Polecane posty

3przemo3    0

jeśli chodzi o zmianę biegów to automatycznie reguluje który polbieg jest odpowiedni do danej predkosci. często z 3a zmieni mi nie na 2d tylko na 2c lub nawet 2b. ale są wyjątki bo redukujac z dwójki na jedynkę to przewaznie nie zmieni polbiegu tylko zostanie na tym samym i jest odczuwalne takie chwilowe zatrzymanie. jeśli masz przekladnie pelzajaca to nawet zatrzymując sie na biegu 4d automatycznie zmieni Ci na 4a. ma coś takiego że nie pozwala ruszać z maksymalnego przełożenia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MgrLukash    154

A to ciekawe :)

A czy zakresy można też zmianiac dźwignią od rewersu czy tylko biegi?

Ta dźwignienka od zmiany przełożen ma jaką pozycję neutralną?


♫Life Is Music♫
♫Music Is Life♫

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Masseyy    0

Na dźwigni rewersu można zmieniać tylko półbiegi, czyli A,B,C,D. Zakresy 1,2,3,4 zmieniamy na prawej konsoli naciskająć guzik przy dźwgni zmiany biegów.


MF 5470, Pronar 82SA, Ursus 3512, Weidemann 3006 i Bizonek Z056 xD Macie pytania w sprawie trzody?? Pisać!! Pomogę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
b0gdan    90

zakresy też można rewersem zmieniać, z tym że trzeba sprzęgło nożne wcisnąć lub przycisk, aler zmiana będzie poklei przez wszystkie półbiegi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MgrLukash    154

Aha czyli kolejno zmieni biegi od A do D a następnie zakres na wyższy?


♫Life Is Music♫
♫Music Is Life♫

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
arti82    0

czesc wszystkim

jestem nowy na forum

jestem wlascicielem mf5455 od jakis trzech lat..ma tu ktos moze cos takiego? jak wam sie podoba ta zabawka?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
slawny    7

jakis miesiac temu nie mieli ich w ofercie, ale jak chcesz to ci sciagna nie ma problemu, tylko ze w moim przypadku jak chcialem 6460 to powiedzieli ze cena bedzie taka jak za 6465 takze pare ladnych tysiecy trzeba nadplacic.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szymek94    11

Mam pytankocool.gif

Jak palą wasze mf"y przy bardzo niskich temperaturach,głównie chodzi mi o modele bez CR,ponieważ posiadam model 5435 i nie wiem czego mam się spodziewać w zimeohmy.gif

Z góry dzięki za odpowiedz. Pozdrawiamtongue.gif

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
b0gdan    90

ja mam grzałkę w silniku, więc nie jestem może do końca reprezentatywny, ale palę nawet przy -30 oC bez problemów :)

PS To pisał mój MF ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
b0gdan    90

każdy może mieć :) ceny nie pamiętam, zadzwoń na sklep do Korbankowa i zapytaj :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam. Mam problem z fergusonem 5445 a dokładnie to nie chce zgasnąć po wyłączeniu zapłonu. Przekrecam kluczyk w lewą stronę, zegary gasną a ciągnik spada na wolniejsze obroty ale nie gaśnie... To jest sterowane elektronicznie??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pioter    46

jest na pompie elektromagnes.


Do zobaczenie na innym forum dla profesjnonalnych rolnikow, portal spolecznosciowy to nie dla mnie!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hubertuss    4653

Który rok tej maszyny. Ma pompę wtryskową czy CR? Myślę, że chyba chodzi o model z pompą ten z cr napewno by zgasł.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przemo161    0

@pepcio19891015- mój MF 5425 zrobił tak tylko raz jak mu się paliwo kończyło :P . Po zatankowaniu wszytko wróciło do normy :lol:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Famer21    6

Witam. Znalazłem model właśnie 5465 tylko mam do Was specjalistów Fergusona i tego modelu pytanie. Jak się sprawują, awaryjność? Co najcześciej pada, jakie występują najcześciej usterki.

Znalazłem na allegro ten ciągnik, byłem go zobaczyć, wygląd taki jak na fotce taki w rzeczywistości, 3200mtg wszystko ma w oryginalne facet zaorał nim 60ha swojego pola i nie robił nic ciężkiego więcej, bo pole sprzedał, a teraz sprzedaje ost maszynę jaką ma ten ciągnik. Tylko problem mam taki, że nigdy nie jechałem fergusonem, jak patrzyłem w środku ideał wszystko tylko biegi jakby hmm.. nie wchodziły jak w aucie tak płynnie, nie wiem czy to, że na zimno chodził, z odpaleniem nawet nie było źle, kilka sec i odpalił na zimnym jak stał od 2 tygodni na dworze i nie był adpalany. Tylko jak się gościa pytaliśmy z wujkiem, o skrzynie, pompe, reszte wyposażenie to powiedział, że nie zna się mało nim jeździł, ale ma dokumenty wszystkie do niego - wyglądał szczerze na nie mającego o nim wiedzy, ale no nie powiem 100%, że nie grał idioty.. Hmm poznacie po nim jaka skrzynie ma? 8/8 16/16 ? pełzające biegi itp. Kupił go od Korbanka nowego w 2005 roku.

http://otomoto.pl/massey-ferguson-5465-A125183.html

Edytowano przez Famer21

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawel6485    242

Co jak co ale jak na 3200mt to opony ma nieżle zjedzone u siebie mam tyle samo mtg i opony o wiele lepsze a sporo ganiam po asfalcie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Famer21    6

Co do mtg to nie mam żadnych wątpliwości ;) Oryginalna farba w doskonałym stanie. Tak jakby kupować nowe auto którym jakiś emeryt jeździł.. A co do mocy ? 120 koni. Da rady w pługu 4 skibowy ibis, agregat uprawowo-siewny 3 metry, gruber 2,7metra pod górki ziema klasa 1-3 ciężka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawel6485    242

Róznie to bywa głównie zależy od warunków bywa tak,że w 3 m agregacie leciutko gania 100km w innym wypadku 170 mało wiesz jakie masz u siebie warunki i niekiedy opinie innych użytkowników mogą byc mało obiektywne...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pioter    46

skrzynia biegów w tym ciągniku to Speedshift, jest jeden półbieg, tak jak w ciężkich ursusach do tego rewers EH. opony troche przytarte ale to zalezy ile po asfalcie jeździł ,ciekawe dlaczego nie ma oryginalnych obciążników. przebieg całkiem realny, jak nie ma jakiś ukrytych wad, a właściciel dbał robił przeglądy na czas, to będzie jeszcze hulał ;)

a z tym sprzętem co pisałeś powinie sobie poradzić.


Do zobaczenie na innym forum dla profesjnonalnych rolnikow, portal spolecznosciowy to nie dla mnie!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Famer21    6

Ten Speedshift to 8/8, normalnie ma 4 główne biegi do przodu.. Skrzynia 40kmh, wolna. liczyłem 16/24.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
b0gdan    90

zakupiłem sobie , a raczej dla mojego MF komplet płynów i filtrów do przeglądu na 1200 rbh. Przyjemność ta kosztowała 2400 zł brutto. 7 filtrów, 70 litrów oleju do przekładni, 10 do silnika i 5 do przedniej osi.

Edytowano przez b0gdan

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Japierdolim
      Witam. Jestem nowy na forum. Bardzo proszę o pomoc i wyrozumiałość jeśli coś źle zrobiłem. Od kilku miesięcy jestem posiadaczem Massey 4235 1997r i zauważyłem problem z deska rozdzielczą a właściwie to z kontrolkami , wskaźnikiem paliwa i obrotomierzem. Wszystkie kontrolki zapalają się podczas pierwszego odpalania ciągnika, wskaźnik paliwa itd, obrotomierz wskazuje err. Wszystko działa do czasu zgaszenia ciągnika, po zgaszeniu i uruchomieniu ponownym nagle przestają działać dosłownie wszystko (ciemność na desce rozdzielczej). Proszę o jakieś porady od czego zacząć.
    • Przez ZenekBezSpodenek
      Hej, mam problem z ehr, podnośnik czasami działa, czasami nie - po prostu przerywa. Jak nie działa to kontrolki wskazują na błąd 2-4. Jak działa to żaden kod błędu nie miga.

      Sprawdzałem akumulator, alternator, ale wszystko zdrowe. Więcej nie chciałem grzebać, bo naczytałem się że często problem jest błahy. Być może jest to łatwe do rozwiązania i ktoś tak miał? Jakieś podpowiedzi?
    • Przez PanPaweł21
      Witam mam takie pytanie czy dai się zmienić prędkość podnoszenia i opuszczania podnośnika w MF 
      Na panelu niema takiego pokrętła więc pytam bo wiem ze w seri 30 dało się to robić 
    • Przez Turbo4011
      Witam. Mam Fergusona 4345 i wyskakuje mi czerwona kontrolka z dwoma zebatkami. Mruga 7-2 .jak wcisne sprzęgło to przestanie i jak wyłącze rewersem to też. I po chwili zaczne znowu mrugać
    • Przez PanPaweł21
      Witam wie ktoś może ile oznacza jedna kreska na tym wskaźniku?

×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj