Polecane posty

b0gdan    90

to mój jest zepsuty :P bo poniżej 12 l/ha w normalnej orce nie schodzi :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
areknn    6

dzis byłem u korbanka w wirzchowiskach obejrzeć masseya 5445 i jestem troszeczkę zawiedziony bo cena którą mi powiedzieli strasznie wysoka 210tys zł a liczyłem na mniej Biorąc ofertę na Jona Deera na PROW myślałem ze John jest drogi a okazuje sie że to Massey bije go na głowę Powiedzcie mi jeszcze skrzynia którą ma Massey DYNA 4 to bezstopniowa przełączana elektrohydraulicznie a moze jest wersja z mechaniczną skrzynią

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

@areknn DYNA 4 to mechaniczna skrzynia przełączana elektrochydraulicznie, bezstopniowe dopiero od modelu 74xx i większe.

 

@adam124 Ja chyba mam dziurę w baku :D :D :D bo mam tylko 30KM więcej od ciebie też w sisu i poniżej 15 nie ma opcji żeby zejść a przeważnie to 17l/ha mi średnio wychodzi ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hubertuss    4653

Dyna 4 to półbiegi a,b,c,d przełaczane poprzez przekładnie planetarne i sprzegła hydrauliczne. Zakresy 1,2,3,4 to przekładnia z tradycyjnymi kołami zębatymi sterowana elektrohydraulicznie.

5445 ma 110 km z boostem. Jd podobnej mocy to już chyba z serii 6x30. Nie wiem czy taniej wyjdzie. Jd ma promocje kursowe to fakt. odpowiednikiem 5100r bedzie raczej 5440 lub nawet 5430.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
areknn    6

areknn 210tyś netto czy brutto?

netto do negocjacji tj 50 tys euro x 4.20zł

 

jezeli chodzi o moce to 5445 ma 95 km natomiast 5440 ma 100 km nie licząc boostu bo to tylko chwilowe wzmocnienie mocy także MF 5445 nie porównywałbym z JD z serii 6 tylko raczej z serią 5100r a to już taniej pewnie wyjdzie

 

http://www.masseyferguson.com/EMEA/GB/products/tractors/mediumhp/294.aspx

 

a jeszcze spytam jezeli chozdi o póżniejszą obsługę DYNA 4 to kłopotliwa jest i wymaga częstych przeglądów i regulacji?

 

u góry link z modelami i ich mocami

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adam124    0

@areknn DYNA 4 to mechaniczna skrzynia przełączana elektrochydraulicznie, bezstopniowe dopiero od modelu 74xx i większe.

 

@adam124 Ja chyba mam dziurę w baku :D :D :D bo mam tylko 30KM więcej od ciebie też w sisu i poniżej 15 nie ma opcji żeby zejść a przeważnie to 17l/ha mi średnio wychodzi ;)

 

kolego ja jak orałem to wlasnie tak sie wachalo 11 ,12 l na godzine był miezony na takim fajnym kawału pola 40 ha i 1200metrów w jedną strone :):) i tak wyszło a jak ostatno był serwis i był podłączony komputer to jest pokazane ile litrów spalił od początku i przeliczając średną to wyszła 9,5l na godzine

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Powiedz mi w jaki sposób to mierzyłeś? :blink: Masz w nim kompa mierzącego spalanie chwilowe i na ha? :blink: Bo w serii54xx nie ma raczej opcji zamontowania Datatronik. Jeśli te pomiary opierały się na tankowaniu do pełna to nie jest miarodajny pomiar . Serwis jeśli podłączył komputer to pokazał ci spalenie całego paliwa na te 300mth co masz na zegarze czyli łącznie z przejazdami i normalnym" pyrkotaniem "traktora na podwórku. :) Czyli nie można tego brać pod uwagę do spalania w orce. ^^

Edytowano przez grzegorz13174

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adam124    0

Powiedz mi w jaki sposób to mierzyłeś? :blink: Masz w nim kompa mierzącego spalanie chwilowe i na ha? :blink: Bo w serii54xx nie ma raczej opcji zamontowania Datatronik. Jeśli te pomiary opierały się na tankowaniu do pełna to nie jest miarodajny pomiar . Serwis jeśli podłączył komputer to pokazał ci spalenie całego paliwa na te 300mth co masz na zegarze czyli łącznie z przejazdami i normalnym" pyrkotaniem "traktora na podwórku. :) Czyli nie można tego brać pod uwagę do spalania w orce. ^^

 

jesli chodzi o te srednie spalanie to ja wiem ze w to jest liczona kazde pyrkanie nawe i na podórku a co do miezenia spalania to własnie przez tankowanie tankuje z dystrbutora i własnie tak to wychodziło

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krycha094    7

ja mam 5465 z perkinsem to 15 litrów to jest minimum na 1 godz zegarową w pługu ale to na piachach a jak wał zaczepie na cięższej ziemi to gdzieś 22 litry wychodzi na hektar

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adam124    0

ja mam 5465 z perkinsem to 15 litrów to jest minimum na 1 godz zegarową w pługu ale to na piachach a jak wał zaczepie na cięższej ziemi to gdzieś 22 litry wychodzi na hektar

 

Kolego a na jakim zakresach yle spala ja mam na silniku sisu i na zakresie 3A i tak spala tylko powiem ci jeszcze jedno jedn dzien orałem uniom czyli ibisem xls 3+1to było w granicach 13,14 ale jak mienilem pług na kvernelanda em100 na stałej szerokosci to 11,12 na godzine

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

@adam124 spróbuj porobić nowe pomiary bo nikomu nie wychodzi takie spalanie więc coś jest nie "halo" :huh:. Zacznij od zasiewów wiosennych a kończąc na orkach zimowych i zobaczysz co ci wyjdzie. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
b0gdan    90

netto do negocjacji tj 50 tys euro x 4.20zł

za takie pieniądze w życiu bym go nie kupił :P

To już lepiej Ariona z serii 400 za mniejszą kasę da się kupić

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hubertuss    4653

Za 5445. Boost w mf ie to nic chwilowego. W zakresie 3 i 4 powyżej 6 km/h moc maksymalna wynosi 110 KM.w zakresie 1 i 2 jest to 100 KM. Przyrost mocy z boostem jest w całym zakresie obrotów. To nic innego jak 2 charakterystyki silnika przypisane do poszczególnych zakresów na przekładni. Jd 5100r konfrontacji z tym modelem by nie wytrzymało.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adam124    0

to sporo sobie cenią ja w sierpniu dałem za 5465 z przednim tuzem podobną kwote

Edytowano przez adam124

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
areknn    6

Jakis kolega na tym forum pisał ze w 4 letnim ciągniku schodzi mu farba z felg Dziś patrzę na allegro masseya 5445 2006 r a na felgach rdza i duże ubytki farby

Chyba to troszeczkę za wcześnie jak na taki ciagnik za tyle kasy aby tak farba schodziła ciekawe jak z jakością pozostałych elementów za parę lat

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adam124    0

kolego to zalezy tez od eksploatacji nio i od własciciela mój znajomy ma maseja z serji 54 ten 115 km i ma zrobiona 1500h i nadal sobie chwali ja mam 5465 i tez narazie nie nazeka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
areknn    6

Ja cały czas się zastanawiam nad ciągnikiem o mocy około 100 km do tej pory brałem pod uwagę JD 100r Deutza Fahra 420 aż nie trafiłem na Masseya 5445 Podoba mi się ten ciągnik a w zasadzie jeszcze fajniejsze są te modele które wchodzą np 5440 Tylko ta cena. Ciekawe za ile tak po negocjacjach można go kupić

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adam124    0

wiem jedno kolego trzeba sie z nimi ostro targować i tyle a co chodzi o deutuza to ja mam jeszcze belarusa 6cyl na silniku deutuza i tez sobie go chwale bo co JD to ja tez sie przymiezałem zanim coś kupiłem i wybur padł jednak na mf465 i nie żałuje sąsiad w tym samym czasie kupił także JD6630 i nażeka bo sporo pije

:?)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
masfer5455    6

moi drodzy parafianie też posiadam mf 5455 100km 2006r ma dopiero 2300h zrobione nic nie rdzewieje pali zawsze do dna ale ziemie mamy dosc lekkie wiec na ha 4 klasy w ibisie 4xls na 3a wychodzi ok 14l co nie jest rownoznaczne1 godz pracy bo na 1ha potrzeba troche wiecej pług wazy ok 1500kg więc jest to dla niego maksimum siew takze nim wykonuje i daje rade w uciągu z aresem tlp 3m z sulkim na stopkach ale jest troche za krotki i orginalny balast z przodu ok 600kg jest mu malo wiec dolozylem jeszcze ok 200 a poza tym to ile pali zalezy od stylu jazdy cegla na pedale gazu nie da oszczednosci a obroty max2000 daje duza roznice w jakim kolwiek zajeciu nim ale jedno jest pewne ze jest elastyczny w spalaniu jak nie ma obciazenia to i jest oszczedny ale jak ma co robic to i moc jest kosztem czegos a tak poza tym wszystkim to polecam


sprzedam wóz paszowy sano 5m3 2008r lub zamienie na 8do 12m3 pionowy ślimak

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marcian1234    17

Jakiego mi polecacie MF ok 90-100km cena ok 200 -220 tyś brutto na szerokich kapciach (wyposażenie w środku nie musi być bogate ale żeby ciągnik był bez awaryjny) z ładowaczem.Da się coś takiego kupić.CIĄGNIK MA BYĆ GŁÓWNYM CIĄGNIKIEM NA 50 H

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zajac02    0

5430 kosztuje 43000euro netto bez negocjacji a szerokie ogumienie około 700euro

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Japierdolim
      Witam. Jestem nowy na forum. Bardzo proszę o pomoc i wyrozumiałość jeśli coś źle zrobiłem. Od kilku miesięcy jestem posiadaczem Massey 4235 1997r i zauważyłem problem z deska rozdzielczą a właściwie to z kontrolkami , wskaźnikiem paliwa i obrotomierzem. Wszystkie kontrolki zapalają się podczas pierwszego odpalania ciągnika, wskaźnik paliwa itd, obrotomierz wskazuje err. Wszystko działa do czasu zgaszenia ciągnika, po zgaszeniu i uruchomieniu ponownym nagle przestają działać dosłownie wszystko (ciemność na desce rozdzielczej). Proszę o jakieś porady od czego zacząć.
    • Przez ZenekBezSpodenek
      Hej, mam problem z ehr, podnośnik czasami działa, czasami nie - po prostu przerywa. Jak nie działa to kontrolki wskazują na błąd 2-4. Jak działa to żaden kod błędu nie miga.

      Sprawdzałem akumulator, alternator, ale wszystko zdrowe. Więcej nie chciałem grzebać, bo naczytałem się że często problem jest błahy. Być może jest to łatwe do rozwiązania i ktoś tak miał? Jakieś podpowiedzi?
    • Przez PanPaweł21
      Witam mam takie pytanie czy dai się zmienić prędkość podnoszenia i opuszczania podnośnika w MF 
      Na panelu niema takiego pokrętła więc pytam bo wiem ze w seri 30 dało się to robić 
    • Przez Turbo4011
      Witam. Mam Fergusona 4345 i wyskakuje mi czerwona kontrolka z dwoma zebatkami. Mruga 7-2 .jak wcisne sprzęgło to przestanie i jak wyłącze rewersem to też. I po chwili zaczne znowu mrugać
    • Przez PanPaweł21
      Witam wie ktoś może ile oznacza jedna kreska na tym wskaźniku?

×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj