Polecane posty

Arek    218

Jak raz sie zrobi kalibracje i nie jesteśmy zadowoleni z płynności to należy ją powtarzać aż do zadowalającego skutku? Przód i tył robi się za jednym zamachem czy trzeba osobno do przodu i do tyłu?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
b0gdan    90

miałem robioną raz, jeszcze na gwarancji, ale teraz muszę ją zrobić ponownie, bo rewers jest za bardzo agresywny, szczególnie w tył.

@Arek nie mam pojęcia czy należy powtarzać proces kalibracji. Wszystko jest za jednym razem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
b0gdan    90

kalibracja jest w instrukcji serwisowej, ktoś wrzucał ją na forum, jest po angielsku, ale da się pojąć o co biega :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
strzymek    28

witam pierwsza sekcja hydrauliki ma takie blokowanie dźwignia zaskakuje i utrzymuje przepływ do chwili wzrostu ciśnienia do 175 atmosfer (według instrukcji ) to teoretycznie przy np. obracaniu pługa powinna działać prawidłowo a u mnie trzeba cały czas ręką trzymać bo natychmiast odbija czy to jest normalne jak jest u was ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Alien171    0

Witam u siebie mam 3 sekcje hydruliki i pierwsza o ktorej mowisz nie jest tez blokowana a te pozostale dwie mam z blokada dzwignia zaskakuje i trzeba ja spowrotem cofnac zeby rozlaczyc przepływ tak mi sie wydaje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
strzymek    28

dwie pierwsze jak się mocno popchnie w stronę okna to wolny spływ się włącza ( czy jakoś tak sie nazywa ) ale w instrukcji pisze o tej pierwszej coś na wzór rozdzielacza z ursusa c330 tego na błotniku :) podobne działanie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rocco0987    112

Szukałem dwa dni instrukcji od MF 5465 i jak juz znalazłem albo jestem ślepy albo niewyspany ale nie moge znaleść procedury kalibracji sprzęgieł w niej a jak nic nie zrobie z szarpaniem to chyba oszaleje...Jeśli ktos zna procedure bede wdzieczny jak podzieli sie wiedzą jak to zrobić,, najwyżej moze serwisantów złape kiedyś gdzieś w okolicy .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Arek    218

W instrukcji napraw jest to opisane, wersja eng była gdzieś na forum.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
FarmerB    12

panowie takie pytanka:

ile cm ma prześwit w masseyu 54xx?

jakiej średnicy maks można koła założyć międzyrzędowe i jak prześwit się uzyska?

czy cena 155000 zł netto za 2012 rok MF 5410 to dobra cena?

Edytowano przez FarmerB

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
3przemo3    0

Co do ceny to obecnie nie mam informacji.

Ja mam koła w 5425 przód 36 a tył 48. Zwiększają prześwit o około 15 cm. Jak się pytałem czy można dać większe to powiedzieli, że to jest już max, ale pod tylnymi błotnikami jest jeszcze miejsce. Tylko chyba gorzej byłoby z przodem. Jutro sprawdzę jaki ma w tej chwili prześwit (na szerokich oponach).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
konrad82    50

Jakie filtry stosujecie orginalne czy zamienniki jak zamienniki to jakiej firmy????? Bo oryginalne to troche drogie.... :(


kupie silos na pasze!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
b0gdan    90

U korbanka w sklepie pytaj o zamienniki. Ten cienki filtr hydrauliki można kupić u Claasa, jest tańszy i ma uszczelkę w zestawie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
konrad82    50

Skrzynia w claasie jest taka sama??? Co ile zmieniasz te filtry tak jak w instrukcji ?? Tam jest napisane co 400 mth a mi zmienili na 300.


kupie silos na pasze!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krycha094    7

panowie macie pomysł na sprzęgło w 5465 dyna4 otóż od kilku dni mam problem z odpowiednim dozowaniem sprzęgła (jeśli puszczę sprzęgło to działa z pewnym opóżnieniem tak jak rewers i żadnego błędu mi nie wywala)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
arti82    0

panowie mam 5455 juz 4 rok i juz 4 rok mysle ze to byla najgorsza decyzja w moim zyciu na remonty wydalem juz ponad 20 tys dwa razy byl na serwisie rozkrecany dwa razy mialem robione sprzeglo ciagnik caly czas szarpie zero przyjemnosci z pracy ostatni remont byl w czerwcu dzis mamy pazdziernik i musialem dzwonic po serwis bo szarpie sam biegi zmienia kontrolki mrugaja :/ to jest jakas katastrofa !!! spalanie ogromne !!! mam 2300 godzin przejecane i strach myslec co bedzie sie z nim dzialo dalej... ciagnik pracuje z ladowaczem moze przez to to sprzeglo ale pamietam jak sprzedawca lukaszek l. zachwalal idealny do ladowacza.... dalem za niego ponad 300tys po 4 latach nie jest wart 150 i gdzie tu jest sens... szczeze odradzam ja na tym sprzecie ostrtro sie przejechalem.. wczesniej pracowalem na zetor 8145 troszke z niego kapalo ale szedl bez problemow a to jedynie pieniadze ze mnie wyciaga

 

kalibracja robi sie tak..potencjometr ustawiamu na zero olej musi byc rozgrzany obroty silnika rowno 1500!!! podciagamy dzwignie rewersu do gory trzymamy wciskamy i trzymamy wlacznik blokady mechanizmu roznicowego wlacza sie polbiegi A i B jesli mruga C to olej jest za zimny dzwignia rewersu do przodu jesli mrugaja kontrolki od jazdy przod tyl to kalibracja rozpoczeta jesli nie chce sie wykonac to niestety panowie ale jest problem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
b0gdan    90

Trafiłeś na felerny model i tyle, który na bank nawet się nie zbliżył do ceny 300 tyś złotych :P Z takimi przebojami jak twoje na tym forum, a także w realu jeszcze się nie spotkałem, aczkolwiek współczuję i polecam forumowych specjalistów od MF takich jak Mariusz Zdun, czy Rafik256 oni twój problem rozwiązali by zdecydowanie lepiej, niż "fachowcy" od korbanka z którymi miałeś do czynienia

Edytowano przez b0gdan

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
arti82    0

kolego w czasie gdy kupowalem ciagnik euro stalo bardzo wysoko do ciagnika dodaj tura przedni tuz z walkiem wychodzi 300 tys i co to ma znaczyc ze mialem pecha? te ciagniki poprostu sa slabe i nie warte pieniedzy a za stres ktory przez niego przeszedlem nikt mi nigdy nie zwroci...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hubertuss    4653

Może nie wszystkie ciągniki. Bo w sumie jesteś chyba pierwszy na tym forum, kto miał aż tyle problemów. Kiedyś kilka osób miało problem z pompą wtryskową. Ale to w starszych wersjach 54xx. Poza problemami z czujnikiem położenia sprzęgła ludzie w zasadzie innych problemów nie mają z tym modelem. Jednak jak kolega pisze miałeś pecha, chociaż nie wątpie, że są to nerwy i stres ale jednak bym n ie uogólniał.

Jeśli sam ci biegi zmienia. Może być jakiś problem z elektroniką. To samo może dotyczyć szarpania przy zmianie kierunku. Na gwarancji też ci się to działo?

Edytowano przez hubertuss

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
arti82    0

czujnik polozenia sprzegla mialem wymieniany juz dwa razy ...wszystkie czujniki w skrzyni mialem juz wymieniane..tak ze moge wam jedynie wszystkim zazdroscic ze tak fajnie sie wam spisuja moj to jest jedna wielka pomylka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
b0gdan    90

kolego w czasie gdy kupowalem ciagnik euro stalo bardzo wysoko do ciagnika dodaj tura przedni tuz z walkiem wychodzi 300 tys i co to ma znaczyc ze mialem pecha? te ciagniki poprostu sa slabe i nie warte pieniedzy a za stres ktory przez niego przeszedlem nikt mi nigdy nie zwroci...

No takich pieniędzy jakie ty zapłaciłeś, to ja bym w życiu za ten ciągnik nie zapłacił :P W jakiej kwestii te ciągniki są słabe, bo z tego co czytam miałeś do czynienia tylko z jednym? Ja swój wybór uważam za optymalny w czasie kiedy go dokonywałem. W tej kasie, z takim wyposażeniem lepszego nie było, a i naprawy ponad planowe w przeciągu 2100 godzin kosztowały mnie mniej niż 1 tyś złotych

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
konrad82    50

Panowie słyszałem że po przepracowaniu nowym ciągnikiem 600-800 mth spalanie spada ???? Fakty czy mity???


kupie silos na pasze!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Japierdolim
      Witam. Jestem nowy na forum. Bardzo proszę o pomoc i wyrozumiałość jeśli coś źle zrobiłem. Od kilku miesięcy jestem posiadaczem Massey 4235 1997r i zauważyłem problem z deska rozdzielczą a właściwie to z kontrolkami , wskaźnikiem paliwa i obrotomierzem. Wszystkie kontrolki zapalają się podczas pierwszego odpalania ciągnika, wskaźnik paliwa itd, obrotomierz wskazuje err. Wszystko działa do czasu zgaszenia ciągnika, po zgaszeniu i uruchomieniu ponownym nagle przestają działać dosłownie wszystko (ciemność na desce rozdzielczej). Proszę o jakieś porady od czego zacząć.
    • Przez ZenekBezSpodenek
      Hej, mam problem z ehr, podnośnik czasami działa, czasami nie - po prostu przerywa. Jak nie działa to kontrolki wskazują na błąd 2-4. Jak działa to żaden kod błędu nie miga.

      Sprawdzałem akumulator, alternator, ale wszystko zdrowe. Więcej nie chciałem grzebać, bo naczytałem się że często problem jest błahy. Być może jest to łatwe do rozwiązania i ktoś tak miał? Jakieś podpowiedzi?
    • Przez PanPaweł21
      Witam mam takie pytanie czy dai się zmienić prędkość podnoszenia i opuszczania podnośnika w MF 
      Na panelu niema takiego pokrętła więc pytam bo wiem ze w seri 30 dało się to robić 
    • Przez Turbo4011
      Witam. Mam Fergusona 4345 i wyskakuje mi czerwona kontrolka z dwoma zebatkami. Mruga 7-2 .jak wcisne sprzęgło to przestanie i jak wyłącze rewersem to też. I po chwili zaczne znowu mrugać
    • Przez PanPaweł21
      Witam wie ktoś może ile oznacza jedna kreska na tym wskaźniku?

×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj