Polecane posty

jaco25    300

Ja mam 5430 to po prawie dwóch latach użytkowania, trochę żałuję, że nie wziąłem amortyzowanej kabiny szczególnie by się przydała do transportu szosowego.


Posiadam 60ha z czego 57ha zajmują grunty orne. Uprawiam pszenicę ozimą, rzepak ozimy, jęczmienie ozimy i jary, owies oraz soje. Zajmuję się również chowem trzody chlewnej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MDSikor    6

Ja 3 lata temu miałem ofertę na 5425 to w tedy za samą amartyzację kabiny chcieli 600 euro netto, ale to było by montowane na lini produkcyjnej.


Claas Dominator 150
Lamborghini R4 105
John Deere 5080R
Massey Ferguson 255

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hubertuss    4653

Po dziurawej drodze ta amortyzacja nie wiele da. Sam osobiście wole zwolnić nawet mie dlatego, że trzęsie a ja amortyzacji nie mam Poprostu szkoda mi ciągnika, przyczep i maszyn. Na polu nie mam żadnych problemów. Gdybym kupował nowy ciągnik nie wiem czy bym to dokupił. Napewno jakoś tam konfort poprawia ale bez tego też da się przezyć. No i na szczęście drogi asfaltowe i polne mam równe. Cisnienie z przodu 1,1 z tyłu deczko więcej i jest spoko.

Edytowano przez hubertuss

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Arek    218

Pojeździł byś trochę ciągnikiem z amortyzacją i byś zmienił zdanie. Przede wszystkim amortyzacja nie ma łagodzić dziur drodze tylko absorbować lekkie drgania właśnie na polu. Podobnie można porównać zwykłe mechanicznie siedzenie do pneumatycznego gramera.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hubertuss    4653

Przecież nie pisałem, że to nic nie daje. Napewno poproawia konfort. Jednak na mojch równo uprawionych 15 ha jestem w stanie bez tego przeżyć. Jeśli ktoś dużo pracuje ciągnikiem, musi miec wyższe ciśnienie w kołach napewno się przyda. Czasami wystarczy zmniejszyć ciśnienie w kołach o kilka dziesiątych bara aby komfort jazdy bardzo się poprawił.

Przerabiac już zaupionego ciągnika napewno by mi się nie chciało. Zwłaszcza byle jak nie mając na ten temat wiedzy. Kabina w ciężarówce czy ciągniku nie trzyma się na samych amortyzatorach i poduszkach. Zawsze jest coś w rodzaju stablizatora. Kabina musi być stablina inaczej jazda może być bardzo niebezpieczna.

Edytowano przez hubertuss

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dyczkowski    3

Witam, też mam 5425 z 2008 roku, niestety wtedy amortyzacja nie była dostępna... mam również mf 7475, gdzie mam amortyzacje kabiny, oraz amortyzowaną przednią oś. W ubiegłym sezonie miałem w nim awarie przedniej osi i powiem wam, że sama amortyzacja kabiny to niewiele daje. Trzeba ciągnik kupować z amortyzacją przedniej osi. podobno teraz w tej nowej serii 56xx jest już dostępna.

 

Czekam, ąz ktoś się wypowie po zmianie mocy w swoim 5425, interesuje mnie czy gra jest warta świeczki, ponieważ ciągnik do transportu jest jednak za słaby. Alkbo inaczej, skrzynia jest za duża do tego silnika.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pierzo    19

Przecież nie pisałem, że to nic nie daje. Napewno poproawia konfort. Jednak na mojch równo uprawionych 15 ha jestem w stanie bez tego przeżyć. Jeśli ktoś dużo pracuje ciągnikiem, musi miec wyższe ciśnienie w kołach napewno się przyda. Czasami wystarczy zmniejszyć ciśnienie w kołach o kilka dziesiątych bara aby komfort jazdy bardzo się poprawił.

Przerabiac już zaupionego ciągnika napewno by mi się nie chciało. Zwłaszcza byle jak nie mając na ten temat wiedzy. Kabina w ciężarówce czy ciągniku nie trzyma się na samych amortyzatorach i poduszkach. Zawsze jest coś w rodzaju stablizatora. Kabina musi być stablina inaczej jazda może być bardzo niebezpieczna.

Jeżeli sporo czasu spędza się w ciągniku to amortyzacja kabiny jest przydatna. Przeróbka nie polegałaby tylko na założeniu amortyzatorów lecz wiązałaby się z założeniem wszystkich części zgodnie z katalogiem MF więc byłaby bezpieczna. Napisałem, że ponad 6 tys. kosztują potrzebne części w serwisie, a ponad 1200 zł 1 szt. amortyzatora co wydaje mi się lekkim przegięciem bo np. 1 amortyzator do agrotrona można kupić za 280 zł.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hubertuss    4653

Pamiętaj,że w 54xx amortyzator zawiera sprężyne, która dostosowana jest do wagi kabiny. Amortyzator od ciężarówki może jej nie mieć lub miec twardszą ze względu na większą/cięzszą kabine. Można spróbowac użyć tego amora od agrotrona jeśli jest ze sprężyną i ma podobną długośc i skok. Fakt os poprawia konfort. W 4 cylindrowej serii 56xx amortyzowana oś jest dostępna w tych 3 cylindrowych nie. Amortyzacja w ciągnikach amortyzuje tył kabiny. Przód jest na zwykłych poduszkach więc drgania z przodu przenosi. Oś amortyzowana napewno je trochę niweluje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
strzymek    28

w 5410 są świece żarowe czy płomieniówka ? jak długo trzeba podgrzewać ? przy temp -15 grzeje z 15 sekund na płomieniówkę może za długo

i druga sprawa po zapaleniu nierówno pracuje czasami puści siwego bałwanka ustaje to dopiero jak dobrze się rozgrzeje czy wasze też tak maja ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
b0gdan    90

Świece żarowe. Po uruchomieniu zadymi, popracuje nierówno jakieś 15 sekund, później pracuje normalnie. Jak jest więcej jak -15 podłączam grzałkę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
konrad82    50

Jeżdzicie na migającej kontrolce [A] czy czekacie aż zgaśnie???


kupie silos na pasze!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
strzymek    28

u mnie A wymiguje jakiś kod jak dobrze liczyłem to najpierw było 13 ostatnio jak mocno zimno i chyba filtr się przyblokowuje to 14 a raz chyba było 66 chyba że te miganie to jak popadnie :) a po odpaleniu skrzynia zblokowana na A i można zmieniać 3 pierwsze grupy po pół godziny wszystko już chodzi normalnie

edit pomyłka kod wymiguje nie A tylko 1 albo 4 a dziś mi niechciał zimny ruszyć nic nie migało a nie jechał zapalała sie normalnie kontrolka jazdy ruszył dopiero po ok 20 minutach temp -15 ale silny wiatr :)

Edytowano przez strzymek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
konrad82    50

Ja sie pytam czy jeżdzicie na zblokowanej skrzyni czy czekacie aż rozmarznie??????????????????????


kupie silos na pasze!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krecikuryn    6

Ja tam jeżdże normalnie, kolega tak samo aż samo zacznie działać. Nie wiem czy na postoju się nagrzeje ... żeby zaczeło działać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
b0gdan    90

na postoju, to zagrzeje się gdzieś może po 20 minutach, w trakcie jazdy po 5. Zapalam, czekam minutę i do boju :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marcin04    65

czy to prawda, że MF ma zakończyć produkcję serii 54xx?


"Jeszcze się taki nie urodził co by Polakowi dogodził"
Przyjmę chętnie stare prospekty i książki ze sprzętem rolniczym krajowym i zagranicznym za drobną opłatą. Zainteresowanych zapraszam na pw.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kris14    267

Tak, ponieważ nie spełnia norm emisji spalin. Już dawno zastąpiła go seria 5600 (analogicznie jak w innych seriach)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marcin04    65

@kris14 za dużo tego ostatnio wyszło a ja nie mam czasu nadrobić zaległości ;) jeśli kończą ich produkcję to lipa bo wywalać taką kasę za ciągnik o jeden cylinder krótszy przy takiej samej mocy jest dla mnie śmieszne


"Jeszcze się taki nie urodził co by Polakowi dogodził"
Przyjmę chętnie stare prospekty i książki ze sprzętem rolniczym krajowym i zagranicznym za drobną opłatą. Zainteresowanych zapraszam na pw.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kris14    267

Jeżeli chcesz 5600 w 4cyl to modele 5611-12-13 z silnikami Agco Sisu Power 4,4l z SCR. Moce odpowiednio 110-130KM (maksymalne)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hubertuss    4653

Ceny zaczynają się miedzy 220 a 230 tys za 5611. Podwyżka to prawo każdego nowego modelu każdej marki. Względem swojego odpowiednika 5445, 5611 zdrożał o jakies 20 tys mniej więcej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
strzymek    28

MF 5460 podczas zmieniania biegu z A na B po przełączeniu zanim ruszy zastanawia się ok 5-10 sekund czasami w ogóle nie rusza to samo dzieje się przy redukcji C-B ktoś się z czymś takim spotkał ? serwis robił kalibracje lecz nic to nie dało i druga sprawa sprzęgło pedał zaczyna brać po minimalnym naciśnięciu tak 5-10 mm od góry czasami trudno podjechać precyzyjnie jak to jest u was ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
b0gdan    90

Co do sprzęgła, jeśli nie pomogła kalibracja, to może być uszkodzony potencjometr. Jeśli ciągnik masz na gwarancji to ciśnij korbanka, na wszelki wypadek wyślij zgłoszenie awarii listem poleconym.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
konrad82    50

MF 5460 podczas zmieniania biegu z A na B po przełączeniu zanim ruszy zastanawia się ok 5-10 sekund czasami w ogóle nie rusza to samo dzieje się przy redukcji C-B ktoś się z czymś takim spotkał ? serwis robił kalibracje lecz nic to nie dało i druga sprawa sprzęgło pedał zaczyna brać po minimalnym naciśnięciu tak 5-10 mm od góry czasami trudno podjechać precyzyjnie jak to jest u was ?

Awaria opanowana???


kupie silos na pasze!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
strzymek    28

serwis jeszcze nie dojechał już zbrzydło mi dzwonić chyba napisze list

jak olej się rozgrzeje to jest niby ok ale na zimnym to się cuda dzieją

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
konrad82    50

To nie wiem na co czekasz... Do mnie przyjeżdzali w ciągo kilku dni...


kupie silos na pasze!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez ZenekBezSpodenek
      Hej, mam problem z ehr, podnośnik czasami działa, czasami nie - po prostu przerywa. Jak nie działa to kontrolki wskazują na błąd 2-4. Jak działa to żaden kod błędu nie miga.

      Sprawdzałem akumulator, alternator, ale wszystko zdrowe. Więcej nie chciałem grzebać, bo naczytałem się że często problem jest błahy. Być może jest to łatwe do rozwiązania i ktoś tak miał? Jakieś podpowiedzi?
    • Przez PanPaweł21
      Witam mam takie pytanie czy dai się zmienić prędkość podnoszenia i opuszczania podnośnika w MF 
      Na panelu niema takiego pokrętła więc pytam bo wiem ze w seri 30 dało się to robić 
    • Przez Turbo4011
      Witam. Mam Fergusona 4345 i wyskakuje mi czerwona kontrolka z dwoma zebatkami. Mruga 7-2 .jak wcisne sprzęgło to przestanie i jak wyłącze rewersem to też. I po chwili zaczne znowu mrugać
    • Przez PanPaweł21
      Witam wie ktoś może ile oznacza jedna kreska na tym wskaźniku?

    • Przez Pawlacz
      Witam
      W ciągniku mf 6495 dyna 6 po odpaleniu pokazał się na wyświetlaczu błąd d154. Ciągnik stał w garażu przez całą zimę i miał wyjęty akumulator. Odpalił normalnie ale nie chce ruszyć nie można przełączyć biegów ani nic. Na komputerze po prawej nic się nie wyświetla wchodzi jakby nie miał zasilania. Teraz pytanie od czego jest ten błąd d 154 i czy ten komputer ma jakieś znaczenie czy działa czy nie na jazdę ciągnika że nie mogę przełączyć żadnego biegu. Z góry dziękuję
      Pozdrawiam
       


×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj