. Trzeba to sobie przemysleć. Ale zawsze zakupem nh można korbanka straszyć.

Edytowano przez hubertuss

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukas951    1

Nawet taniej, tylko trzeba będzie już je niedługo zamawiać bo później może być za późno. Ja dostałem ofertę na 149 netto bez negocjacji, podobno że cena ostateczna ale wątpię by dealer odrazu podał najniższą cene :) (chodzi oczywiście o 5410)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pierzo    19

Możesz mi odpisać gdzie dostałeś cenę 149 tys. Ja w Wierzchowiskach na 5410 dostałem ofertę (ostateczną) na 154 tys.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Japierdolim
      Witam. Jestem nowy na forum. Bardzo proszę o pomoc i wyrozumiałość jeśli coś źle zrobiłem. Od kilku miesięcy jestem posiadaczem Massey 4235 1997r i zauważyłem problem z deska rozdzielczą a właściwie to z kontrolkami , wskaźnikiem paliwa i obrotomierzem. Wszystkie kontrolki zapalają się podczas pierwszego odpalania ciągnika, wskaźnik paliwa itd, obrotomierz wskazuje err. Wszystko działa do czasu zgaszenia ciągnika, po zgaszeniu i uruchomieniu ponownym nagle przestają działać dosłownie wszystko (ciemność na desce rozdzielczej). Proszę o jakieś porady od czego zacząć.
    • Przez ZenekBezSpodenek
      Hej, mam problem z ehr, podnośnik czasami działa, czasami nie - po prostu przerywa. Jak nie działa to kontrolki wskazują na błąd 2-4. Jak działa to żaden kod błędu nie miga.

      Sprawdzałem akumulator, alternator, ale wszystko zdrowe. Więcej nie chciałem grzebać, bo naczytałem się że często problem jest błahy. Być może jest to łatwe do rozwiązania i ktoś tak miał? Jakieś podpowiedzi?
    • Przez PanPaweł21
      Witam mam takie pytanie czy dai się zmienić prędkość podnoszenia i opuszczania podnośnika w MF 
      Na panelu niema takiego pokrętła więc pytam bo wiem ze w seri 30 dało się to robić 
    • Przez Turbo4011
      Witam. Mam Fergusona 4345 i wyskakuje mi czerwona kontrolka z dwoma zebatkami. Mruga 7-2 .jak wcisne sprzęgło to przestanie i jak wyłącze rewersem to też. I po chwili zaczne znowu mrugać
    • Przez PanPaweł21
      Witam wie ktoś może ile oznacza jedna kreska na tym wskaźniku?

×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj