Polecane posty

masfer5455    6

kolego od tego oleju pilnuj swego puki masz gwarancje później zostaniesz sam ze swymi problemami z ciągnikiem


sprzedam wóz paszowy sano 5m3 2008r lub zamienie na 8do 12m3 pionowy ślimak

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Cyferblat sportowy to może tak jeszcze sportową kierę,wydech i zawieszenie ?:D

 

Do kompletu poproszę jeszcze misia na siedzenie. rolleyes.gif No i Wunder-Baum jako wisienka na torcie. cool.gif

 

@pioter to samo miałem wcześniej napisać, ale nie chciałem @b0gdanowi słodzić. tongue.gif

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
makowiaczek    27

Miał może ktoś z Was problem z deską rozdzielczą w swoim MF-ie?

A konkretnie nie działa mi obrotomierz a licznik bije 0,1-0,2 na godzinę pracy. MF 5425 ma 750h i nie całe 2 lata.

Serwis twierdzi że do wymiany jest cała deska a to koszt 3400 a nie uśmiecha mi sie tyle wybulić. Może mieliście podobne awarie albbo wiecie jaka może być przyczyna???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MichalR    34

Ja na początku miałem taki problem, że jak włączyłem coś co obciążało alternator (np. oświetlenie robocze), to spadały mi obroty na obrotomierzu, okazało się, że to błahostka, bo była słaba masa gdzieś czy coś podobnego, serwis naprawił to w ramach gwarancji.

Możesz spróbować poszukać gdzieś w internecie obrotomierza z demontażu, na pewno będzie sporo tańszy.

Od dawna tak masz w swoim MF-ie? Może spróbuj dochodzić roszczeń w ramach rękojmi skoro ciągnik nie ma jeszcze 2 lat.


Jeżeli pomogłem, kliknij zieloną strzałkę ------->

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
makowiaczek    27

tak gdzies od 2 tygodni nie działa mi. A jak tu dochodzić tej rękojmi jak mówią że gwarancja rok. MF jest z rocznika 2008, wyfakturowałem 2 lata i jeden miesiąc temu a odebrałem 3 kwietnia2009. A obrotomierz przestał działać od razu a co ten licznik tak słabo nabija?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MichalR    34

No to rękojmi już nie da rady jak ponad 2 lata temu kupiony. Licznik słabo bije bo obrotomierz nie działa. Jeżeli to pewne, że cały panel nawalił to ja bym szukał gdzieś używanego, może uda się znaleźć, w końcu już parę ładnych lat ten model produkują.


Jeżeli pomogłem, kliknij zieloną strzałkę ------->

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pioter    46

a u mnie jak włączę oświetlenie robocze na zimnym silniku to też obroty spadają na obrotomierzu, ale słychać po silniku ze dostał obciążenie ;)

u mnie czasami się wszystkie kontrolki po zapaleniu świecą, jak się zapali jeszcze raz to jest ok.


Do zobaczenie na innym forum dla profesjnonalnych rolnikow, portal spolecznosciowy to nie dla mnie!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hubertuss    4653

Miał może ktoś z Was problem z deską rozdzielczą w swoim MF-ie?

A konkretnie nie działa mi obrotomierz a licznik bije 0,1-0,2 na godzinę pracy. MF 5425 ma 750h i nie całe 2 lata.

Serwis twierdzi że do wymiany jest cała deska a to koszt 3400 a nie uśmiecha mi sie tyle wybulić. Może mieliście podobne awarie albbo wiecie jaka może być przyczyna???

Najpierw pojedź do dobrego elektronika samochodowego. Obrotomierz bierze impulsy z alternatora i na podstawie tego pokazuje obroty. Skoro nie działa obrotomierz to i godzin mało nabija. Niech sprawdzi co i jak.

Co do oświetlenia i innych tego typu dodatków. Ludzie chcą dużo światełek to im sprzedają. Nikt nie zastanawia się nad większym alternatorem czy akumulatorem a potem problemy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kris14    267

Co do nowej serii 5400 to rzekomo ma być dostępna od nowego roku, przedstawiciel na Agrotechu nie zaprzeczał jeśli cena miała by być wyższa od obecnych modeli.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
b0gdan    90

w nowym modelu zmieniona jest tylko maska i kilka innych detali, silnik jest identyczny jak w modelach 5425 i 5435. A nowe modele sa zawsze produkowane od września, po wakacyjnej przerwie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hubertuss    4653

Najważniejsza zmiana to chyba tylna oś. Ale faktycznie zmiany są kosmetyczne a tyle szumu wokół.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MDSikor    6

Z tego co czytałem to wybór prędkości tylnego WOM ma być elektrohydrauliczny, a nie tak jak teraz na dwie wajchy.


Claas Dominator 150
Lamborghini R4 105
John Deere 5080R
Massey Ferguson 255

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MDSikor    6

ale biegi pełzające będą chyba za dopłatą?


Claas Dominator 150
Lamborghini R4 105
John Deere 5080R
Massey Ferguson 255

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
LowRider    33

Przegląd MF 5425 na 300h kosztował 1150zł brutto.

 

Co dziwne korbanek się teraz mocno droży z olejami bo silnikowy 10W40 jest po 23zł/l brutto a przekładniowy po 18zł/l brutto. Dla porównania olej z bańki Claasa kosztuje odpowiednio 16 i 14zł/l brutto.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pioter    46

fuchs titan cargo w grene tyle teraz kosztuje luzem. a z Classa mozna sam olej kupić??? ;)


Do zobaczenie na innym forum dla profesjnonalnych rolnikow, portal spolecznosciowy to nie dla mnie!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
b0gdan    90

Przegląd MF 5425 na 300h kosztował 1150zł brutto.

 

Co dziwne korbanek się teraz mocno droży z olejami bo silnikowy 10W40 jest po 23zł/l brutto a przekładniowy po 18zł/l brutto. Dla porównania olej z bańki Claasa kosztuje odpowiednio 16 i 14zł/l brutto.

u korbanka ja silnikowy 10W40 po 18,80 litr, przekładniowy (ten do przedniego mostu) po 22 zł litr ceny brutto.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
LowRider    33

silnikowy 10W40 za 19zł netto czyli 23,3zł brutto i hydrauliczno-przekładniowy za 15zł netto 18,4zł brutto. A ten przekładniowy nie wiem ile kosztuje(chodziło mi o ten do skrzyni wcześniej), fv z ubiegłego tyg.

 

b0gdan może już dawno kupowałeś, że ceny inne ??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
b0gdan    90

15 stycznia, z tym że ja kupowałem ze sklepu u nich i targowałem upust, Ty w ramach przeglądu gwarancyjnego, to miałeś ograniczone pole manewru :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
3przemo3    0

apropos załączania pełzających elektrohydraulicznie to dobry pomysł, bo mam od kilku dni emefika 5425 z superpełzającymi i czasami ciężko wrzucić...

 

a powiedzcie mi, czy po włączeniu właśnie tych pełzających mruga Wam na wyświetlaczu od biegów inna kontrolka biegu aniżeli jest włączony bieg? przykładowo włączam 1 a mruga mi czasami 4, jak włączę 2 to mrugnie mi 1... niby nie piszczy brzęczyk że jakiś problem, w instrukcji nic nie mam i sam nie wiem czy to normalne czy coś poważnego czy tylko jakaś błachostka elektroniczna...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
b0gdan    90

jak mrugnie i przestanie to problemu nie ma :) Mrugać może np przy zimnym oleju

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
3przemo3    0

tzn pomruga, przestanie, pomruga, a dalej nie wiem bo za krótko go mam. Jeszcze potestuję może na rozgrzanym oleju będzie wszystko dobrze:)

 

jeśli chodzi o korbanka... to uważam że jest to temat rzeka... Ci co mają upust "stałego klienta" często jest mniej korzystny od nowych klientów. Tak jest ze sprzętem i pewnie z olejami. Targować trzeba bo przecież jest to "Dom Handlowy" ile utargujesz to jest Twoje!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez ZenekBezSpodenek
      Hej, mam problem z ehr, podnośnik czasami działa, czasami nie - po prostu przerywa. Jak nie działa to kontrolki wskazują na błąd 2-4. Jak działa to żaden kod błędu nie miga.

      Sprawdzałem akumulator, alternator, ale wszystko zdrowe. Więcej nie chciałem grzebać, bo naczytałem się że często problem jest błahy. Być może jest to łatwe do rozwiązania i ktoś tak miał? Jakieś podpowiedzi?
    • Przez PanPaweł21
      Witam mam takie pytanie czy dai się zmienić prędkość podnoszenia i opuszczania podnośnika w MF 
      Na panelu niema takiego pokrętła więc pytam bo wiem ze w seri 30 dało się to robić 
    • Przez Turbo4011
      Witam. Mam Fergusona 4345 i wyskakuje mi czerwona kontrolka z dwoma zebatkami. Mruga 7-2 .jak wcisne sprzęgło to przestanie i jak wyłącze rewersem to też. I po chwili zaczne znowu mrugać
    • Przez PanPaweł21
      Witam wie ktoś może ile oznacza jedna kreska na tym wskaźniku?

    • Przez Pawlacz
      Witam
      W ciągniku mf 6495 dyna 6 po odpaleniu pokazał się na wyświetlaczu błąd d154. Ciągnik stał w garażu przez całą zimę i miał wyjęty akumulator. Odpalił normalnie ale nie chce ruszyć nie można przełączyć biegów ani nic. Na komputerze po prawej nic się nie wyświetla wchodzi jakby nie miał zasilania. Teraz pytanie od czego jest ten błąd d 154 i czy ten komputer ma jakieś znaczenie czy działa czy nie na jazdę ciągnika że nie mogę przełączyć żadnego biegu. Z góry dziękuję
      Pozdrawiam
       


×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj