Skocz do zawartości

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
galeria
Massey

3przemo3    0

jeśli chodzi o zmianę biegów to automatycznie reguluje który polbieg jest odpowiedni do danej predkosci. często z 3a zmieni mi nie na 2d tylko na 2c lub nawet 2b. ale są wyjątki bo redukujac z dwójki na jedynkę to przewaznie nie zmieni polbiegu tylko zostanie na tym samym i jest odczuwalne takie chwilowe zatrzymanie. jeśli masz przekladnie pelzajaca to nawet zatrzymując sie na biegu 4d automatycznie zmieni Ci na 4a. ma coś takiego że nie pozwala ruszać z maksymalnego przełożenia.

MgrLukash    114

A to ciekawe :)

A czy zakresy można też zmianiac dźwignią od rewersu czy tylko biegi?

Ta dźwignienka od zmiany przełożen ma jaką pozycję neutralną?

Masseyy    0

Na dźwigni rewersu można zmieniać tylko półbiegi, czyli A,B,C,D. Zakresy 1,2,3,4 zmieniamy na prawej konsoli naciskająć guzik przy dźwgni zmiany biegów.

Wiadomość z agroFakt.pl

b0gdan    85

zakresy też można rewersem zmieniać, z tym że trzeba sprzęgło nożne wcisnąć lub przycisk, aler zmiana będzie poklei przez wszystkie półbiegi.

arti82    0

czesc wszystkim

jestem nowy na forum

jestem wlascicielem mf5455 od jakis trzech lat..ma tu ktos moze cos takiego? jak wam sie podoba ta zabawka?

slawny    6

jakis miesiac temu nie mieli ich w ofercie, ale jak chcesz to ci sciagna nie ma problemu, tylko ze w moim przypadku jak chcialem 6460 to powiedzieli ze cena bedzie taka jak za 6465 takze pare ladnych tysiecy trzeba nadplacic.

szymek94    11

Mam pytankocool.gif

Jak palą wasze mf"y przy bardzo niskich temperaturach,głównie chodzi mi o modele bez CR,ponieważ posiadam model 5435 i nie wiem czego mam się spodziewać w zimeohmy.gif

Z góry dzięki za odpowiedz. Pozdrawiamtongue.gif

b0gdan    85

ja mam grzałkę w silniku, więc nie jestem może do końca reprezentatywny, ale palę nawet przy -30 oC bez problemów :)

PS To pisał mój MF ;)

b0gdan    85

każdy może mieć :) ceny nie pamiętam, zadzwoń na sklep do Korbankowa i zapytaj :)

Witam. Mam problem z fergusonem 5445 a dokładnie to nie chce zgasnąć po wyłączeniu zapłonu. Przekrecam kluczyk w lewą stronę, zegary gasną a ciągnik spada na wolniejsze obroty ale nie gaśnie... To jest sterowane elektronicznie??

hubertuss    492

Który rok tej maszyny. Ma pompę wtryskową czy CR? Myślę, że chyba chodzi o model z pompą ten z cr napewno by zgasł.

przemo161    0

@pepcio19891015- mój MF 5425 zrobił tak tylko raz jak mu się paliwo kończyło :P . Po zatankowaniu wszytko wróciło do normy :lol:

Famer21    6

Witam. Znalazłem model właśnie 5465 tylko mam do Was specjalistów Fergusona i tego modelu pytanie. Jak się sprawują, awaryjność? Co najcześciej pada, jakie występują najcześciej usterki.

Znalazłem na allegro ten ciągnik, byłem go zobaczyć, wygląd taki jak na fotce taki w rzeczywistości, 3200mtg wszystko ma w oryginalne facet zaorał nim 60ha swojego pola i nie robił nic ciężkiego więcej, bo pole sprzedał, a teraz sprzedaje ost maszynę jaką ma ten ciągnik. Tylko problem mam taki, że nigdy nie jechałem fergusonem, jak patrzyłem w środku ideał wszystko tylko biegi jakby hmm.. nie wchodziły jak w aucie tak płynnie, nie wiem czy to, że na zimno chodził, z odpaleniem nawet nie było źle, kilka sec i odpalił na zimnym jak stał od 2 tygodni na dworze i nie był adpalany. Tylko jak się gościa pytaliśmy z wujkiem, o skrzynie, pompe, reszte wyposażenie to powiedział, że nie zna się mało nim jeździł, ale ma dokumenty wszystkie do niego - wyglądał szczerze na nie mającego o nim wiedzy, ale no nie powiem 100%, że nie grał idioty.. Hmm poznacie po nim jaka skrzynie ma? 8/8 16/16 ? pełzające biegi itp. Kupił go od Korbanka nowego w 2005 roku.

http://otomoto.pl/massey-ferguson-5465-A125183.html

Edytowano przez Famer21

pawel6485    234

Co jak co ale jak na 3200mt to opony ma nieżle zjedzone u siebie mam tyle samo mtg i opony o wiele lepsze a sporo ganiam po asfalcie :)

Famer21    6

Co do mtg to nie mam żadnych wątpliwości ;) Oryginalna farba w doskonałym stanie. Tak jakby kupować nowe auto którym jakiś emeryt jeździł.. A co do mocy ? 120 koni. Da rady w pługu 4 skibowy ibis, agregat uprawowo-siewny 3 metry, gruber 2,7metra pod górki ziema klasa 1-3 ciężka.

pawel6485    234

Róznie to bywa głównie zależy od warunków bywa tak,że w 3 m agregacie leciutko gania 100km w innym wypadku 170 mało wiesz jakie masz u siebie warunki i niekiedy opinie innych użytkowników mogą byc mało obiektywne...

pioter    44

skrzynia biegów w tym ciągniku to Speedshift, jest jeden półbieg, tak jak w ciężkich ursusach do tego rewers EH. opony troche przytarte ale to zalezy ile po asfalcie jeździł ,ciekawe dlaczego nie ma oryginalnych obciążników. przebieg całkiem realny, jak nie ma jakiś ukrytych wad, a właściciel dbał robił przeglądy na czas, to będzie jeszcze hulał ;)

a z tym sprzętem co pisałeś powinie sobie poradzić.

Famer21    6

Ten Speedshift to 8/8, normalnie ma 4 główne biegi do przodu.. Skrzynia 40kmh, wolna. liczyłem 16/24.

b0gdan    85

zakupiłem sobie , a raczej dla mojego MF komplet płynów i filtrów do przeglądu na 1200 rbh. Przyjemność ta kosztowała 2400 zł brutto. 7 filtrów, 70 litrów oleju do przekładni, 10 do silnika i 5 do przedniej osi.

Edytowano przez b0gdan

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez Radek519
      Cześć. Potrzebuje opinii na temat ciągnika MF 4245  ogólnie interesuje mnie wszystko.
      - awaryjność
      -spalanie, choć wiem ze nie będzie wielkie bo to Perkins  
      -skrzynia biegów 
      Dodam jeszcze ze ciągnik będzie pracował z turem w belownicy na 10ha
    • Przez michalt36
      Nie daje mi oleju na przystawke do przedniego napedu. Elektro zawory zamieniane prad jest a naped sie nie zalacza 

• Przez marian20
      Witam
      Wie ktoś może gdzie znajduje się sprężarka od amortyzacji kabiny w tym modelu? U mnie nie działa pompowanie automatyczne. Mogę tylko napompować przewodem awaryjnym za kabiną ale po kilku godzinach pracy powietrze ucieka.  Czy jest to ta sama sprężarka co pompuje amortyzację przodu?
      Drugie pytanie to czy można pracować z całkowicie spuszczonym powietrzem? Na logikę...niby tak ( przecież ma poduszki) ale wolę zapytać.

• Przez radekFT675DT
      Witam.
      Czy do odkręcenia misy olejowej trzeba odjechać silnikiem od sprzęgła?
    • Przez zimrex
      Witam serdecznie moje pytanie dotyczy massey ferguson 6245 będzie pracował na 25ha będzie głównym traktorem 
      Mam poważne zamiary co do tego ciągnika czy warto go kupić za cene 61000 brutto do negocjiaci 
      Jakie mają spalanie jak z awaryjnością 
      Czy da sobie radę z aktywnym agregatem siewnym 3m
      Z GÓRY DZIĘKUJĘ