Polecane posty

szymek94    11

Witam:) Zdecydowałem się na kupno masseya 5435. Czy moglibyście mi powiedzieć na co trzeba w tych ciągnikach uważać i interesuje mnie jakie będą dla niego odpowiednie obroty w transporcie i w ciężkiej pracy.

Z góry dzięki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MichalR    34

to mruganie to pewnie jakiś kod błędu. Zadzwoń do serwisu to może ci powiedzą co to jest.

Szymek obroty odpowiednie to najczęściej 1700 - 1900 obrotów i w pracy i w transporcie, jak ma lekko to wiadomo można pracować przy niższych obrotach. Na co uważać? Ja staram się nie mieszać olejów, bo nie wiadomo co maszyny, które podczepiasz w sobie mają, a parametry oleju w skrzyni są bardzo ważne, szczególnie dla sprzęgła.


Jeżeli pomogłem, kliknij zieloną strzałkę ------->

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
3przemo3    0

Szymek94, jeśli się zdecydowałeś na kupno masseya, a jeszcze jesteś w fazie wyboru opcji które chcesz mieć zastanów się przede wszystkim nad ściętą maską. Jeśli chodzi o widoczność w tym ciągniku jest ona na prawdę nieporównywalnie lepsza co do johna 5.

Natomiast jeśli jesteś w fazie odbierania ciągnika to od razu zobacz czy pod kabiną (jakoś wysokość fotela kierowcy) nie ma wycieku oleju. Podobno większość w tej serii to ma i od razu usunęli by Ci to na przeglądzie zerowym.

 

Jeśli chodzi o moją sprawę... na przeglądzie po 50 mth niby wykasowali mi jakieś błędy i niby miało być dobrze, na razie sprawa powróciła i pojadę do nich niebawem. Usterka niech będzie chociażby jakimś błędem w komputerze, ale muszę przypilnować żeby w ramach gwarancji ten problem został rozwiązany.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
b0gdan    90

te wycieki nie ujawniają sie od razu, tylko po pewnym czasie, polecam dokręcić delikatnie złącza diagnostyczne, tak po 100h, podobnie jak przewód pod turbiną, który nie ma uszczelki i też potrafi się pocić (korbanek na to przygotowany, uszczelki ma ). jeśli ma to być MF pomocniczy z ładowaczem, nie pracujący w ciężkich pracach, to ścięta maska jak najbardziej, ale jeśli ma to być ciągnik do wszystkiego, to maska normalna będzie lepsza (lepsze chłodzenia i większy rozstaw osi)

Edytowano przez b0gdan

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szymek94    11

W poniedziałek byłem u korbanka i mój massey już stoi na placu:),tylko że jeszcze przeglądu zerowego nie zrobili, tak z ciekawości zobaczyłem czy klima działa i co się okazało? Nie działa! Ale powiedzieli że tylko nie ma freonu i napewno to zrobią.

Ciągnik będzie współpracował z turem oraz tuzem ale będzie miał maske standardową, ponieważ ta scięta składa się z elementów i to jest uciążliwe przy np. czyszceniu filtra, przy masce zwykłej ciągnik wydaje się jakgdyby większy i ma troche większy rozstaw osi. Posiadam ursusa 1224 a massey będzie chodził przy prasie,w transporcie,przy agregacie uprawowo- siewnym 3m a jak da rade to dostanie sprzęt od szóstki np overum ciągany 5*40+ pojedyńcza campbella i agregat uprawowy 5,20.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szymek94    11

pług ciągany a agregat chyba podniesie w końcu 5 ton udźwigu tylko żeby przodu nie uniosło

Edytowano przez nasil90
Cytowanie posta

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hubertuss    4653

Z tym pługiem i wałem może być cięzko w niektórych przypadkach. Zalezy od gleby ewentualnie może byc problem z osiągnięciem optymalnej prędkości orki.

Co do klimy juz nie raz spotkałem się z przypadkiem, że w nowym nie ma czynnika chłdzącego. Wielu dealerów czy serwisantów poleca użytkownikowi jechac do najbliższego warsztatu napełniającego klimy i napełnic na ich koszt.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
b0gdan    90

kolejna awaria :) Szwankuje obrotomierz, objawia si ę to zawyżaniem obrotów o maks 300, później spada do normalnego poziomu. korekcja ręczna nic nie daje, bo później po takim zabiegu obroty sa po pewnym czasie za niskie. Wie ktoś skąd ten ciągnik bierze obroty, lub tez jaka jest konkretnie przyczyna tego zjawiska?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szymek94    11

Bogdan ty masz jeszcze gwarancje? a jak okreslacie siłe i uciag tego traktora?, bo zapomniałem dodać że będzie pracował z forschnitem 8t

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
b0gdan    90

Gwarancja skończyła się ponad rok temu :)

Uciąg jest ok, 1,7 m pługa made in Poland radzi sobie bardzo dobrze ;) z 8 ton rozrzutnikiem ganiało się zupełnie bez problemowo, nawet sporo przeładowanym. Moc uciągu (według DLG) wypada bardzo dobrze, lepiej niż przeciętna. Zdecydowanie lepiej niż Case Cs Pro, NH T5000, czy Valtra

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
3przemo3    0

Jak masz ten agregat uprawowo-siewny 3m to na pewno poradzi sobie bez problemu bo ja już ten sezon siałem mf'em. Ja mam podobną konfigurację jak Ty, bo ładowacz i przedni TUZ tylko że słabszy bo 82KM. Tylko myślę, że jakbym odczepił ładowacz to przód podnosiłoby, bo tak to jednak zawsze ok 500 kg więcej.

Według mnie, niech sprzęt pracujący przy szóstce np. pług jeździ sobie przy niej, a tego zostaw na lżejsze prace. Przy siewie jak jest kurzu od groma to wtedy zawieszaj agregat up.-siew i jazda.

 

co do siły i uciągu... na razie nie mam większego doświadczenia, ale blokada różnicowego na 4 koła robi swoje. Przy zetorze 10145 nie raz przydało by się włączyć blokadę na cztery...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
b0gdan    90

zaletą tego dość prostego modelu jest automatyka blokady mechanizmu różnicowego przydatna przy pracach wymagających uciągu, na uwrociach wystarczy podnieść maszynę i się rozłącza, gdy opuszczamy automatycznie się załącza

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
3przemo3    0

dokładnie! ale...! żeby nie zapomnieć, że podnosząc np. potencjometrem nie wyłączy się blokada różnicowego! :blink: to tylko działa przy tym głównym przycisku podnoszenia/opuszczania.

Edytowano przez nasil90
Cytowanie posta

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MichalR    34

Ten potencjometr jest tak skonstruowany, że raczej nikomu się nie chce tyle przewijać :)

Ja z automatycznej blokady korzystam zawsze jak orzę w kiepskich warunkach, na mokrych polach, jak włączę ją to prawie zupełnie niweluję poślizg kół na błotku :)

Bogdan, z tego co się orientuję, to obroty bierze z alternatora, u mnie na początku miał gdzieś słabo masę przykręconą, to jak włączyłem klime albo pełne oświetlenie, to obroty spadały o jakieś 30%.

Edytowano przez MichalR

Jeżeli pomogłem, kliknij zieloną strzałkę ------->

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szymek94    11

Jak masz ten agregat uprawowo-siewny 3m to na pewno poradzi sobie bez problemu bo ja już ten sezon siałem mf'em. Ja mam podobną konfigurację jak Ty, bo ładowacz i przedni TUZ tylko że słabszy bo 82KM. Tylko myślę, że jakbym odczepił ładowacz to przód podnosiłoby, bo tak to jednak zawsze ok 500 kg więcej.

Według mnie, niech sprzęt pracujący przy szóstce np. pług jeździ sobie przy niej, a tego zostaw na lżejsze prace. Przy siewie jak jest kurzu od groma to wtedy zawieszaj agregat up.-siew i jazda.

 

co do siły i uciągu... na razie nie mam większego doświadczenia, ale blokada różnicowego na 4 koła robi swoje. Przy zetorze 10145 nie raz przydało by się włączyć blokadę na cztery...

Ja na przód bede miał obciążniki na tuza 610kg na ramce to myśle że starczy a jak nie to i tura sie zachaczy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szymek94    11

Czy mógłby mi któryś z kolegów wytłumaczyć jaką funkcje mają poszczególne pokrętła od EHR, oraz jaką funkcje ma ta myszka oprócz podnoszenie/opuszczanie bo tam jest kolejno ponumerowane pokrętło :o

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hubertuss    4653

Impulsy do obrotomierza są z alternatora. Wizyta u elektryka samochodowego powinna pomóc. Chociaż gdzieś tu czytałem, że komuś padł obrotomierz. Tutaj chyba są problemy typu coś kontaktuje słabiej lub lepiej.

A propo automatyki blokady. To jest standard czy opcja bo widziałem mmiędzy innymi na targach mfy tej serii bez tego dodatku. Na przycisku nie było auto tylko sama blokada.

To pokrętło to regulacja pozycyjna w instrukcji masz wszystkie pokrętła opisane wraz z rysunkiem co czego dotyczy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawel6485    242

Hubertus w MF seri 54xx nie ma guzika "Auto blokada" jest zwykły przycisk w standardzie, który działa tak jak koledzy wyżej pisali.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hubertuss    4653

Widziałem w niektórych np ostatnio na targach jakichś przycisk włączania blokady tylko z ikonką mechanizmu róznicowego. Tak jak to się zazwyczaj oznacza. W innych jest ta ikonka i do tego napis "auto" w kółku na tym samym guziku. W instrukcji dostepnej np na stronie korbanka. Znalazłem na liście wyposazenia dodatkowego autotronic. Czyżby to własnie chodziło o blokadę sterowaną automatycznie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
masfer5455    6

czy zna ktoś kombinacje do uruchamiania kalibracji w serii mf 54xx podnośnika rewersu i skrzyni


sprzedam wóz paszowy sano 5m3 2008r lub zamienie na 8do 12m3 pionowy ślimak

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szymek94    11
Napisano (edytowany)

Mam pytanko, Ile tak naprawde massey 5435 ma kucyków? W ofercie jest moc min 68 kw a max 71kw natomiast na tabliczce silnika moc jest min 74 kw a max 83 kw. A w dowodzie jest 101 kucy wpisane.

Edytowano przez szymek94

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kris14    267

Na silniku będzie inna moc niż moc wyjściowa, ponieważ dochodzą dodatkowe elementy [pompy, wiatraki itd] i oczywiście opory w skrzyni.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukeczl    1

powiedzcie koledzy jeśli ktoś posiada 5425 tak z lat 2006-2008 jak to sie sprawuje ile pali tak ogólnie bo zastanawiam się ciężko nad tym traktorkiem i juz sam nie wiem czy warto czy dać spokój

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MichalR    34

Widziałem w niektórych np ostatnio na targach jakichś przycisk włączania blokady tylko z ikonką mechanizmu róznicowego. Tak jak to się zazwyczaj oznacza. W innych jest ta ikonka i do tego napis "auto" w kółku na tym samym guziku. W instrukcji dostepnej np na stronie korbanka. Znalazłem na liście wyposazenia dodatkowego autotronic. Czyżby to własnie chodziło o blokadę sterowaną automatycznie?

 

Auto to blokada załączana przy opuszczonym podnośniku. W nowych nie ma już przycisku z napisem auto, ale podobno działa to tak, że jak przyciśniesz na krótko to będzie auto, a długo to załączona na stałe.


Jeżeli pomogłem, kliknij zieloną strzałkę ------->

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Japierdolim
      Witam. Jestem nowy na forum. Bardzo proszę o pomoc i wyrozumiałość jeśli coś źle zrobiłem. Od kilku miesięcy jestem posiadaczem Massey 4235 1997r i zauważyłem problem z deska rozdzielczą a właściwie to z kontrolkami , wskaźnikiem paliwa i obrotomierzem. Wszystkie kontrolki zapalają się podczas pierwszego odpalania ciągnika, wskaźnik paliwa itd, obrotomierz wskazuje err. Wszystko działa do czasu zgaszenia ciągnika, po zgaszeniu i uruchomieniu ponownym nagle przestają działać dosłownie wszystko (ciemność na desce rozdzielczej). Proszę o jakieś porady od czego zacząć.
    • Przez ZenekBezSpodenek
      Hej, mam problem z ehr, podnośnik czasami działa, czasami nie - po prostu przerywa. Jak nie działa to kontrolki wskazują na błąd 2-4. Jak działa to żaden kod błędu nie miga.

      Sprawdzałem akumulator, alternator, ale wszystko zdrowe. Więcej nie chciałem grzebać, bo naczytałem się że często problem jest błahy. Być może jest to łatwe do rozwiązania i ktoś tak miał? Jakieś podpowiedzi?
    • Przez PanPaweł21
      Witam mam takie pytanie czy dai się zmienić prędkość podnoszenia i opuszczania podnośnika w MF 
      Na panelu niema takiego pokrętła więc pytam bo wiem ze w seri 30 dało się to robić 
    • Przez Turbo4011
      Witam. Mam Fergusona 4345 i wyskakuje mi czerwona kontrolka z dwoma zebatkami. Mruga 7-2 .jak wcisne sprzęgło to przestanie i jak wyłącze rewersem to też. I po chwili zaczne znowu mrugać
    • Przez PanPaweł21
      Witam wie ktoś może ile oznacza jedna kreska na tym wskaźniku?

×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj