Polecane posty

adam124    0

witam wszystkich mam pytanie do użytkowników mf 5465 odnośnie czy przy tych mrozach jak się go zapali i jest zimny wentylator chodzi normalnie czy stoi

Edytowano przez adam124

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marcian1234    17

Raczej chyba nie.

 

 

ciągni za 190 brutto ładowacz 20 tyś brutto.Ceny chyba podałem po dobrym targowaniu :) Czy troszkę więcej ??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marcian1234    17

to prawda jak się zrobi pokaz na swojim polu ciągnikiem Massey Ferguson to 16 tyś odliczają od ceny maszyny ???? Ile musi być minium osób???? czy tak też jest w filli Wierzchowiskach ???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
areknn    6

 

 

ciągni za 190 brutto ładowacz 20 tyś brutto.Ceny chyba podałem po dobrym targowaniu :) Czy troszkę więcej ??

 

wystarczy wrócić na poprzednia strone aby to wiedzieć 90 konny massey to jak ktoś napisał 43000 euro x 4.2zł to daje 180tys netto x 23vat=221400 brutto sam ciagnik i myśle że polski ładowacz też bedzie kosztował koło 20 tys netto wiec sobie policz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szymek94    11

Witam wszystkich :) Mam pytanie, jaką macie temperature cieczy chłodzącej podczas postoju zapalonego ciągnika w te mrozy, ponieważ mój mf mógłby być odpalony pół godziny a temperatura płynu jest na pierwszej kresce zegara :unsure: . Czy w waszych fergusonach też tak jest? Czy zastawiacie może chłodnice? Dodam ze jeżeli ciągnik pracuje na wyższych obrotach i wykonuje jakąś prace to temp się troche podniesie ale nie za dużo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MichalR    34

U mnie jest tak samo, ale to nie oznacza, że silnik jest za zimny. Ja nawet jak latem pracuje to wskazówka z reguły jest na drugiej kresce, no chyba że ostro dam po garach :)

Chłodnicy bym raczej nie zastawiał bo i tak termostat otwiera się przy wyższej temperaturze.


Jeżeli pomogłem, kliknij zieloną strzałkę ------->

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hubertuss    4652

Oczywiście, że można zasłonić chłodnicę. Tylko wtedy musisz pilnować temperatury. Najlepiej zasłoń dolną część. Pomoże to utrzymac wyższą tem silnika niezależnie od termostatu.

Czytałem na niemieckojęzycznej stronie mf a, że na polagrze ma być pkazany model 5410 o mocy 75 KM i 310 Nm. Nie wiem po co taki wynalazek skoro jest juz model o 5 KM zaledwie mocniejszy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
b0gdan    90

chłodnicy zasłaniać się nie powinno. U mnie temperatura w zimie lekko się podnosi na wskaźniku, a w kabinie i tak w koszulce można jeździć.... ale buty trzeba mieć ciepłe :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szymek94    11

Czyli u mnie wszystko jest dobrze. Bogdan z tymi butami to masz racje bo massey nie pomyślał nad nawiewami na nogi :wacko:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krycha094    7

Kolego a na jakim zakresach yle spala ja mam na silniku sisu i na zakresie 3A i tak spala tylko powiem ci jeszcze jedno jedn dzien orałem uniom czyli ibisem xls 3+1to było w granicach 13,14 ale jak mienilem pług na kvernelanda em100 na stałej szerokosci to 11,12 na godzine

 

 

 

ja sobie jadę 2D bo na 3A to ponad 8.5km/h jest to za szybko i przy wzroście obciążenia będzie schodził a na 2D ma koło 8 km/h i w razie chwilowego obciążenia sobie lekko pyka ;)

 

jeśli jeździsz 3A to faktycznie ciężkich ziem nie masz , u mnie na niektóry ziemiach przy suszy to 2A 2B:D

Edytowano przez krycha094

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hodowcaaa    0

witam wszystkich oriętujecie sie jakie so ceny ciągnika mf 5475 bo dogadałem sie z korbankami na ten ciągnik cena to

72000 tyś euro brutto przelicznik eura 4 zł co o tym sądzicie prosze o waszo opinie i ewentualnie może ktoś z was się interesował ceno tego modelu pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adam124    0

ja sobie jadę 2D bo na 3A to ponad 8.5km/h jest to za szybko i przy wzroście obciążenia będzie schodził a na 2D ma koło 8 km/h i w razie chwilowego obciążenia sobie lekko pyka ;)

 

jeśli jeździsz 3A to faktycznie ciężkich ziem nie masz , u mnie na niektóry ziemiach przy suszy to 2A 2B:D

kolego masz racje cięzkij ziemni nie mam średnio 4klasa i na 3a bez problemy nawet na 3b chodzi tylko to jest za szybko.

Kolego a mam pytanie odnośnie wentylatora czy jak jest ciągnik zimny to ten wentylator chodzi normalnie czy kręci się pooli

Edytowano przez adam124

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krycha094    7

tak on sie kręci cały czas bo to sprzęgło wiskotyczne i wraz z wzrostem temperatury coraz szybciej sie kreci kilka stron wczesniej jakis kolega to chyba wyjaśnił dokładniej:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zajac02    0

Witam diler u którego chcę kupić ciągnik chce za 5430 45tyś euro netto i ja powiedziałem i kłóciłem się z nim a on powiedział żebym pokazał mu fakturę kto kupił taniej od tej ceny. A na dodatek w piątek mówił że kosztuje 42,600 euro netto. Co robić bo mam podpisana wstępną umowę z nim na 5425 i 39tys euro netto a w umowie pisze że jeżeli bym zrezygnował to płacę 10% od tej kwoty. Czy jest jakiś sposób żeby to obejść i nie płacić proszę o porady.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
b0gdan    90

jeśli kupisz u niego coś droższego, jeśli zechcą, to możecie obustronnie anulować poprzednią umowę. Ja zrezygnowałem z zakupu prasy u Korbanka, kupiłem u konkurencji, ale oni (korbanki) byli z tego powody bardzo szczęśliwi :lol:

Edytowano przez b0gdan

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zajac02    0

A jeżeli by tak zajechać do dealera i powiedzieć że anulujemy obustronnie starą umowę i podpisujemy nową a po anulowaniu starej powiedzieć dziękuję. Byłoby to pa chamsku ale jak oni mi w ciągu 2 dni chcą podnieść cenę nowego modelu o 2 tys euro to trzeba coś zrobić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kami    5

Ejj koledzy , czy można wziąść mf 5445 ale nie ze skrzynią dyna 4? :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
b0gdan    90

a co ci w niej nie odpowiada?

@Zając02 uważasz , że są aż takimi idiotami i pójdą na taki układ? :lol: Podpiszesz równocześnie anulacje i nową w jednym dokumencie :)

Edytowano przez b0gdan

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bizon1    232

No to niech ci sprzedadzą 5425 za kwotę jaką masz w umowie i w terminie jaki masz w umowie jeśli się nie wywiążą to muszą ci zwrócić zaliczkę zresztą te umowy są tak napisane że chronią tylko dilera a nabywca te umowy akceptuje albo nie . Proponowałbym zeby każdy miał kilka dni na zapoznanie się z umową i możliwość dodania swoich warunków a nie w pośpiechu czasem bez czytania podpisywać. ..Ktoś pisał że 5425 wyszedł z produkcji a następcą o podobnej mocy jest 5430 którego dziś diler mi proponował za 40500 euro.

Aha i podaj skąd są te caniaki bo trzeba będzie ich unikać.

Edytowano przez bizon1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kami    5

@b0gdan wszystko jest okej, bardzo mi się podoba i w ogóle sam komfort i wygoda, ale ciągnik z dyna 4 jest droższy i naprawa tej skrzyni też napewno więcej by kosztowała :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
b0gdan    90

ciągnik z DYNA4 nie jest droższy ;) z tej prostej przyczyny, że nie ma w opcji innej skrzyni :) Ta skrzyni a nie jest awaryjna, tak jak wszystkie skrzynie MF od co najmniej 30 lat :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kami    5

właśnie oto mi chodziło czy jest czy nie ma innej:) bo do niedawna była i ciągnik był tańszy sporo:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez lesio321123
      Witam po postoju odpaliłem ciągnik na drugi dzień i zaczął wyciekać spieniony olej przekładniowy hydrauliczny pomiędzy silnikiem i skrzynia ktoś wie co mogło się nagle stać ?


    • Gość
      Przez Gość
      Mam problem w MF 6475 dynashift wyrzuca mi 1 i 2 bieg i często wyskakują pod obciążeniem co to może być za przyczyną ? 
    • Przez PanPaweł21
      Witam mam problem 
      Zakupiłem już jakiś czas temu MF 6290 i było wszystko w porządku
      Ciągnik od razu nie odpalał za pierwszym ale nie było tragedii 
      W 2 tygodnie temu miałem nim wyjazd i jechałem na pusto bez niczego zauważyłem że jest on bardzo mułowaty i na 4 bardzo powoli się zbiera i nie dymi 
      Tego samego dnia gdy dojechałem na miejsce i chciałem po 1 godzinie odpalić ciągnik nie dało się 
      Musiałem podpapowac pompka paliwa i dopiero tego samego dnia po powrocie stwierdziłem że wymienię oleje i wszystkie filtry 
      Po wymianie i popompowaniu pompka że paliwo wylało się z filtrow odpaliłem ciągnik i zapalił od strzała( dodam że akumulatory nie są zbyt dobre a w tedy długo się ładowal i pewnie to dlatego)(oraz nie odpowietrzalem pompy paliwa)
      Teraz po czasie chciałem nim wyjechać stał około tygodnia bez ruszania i popompowalem trochę pompka i jakoś odpalił pochodził 5 min zgasiłem go i po jakiś 20 min chciałem go odpalić spowrotem i odpalił z wielkim problem bardzo długo kręcił i nie mógł załapać 
      Myślę że nie był to problem z akumulatorem
      Więc dlatego pytam co może być przyczyną 
      Czy paliwo się gdizes cofa?
      Czy coś z pompą jest nie tak?
      Dziękuję za wszelką pomoc 
    • Przez Georg4369
      Witam! Czy posiada ktos legendę do kontrolek w Mf 4255?
      Swieci kontrolka z dwoma kolami zębatymi obok siebie i zebatka z olejem w środku. Ciagnik przestal jechac
      Proszę o podpowiedź gdzie są zlokalizowane filtry hydrauliki w tym ciagniku?
    • Przez Georg4369
      Witam! Czy posiada ktos legendę do kontrolek w Mf 4255?
      Swieci kontrolka z dwoma kolami zębatymi obok siebie i zebatka z olejem w środku. Ciagnik przestal jechac
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj