Polecane posty

Pandanus    5

panowie ma ktoś moze amortyzacje kabiny w mf 5435 i jak to sie sprawuje

bo nie wiem czy warto dopłacać 1500 euro a musze szybko dac znac dealerowi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MichalR    34

Coś drogo ci powiedzieli za tą amortyzację. Ja też mam w planach zakup tego modelu (albo trochę wyższego jeszcze nie wiem) z amortyzacją i uważam, choć jeszcze jej nie testowałem, że coś da na pewno, szczególnie jeżeli ciągnik by chodził na kołach międzyrzędowych. Cudów się nie spodziewaj, bo to nie amortyzacja pneumatyczna.

Jeżeli widziałeś ten ciągnik z amortyzacją to wiesz, że skok amortyzatorów jest dość długi więc raczej powinno to spełniać swoje zadanie.


Jeżeli pomogłem, kliknij zieloną strzałkę ------->

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Najciekawsze jest to, że tryb automatyczny nie wymaga zamontowania żadnego dodatkowego elementu. Zmieniony jest jedynie program sterujący. Powinno to być w standardzie(w 15 letniem 3645 jest) a kosztuje 5 tyś złotych :blink: .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pandanus    5

no wiem ze cudów nie bedzie lepsza była by amortyzacja przedniej osi ale w tej mocy niedostępne

cena katalogowa za amortyzacje kabiny 1620 euro - gdyby było 500 to bym sie nie zastanawiał

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tommmek    162

Kupiłem niedawno masseya 5435 mam w nim amortyzacje kabiny według starego pronara to ten traktor płynie. Po polu jescze nie miałem okazji nim jeździć. Ogólnie komfort bajka żeby nie ten dealer i jego ceny na części to bym był 100% zadowolony. Na jego stronie znalazłem część która mnie interesuje - Korek wlewu paliwa na kluczyk kosztuje 320 zł to lekka pszesada Jeśli wiecie gdzieś tańsze części to dajcie znać Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hubertuss    4653

Poszukaj w sklepach motoryzacyjnych najlepiej z akcesorjami do ciężarówek. Wiele zbiorników ma standardową końcówke korka może coś dobierzesz za około 50 - 100 zł.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
domi113    0

Drodzy koledzy przeczytałem temat i nie znalazłem jednoznacznej odpowiedzi co do kalibracji sprzęgła. Jestem posiadaczem MF 5460 z 2010 roku, sprzęgło od czasu do czasu szarpie lub ma poważne opóźnienia przy ruszaniu z rewersem do przodu. Czy może ktoś opisać krok po kroku kalibrację sprzęgła. z góry dziękuję.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MichalR    34

Kalibracji ci nikt nie opisze, co najwyżej znajdzie się ktoś kto będzie chciał sprzedać. Na tą przypadłość którą podałeś kalibracja nie zadziała.

Dzieje się tak tylko po dłuższej pracy? Mam to samo i też nie wiem co to może być. Kalibrację robił mi serwisant niedawno i dzisiaj znowu zaczął mi szarpać.


Jeżeli pomogłem, kliknij zieloną strzałkę ------->

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
domi113    0

Moi drodzy Mogę przekazać zainteresowanym jak się robi kalibrację Dyna-4(proszę pisać na 1313piotr@wp.pl). Po przeglądzie na 300mtg Ciągnik w okolicy skrzyni biegów zaczął piszczeć brzęczyć ale tylko jak się rozgrzeje i w momencie gdy się dynamicznie dodaje gazu. Dodam że został zmieniony elektrozawór sterujący jazdą w przód ponieważ ciągnik szarpał jak się ruszału z rewersu a później nawet jak się sprzęgło puszczało. Czy Ktoś mógłby mi powiedzieć od czego to może pochodzić (brzęczenie). Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pioter    46

brzęczy w skrzyni czy na zewnątrz?? jak na zewnątrz to może rurki olejowe od siłownika wspomagania kierownicy, które sa schowane w osłonie wału napędowego przedniej osi, musze tam zajzeć zimą.


Do zobaczenie na innym forum dla profesjnonalnych rolnikow, portal spolecznosciowy to nie dla mnie!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
b0gdan    90

po 320rbh mogę napisać tak: 4 razy dzwoniłem do serwisu:

1 raz 0,5 h po odebraniu ciągnika wymieniany był czujnik czystości filtra hydrauliki, 10 min roboty serwisanta (podobno 50 % MF tej serii ma je wymieniane )

2 raz po 250 h poluzowało się złącze do sprawdzania ciśnienia hydrauliki takie coś koło dużego filtra hydrauliki, zgubiłem 2 litry oddali 5 :) (radzę każdemu posiadaczowi sprawdzić, bo to typowe w tej serii, szwagrowi na 550 h sie poluzowało, zgubił 7 litrów) przyczyną jest to że nie dają uszczelek pod to coś.

3 raz dzwoniłem bo pocił się przewód pod turbiną, troszkę kurzu na oleju się zbierało, ale po to jest gwarancja :) Przyczyna taka, że w fabrycznie nie ma uszczelek pod tym przewodem... teraz już je mam. Wada też masowo występująca... słowa serwisanta :)

4 raz dziś. Pompa hydrauliki ma dziwny rezonans od 1400obr zagłusza pracę silnika, powyżej ma taką częstotliwość że jest tylko szum, ale wkur... :) Niby niektóre tak mają, ale szwagra nie ma i je chcę aby mój też tak nie miał :)

Poza tym problemów nie ma. Moc jest już tak od około 1100 obr, sprzęgło dzięki regulacji czułości chodzi idealnie. Biegów w skrzyni nie brakuje, 4 przełożenia pod obciążeniem sprawdza się idealnie.

z awarii do dopisania coś około

5. 900 rbh za szwankował obrotomierz, raz zawyża, raz jest w porządku, trzeba będzie wymienić... 350 w plecy

6. 1000 rbh w końcy padł czujni dolnego położenia sprzęgła 350 zł

7.1190 rbh brak świateł mijania i długich potrzebna wymiana włącznika 130 zł, może dadzą jakiś rabacik :P żeby było śmieszniej zamiennik z granita 200 zł, ktoś pisał że u Korbanka jest drogo? :D

to na razie tyle :D

Lada moment przegląd na 1200rbh trzeba poszperać za tanimi zamiennikami tzn odwiedzić Claasa, w celu porównania cen do GIMY.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hubertuss    4653

350 za obrotomierz? Nie pomyliłeś się? A propo może jakies problemy z ładowaniem i dlatego szaleje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawel6485    242

U mnie też czasami w 5435 obrotomierz zawyża i po podobnym przebiegu. Ale to raczej nie wina ładowania.....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
b0gdan    90

ładowanie jest ok, a kosztuje dokładnie 350,09 zł :) oczywiście w filii zawsze dostaje się jakiś rabat :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hubertuss    4653

No to ciekawie. Do swego 390 zapłaciłem za komplety naprawcze do celinderków hamulcowych (po 2 gumki na strone) po 97 zł. Ale może dlatego, że przyjechały do mnie aż z brazyli hehe.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
3przemo3    0

to z awarii to może ja coś jeszcze dopiszę:

- po pierwszych 50 rbh regulacja czujnika biegów pełzających (aktualnie to po częstym używaniu dźwigni, nakrętka samokontrująca się luzuje, muszę ją wkręcić na klej do śrub i może będzie poprawa, a tak to się popuszcza i nie ma sygnału że jedzie na tej przekładni)

- również przy 50 rbh wymiana eurozłącza od hydrauliki zewnętrznej (ciekło - trochę kurzu i wiadomo co się działo)

- po ok 300 rbh wyczepiła się linka opuszczanie/podnoszenie przy rozdzielaczu od ładowacza. na gwarancji to telefon i przyjechali. okazało się, że linka była wkręcona na samym końcu gwintu, serwisant przyjechał, 15 min wkręcił popatrzył, pobiadolił i pojechał

- no i chyba tak jak u wszystkich luzuje się rurka trzymająca joystick od ładowacza i trzeba też dokręcać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
b0gdan    90

u szwagra rurka się urwała :D u mnie trzyma się dzielnie, ani razu nie dokręcana :)

Edytowano przez b0gdan

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MgrLukash    154

Czy każdy nowy MF z przekładniami Dyna-4 i Dyna-6 mają taki sposób sterowania:

s_Dyna4_1.jpg

 

 

 

 

czy są jeszcze wersje ze standardową dźwignią do zmiany zakresów?

Edytowano przez MgrLukash

♫Life Is Music♫
♫Music Is Life♫

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kris14    267

Dyna 6 z tego co wiem to ma podłokietnik:

6400-0209-dyna62.jpg

skrzynia_MF6400_2.jpg

Elektrozawory i komputer GTA w opcji.

Edytowano przez kris14

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MgrLukash    154

A jak jest ze zmianą przełożen (Dyna-4) czy jadąc na np: 3D zmianiam zakres na 4 i wtedy jestem na którym biegu A czy D?

Czy zakresy można zmianiac ze sprzęgłem nożnym czy koniecznie trzeba używac przycisku?


♫Life Is Music♫
♫Music Is Life♫

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Japierdolim
      Witam. Jestem nowy na forum. Bardzo proszę o pomoc i wyrozumiałość jeśli coś źle zrobiłem. Od kilku miesięcy jestem posiadaczem Massey 4235 1997r i zauważyłem problem z deska rozdzielczą a właściwie to z kontrolkami , wskaźnikiem paliwa i obrotomierzem. Wszystkie kontrolki zapalają się podczas pierwszego odpalania ciągnika, wskaźnik paliwa itd, obrotomierz wskazuje err. Wszystko działa do czasu zgaszenia ciągnika, po zgaszeniu i uruchomieniu ponownym nagle przestają działać dosłownie wszystko (ciemność na desce rozdzielczej). Proszę o jakieś porady od czego zacząć.
    • Przez ZenekBezSpodenek
      Hej, mam problem z ehr, podnośnik czasami działa, czasami nie - po prostu przerywa. Jak nie działa to kontrolki wskazują na błąd 2-4. Jak działa to żaden kod błędu nie miga.

      Sprawdzałem akumulator, alternator, ale wszystko zdrowe. Więcej nie chciałem grzebać, bo naczytałem się że często problem jest błahy. Być może jest to łatwe do rozwiązania i ktoś tak miał? Jakieś podpowiedzi?
    • Przez PanPaweł21
      Witam mam takie pytanie czy dai się zmienić prędkość podnoszenia i opuszczania podnośnika w MF 
      Na panelu niema takiego pokrętła więc pytam bo wiem ze w seri 30 dało się to robić 
    • Przez Turbo4011
      Witam. Mam Fergusona 4345 i wyskakuje mi czerwona kontrolka z dwoma zebatkami. Mruga 7-2 .jak wcisne sprzęgło to przestanie i jak wyłącze rewersem to też. I po chwili zaczne znowu mrugać
    • Przez PanPaweł21
      Witam wie ktoś może ile oznacza jedna kreska na tym wskaźniku?

×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj