Polecane posty

makowiaczek    27

mój ma znamionowej 82KM, max. 86KM a na WOMie 79KM(instrukcja obslugi), a sam silnik na tabliczce 93KM, wiec chyba nie ma jakiegos znaczacego przelicznika.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hubertuss    4652

Temat mocy znamionowej i maksymalnej poruszany był nie raz. Moc na tabliczce jest wg innej normy. Prawdopodobnie sam silnik bez osprzętu. Jeśli na wom wzrosło o 6 KM to na silniku góra 10. Poza tym 5435 ma więcej niż 83 KM w oryginale. Komuś się nazwy pomieszały. Chyba, że mówimy o starym modelu jakimś.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
makowiaczek    27

Temat mocy znamionowej i maksymalnej poruszany był nie raz. Moc na tabliczce jest wg innej normy. Prawdopodobnie sam silnik bez osprzętu. Jeśli na wom wzrosło o 6 KM to na silniku góra 10. Poza tym 5435 ma więcej niż 83 KM w oryginale. Komuś się nazwy pomieszały. Chyba, że mówimy o starym modelu jakimś.

bodajze przed 2008r. 5435 mial te 83KM, nie bylo jeszcze 5425.

A co do wzrostu mocy o 6KM, to nie wiadomo ile wzroslo, bo nie zbadal przed podkréceniem mocy, a to róznie bywa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bosss    5

no właśnie nie było badania przed wymianą. jednak z tymi samymi maszynami różnica jest odczuwalna i to znacznie.

chłopaki którzy mierzyli moc byli bardzo zdziwieni uzyskanymi wynikami bo nie spotkali się żeby w tym modelu była taka moc na wom.

a co do "dobrego pompiarza" mechanicy którzy to robili spotkali się z tym ze po podkręceniu ciągnik był słabszy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
konrad82    50

A jak u was z wyciekami ??, w moim roczek miną zmieniałem olej w silniku na 650 mth i patrze a on się poci spod miski olejowej. i jeden siłowni od tura też już cieknie ,,shtoll'' niby....


kupie silos na pasze!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
b0gdan    90

U mnie pocił się przewód pod turbiną, bo fabrycznie nie ma uszczelek ale naprawa była jeszcze na gwarancji. A siłownik od Shitolla cieknie od jakichś kilkunastu godzin, aktualnie jest 2430. Innych wycieków nie ma.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
makowiaczek    27

po mojemu te stoll wcale nie jest takim super ladowaczem, u mnie w wiékszosci juz sá luzy na sworzniach, a na smarowaniu nie oszczédzalem

Ktos wymienial te sworznie I ile kosztuja razem z tulejami???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
b0gdan    90

sworznie jak za darmo 100 zł sztuka :) tulejki tylko po 12,50... z tym że jest ich tam z 60. Sworznie można napawać,bo to na nich a nie tulejkach jest luz, one wytrzymują dłużej. Najszybciej zjada sworznie na osi obrotu przy ramce, cała reszta wytrzymuje dwa razy dłużej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
konrad82    50

Lepiej kupić filtry orginalne czy z Hifi , chodzi mi o paliwowe?? Bo zamiennikow chyba nie ma... Jak ta firma dobra jest??


kupie silos na pasze!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
strzymek    28

coś tu cicho nic nikomu się nie dzieje ? fajnie że bezawaryjne są te nasze MF-y do użytkowników MF serii 5410-5450 nie cały rok temu była wymieniana deska rozdzielcza bo po zaciągnięciu hamulca ręcznego zapalały się wszystkie kontrolki na desce rozdzielczej  i w zeszły tygodniu znowu się zaczęły zapalać macie coś takiego u siebie ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
koks    40

Nie spotkałem się z takim czymś ani w 5425 ani w 5410. Czasami w 5425 po odpaleniu z 3 minuty brakuje kontrolek od półbiegów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
soko74    39

coś tu cicho nic nikomu się nie dzieje ? fajnie że bezawaryjne są te nasze MF-y do użytkowników MF serii 5410-5450 nie cały rok temu była wymieniana deska rozdzielcza bo po zaciągnięciu hamulca ręcznego zapalały się wszystkie kontrolki na desce rozdzielczej  i w zeszły tygodniu znowu się zaczęły zapalać macie coś takiego u siebie ?

Miałem to u siebie w 5440,podobno wyszła jakaś trefna seria,ale żeby drugi raz :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
konrad82    50

Mam taki problem , słabo podnosi mi ładowacz czołowy. a mianowicie zrobiłem wczoraj kiszonkę z owsa ,belki dość ciężkie ważą pewnie koło 1 tony  i i ciągnik na wolnych obrotach nie chciał ich podnieść musiałem zwiększyć obroty na min. 1200 Mf 5460

Macie jakieś pomysły???


kupie silos na pasze!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
b0gdan    90

Może filtr hydrauliki jest już przybrudzony?

Kupiłem wczoraj komplet filtrów na 2400 h u Korbanka cena 1000 zł brutto, filtrów sztuk 8 :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
konrad82    50

Raczej nie bo ma dopiero 850h i na zimnym jest lepiej. Filtr hydrauliki nie był jeszcze zmieniany.

Jakoś tanio , jakie to filtry donaldsona? U mnie  2 do paliwa  300 zł bo zamienników brak.

A ile kosztuje filtr do skrzyni i do elektrozaworów bo musze teraz zmienić


kupie silos na pasze!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
b0gdan    90

3 hydrauliczne donaldsona,  290 (duży puszkowy),180 (malutki od przekładni) i 140 (od hydrauliki zewnętrznej ).

No ładnie nie zmieniałeś filtra od hydrauliki zewnętrznej który trzeba było wymienić po 400h :)

5460 na Sisu czy na perkinsie masz? I czy na pewno nie na zmieników?

Edytowano przez b0gdan

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
konrad82    50

Mam na perkinsie. 

To ktory jest od hydrauliki zewnetrznej??  Nie zmieniany był tylko ten puszkowy duży. U korbanka powiedzieli mi że nie ma zamiennikow donaldsona  do paliwa.

Paliwowe zmieniam co 300h

Edytowano przez konrad82

kupie silos na pasze!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
konrad82    50

A drugi?? :)

To serwisant mnie w   błąd wprowadził , MOwił że ten długi jest od smarowania skrzyni  a ten mały od elektrozaworow.

Ceny tych filtrow to podałeś netto czy brutto??

Dzieki kolego właśnie te filtry Perkinsa były u mnie montowane na pierwszy montaż .Nr katalogowy taki sam.

Edytowano przez konrad82

kupie silos na pasze!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez lesio321123
      Witam po postoju odpaliłem ciągnik na drugi dzień i zaczął wyciekać spieniony olej przekładniowy hydrauliczny pomiędzy silnikiem i skrzynia ktoś wie co mogło się nagle stać ?


    • Gość
      Przez Gość
      Mam problem w MF 6475 dynashift wyrzuca mi 1 i 2 bieg i często wyskakują pod obciążeniem co to może być za przyczyną ? 
    • Przez PanPaweł21
      Witam mam problem 
      Zakupiłem już jakiś czas temu MF 6290 i było wszystko w porządku
      Ciągnik od razu nie odpalał za pierwszym ale nie było tragedii 
      W 2 tygodnie temu miałem nim wyjazd i jechałem na pusto bez niczego zauważyłem że jest on bardzo mułowaty i na 4 bardzo powoli się zbiera i nie dymi 
      Tego samego dnia gdy dojechałem na miejsce i chciałem po 1 godzinie odpalić ciągnik nie dało się 
      Musiałem podpapowac pompka paliwa i dopiero tego samego dnia po powrocie stwierdziłem że wymienię oleje i wszystkie filtry 
      Po wymianie i popompowaniu pompka że paliwo wylało się z filtrow odpaliłem ciągnik i zapalił od strzała( dodam że akumulatory nie są zbyt dobre a w tedy długo się ładowal i pewnie to dlatego)(oraz nie odpowietrzalem pompy paliwa)
      Teraz po czasie chciałem nim wyjechać stał około tygodnia bez ruszania i popompowalem trochę pompka i jakoś odpalił pochodził 5 min zgasiłem go i po jakiś 20 min chciałem go odpalić spowrotem i odpalił z wielkim problem bardzo długo kręcił i nie mógł załapać 
      Myślę że nie był to problem z akumulatorem
      Więc dlatego pytam co może być przyczyną 
      Czy paliwo się gdizes cofa?
      Czy coś z pompą jest nie tak?
      Dziękuję za wszelką pomoc 
    • Przez Georg4369
      Witam! Czy posiada ktos legendę do kontrolek w Mf 4255?
      Swieci kontrolka z dwoma kolami zębatymi obok siebie i zebatka z olejem w środku. Ciagnik przestal jechac
      Proszę o podpowiedź gdzie są zlokalizowane filtry hydrauliki w tym ciagniku?
    • Przez Georg4369
      Witam! Czy posiada ktos legendę do kontrolek w Mf 4255?
      Swieci kontrolka z dwoma kolami zębatymi obok siebie i zebatka z olejem w środku. Ciagnik przestal jechac
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj